Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mac OS X Server 10.8 – praktyczny podręcznik

(1)
2013-08-27 11:59 | agnieszka32011
W sprzedaży ukazał się podręcznik do nauki obsługi aplikacji serwerowej firmy Apple. Najnowsze wydanie aplikacji Apple nosi nazwę Mac os X 10.8 serwer Mountain Lion i oczywiście zawiera w sobie pewne udoskonalenia względem wydań poprzednich. Z tego powodu podręcznik do nowego wydania aplikacji jest jak najbardziej na miejscu. Autorem tego podręcznika jest Krzysztof Wołk, który napisał także podręcznik do poprzednich wersji aplikacji oznaczonych jako 10.6 i 10.7. Zatem autor posiada już pewne doświadczenie praktyczne i należy oczekiwać odpowiedniej jakości publikacji. Warto powiedzieć że autor, Krzysztof Wołk ma odpowiednie przygotowanie do pisania tego rodzaju podręczników. Jest przede wszystkim doktorantem IT na Polsko – Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych a w drugiej kolejności jest trenerem i ćwiczeniowcem IT na wymienionej uczelni. Fakt praktycznego nauczania i prowadzenia ćwiczeń dla informatyków rzutuje na charakter książki, która jest ukierunkowana na praktykę i uczenie umiejętności a nie na encyklopedyczną wiedzę, która tak naprawdę jest mniej potrzebna. Książka została oparta także na wielu podręcznikach oficjalnych firmy Apple ale w odróżnieniu od nich, jak już powiedzieliśmy, jest praktyczna i funkcjonalna. W książce zostaną omówione takie zagadnienia jak: wybór odpowiedniego sprzętu, podstawy sieci komputerowych, konfiguracja systemu, konfiguracja serwera, zarządzanie uprawnieniami oraz kontami użytkowników, Open Directory, udostępnianie plików i wiele jeszcze innych zagadnień niezbędnych w opanowaniu zarządzaniu serwerem. Wiedza i umiejętności zawarte niejako w książce pozwalają nauczyć się i utrwalić wszystkiego co niezbędne jest każdemu profesjonaliście – administratorowi serwera.