Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Podobizna" Lecha Kaczyńskiego na szybie

(13)
Kto widział profil byłego prezydenta?
  • 2013-08-28 14:06 | Vera

To tylko jedna strona problemu

Myślę, że drugi, nie mniej ważny aspekt, to wpływ niskiego poziomu dziennikarstwa i sposobu donoszenia o tego typu "zjawiskach". Szczerze mówiąc trudno się dziwić, że niby coś w tym jest, kiedy praktycznie dzień w dzień w telewizji z bardzo poważnymi minami donosi się o zjawisku, robi poważny wywiad z Godsonami o wskrzeszaniu umarłych, albo poważnie analizuje wszelkiego typu mgły smoleńskie. W takiej atmosferze zdrowy rozsądek staje się tylko jednym - na dodatek mniej interesującym - spojrzeniem na świat, gdzie coraz więcej różnej maści wróżbitów, jasnowidzów i nawiedzonych. Ważne tylko aby byli zgodni z linią KK i Prawdziwych Polaków.
    Krótko: Żyjemy i tak nie w świecie realnym tylko medialnym, gdzie istnieje tylko kreowana przez media rzeczywistość i tacy jesteśmy, jakich nam serwują TVN czy TVP. Zadziwiające, ale i tak większość komentarzy nawet na blogu Polityki to tylko wierne odbicie przekazu medialnego z indywidualnymi wstawkami. Refleksji (nad sobą) na lekarstwo.
  • 2013-08-28 14:36 | Byniek

Opamiętajcie się.

Pisanie o takich idiotyzmach, nawet pod pozorem rozważań socjologicznych, kompromituje Politykę.
    Już wpuszczenie na jej łamy K. Wojewódzkiego było złym sygnałem, w końcu o plotkach, kto chce, może poczytać sobie w Pudelku.
    Co dalej ? R. Majdan i jego życie z Dodą, J. Krupa, czy narzeczeni i zagraniczna kariera W. Rossati ?
  • 2013-08-28 14:39 | pozdrawiam

Re:

http://www.ted.com/talks/michael_shermer_the_pattern_behind_self_deception.html

powyzej ciekawy material (z polskimi napisami), 20 min o fizyce i neurobiologii w odniesieniu do 'podobizn' wykwitajacych na szybach. polecam czytelnikom polityki i autorce art, pozwoli na odrobine refleksji, o ktorej pisze Vera.
  • 2013-08-28 14:55 | Byniek

Jest gorzej, niż myślałem.

Mój wpis nastąpił, gdy nie brałem jeszcze Polityki do ręki.Wziąłem, otworzyłem na s. 5 i zatkało mnie. Gdybyż to o cudzie napisał red. S. Mizerski, ale niestety...
  • 2013-08-28 15:18 | Caramba

Możecie nie dowierzać!!

Ale w pobliżu objawienia wyraźnie słychać ... mlaskanie !
    Poseł Hoffman powinien powołać Parlamentarny Zespół Kongregacji Wiary, zbadać cud (pardon, Cud)i zgłosić wniosek o kanonizację.
  • 2013-08-28 19:16 | bever

Re: Vera

- zgodni z linią KK i Prawdziwych Polaków.
    - kreowana przez media rzeczywistość
    sens jest w tym drugim zdaniu, jestesmy manipulowani, za wlasnym przyzwoleniem
    zatem o linii KK i PP powinnas tez pomyslec kto i w jakim celu tak naglasnia wystapienia niektorych hierarchow lub jak nazywasz ich pogardliwie PP, kto wymyslil i wtloczyl ci takie pojecia: lud smolenski i te dwa wyzej, dalej zadaj sobie pytanie kto jest wlascicielem wszystkich mediow w Twojej Ojczyznie? zadaj sobie pytanie dlaczego Polska jest tylko montownia i podwykonawca a nie ma mic wlasnego, komu zalezy na tym aby z PL z braku pracy emigrowaly miliony a reszta wegetowala, komu zalezy na tym aby nie bylo zadnej dyskusji miedzy Polakami o sprawach "naszej" ojczyzny, abysmy klocili sie o rzeczy bzdurne i nieistotne, kto jak nie dziennikarze powinni z nami zastanawiac sie co dalej z Polska i dlaczego tego nie robia, za to bryluja haslami, inwektywami, cynizmem i totalnym lekcewazeniem nas. dlaczego nie mozemy z soba rozmawiac a poslugujemy sie cudzymi zlepkami slow - stygmatow i dochodzimy sie o sprawy czwartorzedne. pomysl troche a zobaczysz dlaczego uzywasz okreslonych pojec i jaki wplyw maja one na nasze myslenie i postrzeganie swiata.
    i nie mysl ze masz patent na myslenie, sa o wiele madrzejsi od ciebie a cala sztuka polega aby tak zmanipulowac kogos aby myslal, ocenial i mial wartosci takie jak manipulator chce.
  • 2013-08-29 11:14 | Adam 2222

Vera, zapomniałaś o najważniejszym czynniku ogłupiania nas, tj. watykańskich dewiantach oraz o szkolnictwie w III RP. A profilu prezydenta 1000 lecia nie widzieli tylko ci co tego dnia zgrzeszyli. Dobry artykuł p. Wójcika, dzięki

• 2013-09-06 17:54 | camel

Re:

@bever - Odpowiedzią na wszystkie twoje pytania jest kościół katolicki. Jak znów będziesz zagubiony, wal do mnie śmiało, zadawaj pytania, nie wstydź się! I nie myśl, że masz patent na myślenie! W tym względzie ktoś cię okrutnie oszukał.
  • 2013-09-12 14:04 | nuda

Re:

Głupota i emocje zawsze się najlepiej sprzedadzą w zidiociałym społeczeństwie. Tu nie ma żadnego innego sensu poza zarabianiem pieniędzy na burakach nie potrafiących korzystać z mediów.. Piszesz o brylowaniu hasłami, inwektywami, cynizmem jednocześnie samemu prowokując do szukania jakiś magicznych zależności o których jest ten cały artykuł delikatnie sugerując rozmówcy, że jest zmanipulowanym idiotą. To jest dokładnie ta sama demagogia i brak poszanowania rozmówcy co u polityków i medialnych "autorytetów". Ulubiony slogan manipulatorów to własnie "pomyśl trochę" bo uderza w ego rozmówcy, przy czym nie wymaga od manipulatora większego wysiłku by racjonalnie wytłumaczyć swoją rację. Gdyby Twój rozmówca nie wspomniał o linii KK to możliwe, że byś się z nim zgodził a tak dałeś się wtrącić w okop. O linii polskiego KK można z czystym sumieniem pisać w sytuacji gdy jego hierarchowie się za głos KK uważają. Jak chcesz się nad czymś sensownym zastanawiać to lepiej zastanów się dlaczego Franciszek jest teraz taką gwiazdą nawet w GW. Dlaczego Polska jest tylko podwykonawcą i montownią? Musi być najwyraźniej pełna idiotów skoro daje się na każdym kroku wszystkim rolować albo pełna złodziei. Jednym i drugim najwygodniej byłoby odmówić obywatelstwa, czy tam narodowości, ale to chyba by nie rozwiązało problemu.
  • 2013-09-18 12:44 | sryniek

yhm

tak tak byniu już My cię znamy
  • 2013-11-18 19:05 | tadekmalmo@hotmail.com

Re:Vera

jak nie mam wlasnego zdania,to patrze jakie maja sasiedzi,naprimier czesi,czym oni sie zajmuja,ano maja Tatre Skode ,CZ-tke Avie i wiele wiele innych .dlaczego inni tak chetnie tam sie instaluja,bo i wyksztalcenie srednie techniczne maja lepsze.i infrastruktury tez.u nas wszyscy po uniwersytetach politechnikach/ panie boze/potem bezrobotni.potrafia ze swoimi produktami wejsc w swiat/ Nurnberg messe-eisenbahn modelle/.a u nas co,nie zrobicie samolotu nawet na gume z majtek babuni.dawaliscie sie oglupiac komunie przez pol wieku.tow bierut jednym pociagnieciem piora zlikwidowal cztery wydzialy lotnicze a na pozostalym na czwartym roku projektowali kukuryznika i dla tego
  • 2014-03-20 13:16 | suckerlove

Re:

Gdzie to? Gdzie? już szykuję sandały i zaiwaniam pod okno z resztą mojego kółka różańcowego, oddać hołd jedynek prawdziwej ofierze mordu w pewnym lesie. Matko jedyna, co jeszcze napiszecie?
  • 2015-07-09 21:12 | comet

Re: podobizna

Obecna Polska szybkim krokiem powraca do sredniowiecza... przykre to!