Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wojna 1939-45: co mogliśmy zrobić inaczej?

(3)
Wiek XX jest wystawiony na sprzedaż. Na półkach księgarskich, w TV i na wystawach można znaleźć świetnie udokumentowane, ale kompletnie przeciwstawne tezy i alternatywne historie. Jak te dotyczące wybuchu i przebiegu obu wojen światowych.
 • 2013-08-29 11:16 | otago

  II Wojna Światowa z dali XXI wieku.

  Bardzo rozsądna rozważna analiza - mająca w swej wizji długą perspektywę rzędu jednego wieku.
  Hałaśliwa propaganda różnych "prawdziwych polaków" robi wielu ludziom wodę z mózgu .
 • 2013-08-31 22:42 | TKosowski

  Re:Wojna 1939-45: co mogliśmy zrobić inaczej?

  Bardzo mi się podoba porównanie do starej rybakowej! I ja to tak widzę i niejednokrotnie tak to komentowałam. Niebezpieczeństwo dla Polski polega na tym, że to wieczne skwaszenie i niezadowolenie przemienia się w postawy, a te z czasem w czyny.

  Wydaje się jednak, że niejednemu w Polsce bardzo zależy na powrocie do starej chałupy i połamanego koryta.
 • 2014-04-22 20:31 | bever

  Re:Wojna 1939-45: co mogliśmy zrobić inaczej?

  usa wielu o mlodych polakach mowi ze im tylko komputery w glowie, tylko o kompach i programach rozmawiaja, to w uczelni gdzie pracuje bardzo duzo polskich specjalistow informatyki, serwery uczelni, takze klinik i szpitali sa nadzorowane przez polakow, nie ma jakis niebotycznych pensji jak profesorowie, ale milo zawsze kiedy dzwonie do serwerowni to mowie po polsku. oni wszyscy z mlodej emigracji polskiej nie dluzej niz 12 lat w usa. wielu juz ma obywatelstwo, domy, samochody, wakacje na poludniu, rodziny z amerykankami, czesto emigrowaly tez mlode rodziny. napewno lepiej nim sie zyje niz myslacej, ze inni marza o "starej chałupy i połamanego koryta".