Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polskie Davos pora zaczynać

(10)
Polska od dawna chce się widzieć w roli lidera Europy Środkowej i pomostu między Wschodem a Zachodem. Nic zatem dziwnego, że i wydarzenia takie jak Forum Ekonomiczne mają podobne, międzynarodowe ambicje. Na wyrost?
 • 2013-09-03 12:47 | indigoapollo

  Re:Polskie Davos pora zaczynać

  Polecam lekturę
  interesującej rozmowy z prof. Krystyną Skarżyńską o pewnych aspektach psychiki elity władzy pt. "Kto nami rządzi i dlaczego oni”
  http://www.polityka.pl/psychologia/poradnikpsychologiczny/299892,1,kto-nami-rzadzi-i-dlaczego-oni.read
  oraz dwa teksty:
  Wezwanie o zdrowy system monetarny
  http://1av3.se/forum/topics/wezwanie-o-zdrowy-system-monetarny
  Wezwanie o stabilny wzrost w gospodarce
  http://1av3.se/forum/topics/wezwanie-o-stabilny-wzrost-w-gospodarce
 • 2013-09-03 13:03 | axiom1

  Re:Polska Krynica pora zaczynać

  Nie wiem dlaczego autor sobie kpi z forum ekonomicznego. Ekonomia to podstawa zycia. Autor oczywiscie tego nie wie.

  W Polsce debata ekonomiczna nie istnieje a kraj dryfuje w przepasc. Na czele rzadu osoba ktora nawet kioskiem Ruchu nie kierowala.

  To po prostu tragedia.
 • 2013-09-03 14:46 | JakubS

  Re:Polskie Davos pora zaczynać

  Nie rozumiem skąd ten prześmiewczy ton "z prezesem", przynajmniej jakiś plan ma, w odróżnieniu od Donka który nic nie ma! a podobno jest mniejszym złem?
 • 2013-09-03 16:19 | Andrzej

  Re:Polskie Davos pora zaczynać

  Ubogie to Davos, ale Davos. Kiedyś Krynicę ochrzcili Krynicą Górską, teraz została na szczęście tylko Krynica.
 • 2013-09-04 08:37 | Etyk

  O czym tu dyskutować?

  Polska od dawna nie ma już własnej gospodarki, gdyż wszystko, co miało jakąś wartość, zostało oddane po roku 1989 zagranicznemu kapitałowi w ramach tzw. prywatyzacji. A skutki są takie, że mimo iż Polskę po roku 1945 omijają wojny, to jej ludność gwałtownie się kurczy, jako iż z powodu wysokiego bezrobocia i niskich płac wyjechało z niej w ostatnich kilku latach ponad 2 miliony Polaków, a dziś w Polsce rodzi się mniej dzieci niż za niemieckiej okupacji. Od roku 1989 straciliśmy w Polsce ponad 5 milionów miejsc pracy, a ci z Polaków, którzy zostali w Polsce zarabiają na ogół śmieszne grosze (dobrze poniżej 500 euro na miesiąc), oraz często nie otrzymują na czas zapłaty za swą pracę. Ale o tym, to w tym "polskim Davos" nikt nie będzie nawet wspominać. :-(
 • 2013-09-04 11:02 | Andrzej

  Re:Polskie Davos pora zaczynać

  @Jakub S. - prezes jakiś plan ma. Na razie twierdzi, że przedsiębiorcy to są byli działacze partyjni i trzeba ich obłożyć podatkami. Grozi też, że gdy wróci do władzy, wielu ludzi musi zacząć się bać. Prezes rządził już przez rok jako premier i poza wyrzucaniem Leppera z rządu i przyjmowaniem na nowo niczym się specjalnie nie odznaczył.
 • 2013-09-04 14:56 | Andrzej

  Re:Polskie Davos pora zaczynać

  Panie Etyku, kubeł zimnej wody na głowę, pora oprzytomnieć.
 • 2013-09-04 15:24 | @Andrzej

  Re:Polskie Davos pora zaczynać

  To ma byc argument w dyskusji? Twierdzisz, że nie jest prawdą, iż gospodarka Polski kurczy się realnie od roku 1989 (rzekomy wzrost PKB to jest przecież od lat głównie efekt sporego niedoszacowania inflacji, a więc ów wzrost PKB jest głównie nominalny, a nie realny), że nie jest prawdą iż ludność Polski gwałtownie się kurczy, jako iż z powodu wysokiego bezrobocia i niskich płac wyjechało z niej w ostatnich kilku latach ponad 2 miliony Polaków, że nie jest prawdą iż dziś w Polsce rodzi się mniej dzieci niż za niemieckiej okupacji? Twierdzisz także, że nie jest prawdą iż od roku 1989 straciliśmy w Polsce ponad 5 milionów miejsc pracy, a ci z Polaków, którzy zostali w Polsce zarabiają na ogół śmieszne grosze (dobrze poniżej 500 euro na miesiąc), oraz często nie otrzymują na czas zapłaty za swą pracę?
  Na jakim świecie ty żyjesz?
  Pozdr.
 • 2013-09-04 20:26 | andrzej52

  Re:Polskie Davos pora zaczynać

  trasat/kagan
  Juz nie stac cie na nowy wpis?.Przepisujesz nawet tutaj swoje bzdury z blogu Pana Kasprowicza. A prowadziłes kiedys chociaż stragan na targowisku ?. Jak jesteś taki dobry w ekonomii, to wróć z tej dalekiej Australii i załóż w Polsce firme, płac pracownikom po 2000,-EUR na miesiąc, płać cały ZUS od wynagrodzeń, a najważniejsze znajdź odbiorców na swoje produkty, które będziesz wytwarzał po kilkakronie wyższej cenie nią konkurencja. I przestań bredzić, miłośniku gospodarki chińskiej i PRL-u.
 • 2013-09-05 01:43 | Etyk

  Re:Polskie Davos pora zaczynać?

  @Andrzej52
  Nie muszę prowadzić własnego biznesu, aby się znac na prowadzeniu biznesu. Po prostu pracowałem długie lata w zarządach dużych firm - głównie na tzw. zachodzie, ale także i w Polsce. Nawet w PRLu pracowałem w latach 1970tych w firmie, która handlowała na giełdzie w Londynie, czyli w czaach, kiedy to o giełdzie w Polsce wiedziało mniej niż 1% ludności.
  Poza tym, to ja jestem zwolennkiem firm panstwowych, gdzie NIE zatrudnia się pracowników na śmieciowe umowy, gdzie wypłaca się pensje na czas, gdzie NIE kaleczy się robotnika jeśli upomni się on o zapłatę za wykonaną przez siebie pracę. :-(
  Szalom!