Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

(22)
Jarosław Gowin ogłosił na konferencji prasowej w Sejmie, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej, bo nie zgadza się z obecną polityką PO.
 • 2013-09-09 14:04 | axiom1

  Polityka promuje kult jednostki dyktatora Donka Tuska !

  Polityka promuje stalinowskie struktury polityczne.

  Kto sie z Donkiem nie zagdza musi odejsc lub bedzie wyrzucony. To sabotaz najwyzszego szczebla. Brak elementarnych podstaw wolnosci i demokracji.

  W ten sposob dyktator Donek swa osoba ustala dozwolony poziom inteligencji na szczeblu partii, w rzadzie i administracji.
 • 2013-09-09 14:06 | ZWO

  ZWO@Notika.pl

  Skoro Palikot pokazał, że można przejechać po kraju i zdobyć 11%(?) głosów to teraz każdy by chciał. Pierwszy był prezes. Ciekawe, ilu jeszcze spróbuje podskoczyć "Ja też! Ja też"...
  Ale osiołkowi i tak już nikt nie dorówna.
 • 2013-09-09 15:11 | Maciej Folta

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  Ty chyba nic nie rozumiesz. Gowin był nielojalny już jako minister sprawiedliwości. Dziwię się, że wtedy nie poleciał ze stanowiska, bo mu się należało.

  Skoro nie podobało mu się w PO, to mógł sam odejść. Ja tam tęsknić nie będę.
 • 2013-09-09 15:28 | politykaokiemstudenta.pl

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  To było od dawna do przewidzenia, Gowin każdego dnia budował swoją pozycję na scenie politycznej i w opinii publicznej, ale nie w PO. Kwestią pozostającą do dyskusji było to kiedy to się stanie i wybranie z punktu Gowina odpowiedniego momentu, żeby nie stracił całego zgromadzonego kapitału politycznego. Dla Tuska oznacza to zawiśnięcie koalicji na 1 głosie chyba że z pomocą pomocą przyjdzie SLD lub uciekinierzy od Palikota.
 • 2013-09-09 15:44 | Bejotka

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  Kilka miesięcy temu wyraziłem na jednym z blogów Polityki" opinię, że poseł Gowin został oddelegowany przez Opus Dei do Platformy Obywatelskiej, żeby rozwalić tę partię od środka. Z przykrością konstatuję, że chyba wyszło na moje. A pan Gowin za rok będzie w PiSie. To też tylko intuicyjne przypuszczenie...
 • 2013-09-09 16:00 | zet

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  Nareszcie odchodzi. Pobyt w PO pana Gowina to nieporozumienie. Platforma w założeniu miała być partią postępu i reform. Konserwatystów /chociaż właściwiej by było konserwatorów zacofania cywilizacyjnego/ mamy bez liku w innych ugrupowaniach. Jest okazja, by oczyścić PO z przypadkowych działaczy,co wcale nie zagrozi trwaniu koalicji i większości sejmowej. Plankton,czyli uciekinierzy z innych ugrupowań będą głosować tak,jak koalicja.
  Przyśpieszone wybory są ostatecznością.Korzystniej wymienić premiera i odnowić gabinet.
 • 2013-09-09 17:40 | bever

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  I okazalo sie ze Gowin to zaden polityk, powinien dac sie usunac. uniosl sie honorem jak ci co postanowili walczyc z Hitlerem i wywolac powstanie w Warszawie. To juz jest polityczny trup. z tak hardym i bezczelnym wrogiem donkiem nie wlaczy sie lagodnoscia. trzewba strzelac w plecy jak kowboje zachodu.
  Maciej Folta, tys chyba towarzysz bo nic z demokracji ci w glowie nie zostalo. w USA, wyobraz sobie ze sa podzialy wszerz, kongresmeni moga sie dzielic w sprawie broni, ubezpieczen spolecznych czy dlugu publicznego. roznic sie w pogladach z oficjalnym stanowiskiem partii i nikt nawet nie wspomni, ze nalezy niesubordynowanych usuwac. mozna roznic sie w wielu sprawach z prezydemtem, glosowac za lub przeciw jego propozycjom i to jest demokracja. Kongersmeni sa zwykle lojalni wobec wlasnych wyborcow, bowiem reprezentuja ich. glosowanie zgodnie z wlasnym sumieniem jest podstawowa wartoscia i kazdy z kongresmenow to chetnie podkresla. to jest demokracja nie bolszewickie zatwierdzanie kazdego pierdniecia wodza. a usuwanie z partii nie istnieje.
 • 2013-09-09 17:41 | erbe

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  Masz racje.

  Polityka promuje slepe posluszenstwo przywodcy partii, a nie programowi partii.

  W dojrzalych demokracjach (USA) tez zdarza sie ze politycy zmieniaja partie. Politycy zmieniaja tam partie z takich samych pobudek jak Gowin-- bo uwazaja ze partia zprzeniewierzyla sie programowi i wlasnym zasada, a wiec tym ktorzy na nia glosowali.

  Ale w USA nie ma systemu wodzowskiego jak w PL. Nikt nikogo nie 'wyrzuca' na sile. System wodzowski (AKA stalinowski) jest w PL mozliwy bo w PL nie ma jedkookregowych wyborow do Sejmu. W USA sa.
 • 2013-09-09 17:42 | erbe

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  Zgadzam sie w 100%, bardzo elokwetnie to napisales.
 • 2013-09-09 18:08 | Leonard Piotrowski

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  To Pajac. (napisałem z należytym szacunkiem z dużej litery.)
  Odchodzi bo martwi się o Polaków. Dziura rośnie Rostowski chcą podnieść podatki emerytury coraz gorsze. A co szlachetny zmartwiony proponowałby będąc na ich miejscu. Ostatnio jak policzył program wodza Gowina senator Marek Borowski to Budżet kosztowałby 65 miliardów złotych. Gdyby owa krynica odchodów z partii powiedziałaby skąd by miały pochodzić owe środki, bo jeśli od Ojca Dyrektora no to ja odszczekuje i przepraszam.
 • 2013-09-09 18:34 | Marcell

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  @zet
  Pierwotnie Platforma miała być partią konserwatywną w kwestiach społecznych i liberalną w sprawach gospodarczych. W końcu jednym z trzech tenorów był konserwatysta Maciej Płażyński. W 2001 r. z list PO do Sejmu kandydowali również działacze Unii Polityki Realnej. Trochę później żądali wtedy okręgów jednomandatowych 3x15, odchudzenia parlamentu, Donald Tusk w 2005 r. wziął ślub kościelny itp. Twarzami partii byli wtedy Zyta Gilowska i Jan Rokita. No i do tej pory PO należy do Europejskiej Partii Ludowej grupującej konserwatywnych liberałów oraz chrześcijańskich demokratów. Dopiero od kilku lat PO jest partią oderwaną od swoich korzeni, postępową i socjaldemokratyczną. Pewnie dlatego jeszcze nie przeszli w Parlamencie Europejskim do Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów.
 • 2013-09-09 18:45 | axiom1

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  Pelna zgoda.

  W Polsce partyjni dyktatorzy wybieraja poslow. Wyborca jest ponizany i poniewierany przez system ktory nic z demokracja nie ma wspolnego.

  A to jest ciekawe.
  Posel slubuje na Konstytucje po czym ma 'obowiazek' reprezentowac paryjnego dyktatora a jak nie to wylatuje z partii !!!

  I ta ciemnota dziennikarska nazywa to demokracja !!!

  JOW-y sa niezbednikiem w Polsce.
 • 2013-09-09 19:24 | M

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  @Leonard Piotrowski
  Ten niezależny analityk Marek Borowski?
 • 2013-09-09 20:28 | zet

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  "Pierwotnie Platforma miała być partią konserwatywną w kwestiach społecznych i liberalną w sprawach gospodarczych."

  Tak się nie da na dłuższą metę. Liberalizm w kwestiach społecznych jest otwarciem drogi do liberalizmu gospodarczego. Tylko w taki sposób można na trwale zapewnić postęp cywilizacyjny.
  Pan Tusk jest skutecznym graczem politycznym, mającym wyczucie sytuacji i doskonałą wiedzę o polskim społeczeństwie. Wybrał współpracę z kościołem a nie konfrontację,co pozwoliło mu wygrać wybory i rządzić państwem. Lecz jako premier zawiódł,brak kompetencji dał o sobie znać. Jeśli pozostanie na stanowisku premiera,pogrąży Platformę i przegra ona wszystkie nadchodzące wybory,łącznie z prezydenckimi.
  Jest okazja na zmiany,ale czas się kurczy. Nowy premier i nowy gabinet aktualnej koalicji ciągle jeszcze ma szanse.
 • 2013-09-09 21:21 | bever

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  masz marzenia, wiekszosciowych wyborow nigdy nie bedzie. widziales jakie argumenty wytoczyl szponiastopalcy prezciw jow-om, nawet to co donek zaproponowal jest tylko namiastka innej ordynacji i niewiele zmieni. polakow nalezaloby przesiedlic na rok lub dwa do niemiec lub ameryki zobaczyliby i wysadzili te sejmy na ksiezyc, zgadzam sie bez jow nie bedzie zmian, ktokolwiek zlapie wladze.
 • 2013-09-10 04:49 | Wojciech K. Borkowski

  Re: Odchodzę z PO, czyli Cisza przed burzą ?

  Cisza przed burzą ?
  Jak się czyta polski internet, to odnosi się wrażenie, że świat zastygł w bezradności. Politycy uprawiają propagandę sukcesu, a bezrobotnych i rencistów zaokrętowano na globalnego Titanica żeglugującego w kosmosie obojętności i bezradności. Kryzys niby się skończył, ale nadal trwa. Ilość miejsc pracy raz się zwiększa, raz zmniejsza. Cykle te są dość regularne i zależą od pory roku. Zwiększa się natomiast liczba osób pracujących na pół etatu, lub na umowach śmieciowych.
  O reformach ciągle się mówi w mediach, w koło Macieju, ale tych reform nikt nie wprowadza w życie. Globalny czytelnik czuje się wszędzie jak u siebie.
  Ta sama bieda puka do coraz większej liczby ludzi. Ten sam kryzys bezradności w Polsce, w Hiszpanii, w Ameryce itd, itd. Mimo tej ludzkiej inercji świat się nadal kręci wokół słońca, które nie narzeka na kryzys energetyczny.
  Tylko w jednym wymiarze ten globalny świat jest konsekwentny. Systematycznie i konsekwentnie wzrasta jego zadłużenie wobec banków.
  Polski licznik zadłużenia, uruchomiony trzy lata temu, pokazuje politykom zawrotne sumy długu, z którymi politycy się oswoili.
  Jeżeli się patrzy na te długi z perspektywy krótkiej kariery politycznej, to wyraźnie widać, że polityków to nic nie obchodzi. "Po nich choćby potop".
  Internet i satelitarna telewizja odebrały politykom resztki autorytetu, tej dawnej, tajemniczej niedostępności, z której jeszcze cieszyli się pod koniec XX wieku.
  Pokazywani ciągle w tych samych ujęciach, w czasie spaceru z samolotu do samochodu i w pozycji siedzącej za stołem prezydialnym, wywołują w widzach telewizyjnych odruch współczucia. Mało, że nic nie robią, to jeszcze nas namawiają na popieranie ich, w tej ich drodze na celebrycki Olimp.
  Niezrozumiałe dla nas decyzje jakie podejmują, o których mówią w telewizji, rodzą podejrzenie, że powstają one w ważniejszych gremiach, a oni tylko nam je przekazują jako lektorzy wybrani do tych urzędniczych czynności.
  Internet i telewizja wyrządziła politykom ogromną krzywdę. Obraz telewizyjny przekazuje ich nieporadność, wszelkie zafałszowania, obłudę i ignorancję. Tylko niektórzy z nich okazali się dobrymi aktorami i właśnie ci przeszli do historii jako znaczący politycy.
  W Polsce wreszcie mamy reformę, taką "pół na pół". Premier Tusk ogłosił zmiany w Otwartym Funduszu Emerytalnym. Każdy członek OFE będzie miał trzy miesiące na podjęcie decyzji, czy pozostać w OFE, czy przenieść się do ZUS.
  Nie podano jednak, czy czas będzie się liczył od momentu wystąpienia premiera, czy od dnia wejścia w życie ustawy. Giełda nie czekała na wyjaśnienia i zareagowała najpierw ruchem w dół, a potem w górę.
  Fachowcy od zabawy w giełdę, która już kompletnie odeszła od swych dawnych mechanizmów, poinformowali zainteresowanych, że wpływ na parkiet miała trwająca w tym czasie konferencja Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział m.in. podatek od transakcji giełdowych.
  Jak nas informuje wyborcza.biz, wprowadzenie takiego podatku ogłosili Włosi. Dotyczy on tylko superszybkich transakcji giełdowych, które mogą wywołać duże zmiany na rynku. Opłata ma wynosić 0.02 procenta na każde zlecenie występujące w odstępie 0,5 sekundy.
  Włosy się jeżą na głowie, do czego doprowadziły te komputery. Giełda przypomina pojedynek zaprogramowanych robotów, które wyposażono w superszybkie komputery podejmujące decyzje o zakupie lub sprzedaży w tempie szybszym niż pół sekundy.
  Ciekawe, komu prezes takiej instytucji finansowej wypłaca commission od zysków, po zakończeniu pojedynku robotów? Być może tylko sobie.
  Roboty które teraz podejmują decyzje o kupnie i sprzedaży akcji, prawdopodobnie będą w przyszłości podejmowały decyzje o wojnie.
  Po sporządzeniu rachunku zysków i strat, spowodowanych krótkim, chirurgicznym, konfliktem wojennym, komputer przedstawi rządzącym krótki raport o przewidywanych zyskach, a decyzję w imieniu komputera ogłosi urzędnik.
  Tak to w krótkim felietonowym ujęciu wygląda obraz tego komputerowego świata na początku XXI wieku.
  Czy w tak dziwnym świecie jest jeszce miejsce na marzenia o zrealizowaniu własnego snu? Oczywiście, takie marzenia miały poprzedzające nas pokolenia i takie marzenia będą towarzyszyły naszym dzieciom.
  Jak się okazuje, każde pokolenie musi zadać sobie trud zrealizowania takiego marzenia. Poprzednie pokolenia nas z tego obowiązku nie wyręczyły.


 • 2013-09-10 08:44 | Marcell

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  "Liberalizm w kwestiach społecznych jest otwarciem drogi do liberalizmu gospodarczego".
  Niekoniecznie. PO staje się przecież partią coraz bardziej liberalną w kwestiach społecznych ale w kwestiach gospodarczych etatystyczną. Poza tym przykład Margaret Thatcher i Ronalda Reagana pokazuje przeczy Twojemu twierdzeniu.
 • 2013-09-10 09:19 | zet

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  "Poza tym przykład Margaret Thatcher i Ronalda Reagana pokazuje przeczy Twojemu twierdzeniu. "

  Bardzo bym chciał, by polskie społeczeństwo/i jego elity/ było podobnie konserwatywne/życiowo zaradne/,jak społeczeństwa Anglii i USA.
 • 2013-09-10 15:21 | Jarosław Parzyszek

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  Autorowi artykułu i wypowiedzi, że b. kandydat na szefa partii (PO) z niej odszedł i zapowiada stworzenie nowej partii przypominam, o innym, byłym kandydacie (Tusku) na szefa innej partii (Unii Wolności), który po przgranych wyborach opuścił to partię, współtworząc Platformę Obywatelską.
  Zgadzam się z opinią P. Borkowskiego, że powinniśmy podejmować próby realizacji marzeń. Mnie marzy się normalne, uczciwe życie w normalnym, stabilnym kraju. Kraju, gdzie o zatrudnieniu sprzątaczki czy referenta nie decyduje ciche polecenie a o stanowiskach kierowniczych w normalnym konkursie nie decyduje kolor legitymacji partyjnej, lub przynajmniej bardzo mocne poparcie.
  Nie wiem czy partia Gowina-Kowala odniesie sukces, ale wolę mieć wybór, którego dziś nie mam! Chce życ w kraju stabilnej demokracji, trwałego prawa i ograniczonych uprawnień polityków!
 • 2013-09-13 12:10 | OPTYMISTA

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  w ordynacji wyborczej do sejmu powinno być jednoznaczne sformułowanie,że poseł rezygnujący z partii powinien obowiązkowo utracić mandat.WYSTĄPIENIE POSŁÓW PO-TO PARODIA I KPINY Z WYBORCÓW.
 • 2013-09-13 14:17 | Adalbert

  Re: Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  @ OPTYMISTA
  W ordynacji wyborczej powinno być jednoznaczne sformułowanie , że partia polityczna rezygnująca z realizacji własnego programu wyborczego powinna obowiązkowo utracić mandaty poselskie. Rezygnacja z realizacji własnego programu wyborczego PO - to parodia i kpina z wyborców.
 • 2013-09-18 18:19 | Henryk

  Re:Jarosław Gowin: Odchodzę z PO

  Odejście polityka oznacza,że wyborcy o podobnych poglądach zostaną w domu w dniu wyborów.Gdyż SLD nie pasuje programem światopogladowym a PIS brakiem liberalizmu gospodarczego.Tylko patrzeć na przyjście wybawcy Ojczyzny,który pozamyka kogo trzeba i przetnie zapętlone układy.