Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przemoc wobec dzieci

(8)
Bracia i siostry dzieci maltretowanych w rodzinie to też ofiary przemocy. Kto o tym pamięta?
  • 2013-09-19 09:33 | nastka

Moja siostra, moja miłość

Tę relację i dramat doskonale opisuje powieść Joyce Carol Oates, Moja siostra, moja miłość. Dziewiętnastoletni bohater tej powieści próbuje wyjść z koszmaru, jaki przeżywał przez lata po tajemniczej śmierci 6-letniej siostry, poddawanej w domu przemocy psychicznej i katowanej morderczymi treningami.
  • 2013-10-11 13:16 | Apelacyjny

Re:Przemoc wobec dzieci

Pamiętamy. Nasze prawo powinno być bardziej stanowcze pod tym względem. Rodziny ofiar przemocy powinny otrzymywać pomoc, a nie być wytykane palcami.
  • 2013-11-13 12:17 | Apelacyjny

Musimy pamiętać, że dziecko, które widzi przemoc w domu,czy telewizji ma mocna nadszarpniętą psychikę. Oswaja się z tym i w przyszłości przemoc będzie dla niego czymś normalny...
  • 2014-03-04 19:28 | marcelina.kote

Tak niestety jest. Można temu zapobiec, niestety spora część naszego społeczeństwa nic z tym nie robi
  • 2014-04-02 23:48 | Alice150

Przemoc wobec dzieci jest straszna, w ogóle tego nie rozumiem. Strasznie szkoda mi takich dzieciaków z patologicznych rodzin. Dzieci mają potem zniszczoną psychikę do końca życia.

---
    http://www.bramfurt.pl
  • 2015-04-08 14:00 | Mońka

Pamiętajmy, że przemoc wobec dzieci nie dzieje się tylko za zamkniętymi drzwiami domów. W obecnych czasach coraz bardziej narażone są one na przemoc także ze strony rówieśników, ale przede wszystkim osób obcych. Dzieci należy tak wychowywać aby wiedziały co mogą zrobić aby się bronić, muszą znać nie tylko swoje obowiązki, ale i prawa. Ostatnio dużo się mówi o kampanii GADKI, która ma na celu pomóc rodzicom, a przede wszystkim dzieciom bronić się przed złym dotykiem (nie zapominajmy molestowanie to też PRZEMOC)
  • 2015-04-08 14:11 | JoannaG.

NIestety te dramaty dzieją się i pewnie dziać będą. Przykre jest to, że dziecko, które powinno być chronione przez swojego rodzica, czy każdego innego członka najbliższej rodziny narażane jest przez niego na krzywdę, której nikt i nic nie wymarze. Trauma na całe życie. Dlatego moim zdaniem w ochronie najmłodszych dzieci wszyscy powinni współpracować. Ostatnio w szkole mojej córki realizowany był cykl programu psychologicznego, w którym dzieci uczyły się asertywności i głośnego mówienia nie. Uczyły się też gdzie mają szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych. Ja moim dzieciom pomagam czuć się bezpiecznie, jestem ich ostoją i lwicą, która zawsze będzie je chroniła.
  • 2015-04-08 22:40 | karolcia886

Tak asertywnosc jest wazna, ale czy krzyk to dobry pomysl? Czesto krzyczace dzieci odbierane sa jako niewychowane i nieposluszne.