Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bez wyboru - jak aborcja wpływa na dalsze życie

(2)
2013-09-20 18:56 | agnieszka32011
Aborcja wzbudza gorące emocje gdyż zarówno jej przeciwnicy, jak i zwolennicy, posługują się mocnymi argumentami. Co ciekawe, wiara nie zawsze ma wpływ na to, czy osoba opowiada się za czy przeciw aborcji. Kościół jest od dawna stanowczym przeciwnikiem pozbawiania życia dzieci nienarodzonych, ale wśród osób będących podobnego zdania, jest także wielu ateistów. Kwestia słuszności aborcji jest uzależniona od czynników etycznych i poczucie moralności dlatego powinno być głównym wyznacznikiem oceny tego czynu. Dla osoby, która jednoznacznie uzna aborcję za pozbawianie życia, nie będzie ona zabiegiem, ale zabójstwem. Wielki autorytet, Jan Paweł II, w encyklice Evangelium vitae, opowiada się za ochroną życia, przywołując liczne przykłady z Biblii. W Księdze Psalmów czytamy: Kiedy w ukryciu powstawałem, oczy Twoje już wtedy mnie widziały. Człowiek od chwili poczęcia jest odrębną jednostką – i nikt nie ma prawa pozbawiać go możliwości poznania, czym jest życie. Pamiętajmy, że godność człowieka to nie tylko wolność wyboru, ale także odwaga w podejmowaniu właściwych decyzji.