Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kluczowe różnice pomiędzy teorią snów Zygmunta Freuda i Carla G. Junga

(1)
2013-09-23 14:31 | agnieszka32011
Austriacki lekarz, neurolog i psychiatra, założyciel dyscypliny psychoanalizy - Zygmunt Freud stworzył teorię snów, w której zasugerował, że ich interpretacja pozwala odkryć nieświadomą zawartość ludzkiego umysłu. W tym samym czasie, Carl Gustaw Jung szwajcarski psychiatra i założyciel psychologii analitycznej, rozpoczął pracę nad swoją teorią i po roku korespondencji ci dwaj czołowi eksperci w dziedzinie badania nieświadomości spotkali się po raz pierwszy w 1907 w Wenecji. Należałoby wspomnieć, iż znajomość i intelektualna współpraca tych dwóch uczonych była inspiracją w dalszych pracach Junga. Niestety w 1913 roku tych dwóch wybitnych psychiatrów poróżniły poglądy na temat nieświadomości i po tymże konflikcie Jung postanowił kontynuować swoją pracę nad teorią snów w odosobnieniu i zaczął czerpać pomysły min. z mitologii, historii i religii. Być może ten konflikt a właściwie różnice wynikające z dwóch różnych teorii snów głoszonych przez Zygmunta Freuda i Gustawa Junga przyczyniły się do napisania pracy na ten temat. Tym zagadnieniem zajął się Wojciech Filaber, który jest również autorem książki filozoficznej: „Przemień siebie, swój świat i ludzi wokoło” jak również autor książki: „Przemień siebie za pomocą medytacji: Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji”.