Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ateisci i teisci: dodatkowe rozwazania

(4)
2013-09-26 17:33 | kowalskil
ARTYKUL LUDWIKA (SIERPIEN 2013) 


Dwa lata temu stalem sie autorem artykulu o niebezpiecznych zatargach pomiedzy wierzacymi i nie wierzacymi, opublikowanego w czasopismie "American Atheists," niestety po angielsku (w lutym 2012). 

Dawno juz czulem ze czegos tam brakowalo. Dlatego dodalem Sekcje 2 i Sekcje 3.

Troche skrocone tlumaczenie, wlacznie z dodanymi sekciami, znajdziesz na: 

http://csam.montclair.edu/~kowalski/theo/ateizm123.html Z gory dziekuje za komentarze--albo tutaj albo prywatnie. Spodziewam sie ze pomoga mi one w dalszych rozwazaniach na tematy teologiczne. Oto moj adres Internatowy:kowalskiL@mail.montclair.eduPodziel sie powyzszym linkiem z tymi ktorych artykul moj moze zainteresowac.Ludwik, autor "Pamietnik bylego komunisty" ==> http://ludkow.info/byt
 • 2013-09-27 16:01 | camel

  Re:Ateisci i teisci: dodatkowe rozwazania

  Cześć,

  napiszę krótko to, co powinno się znaleźć w twoim artykule: aby zakończyć "niebezpieczne zatargi pomiędzy teistami i ateistami" teiści muszą przestać atakować ludzi nie wierzących w akurat tego bożka, którym są opętani. I tyle. Koniec tematu. W tym stwierdzeniu zawiera się nienarzucanie ludziom praw wynikających z religijnych urojeń i zrzeknięcie się historycznych acz nieuzasadnionych przywilejów.

  Teizm i nauka to nie są "dwa oddzielne magisteria". Wszystko można badać a więc wszystko, co istnieje, jest domeną nauki. Także cały system wierzeń czy raczej wymysłów religijnych. Nauką najbardziej odpowiednią do badania owego "duchowego magisterium" jest psychiatria kliniczna.

  Teologia nie jest nauką. Liczenie diabłów na łebku od szpilki jest tylko jałowym przedłużeniem pustej i ciemnej uliczki umysłu, w której rezydują wierzenia.

  Podoba mi się twoja konstatacja, że święte teksty są pełne rzeczy nieprawdziwych. Zgadzam się z nią. Jest ona dowodem na to, że zostały w całości wymyślone przez ludzi.

  I na koniec pamiętaj proszę, że kłamstwo (a takim jest religia) i nieprawda nigdy nie stanowią rozwiązania. Opowiastki o wiecznym życiu mogą być plasterkiem na lęki prostaczków, ale ten plasterek przybrał monstrualne rozmiary i niszczy ludzkość ( w końcu to w imię swojej religii muzułmanie marzą o wymazaniu Izraela z mapy, prawda?) a także przyczynia się do zahamowania postępów cywilizacyjnych, słusznie upatrując w rozumie swego najgorszego wroga.
 • 2013-10-10 21:41 | kowalskil

  Re:Ateisci i teisci: dodatkowe rozwazania

  Camel odpowiedzial: "napiszę krótko to, co powinno się znaleźć w twoim artykule: aby zakończyć "niebezpieczne zatargi pomiędzy teistami i ateistami" teiści muszą przestać atakować ludzi nie wierzących w akurat tego bożka, którym są opętani. I tyle. Koniec tematu."

  Nie mysle ze intensywnosc niebezpiecznych zatargow zmniejszy sie od takiej prosby.

  Ludwik Kowalski ==> http://ludkow.info/byt
 • 2014-06-03 18:56 | lencek

  WWW.ALEŚWIECIE.ZA.PL

  WWW.UBEZWLASNOWOLNIENI.ZA.PL