Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

(48)
Już od bez mała dwóch lat Antoni Macierewicz ze swoim zespołem tworzy równoległy świat, w którym prezydent Kaczyński poległ w perfidnym zamachu. Jak udało mu się przekonać do swojej tezy ponad jedną trzecią Polaków?
 • 2013-09-28 17:26 | rczabaj

  Odtrutka na Macierewicza

  http://wyborcza.pl/1,75478,12788658,Maciej_Lasek__I_wybuch_i_rzekome_polecenie_zejscia.html#ixzz2BnKYDKeX
 • 2013-09-29 08:12 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Hipoteza powstała w wyniku braku badań pozwalających na wyeliminowanie udziału osób trzecich w katastrofie i wiedzy o świecie cybernetycznym.
  Jest mieszanka paliwa z powietrzem,przy której może też wystąpić samowybuch.Nie znamy historii związanej ze stanem napełnienia zbiorników.
 • 2013-09-29 08:56 | #-#

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  2013-09-29 08:12 | Mieczysław S.Kazimierzak

  jak widac "pan" M. z Wroclawia jest nie tylko "specjalistom" od spraw zydowskich, wpisuje sie rowniez jako "specjalista" od katastrof lotniczych!
 • 2013-09-29 12:21 | zet

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  "Hipoteza powstała w wyniku braku badań pozwalających na wyeliminowanie udziału osób trzecich w katastrofie i wiedzy o świecie cybernetycznym. "

  Z pewna nieśmiałością i skromnością/autocenzura/ zapytam,czy pamięć masz wybiórczą,czy też zwyczajnie zapominasz.
  Dawno eksperci ogłosili,że zamach wykluczają. Brak także takich ustaleń w działaniach prokuratury.
  Pan Macierewicz i jego polityczne zaplecze,niszczy autorytet instytucji państwa polskiego. Chce mieć wpływ na decyzje procesowe,które kontestuje. Podważa wiarygodność ekspertyz i kompetencje wielu ludzi. Składa irracjonalne wnioski, by mieć pretekst do ataków zarówno na prokuraturę jak też na naukowców zaangażowanych w badania przyczyn katastrofy.
  Pora, by instytucje odpowiedzialne za porządek publiczny, na poważnie potraktowały jego wystąpienia oraz dokonywały analizy treści tych wystąpień, pomawiających różnych ludzi o czyny kryminalne. Państwo nie może być obojętne wobec prób jego destabilizacji.
 • 2013-09-30 00:09 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Ogłaszanie bez podawania do opinii publicznej dowodów???!!!Nie tylko zabrakło wyników podań,ale i niezbędnego zakresu badań pozwalającego na wyeliminowanie udziału osób trzecich.
  W skali globalnej jest analogia do opisanej przez Allena Paula ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ i pytanie kto opisze ZBRODNIĘ PRZEMILCZENIA SMOLEŃSK?!
  Pora aby za katastrofę samolotu TU 154M w Smoleńsku ktoś poniósł polityczną odpowiedzialność,aby nie być sędzią we własnej sprawie.
 • 2013-09-30 06:15 | #-#

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  2013-09-30 00:09 | Mieczysław S.Kazimierzak

  ani Katyn ani Smolensk nie sa prrzemilczane, tylko tego nie chce zrozumiec "pan" Mieczsilver z Wroclawia!

  Za katoastrofe w Smolensku to juz wiadomo kto ponosi odpowiedzialnosc, tylko jest problem, pewna grupa myslacych-inaczej nie potrafi tego przyjac do wiadomosci.
 • 2013-09-30 07:52 | #-#

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  2013-09-30 00:11 | Mieczysław S.Kazimierzak

  no i "pan" Mieczsilver powiedzial co wiedzial, a ze niewiele wiedzial tez niewiele powiedzial, tak jak to w jego zwyczaju!
 • 2013-09-30 07:57 | #-#

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  2013-09-30 00:09 | Mieczysław S.Kazimierzak

  na temat Katynia juz wszystko wiedomo, na temat katastrofy w Smolensku rowniez. Problem jest w tym ze osobnicy myslacy-inaczej nie przyjmuja tego do wiadomosci. Jak na razie zostala ustalona przyczyna katastrofy, w dalszym ciagu zostanie ustalona odpowiedzialnosc. Tego rowniez osobnicy pokroju Mieczsilvera nie przyjmuja do wiadomosci. Przypominam, ze katastrofy lotnicze sa trudne do wajasnienia i niektore trwaja przez wiele lat. Np katastrofa Concorda pod Paryzem, trwalo wyjasnienie przyczyn i winy przez ponad 10 lat.
 • 2013-09-30 19:49 | Jer12

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  "Pan Macierewicz i jego polityczne zaplecze,niszczy autorytet instytucji państwa polskiego."

  Pan posel Antoni M. to tylko glosny wilczur (albo terrier) trzymany na krotkiej
  smyczy przez swojego szefa, Jaroslawa, i wykonujacy jego polecenia!
 • 2013-09-30 19:50 | blue

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  "Ogłaszanie bez podawania do opinii publicznej dowodów???!!!Nie tylko zabrakło wyników podań,ale i niezbędnego zakresu badań pozwalającego na wyeliminowanie udziału osób trzecich."

  A pan znowu fantazjuje na forum Polityki ?
 • 2013-10-14 15:56 | slima11

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Każdy naród ma takiego Rasputina na jakiego zasłużył.
 • 2013-10-14 16:08 | Henryk

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Przemyślany cyniczny zabieg propagandowy wykorzystujący drugorzędne rozbieżności pomiędzy ustaleniami zespołów rosyjskiego i polskiego do podważenia całości materiału ustalającego prozaiczne przyczyny jakimi było złamanie przepisów i zasad bezpieczeństwa w końcowej fazie lotu.Warto przy okazji przypomnieć,że złamanie tych zasd może prowadzić do tragedii we wszystkich dziedzinach życia, czego statystyka wypadków drogowych jest dobitnym przykładem.Dlatego składająć wyrazy szacunku dla PAN nie rozumię propozycji debaty naukowej nad przebiegiem katastrofy.
 • 2013-10-14 16:29 | Vera

  Rzeczywiście "związanym z jedną tylko formacją."?

  Bo ja od początku początków czyli od 2007 mam odczucie, że druga strona ma swój wydatny i wyraźny udział w tworzeniu tej atmosfery.
  Najpierw wrzeszczy się o oczyszczeniu życia politycznego i administracji a potem zostawia się szefa CBA na stanowisku, żeby "dać mu szansę". To wyraźny przecież znak, że coś w tym jest i że ta druga strona tak trochę racji miała.
  Na wszelkie zaczepki reaguje się śliną miłości i nie reaguje na najwulgarniejsze ataki. Wszystko w ramach rozpowszechniania "miłości". A hydra rośnie. Zamiast zdecydowanej i jednoznacznej reakcji wchodzi się dyskusje, podważa własne argumenty i ustalenia. Traktuje wypociny chorych umysłów jak rzeczowe argumenty.
  Krótko: To nie głupota 1/3 społeczeństwa, to postawa dziś rządzących stworzyły atmosferę i użyźniły glebę, na której mogą dojrzewać takie kwiatki. Niemrawe Kidawy, Nowaki i Tuski swoją postawą właśnie dawały tym wszystkim teoriom uwiarygodnienie. Przy dużym udziale dziennikarstwa. Temu bardziej zależy do dzisiaj na mordobiciu niż racjonalnej dyskusji i analizie. To opary bełkotu są pożywką dla Macierewiczów.
 • 2013-10-14 18:16 | Jan -Janusz

  Re: Naród trzyma się świadomie w "niewoli wybuchu smoleńskiego"

  Macierewicz występuje tylko w roli wodzireja tej "smoleńskiej mgły", ale obie strony robia wszystko , aby ta mgła smoleńska nie opadła .
  To jest rodzaj pożywki-karmy dla sfrustrowanego transformacją narodu.
  Ci co przegrali mogą narzekać i trzymać się mitu ,
  a ci co obłowili się na transformacji
  mogą sobie pokpiwać z narodu smoleńskiego.
  Obie strony nie wierzą w zamach , ani w wybuch. Bo kto by miał ten zamach przeprowadzić ? Chyba ten, co byłby zainteresowany wykopaniem przepaści między słowiańskim narodami Polski i Rosji.
  Tego świadomy jest Macierewicz i Tusk , ale oni wolą bawić się tym smolenskim kabaretem i czerpać korzyści z przywilejów jakie daje władza
  na okradaną przez globalistów Polską.
 • 2013-10-14 18:29 | Jacek

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  To może by tak Panowie wytłumaczyliby mi dlaczego nie ma ŻADNYCH filmów z akcji ratunkowej ? Już w dniu katastrofy były pokazane szokujące obrazy, lekarzy stojących przy swoich karetkach kilkaset metrów od miejsca katastrofy. Oficjalnie, mówiono, ze nie ma co ratować, wszyscy w częściach i dlatego lekarzom nei pozwolono wejść na teren katastrofy. Aż tu, po jakimś czasie, w internecie pojawiło się wiele zdjęć ofiar. Jasne, były i oderwane nogi i ręce, ale wiele osób było "w całości". Skąd decydenci wiedzieli, że "nie ma co zbierać", to KGB-sci byli jednocześnie lekarzami ? I czemu nie pokazano żadnych filmów z tych akcji. Jest trochę fimików gdzie jakiś strażak gasi niewielki pożar, ale gdzie są lekarze ? Może ktoś się wypowie na ten temat, zamiast twierdzić jakim idiota jest Maciarewicz. Ja nie jestem żadnym specjalistą w temacie, ale tak po ludzku, jest katastrofa, lekarzy na jej miejscu nie ma, pokazują jakiś kręcących się ludzi, władze twierdzą, że nie ma co zbierać ...
 • 2013-10-14 19:30 | mantyka

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Wnuk Aragorna - Antek Macierewicz walczy z siłami ciemności
 • 2013-10-14 19:55 | No ba...

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  na czym ONI się nie znają...
 • 2013-10-14 20:18 | Jacek

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Już 2 godziny temu umieściłem swój komentarz i nic. Może tylko chcecie Państwo komentarze popierające tezy autora artykułu ? To, że pan Redaktor taki tekst napisał i temat ma już swą długą historię, nie bierze się tak z niczego. Przecież to właśnie władze stworzyły podstawy do tego aby nie wierzyć w oficjalną wersję. I tu wracam do mojego wpisu, który się jeszcze nie ukazał, (może w ogóle się nie ukaże).

  Przecież jest rzeczą oczywistą, że jak jest katastrofa, to najpierw jadą karetki, lekarze uwijają się jak w przysłowiowym ukropie,, starają się ratować ludzi, a tu tego w ogóle ni było. Więc jak nie wierzyć w wersję zamachu i to od pierwszych chwil ? Mój wpis był taki:


  To może by tak Panowie wytłumaczyliby dlaczego nie ma ŻADNYCH filmów z medycznej akcji ratunkowej ? Już w dniu katastrofy były pokazane szokujące obrazy, lekarzy stojących bezradnie przy swoich karetkach kilkaset metrów od miejsca katastrofy. Oficjalnie, mówiono, ze nie ma kogo ratować, wszyscy w częściach i dlatego lekarzom nie pozwolono wejść na teren katastrofy (sic). Jak można mówić, że człowiek nie żyje, skoro nie dopuszcza się do niego lekarza ! Aż tu, po jakimś czasie, w Internecie pojawia się wiele zdjęć ofiar. Jasne, były i oderwane nogi i ręce, ale wiele ciał było "w całości". Skąd decydenci wiedzieli, że "nie ma co zbierać", to KGB-sci byli jednocześnie lekarzami ? I czemu nie pokazano żadnych filmów z tych akcji. Jest trochę filmików gdzie jakiś strażak gasi niewielki pożar, ale gdzie są lekarze ? Może ktoś się wypowie na ten temat, zamiast twierdzić jakim idiotą jest Maciarewicz. Ja nie jestem żadnym specjalistą w temacie, ale tak po ludzku, jest katastrofa, lekarzy na jej miejscu nie ma, pokazują jakiś kręcących się ludzi, władze twierdzą, że lekarze niepotrzebni ...
 • 2013-10-14 20:49 | white777

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Dziwi mnie tylko jeden aspeckt dzialalnosci Macierowicza ktory pominal autor, rodziny , wszyscy ktorzy stacili bliskiego widza dobrze ze z czasem strata staje sie mniej bolesna, rozpamietywanie okolicznosci nie tak ostre; tego spokoju ktory zmniejsza to cierpienie Macierewicz im odmawia i paradoksalnie Kaczynski mialby rowniesz szanse zlagodzic swoje udreki ale jako “bezwzgledne zwierze polityczne” nigdy tego nie zrobi szkodzac sobie i wszytkim na okolo
 • 2013-10-14 21:41 | mr.off

  SMOLENSKI JIHAD JAROSLAWA KACZYNSKIEGO

  www.tokfm.pl/blogi/loza-szydercy  "(...) 2 lata temu nie bylo jeszcze tak dobrze widac owocow pracy ekipy ‘dziennikarskiej’ T.Sakiewicza, naczelnego tygodnika “Gazeta Polska”, ktory testowal przez ponad 100 tygodni ‘maskirowke smolenska’ z zamachem W.Putina oraz D.Tuska w roli glownej na mieszkancach IV RP. Liczac, ze pompowanie ich glow smolenskim helem, sztuczna mgla, wybuchami, gumowa brzoza dr. W.Biniendy, telefonami ‘poleglych’ w katastrofie do ich rodzin, 3 nieboszczykami, ktorych 3 lata po pogrzebie zywych odnalazl A.Macierewicz, itd. zatrzyma spadek nakladu “GP” (20 - 25 tys.) i jej nieuchronny koniec. Nie pomylil sie: taniec na smolenskich trumnach okazal sie trafiona strategia biznesowa. Sakiewicz odniosl spektakularny sukces podnoszac naklad “Gazety Polskiej” do 80 - 90 tys. i na jej bazie stworzyl dziennik “GPC” bedacy konkurencja “Naszego Dziennika” T.Rydzyka. A na ich bazie czytelniczej takze ‘TV Republika’, bedaca z kolei konkurentem TV Trwam. Co spowodowalo, ze jego sladem zwawo podazyli wszyscy pozostali ‘niepokorni’ dziennikarze IV RP (P.Lisicki, B.Wildstein, R.Ziemkiewicz, bracia Karnowscy) czyniac naczelnego “GP” przewodnikiem medialnego stada IV RP, ktoremu narzucil swoje ‘standardy’ dziennikarskie (oraz etyczne i moralne).

  Biznesowa eksploatacja smolenskiej tragedii przyniosla T.Sakiewiczowi takze nie mniej spektakularny sukces polityczny: ma dzis polityczna pozycje porownywalna z ta, jaka na polskiej prawicy ma T.Rydzyk, gdyz siec klubow “GP” to dzis juz w wielu wojewodztwach polityczna struktura zdolna aktywizowac i organizowac prawicowy elektorat lepiej niz struktury terenowe PiS. Szczegolnie we wspolpracy z organizacjami stadionowych kiboli, ktorych "GP" uczynila swoimi politycznymi aliantami poswiecajac im osobna sekcje "GP" oraz czyniac "Starucha", przywodce kiboli "Legii' Warszawa, swoim 'publicysta'.

  Polityczny potencjal tkwiacy w kreowanym przez "Gazete Polska" 'narodzie smolenskim' najszybciej w PiS zauwazyl A.Macierewicz, ktory wykorzystujac rosnaca sile oddzialywania “GP’ oraz goscinnosc jej licznych Klubow – odwiedzajac je systematycznie - stworzyl sobie wyjatkowo silna pozycje polityczna w PiS. Zajmujac w swiadomosci jej twardego elektoratu miejsce Z.Ziobro. Co uczynilo go nietykalnym ‘smolenskim delfinem’ PiS dajac pozycje porownywalna z pozycja J.Kaczynskiego (co wywolalo zaniepokojenie czolowych politykow PiS, ktoremu publicznie dal wyraz posel Z.Girzynski - “ A.Macierewicz liderem PiS w 2015 roku?”, NA TEMAT, 19/04/2013)".
 • 2013-10-14 22:02 | mr.off

  “SMOLENSKI JIHAD JAROSLAWA KACZYNSKIEGO” (2)

  Dzis – 3 lata po Smolensku – widac juz wyraznie, iz tworcy ‘maskirowki smolenskiej’ – czyli Sakiewicz i Macierewicz - eksploatujac przez 36 miesiecy ‘dziure informacyjna’, ktora powstala w momencie zakonczenia prac (i rozwiazania) Komisji Millera przy bedacym caly czas w toku sledztwie prokuratury wojskowej (ktore z oczywistych wzgledow nie moze byc prowadzone w mediach) stworzyli nowa jakosc w polskej polityce poprzez zbudowanie imperium klamstwa smolenskiego w swiecie mediow. Najskuteczniejszym ich pomocnikiem okazala sie czesc ekipy politycznej rzadu D.Tuska odpowiedzialna za komunikacje spoleczna (PR) na czele z rzecznikiem rzadu P.Grasiem, ktora w informacyjnej ‘wojnie o Smolensk’ poniosla kompletna kleske (“Graś o zespole Macierewicza: Czas zacząć na te bzdury odpowiadać”, DZIENNIK.PL, 16/04/2013).

  Ale nie mniej skutecznym sa … media III RP, ktorych dziennikarze, redaktorzy i wydawcy stali sie tuba propandowa PiS skutkiem nieprofesjonalizmu, lenistwa oraz zwyklej glupoty: widac, ze wiekszosc z nich nie czytala Raportu Millera i nie zna elementarnych ustalen Prokuratury Wojskowej. Co pozwala ludziom od marketingu politycznego PiS wykorzystywac ich bezwstydna niewiedze i traktowac jak ‘slupy’ na ktorych wieszaja swoje zalgane komunikaty nt. przyczyn katastrofy w Smolensku.

  Dziennikarzom IV RP - zblatowanym z ludzimi od marketingu politycznego PiS - ta zawodowa niemota wiekszosci dziennikarzy III RP pozwala zas z latwoscia wciskac ciemnemu ludowi ‘maskirowke smolenska’ Sakiewicza-Macierewicza-Kaczynskiego.

  I robic na tym biznes.

  Dzis narod kaczystowski oraz jego awangarda – narod smolenski – maja kilka medialnych garkuchni (Sakiewicz, Karnowscy, Stefczyk, Lisicki & Co., Janke, Rydzyk, plus media Kosciola) w ktorych serwuje sie przekaski-zakaski ze smolenskich klamstw, zmyslen, oskarzen, insynuacji, itd. oraz strawe ideolo zlozona z nasiaknietych geopolityka XIX wieku tradycyjnych polskich mitow narodowych, politycznych rojen, zwidow i majakow o potedze podlanych ciezkim sosem polskiej megalomanii wymieszanej z polityczna glupota o sklonnosciach samobojczych oraz glebokimi kompleksami.

  Najwazniejsze jest jednak to, ze Prezes PiS J.Kaczynski zauwazywszy sukces biznesowy i polityczny Sakiewicza oraz Macierewicza, a przede wszystkim to, iz stworzyli oni fakty spoleczne mogace miec daleko idace konsekwencje polityczne - zgromadzili wszak wokol klamstw ‘maskirowki smolenskiej’ pol Polski – porzucil swoja dotychczasowa doktryne polityczna, czyli ‘walke z ukladem’ (widzac, ze pod tym sztandarem nie zgromadzi wiecej niz 25-30% wyborcow) i stanal na czele ‘maskirowski smolenskiej' obiecujacej poparcie ponad 50% wyborcow.

  Czyniac ja fundamentem swej strategii politycznej na lata 2013 - 2015, czyli czas wyborow do europarlamentu, samorzadowych, parlamentarnych i prezydenckich (uzywajac inicjatyw politycznych typu ‘techniczny premier prof. P.Glinski’ jako kamuflazu politycznego, ktory ma zrobic dobre wrazenie na wyborcach centrowych).
 • 2013-10-14 22:40 | franek9250@rocketmail.com

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Załóżmy ze na prawdę doszło do zamachu. Jezeli oceniać kto stoi za domniemanym zamachem po tym ile kto zyskał a ile stracił to zamachowcem jest PIS jako ze jest to jedyny organ który czerpie korzyści z tej sytuacji. Lech Kaczyński miał spadające 20% poparcie w zbliżających się wyborach, nie miał szans tak samo jak i PiS, już teraz byli by na równi z palikotem i reszta skrajnych partii. Ponadto to PiS dokonał w tym dniu morderstwa, zamordował zdrowy rozsądek, resztki inteligencji i wolności w życiu publicznym w tym kraju, tworzy pełzający totalitaryzm którego nie widać jeszcze na horyzoncie i tylko on jest w stanie przeprowadzić zamach na demokracje. To jest jednak tylko efekt, powodem nie jest katastrofa, ona jest tylko spustem, powodem jest pustka emocjonalna która pozostała w tych Polakach a której nikt nie jest w stanie sam zagospodarować, ta pustka została zastąpiona przez skrzywiona quasi-wiarę. Słuchałem dziś ciekawej audycji na BBC na temat Syrii i padł tam taki cytat z Biblii o tym ze Jezus wypędził szatana z człowieka ale pozostała po nim pustka która szybko została zastąpiona przez 7 innych duchów jeszcze gorszych. Cytat był alggoria do istnienia dyktatur które czasem są lepsze od 7 jeszcze gorszych opcji typu al-qaedy, ale spokojnie można odnieść go do stanu umysłowego polskiego społeczeństwa. Niestety jesteśmy skrzywieni emocjonalnie, często kompletnie emocjonalnie infantylni i puści na tyle ze można nami kierować w tak prosty sposób. Podobnie dajemy się podzielić na temat homoseksualizmu, narkotyków, eutanazji, aborcji itd. To nie to ze są one mało ważne, w tych debatach nie ma żadnej logicznej dyskusji ale tylko i wyłącznie donoszenie się do "wiary" tak jak by to ona miała objaśnia nam świat i podjąć za nad dobre decyzje. Musimy wydoroślec aby nie dać wodzić się za nos każdemu kto popadnie.
 • 2013-10-14 22:42 | franek9250@rocketmail.com

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Chciał bym tez dodać ze pisma takie jak polityka powinny odciąć się od tego tematu raz na zawsze a zając się czymś konstruktywnym co istnieje w normalnym świecie, takim bez zawiści. Pozdrawiam.
 • 2013-10-15 08:07 | da Videk

  Bydlęta klękają

  Bardziej mnie w tej analizie interesuje strona psychiczna, bardziej niż „polityczna”. Macierewicz na zdjęciach z KOR-owskiej młodości przypomina syberyjskiego chłysta cara Mikołaja II. Proszę, Czcigodni Internauci, porównajcie współbrata Antoniego z Grigorijem. Nie tylko fizis ta sama, także oczy i gustownie sczesana na czoło grzywka. Oczy deputowanego uwiodły religijną Andzię (85), moją teściową bez przyszłości, rozmodloną orędowniczkę kaczej myśli narodowej. Pal licho zapędy Andzi, ale zagon Rydzyka Ojca, prezentujące w telewizorku bractwo zakonników w śmiesznych „koloratkach”, na wyścigi przepytujące pisowców na okoliczność eksplozji. Jak to możliwe, że maryjni interlokutorzy wciąż słyszą drugi wybuch? Co do trzeciej części zwolenników awantury smoleńskiej… cóż, kapcie spadają z nóg. ""
 • 2013-10-15 17:24 | gsj

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Skąd zdziwienie wiarą tak licznej grupy rodaków, jeśli we wszelkiego typu szkołach w Polsce przeważają przemioty nie wymagające samodzielnego myślenia I logiki.
  "Wkuwanie" dat historycznych, myśleniu nie sprzyja.
  Znaczny procent studentów kierunków technicznych, ma trudności z logiką I kojarzeniem faktów. To moje doświadczenie.
  Nawet hipotezy wymagają pewnego umocowania w realnych zdarzeniach (faktach). Wiara od tych uciążliwości (myślowych) zwalnia.
 • 2013-10-16 09:08 | Andrzej

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Ludzie trzeźwo myślący nie zwracają uwagi na Macierewicza. Po prostu szkoda na to czasu. Jego publiczność to głównie emeryci i ludzie słabiej wykształceni. Oni lubią takie bajeczki.
 • 2013-10-16 17:41 | roman

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Maciarewicz stosuje metody Obamy, albo odwrotnie. Obama oglupil amerykanow i dwa razy wygral wybory, a Maciarewicz i Kaczynski oglupiaja Polakow calkiem skutecznie i PiS prawdopodobnie wygra nastepne wybory. Wspolczesne spoleczenstwa mimo dostepu do internetu pozwalaja sie oglupiac bardzo latwo. Ludzie zyja w swoich wirtualnych swiatach, a politycy to cynicznie wykorzystuja. Zreszta demokraci w USA i pis maja w 90% podobne programy. Sa to ugrupowanie socjalistyczne,a socjalizm wspolczesny rozwija sie w spoleczenstwach oglupionych. Ludzie na wlasne zyczenie staja sie niewolnikami politykow. Roznica jest, ze pis uwaza sie za ugrupowanie zwiazane z kk i jest przeciwny aborcji. Smiesznym jest nazywanie pis ugrupowniem prawicowym.
 • 2013-10-16 17:50 | Yachoo.

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Znamy!
  Tupolew w chwili katastrofy miał na pokładzie ok 450 kg paliwa.
  Proszę sprawdzić, a nie pisać bzdur.
 • 2013-10-16 17:57 | Yachoo.

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Po pierwsze nie Maciarewicz! tylko Macierewicz.
  Po drugie, pamięć masz zawodną i dla przypomnienia, napierw była katastrofa, ktoś wezwał pomoc, za jakiś czas przyjechały jednostki ratownicze i była akcja ratownicza. Nikt w tym czasie nie myślał o filmowaniu dzielnych ratowników. Jednak w tym czasie pan Macierewicz będąc kilka kilometrów od katastrofy zamiast ratować rozbitków uciekał do Polski jak najszybciej. Po co uciekał? Po raport z likwidacji WSI?
 • 2013-10-16 22:32 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Dziękuję za podanie tej wielkości,ale jakie to dawało możliwości stworzenia mieszanki paliwowo-powietrznej?!
 • 2013-10-16 22:39 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Kiedy Allen Paul pisał swoją książkę KATYŃ-ZBRODNIA PRZEMILCZENIA ideologiczni pobratymcy Zaprzańca wciskali Polakom,że zbrodni dokonali Niemcy.
  Bez odpowiedniego programu badań jeszcze jest daleka droga dla jednoznacznego ustalenia przyczyn katastrofy.Można było przewidzieć hipotezy i podjąć działania dla ich kolejnego eliminowania.
 • 2013-10-16 22:41 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Nic nie mówi się o Rosjanach,którzy mieli obowiązek zamknąć lotnisko.
 • 2013-10-17 05:09 | ppp

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Jesli faktycznie mialby tylko 450 kg paliwa to musial ladowac i nie mial szans na jakiekolwiek zapasowe lotnisko.
  Chyba cos w te liczbie pokreciles (zgubiles zero?).
  Nie chce sie wymadrzac ale cos mi nie pasuje.
 • 2013-10-17 05:20 | ppp

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  zaraz, zaraz - nie tak znow szybko uciekal. Najpierw zjadl obiad.
 • 2013-10-17 05:28 | ppp

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  "Dziękuję za podanie tej wielkości,ale jakie to dawało możliwości stworzenia mieszanki paliwowo-powietrznej?! "

  Katastrofa TWA 800 moze Ci to wyjasni.
  (pomijam, ze 450 kg pozostalego paliwa nie moze byc faktyczna wielkoscia)
 • 2013-10-17 05:30 | ppp

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  I w tym wlasnie sedno sprawy - swietny komentarz Vera!
 • 2013-10-17 14:15 | max

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Jak można dyskutować z osobnikiem, którego kredo polityczne to: "nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne" - to chyba wszystko tłumaczy :)
 • 2013-10-17 17:26 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Fantazją najwyższej miary jest eliminowanie hipotez o ingerencji osób trzecich bez odpowiedniego programu badań i jego realizacji.
 • 2013-10-18 18:30 | cogito

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  wszystkiemu winne są chciwe na awanturę media. To one udają, że traktują tego psychola powaznie i rozpowszechniają jego paranoje jako alternatywę prawdy. Bo tu chodzi o ogladalnosc, czytalnośc, słuchalność , czyli o forsę.Współczeste dziennikarstwo to bagno. Jak patrzę np, na dziennikarzy brukowca TVN24, jak widzę te wysiłki aby szczuć, prowokować, dzielić, zakłamywać żeby zgromadzić jak najwiecej widzów ( reklam ), to popadam w depresje. Jak ci ludzie mogą popatrzeć sobie w lustro, jak moga prowadzić rodzinne zycie, wychowywac dzieci.Nie chodzi tu o poglądy, oni nie maja żadnych, aby się ludzie prali po pyskach, aby lała sie krew, aby pierwsi oglosili kolejny "news".Obrzydliwość. To jest najpodlejszy zawód jaki człowiek może wykonywać.
 • 2013-10-18 19:29 | cogito

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  kolego ! sprawa jest tak prosta i oczywista dla kazdego który chociaz raz w zyciu widział katastrofę z ofiarami ludzkimi, że tlomaczenie tego o co pytasz uragało by przecietnej inteligencji i wyobrazni przecietnego dorosłego człowieka. Dr nauk med. anatomopatolog. Pozdrowienia
 • 2013-10-19 10:19 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Zanim zacznie się spekulować KTO trzeba w sposób naukowy odnieść się do hipotezy dotyczącej samego wybuchu.Tu jak najbardziej nie tylko rola PAN,ale i instytucji ponadnarodowych,w których to strukturach Polska uczestniczy.Głównie NATO i wiedza ze świata cybernetycznego,oraz UE w zakresie pomocy prawnej w kwestii umowy wojskowej Polski z FR.
 • 2013-10-19 10:43 | kami

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Tracicie wizerunek poważnego pisma publikując materiał o tym chorym osobniku, a jego samego - nobilitujecie. Ta postać to materiał dla szmatławców i tyle.
 • 2013-10-19 11:38 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Myślę,że nie zabraknie odważnego do napisania książki ZMOWA MILCZENIA SMOLEŃSK.
  Jak wspomniałem ZBRODNIĘ PRZEMILCZENIA KATYŃ napisał Allen Paul i udokumentował,że systemy sprawowania władzy rządzą się swoimi prawami.Polski badacz cywilizacji Feliks Koneczny wywołał problem handlowania wojną i pokojem.Karl R.Popper określił je,że prowadzą do zbrodni i masowych mordów.Chińczyk Song Hongbing do tego dał podstawy finansowania w oparciu o historię bankowości od czasów wojen napoleońskich na przykładzie sagi rodu Mayer-Rothschild.
 • 2013-10-24 01:56 | Piotr Kraczkowski

  Oficjalne kłamstwa

  Red. Janicki sądzi, że takim gołosłowiem kogoś przekona? Przeciwnie, zgodność obwiniania Maciarewicza o najgorsze jest wspólną odpowiedzią Polityki, TVN24, Newsweeka itd. na fakz podany w czasie II Konferencji Smoleńskiej, że zdjęcia satelitarne w obiektywny sposób udowadaniją, że brzoza była złamana przed katastrofą. To próba zagadania obiektywnego dowodu.
  ___Tymczasem na drugiej konferencji naukowców ws Smoleńska prof. Ciszewski pokazał: 1. każdy może kupić, lub już dawno kupił, zdjęcia satelitarne Smoleńska z np. stycznia 2010, na których widać, że brzoza nie jest złamana, 2. zdjęcia satelitarne krótko przed katastrofą, na których widać obraz taki sam jak po katastrofie, czyli złamaną jeszcze przed katastrofą brzozę.
  ___To nie jest żaden cyrk, szaleństwo, czy jakiś powód do śmiechu, lecz obiektywny i dostępny dla każdego dowód (zdjęcia kupiło od firm satelitarnych wielu badaczy katastrofy w Smoleńsku, niektóre firmy udostępniają zjęcia rejonów katastrof bezpłatnie i były one w 2010r. w internecie), że Tu154 nie mógł stracić kawałka skrzydła po ścięciu brzozy, bo brzoza była ścięta przed katastrofą. Podważa to oparte o ścięcie brzozy dotychczasowe ustalenia Rosji i polskich urzędów.
  ___Dodam, że to co zrobili badacze zdjęć satelitarnych było obowiązkiem polskich urzędników. To oni byli zobowiązani dokładnie zmierzyć brzozę, pobrać jej próbki i przeanalizować jej zdjęcia satelitarne, ale tego nie zrobili, co dowodzi karygodnego braku krytycyzmu wobec zbieranego materiału dowodowego. Psim obowiązkiem polskich urzędów było sprawdzenie wartości dowodowej posiadanych zdjęć, czy przypadkiem ktoś nie wbił drewnianym młotkiem kawałków samolotu w drzewo i w złamane skzydło. Albo czy te kawałki dostały się tam w inny sposób. To sprawdzenie powinno polegać min. na zbadaniu zdjęć satelitarnych brzozy oraz na badaniach takich jak te prof. Biniendy. Nie wykonano tego podstawowego urzędowego obowiązku, ale pretensje do Maciarewicza?
  ___Na dzień dzisiejszy należy uznać, że pżrzedstawiono obiektywny dowód, że brzoza była złamana przed katastrofą, a więc ustaelnia MAKu i Millera/Laska oraz kibicującym im dziennikarzy, zostały obalone. Tu nie chodzi bowiem o jednego prof. Ciszewskiego, lecz o jego powołanie się na innych ekspertów odczytu zdjęć satelitarnych. Można raczej przyjąć, że każdy ekspert ds odczytu zdjęć satelitarnych potwierdzi, że brzoza została złamana przed katastrofą. Tylko na polecenie prezydenta USA lub podobnej władzy w USA. firmy sprzedające zdjęcia satelitarne dokonałyby falszerstwa.
  ___Następne dni pokażą, że brzoza była złamana wczśniej. Przeciwko temu faktowi nie pomoże żadne ujadanie, ani doychczasowe oficjalne kłamstwa.
 • 2013-10-25 20:49 | babcia

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Wypraszam sobie.Jestem emerytka, z wuzszym wyksztalceniem imlapie sie za glowe widzac i nie pojmujac ,jak mozna ludzi tak oglupiac zamachowymi teoriami.A na koniec glowa mnie rozbolala ogladajac dowody teorii, ze brzozy wogole nie bylo!
  Jednak ma tu potwierdzenie slynnego powiedzenia z filmu Sami swoi, domyslacie sie chyba o co tam chodzilo? No i po czyjej stronie musi byc prawda???????
 • 2013-10-25 20:50 | babcia

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  swiete slowa!!!!!!!
 • 2016-04-13 08:44 | azur

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  Macierewicz nie wierzy w żaden zamach, pilnuje żeby zbić jak największą kasę. Jako szef kolejnych komisji smoleńskich zarabia niezłe pieniądze, a płacimy za to wszyscy z naszych podatków.
 • 2016-04-13 15:46 | jakowalski

  Re:Teorie spiskowe Antoniego Macierewicza

  A Ja mam lepszą teorię spiskową niż Macierewicz! Pytam się więc prezesa Kaczyńskiego, prezydenta Dudę, premiera Szydło i ministra Macierewicza, co polskie władze robią, aby uwolnić wreszcie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z rosyjskiej niewoli? Wiadomo przecież, że zgodnie z moją teoria spiskową, przeżył on, wraz ze swą małżonką Marią, tę katastrofę w specjalnym prezydenckim „schronie” na pokładzie samolotu, że zaraz po rozbiciu się prezydenckiego samolotu Rosjanie wyciągnęli parę prezydencką z tego schronu i przewieźli najpierw do Łubianki na przesłuchanie, a później do tajnego obozu-więzienia KGB gdzieś na Syberii, pod Kołem Polarnym. Nie dziwiłem się, że Tusk i Komorowski nic nie robili aby uwolnić państwa Kaczyńskich z rosyjskiej niewoli, ale dlaczego nic robi w ten sprawie brat prezydenta Lecha Kaczyńskiego, czyli obecny prezes rządzącego w Polsce PiSu, oraz PiS-owski premier i PiS-owski prezydent i PiS-owski minister? O co tu więc chodzi i co się dzieje? Dlaczego minister Macierewicz nie powie nam wreszcie prawdy o tym, co się naprawdę sześć lat temu zdarzyło na smoleńskim lotnisku, czyli o tym, że Rosjanie zdalnie przejęli kontrolę nad prezydenckim tupolewem, że spowodowali oni w ten sposób jego katastrofę, zmieniając parametry jego podejścia do lądowania i wreszcie że od sześciu lat przetrzymują oni nielegalnie polskiego prezydenta wraz z jego małżonką? Czyżby to była zemsta antysemitów z zarówno z polskich jak też i rosyjskich specsłużb? Przypominam tu, że w roku 2007 po niemal 70 latach nieistnienia odrodziła się w Polsce jedna z najbardziej znaczących organizacji żydowskich – B’nai B’rith - Loża Polin. Instalacja loży miała miejsce dokładnie w dniu 9 września 2007 roku za zgodą ówczesnego Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego. Nie pisały oczywiście o tym gazety, nie informowała również polska telewizja, ale wzmiankę na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Ambasady USA w Polsce.