Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ciekawostka dająca do myślenia

(75)
Jeden z kluczowych dowodów na potwierdzenie zamachu smoleńskiego został domalowany w komputerze – twierdzi dr Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.
 • 2013-10-10 07:25 | TadekO

  Bienienda nie jest profesorem

  Dlaczego wszyscy tytuluja Bieniede profesorem? On ma tylko tytul doktora inzyniera. W USA nie ma tytulu profesora!
 • 2013-10-10 11:42 | Viking

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  44 lata komuniści trzymali ten kraj "za wszarz" stosując te same techniki. A to zmanipulowali informacje o stonce, a to oskarżyli innych o swoje zbrodnie itp.

  Pokolenie urodzone za komuny - nie umie samodzielnie myśleć. Stąd radiowe mohery, oszołomy i fakt, że dajemy ze sobą robić wszystko: od NFZ, przez emerytury i podatki.

  Polak zrywa się do walki średnio raz na 50 lat. Jesteśmy narodem niewolników, nieudaczników i jak wynika z historii zawsze tak było. (żadne powstanie nie zakończyło się sukcesem, a Grunwald był tylko wygraną bitwą w przegranej wojnie.)
 • 2013-10-10 14:20 | camel

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Twierdzisz, że ciemny, zabobonny ludek to wytwór "komuny"? Twierdzisz, że fakt, iż "dajecie ze sobą zrobić wszystko" to też efekt "komunistycznego" chowu? To dlaczego polski chłop dał się setki lat wcześniej obrócić w niewolnika? Jacyś protokomuniści działali już wtedy? Koniec twojego postu pokazuje tylko, że mimo posiadania jakieś tam wiedzy o polskiej historii, dałeś się zmanipulować propagandzie opowiadającej bzdety o szkodach, jakich przyczyną był "komunizm".

  Dodam tylko tyle, że jeśliś pochodzenia szlacheckiego, to wtedy rzeczywiście komunizm źródłem wielkich szkód był: wytłumaczono chłopom, że mają swoje prawa, że nie muszą schylać łba przed dziedzicem, że są równie dobrzy, jak każdy inny. A to oznaczało cios w parę setek lat hodowli posłusznego wołu roboczego. PRL miał tylko jedno pokolenie do swojej dyspozycji, nie dziw się, że wiele wołowatości przetrwało. Zauważ też, że NFZ, kombinacje z emeryturami i horrendalne podatki to wszystko efekty działania obecnego, kościelno-feudalnego państwa. Nie można z tego ukuć zarzutu w stosunku do PRLu.

  Mnie tam osobiście ciekawi, kiedy zabobonny ludek połapie się, co sam sobie zgotował i czy będzie gotów coś z tym zrobić? Znając historię, jestem sceptyczny. Wołowatość i religia dadzą radę.
 • 2013-10-10 14:41 | :-) ,,,

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Chciałabym, aby mój naród przestał się "samobiczować".
  Nie jesteśmy nieudacznikami, jesteśmy pracowitym dumnym i otwartym narodem. '
  'Margines społeczeństwa", osób z kompleksami nie może kształtować opinni o całym narodzie.
  Pozdrawiam normalnych :-)
 • 2013-10-10 14:42 | SLONZOK

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Masz oczywiscie racje, tez tak to widze. A do tego jeszcze ta do dzisaij panujaca i glowy zasmiecajaca polska "historiografia" - przekrecanie, wyolbbrzymianie, jednostronnosc, wybiórczosc, prostosc, czesto prostactwo, megalomania, naiwnosc, plytkosc, a czasami po prostu wrednosc, glupota i, po dekadach przekretów, wiara we wlasna propagande.

  Ale co do powstan: Wielkopolskie, jesli uznamy za "powstanie", to bylo wygrane.

  No i ta (niby-)nasza górnoslaska Wojna Domowa (1919-21) - zwana przez Was Polaków "powstaniami" i to "slaskimi". (Pro)polska strona wprawdzie przegrala, ale realpolityczny i gospodarczy wynik mozna uznac za wygrana. Uznala wtedy nawet (pro)niemiecka strona tego dramatycznego, dla Slazaków do dzisiaj traumatycznego, krwawego konfliktu. Wygrana dla Was oczywiscie, nie dla wiekszosci Górnoslazaków.
 • 2013-10-10 14:43 | power

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Powstanie wielkopolskie zakończyło się sukcesem !!!!!!
 • 2013-10-10 16:36 | Jan-Janusz

  Re: samolotem kieruje kapitan i on decyduje o tym czy lądować , czy lecieć na zapasowe lotnisko

  Czytałem wywiad z kapitanem prezydenckiego samolotu Stanów Zjednoczonych.
  Ten pilot powiedział , że nikt z pasażerów nie ingeruje w jego decyzje
  odnośnie warunków bezpiecznego lądowania.
  Za to co się stało, odpowiada kapitan polskiego samolotu.
  Była mgła, trzeba było szukać innego miejsca.
  Teraz lądują debeściaki - powiedział pilot Jaka.
  I stało się...
 • 2013-10-10 16:44 | Jan-Janusz

  Re: Slonzok wpisuje się w głupotę regionalnych paranoi.

  Historia tworzy nie takie psikusy jak przynależność Śląska do Polski.
  Unia otworzyła granice , ale i to okazało się za mało dla regionalnych paranoików. Etniczność jest sympatyczną cechą godną pielęgnowania, ale pełna odrębność z granicami, językiem urzędowym , celnikami i własną policją by stworzyła getto .
 • 2013-10-10 17:30 | remm

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Słuszne spostrzeżenia. "Polactwo" nie jest efektem komunizmu, to znacznie starsze zjawisko. Z zaborami ma wspólnego tyle, że było ich przyczyną, nie - jak twierdzą niektórzy - skutkiem.

  Komunizm był jedynym okresem w ciągu ostatnich kilku stuleci, gdy na tych ziemiach powiało choć trochę Oświeceniem i nowoczesnością. Wprawdzie we władzach bolszewickich dominowała mentalność feudalna, a struktury partyjne były wzorowane na Kościele katolickim, ale komuniści wprowadzili powszechną edukację i służbę zdrowia, zbudowali drogi i przemysł, a naukę i technikę uważali za priorytet. Kultura, przynajmniej w Polsce, też miała się wtedy znakomicie.

  W latach 90. pewien Anglik, który zaczynał wtedy robić interesy w krajach byłego bloku wschodniego, stwierdził, ze najbardziej "zachodni" w myśleniu i działaniu są... Estończycy - mieszkańcy kraju, który przez długie dziesięciolecia był republiką sowiecką, więc zgodnie z teorią przedstawioną powyżej powinien mieć znacznie bardziej zdegenerowane społeczeństwo niż Polska.
 • 2013-10-10 17:58 | Jer111

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  W USA, w Kanadzie (chyba we wszystkich krajach anglosaskich) nie ma tytulu profesora ale jest stanowisko profesora... i w tych krajach jest przyjete, aby o osobie zajmujacej takie stanowisko pisac "Professor X". To raczej Polska ze swoimi
  "belwederskimi profesorami" jest pewnego rodzaju anomalia!

  P.S. Poza tym, z "ekspertami" posla Antoniego sie nie zgadzam - niezalezenie
  od tego jakie posiadaja stopnie, tytuly, itd.
 • 2013-10-10 18:33 | Adam 2222

  Smoleńsk to wieczny samograj odwracający uwagę Polaków od przekrętów Wybrańców Narodu. Obie strony kłamią. Antoni wykorzystuje, ze po oszustwach Tuska mało kto mu wierzy. A Lasek nie mówi o odpowiedzialność Tuska, Sikorskiego, MON psychiatry Klicha, MF

  Rostowskiego w przekręcie kupna bez przetargu Embraer i dziadowskim szkoleniu pilotów 36 pułku.

  Pułk rozwiązano by nie było dostępu do fałszowanych masowo dokumentacji lotów
 • 2013-10-10 19:57 | gsj

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Naukowcy weryfikują informacje, które są przez nich analizowane. PiS-naukowcy czują się z tego obowiązku zwolnieni. Według nich, informacja z internetu (You-Tube?), jest równoważna publikacji naukowej.
  Że p. Binienda się ośmiesza, to jego sprawa. Gorzej, iż przez lud smoleński jest traktowany jako naukowiec.
 • 2013-10-10 20:08 | bever

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  dobra strona dzialania niezaleznych expertow jest, co prawda po 2 latach, przebudzenie naukowcow polskich, tych czesto jeszcze postbolszewickich bytow, z ukladow, nadzialu towarzysko-genetycznego i zydowskiego trzeciego garnituru intelektualnego. co bardziej zdolni juz zdazyli emigrowac. a to potworna, nieodwracalna strata. podzial i rozszczelnienie tej masy cynikow i konformistow przebiega wzdluz autentycznych osagniec, pracowitosci i zdolnosci takze jeszcze zachowanego lub odbudowujacego sie kregoslupa moralnego. wladze nie ruszyly tego srodowiska, reformowano co innego, sprzedano natychmiast zaklady pracy.
  natomiast problem z emigrantami jest taki ze nie maja gdzie wykorzystac swoich zdolnosci w kraju, tej ziemi montowni, skladakow, czyscicieli, pakowaczy, pomywaczy itd, bo takie sa miejsca pracy dla polskich inzynierow i magistrow.
  nowa konferencja zgromadzi tym razem poda 100 naukowcow wiecej niz poprzednia, tego strumienia nie powstrzyma sie atykulami, insynuacjami, lekcewazeniem. beda zadac powolania expertow miedzynarodowych w nowej komisji i konferencji naukowej.
  na waszym miejscu czytacze i pisacze propaganty politycznej, przed wydawaniem osadow sprawdzilbym w googlu kto taki ten Kleiber i Binienda:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Kleiber
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wies%C5%82aw_Binienda
 • 2013-10-10 20:36 | Gdybyś jeszcze poszukał w Googlu gdzie podziałeś rozum

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  to byłoby idealnie. Bo z twojego wpisu wynika, że straciłeś go dawno temu.
 • 2013-10-10 20:51 | kontestator

  Re:Lasek ciemniacz

  Tusk zatrudnił Laska po to aby robił ludziom wodę z mózgu, przykrywając w ten sposób katastrofalny stan gospodarki, po sześciu latach rządów Platformy. Dla mnie Lasek jest całkowicie niewiarygodny. Co to za fachowiec, który twierdzi że samolot rozpieprzył się na setki kawałków na skutek uderzenia skrzydłem w brzozę. Nie trzeba fakultetów, wystarczy przysłowiowy chłopski rozum aby wiedzieć, że bez wybuchu na pokładzie coś takiego jest niemożliwe.
 • 2013-10-10 21:00 | qqq

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  prosiłbym byście przestali tytułować Pana Biniendą profesorem, wszak jest on doktorem.
 • 2013-10-10 21:06 | andrzej

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  w internecie można też oglądać zdjęcia potwora z Loch Ness • 2013-10-11 00:31 | Eau de Cologne

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  "Co to za fachowiec, który twierdzi że samolot rozpieprzył się na setki kawałków na skutek uderzenia skrzydłem w brzozę"

  ... na "setki" kawalkow to sie rozlecial po uderzeniu o ziemie!
 • 2013-10-11 04:36 | Negortin

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Samolot pieprznął w glebe i to w dodatku sufitem.
  Samoloty nie są zaprojektowane do lądowania na dachu,
  więc zwykle w takich okolicznościach rozpirzają się na kawałki.
  Żaden wybuch nie jest do tego potrzebny.

  Nie trzeba być "rocket scientist", żeby to zrozumieć.
 • 2013-10-11 09:04 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Spór o przyczyny pomaga w ZMOWIE MILCZENIA nad statusem samolotu,który był na stanie Wojska Polskiego,a więc tym samym pod pieczą struktur ponadnarodowych NATO i UE.
  Była umowa wojskowa z FR,a z godnie z ustawodawstwem tej republiki Rosjanie przy takich warunkach atmosferycznych i taki wyposażeniu lotniska mieli obowiązek je zamknąć.
  Nic nie wiadomo o historii dotyczącej stanu napełnienia zbiornika z paliwem,bo jest taka mieszanka,która sprzyja samowybuchowi.
 • 2013-10-11 09:19 | #-#

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  2013-10-11 09:04 | Mieczysław S.Kazimierzak

  no i mamy "wypowiedz" znanego "fachowca" od wypadkow lotniczych...

  przede wszystkim, samolot nie mial prawa ladowac na tym lotnisku, ze wzgledu na jego stan techniczny polaczony ze stanem pogody. Czy to tak ciezko zrozumiec?
 • 2013-10-11 09:50 | MMK

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  "Rosjanie przy takich warunkach atmosferycznych i taki wyposażeniu lotniska mieli obowiązek je zamknąć"
  Wyposażenie lotniska było znane długo przed lotem.
  Warunki astmosferyczne - też.
  Kontroler zgałaszał że warunków do lądowania nie ma.
  To że piloci zdecydowali się zrobić "coś" - ich wybór.
  I ich odpowiedzialność.
  Tylko pierdoły mentalne szukają winy gdzie inidzej, gdzy sami dali d....
  Przykre, ale prawdziwe.
 • 2013-10-11 10:46 | slima11

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  A mi żal potwornie Pana Klebera.Pisałem ,że szef uczonych polskich ,chce spotkań z paranoikami i udowadniać ,ze ziemia jest płaska.Zamiar polityczny zdeprecjonował do dna powagę polskiej nauki.No jak zasłużyliśmy na Pawlowską to mamy.A profesor na emeryturę ,i tam robić pośmiewiska z rozumu i nauki,
 • 2013-10-11 11:04 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Gdyby było zamknięte lotnisko,do czego w przypadku lotów samolotów wojskowych obliguje prawo FR,odpowiedzialność polskich pilotów byłaby jednoznaczna.
  Co ze stanem paliwa?!
 • 2013-10-11 11:11 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Nie wypowiadam się na temat technicznej strony wypadku lotniczego.
  Proszę Zaprzańca,na Forum TP nie ukrywającego wrogości do CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,taką świadomość dla spełnienia obowiązku zamknięcia lotniska powinni mieć kontrolerzy lotu samolotu TU 154M!!!
 • 2013-10-11 11:19 | #-#

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  2013-10-11 11:04 | Mieczysław S.Kazimierzak

  ...Co ze stanem paliwa?!...

  a jakie mialo byc?
 • 2013-10-11 11:24 | #-#

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  2013-10-11 11:11 | Mieczysław S.Kazimierzak

  ciekawe, kiedy prymityw wrescie zrozumie ze jest tylko prymitywem i przestanie uszczesliwiac forum swoimi prymitywnymi postami na temat Smolenska i prymitywnie obrazac innych...
 • 2013-10-11 11:39 | MMK

  Kogo i do czego obliguje prawo FR

  Paliwa mieli na dwa przewidziane lotniska zapasowe.
  Skoro załoga olała "warunków do lądowania nie ma" to co by zmieniło "zamknięcie lotniska"?
  Olała by konrolerów jak poprzednia lądująca maszyna.
 • 2013-10-11 11:44 | MMK

  Profesor z USA

  Pracuje na stanowisku profesora, więc czemu niby nie?
  P. Biniende dyskredytują metody pracy i wnioski, a nie brak polskiego tytułu profesora.


 • 2013-10-11 12:11 | jotesz

  A przecież...

  ...w internecie jest jeszcze tyle memów, którymi mógłby posiłkować się pan Binięda! Są też rysunki satyryczne, które mogą w sposób twórczy podpowiadać kolejne prawdy coraz prawdziwsze...
 • 2013-10-11 12:18 | publicyst

  @gsj

  A dlaczegóż to lud smoleński miałby być mniej śmieszny od Biniendy?!

  A tak na marginesie:
  Polskie bolączki (reakcje krk na pedofilię, in vitro, katastrofa smoleńska/Macierewicz, Kaczyński, jakieś tam gender, Rydzyk itd., itd....), porównywalne do jakiejś mieszanki paranoi z rakiem z przerzutami, są nikuda niewytłumaczalne obcokrajowcom, a już wogóle nie w świetle poczynań papieża Franciszka.

 • 2013-10-11 12:47 | patrick88

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  I tak nie dowiemy się jak było na prawdę więc po co drążyć ten temat ?
 • 2013-10-11 12:51 | Jarek

  kłamstwo dające do myślenia

  "Jeden z kluczowych dowodów na potwierdzenie zamachu smoleńskiego"
  Dowodem są obliczenia i wynikająca z nich konsekwencja, że nie możliwe aby złamało się jednocześnie skrzydło i brzoza. Po co więc kłamliwy tytuł?
  Bo referendum w Warszawie jest?
  Dlaczego we wszystkich mediach popierających PO jest ta sama wiadomość?
  Czy one mają jednego właściciela?
  Dlaczego kłamstwo powtarzanie tak wiele razy nie jest ukarane?
  Jest przecież słynny paragraf 200cie coś na podstawie którego można posadzić redaktora. Ale lokalnego. Dziwnym trafem nigdy żaden ze świętoszków nie został oskarżony i posadzony? Za szerzenie nienawiści do starszych osób, do normalnych rodzin, do troskliwych rodziców, do polityków.
  Ci którzy maja inne zdanie niż świętoszki, tak jakby nie byli już ludźmi, ani rodakami.
 • 2013-10-11 13:01 | Apelacyjny

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  W pełni popieram przedmówcę. I tak nie dowiemy się nigdy co tam tak naprawdę się wydarzyło. Czarne skrzynki zostały "zedytowane" przez Rosjan zanim trafiły do Polski. Według badań naukowców, nie był to wypadek którego przyczyną było drzewo...
 • 2013-10-11 17:00 | Mak

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  "Dowodem" nie są obliczenia, bo pomimo wielokrotnych apeli, Binienda nie upublicznił tych obliczeń, co nota bene jest podstawową zasadą w nauce. Natomiast od wielu miesięcy wynajduje coraz to nowe powody, dla których nie może ujawnić treści swoich prac.
 • 2013-10-11 18:18 | Plutoo

  Nonsens.....

  W komunizmie nikt nie mial swoich Praw.W feudalizmie chlopi byli zniewoleni, w komunizmie zniewoleni byli wszyscy
 • 2013-10-11 18:24 | student

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  W Polsce także jest stanowisko profesora - nazywa się to profesorem nadzwyczajnym lub profesorem XXX, gdzie XXX to nazwa uczelni. Ulubiona zagrywka doktorów habilitowanych by podnieść swój statut to nazywanie się profesorami na tej podstawie.
 • 2013-10-11 19:34 | gsj

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  W normalnej nauce, to wyniki eksperymentu potwierdzają (lub nie) wyniki obliczeń (modeli).
  PiS-naukowcy uznają, iż dowodem rozstrzygającym są modele a nie eksperyment.
  To jednak są experci a nie eksperci.
  Współczuję.
 • 2013-10-11 21:05 | Jer-11

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Jak wynika z (jego) wpisow na roznych forach Polityki "bever" od dawna mieszka w USA... Wyglada na to, ze utracil kontakt z polska rzeczywistoscia!
 • 2013-10-11 21:08 | blue

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Nic nie wiadomo o historii dotyczącej stanu napełnienia zbiornika z paliwem,bo jest taka mieszanka,która sprzyja samowybuchowi.
  `````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  Ignorancja, niestety, nie boli...
 • 2013-10-11 21:14 | blue

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Według badań naukowców, nie był to wypadek którego przyczyną było drzewo...
  ````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  Oto nastepny ignorant na forum... jakie "badania" i jakich "naukowcow"?
  Prosze o konkrety!!

  P.S. Oczywiscie, drzewo nie bylo "przyczyna", przyczyn byl caly szereg
  i sa one znane.
 • 2013-10-11 22:07 | bever

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  nie ma pisowskich pseudonaukowcow, nie ma pisiorow, nie ma zakonu smolenskiego, sa rodacy majacy inne zdanie. jeszcze moj tata mowil 'bracie polaku' ale urodzil sie przed wojna - niepotrzebna, ktora wybila nam inteligencje, najpierw zydowska przez niemcow, potem polska rekami rosjan. jesli kiedys do was dotrze ze zmanipulowano wasze umysly, to latwo zobaczycie, ze naukowcow rzadowych nie ma, ani nie ma opozycyjnych, sa majacy rozne zdanie lub sceptycy. tak wlasnie rozwija sie nauka i badanie. na argumenty wysuwane sa kontrargumenty. najgorsza rzecza jest nie dopuszczac do konfrontacji naukowej a ferowac wnioski do czeggo zawsze skorzy sa ktorzy z nauka nie maja nic wspolnego.
  wygrana obecnego rzadu, to odrzucanie kazdej konfrontacji naukowcow. czyli blokowanie debaty ktora obok przyczyn moze przyniesc inne juz czysto naukowe korzysci. tak wlasnie jest w kazdym totalitarnym systemie wladzy. naukowcy nie odrzucaja takiej debaty, robi to rzad, juz wielu z nich prowadzilo badania metoda Biniendy. sa i sceptyczni i inni ktorzy ja potwierdzili. brak jest publicznej debaty! jej kosekwencji boi sie widocznie rzad. dobrze bedzie nie wypowiadac sie glosem gazetowo propagandowym, tylko siegnac po informacje dostepne wszedzie w internecie, tyle ze niektorzy nie potrafia przebrnac przez hermetyczny jezyk nauki, wiec polegaja na dziennikarzach-propagandzistach, tez sa laikami jak wy, ale sprytniejszymi.
 • 2013-10-11 22:12 | Andrzej

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Myślę, że wielu zwolenników teorii Macierewicza nie wie, co to komputer i do czego służy. Wierzą bez zastrzeżeń we wszystko, co im się wciska do głowy.
 • 2013-10-12 00:36 | Luciano

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  "Za to co się stało, odpowiada kapitan polskiego samolotu."
  W tym przypadku bardziej bym winil Blasika niz pilota. Dlaczego: Gdy byl w kabinie to powinnien podjac decyzje sam: 100 m wysokosci barycznej i odchodzicie. Ostatecznie byl pilotem z 1-ka w Gapie.
  A teraz popatrzmy na twierdzenie ze go nie bylo w kabinie. Co mozna sadzic o dowodcy lotnictwa, gdy inni generalowie sa w albo obok kokpitu-odczyt instytutu z Krakowa- a on siedzi gdzies w kacie i co : trzesie sie ze strachu czy tez malpki zalicza? Jego miejsce bylo przy zalodze, ktora w tych warunkach atmosferycznych potrzebowala nie tylko moralnego wsparcia. Czy Blasik mogl sam zadecydowac o odejsciu i ladowaniu na lotnisku zapasowym: mogl . Ale wtedy podpadl by Lechowi ktory uwazal ze oficer nie moze byc strachliwy i bye bye 4-ta gwiazdka i fucha w Norfolk VA.O podejscie Kaczynskich do niektorych spraw swiadczy wypowiedz Jarka: wole miec wojsko pijane niz...
  Pozdrawiam:
 • 2013-10-12 08:48 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Na głupie pytanie nie może być mądrej odpowiedzi.
 • 2013-10-12 08:52 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Ignorowanie dwóch takich proporcji rzeczywiście nic nie boli.
 • 2013-10-12 08:54 | #-#

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  2013-10-12 08:48 | Mieczysław S.Kazimierzak
  ......Co ze stanem paliwa?!...
  ...Na głupie pytanie nie może być mądrej odpowiedzi....


  ZGADZA SIE!!!
 • 2013-10-12 08:57 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  A może w przypadku zamknięcia lotniska załoga nie "olałaby kontrolerów"?!
  Mimo ciążącego obowiązku lotnisko nie zostało zamknięte!!!
 • 2013-10-12 09:00 | #-#

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  2013-10-12 08:52 | Mieczysław S.Kazimierzak

  ...Nic nie wiadomo o historii dotyczącej stanu napełnienia zbiornika z paliwem,bo jest taka mieszanka,która sprzyja samowybuchowi...

  mozna prosic o podanie przykladow katastof lotniczych, ktorych przyczyna byl SAMOWYBUCH /paliwa/???
 • 2013-10-12 10:07 | Andrzej

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  @Adam 2222 - znowu następny specjalista od teorii spiskowych. Nazywanie Tuska oszustem to nadużycie, mające usprawiedliwić kłamstwa Antoniego. W sumie wszystko grubymi nićmi szyte.
 • 2013-10-12 16:48 | camel

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Plutusiu, nie było żadnego komunizmu, był socjalizm. I powoleńku okazuje się, że w tymże socjalizmie Polacy mieli więcej praw i wolności osobistych niż obecnie. Choć machina propagandy działa na pełnych obrotach i wdrukowuje powolnym czarny obraz tamtych czasów. Tobie wdrukowała.

  90% Polaków zyskała bardzo wiele, zyskała prawa, podmiotowość, dostęp do wyształcenia, opieki medycznej, profilaktyki, pewność jutra, zabezpieczenia socjalne. Te formy zniewolenia obecnie przechodzą do przeszłości i Polacy rzeczywiście są coraz bardziej wolni: wolni od pracy, od dochodu, od lekarza, niedługo od emerytury. Wielu uwalnia się też od miejsca do mieszkania, uwalnia się ich prosto na bruk. Wcale nierzadko policja uwalnia niektórych od życia. Z tym, że niedawno to były "zbrodnie komunistyczne" a po poświęceniu przez policję sztandarów i zmianie nazwy jest to już całkowite nic, o czym warto by było mówić, prawda?
 • 2013-10-12 17:15 | andrzej

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  jak dla mnie obydwa te stwierdzenia oznaczają to samo - nie mozna lądować
 • 2013-10-12 20:40 | gsj

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Gratuluję podejścia "naukowego". Wolno wiedzieć jaka to uczelnia jest Pana/Pani Alma Mater?
 • 2013-10-13 09:55 | Adam 2222

  Andrzej, robisz jak Macierewicz, Kaczor albo inny Donald, dorabiasz mi gębę zamiast sprawdzić. Brak Ci inteligencji by samemu wymyślić epitet ?

 • 2013-10-13 10:20 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Odnoszę to do teorii,aby eliminować różne możliwości i hipotezy.
  Naukowe przesłanki ma teza wybuchu przed lądowaniem.

  Kluczem dla ZMOWY MILCZENIA,która jest faktem może być stwierdzenie:
  "Dlaczego ani komisja Millera, ani MAK nie puścili publicznie pary o użyciu GPS do lądowania we mgle? Kogo się bali?"
  Przy użyciu GPS jest możliwość zmieniania współrzędnych.
  " Na przykład w okresie napaści Gruzji na Południowa Osetię w roku 2008 rosyjscy artylerzyści zderzyli się z problemem przesunięcia w ogólnodostępnym sygnale GPS. Amerykanie przesunęli w tej strefie współrzędne o 300 metrów… W rezultacie rosyjscy artylerzyści nie mogli posługiwać się ogólnie dostępnym (amerykańskim) systemem GPS.”
  W tym kontekście :
  "Ta informacja oznacza, że dowodzący „ruską” artylerią dzisiaj nanoszą punkt celu nie na zwykłej, papierowej, ale na elektronicznej mapie terenu GPS i że przy tej super-technice jest możliwe "z nieba" znaczne przesunięcie tego celu współrzędnych."
  Świat cybernetyczny może mieć swoje tajemnice wokół których panuje też ZMOWA MILCZENIA.
 • 2013-10-13 10:42 | #-#

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  2013-10-13 10:20 | Mieczysław S.Kazimierzak

  jak widac Mieczsilver jest rowniez "specjalistom" od GPS!

 • 2013-10-13 14:19 | Mrumru

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Sam sprawdź zanim coś powiesz. Teraz bredzisz.
 • 2013-10-13 14:26 | Tanaka

  Chyba czytaliśmy tą samą rozmowę z Amerykaninem

  Wymowa wywiadu była taka, że kwestia wywierania wpływu na lot i lądowanie przez kogokolwiek poza załogą z kapitanem na czele, w ogóle nie istnienie. Jedni są od polityki inni od bezpiecznego latania.

  Dokładnie tak samo mówił płk. Latkowski. Kiedy dowodził 36 specpułkiem i latał z prez. Kwaśniewskim, w samolocie rządził kapitan. Jak były złe warunki nawigacyjne uprzejmie informował prezydenta, mówiąc, że nie wyląduje ale są lotniska zapasowe. Kwaśniewski wybierał zapasowe, pilot leciał i było bezpiecznie. Żadnych sporów.
 • 2013-10-13 17:34 | jajacek

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  nie ma znaczenia kto chce, był w kokpicie. Tylko KAPITAN podejmuje decyzje odnosnie bezpieczeństwa statku powitrznego czy morskiego. Czytaj wyrzuca wszystkich na pysk i sam tylko decyduje. Jesli tego nie potrafi to nigdy nie powinien zostac kapitanem. Patrz efekt końcowy.Pisze ci to kapitan z 35letnim doświadczeniem w dowodzeniu statkami.
 • 2013-10-13 19:52 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Wiara daje nadzieję,że znajdzie się autor,który opisze ZMOWĘ MILCZENIA SMOLEŃSK przez analogię do opisanej ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ na długo przed odtajnieniem historycznych dokumentów dotyczących samej zbrodni.
 • 2013-10-13 20:59 | racjonał

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Proszę wszystkich przeciwników Komisji Millera, Komisji Laska i czytelników "Polityki" posługujących się na co dzień rozumem. By odpowiedzieli sobie na następujące pytanie:1). W jakim celu na samolotach i na innych środkach komunikacji, montowane są rejestratory lotu,ruchu,parametrów pracy silników,urządzeń kontrolnych itp? 2).Co może być pewniejszym świadkiem zdarzenia,dowodem, od zapisu dziesiątków parametrów tych urządzeń?
 • 2013-10-14 07:32 | pola

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  przepraszam, ale bylo jedno zwycieskie powstanie - wielkopolskie…
 • 2013-10-14 12:07 | #-#

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  2013-10-13 19:52 | Mieczysław S.Kazimierzak

  nie ma zadnej zmowy milczenia. Takie cos istnieje jedynie w glowie Mieczsilvera i jemu podobnych!
 • 2013-10-14 22:21 | zarazek

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Przecież zespoły Millera i Laska robiły takie błędy codziennie i jakoś nie było wtedy mowy o "kompromitacji"... co do profesora Binendy, to jest on autorytetem w swojej branży i czy naprawdę należy go mieszać z błotem tylko dlatego że nie akceptuje bezkrytycznie wersji Putina, Anodiny i Tuska?
 • 2013-10-14 22:26 | Luciano

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Panie Kapitanie, tak mpowinno byc, ale czy tak bylo? biorac pod uwage efekt koncowy.
 • 2013-10-15 10:38 | koleś

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Koło mnie był ostatnio wypadek, auto uderzyło w przydrożny słupek, resztki zderzaka poleciały ok 40 m do przodu i uderzyły w moje drzwi wejściowe, auto względnie wolne - po wyjściu z zakrętu 90 stopni, słupek nieduży.
  To teraz ćwiczenie - duży samolot, resztki skrzydła i spora brzoza - jaki będzie efekt?
 • 2013-10-16 16:03 | bever

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  i gdzie one sa te skrzynki?
  zapomniales?
 • 2013-10-16 16:47 | bever

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Universität Münster, potem Uni w Heidelbergu, teraz Northwestern University, Chicago. tyle ze jestem biologiem, wiec nieprzydatnym do badan nad nawet zwlokami.
  profesorem w usa nie zostaje sie z nadzialu, na ladne oczy czy kuzynowstwo, trzeba na to ciezko zapracowac. dostawanie grantow na badania Binienda (ma ponad $30mln rocznie) musi byc dobrze uzasadnione zapotrzebowaniem zleceniodawcow, zdolnosciami i osiagnieciami badacza, wsrod ktorych jest NASA i DARPA. nikt powazny nie robi z siebie posmiewiska, bo rozklada swoja kariere. musisz sobie wyobrazic ze pomowienie naukowca o flirt ze studentka konczy sie dramatem dla czlowieka, a coz dopiero hohsztaplerka badacza. to nie jest Polska, na nasze miejsce sa inni chetni, tu jest szalona konkurencja. jestem pelen szacunku dla niego ze odwazyl sie na konfrontacje. prof Niezgoda z WAT chcial przeprowadzic badania metoda elementow skonczonych jakie rozwijal chocby prof Kleiber, prezes PAN, nie otrzymal na to pieniedzy (1.5mln zl). problem jest ciekawy chocby dla wyjasnienia zderzenia z brzoza ktora zlamala sie i poleciala dziesiatki metrow dalej, do tego ta brzoza rozciela skrzydlo. tego swiat nie zna, jest albo albo.
 • 2013-10-16 17:20 | tak sobie mysle

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  http://joemonster.org/mg/129895,lastup,Sa_Komisje_i_komisje
 • 2013-10-19 00:54 | Nie ma nic śmieszniejszego niż "uczonawy"

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  który wypowiada się o sprawach poza własną specjalizacją.
 • 2013-10-19 10:28 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  W normalnej procedurze nad przyczynami wypadku lotniczego bada się możliwość ingerencji osób trzecich,lub samowybuchu.Takiego programu badań nie było!!!
 • 2013-10-22 09:26 | Gama

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Polacy to nie dumny naród. Gdzie się da wyciągają łapy po odszkodowania. Siedemdziesiąt lat po śmierci ojców odczuwają wielki ból, który przytłumić mogłyby tylko rosyjskie odszkodowania. Nie podaje innych przykładów bo są one znane.
 • 2013-10-22 09:34 | Gama

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  No, ale Kaczyński to nie Kwaśniewski. To był konfliktowy facet i nie budziły w jego ustach takie niby kulturalne inwektywy jak "małpa w czerwonym" czy "spieprzaj dziadu", a już szczególnie ruszyła jego "ściema". To wszystko ściema piszę o jakoby bardzo mądrej polityce Kaczyńskiego.
 • 2013-10-22 09:36 | Gama

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Jeżeli Polacy to taki głupi naród to nie dziw się, że komuniści musieli "trzymać ich za mordę"
 • 2014-09-03 15:44 | bbednarzM

  Re:Ciekawostka dająca do myślenia

  Czy zdarzały się przypadki, że w normalnych, ogólnodostępnych systemach gps online zmieniane były współrzędne, przez co odczytanie naszej pozycji jest błędne?