Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Synaj - dobre miejsce dla terrorystów

(5)
Pustynny i górzysty półwysep Synaj to matecznik terrorystów. Efekty ich działalności odczuwają już Egipt i Izrael, a niebawem może odczuć cały świat.
  • 2013-10-11 12:02 | jotesz

Szanowny autorze,

bardzo interesujący artykuł! Jedak jeden drobiazg mi trochę nie pasuje: "Synaj leży w pępku muzułmańskiej Afryki Północnej". Wydaje mi się, że Synaj jest skrajem Azji a Kanał Sueski jest granicą, za która zaczyna się Afryka. Może lepiej byłoby "Synaj leży PRZY pępku muzułmańskiej Afryki Północnej"...

ps. Przyznam, że przez moment zwątpiłem, ale rzut oka do Wiki, tej niewiarygodnej jakoby encyklopedii, utwierdził mnie w wiedzy wyniesionej jeszcze ze starych szkół.
  • 2013-10-26 13:57 | Me

Re:Synaj - dobre miejsce dla terrorystów

Wydaje mi sie, ze autor przecenia rowniez role Kanału Sueskiego. Jest on nie watpliwie bardzo waznym szlakiem strategicznym, ale juz w przeszlosci byl czasowo zamykany i jakos swiat (glownie NATO) sie nie zawalil. Za duzo na Bliskim Wschodzie jest juz gazociagow.
  • 2013-10-27 08:21 | Andrzej

Gdzie te piękne czasy, gdy Egipt, za Mubaraka, był w miarę bezpieczny i można się było poruszać samemu po miastach i prowincji. Teraz turyści boją się tam przyjeżdżać, co odbije się na stanie gospodarki i portfelach milionów Egipcjan, żyjących dotychczas z obsługi turystów. Jeszcze raz potwierdza się teza, że najlepszym systemem politycznym w tej części świata wydaje się być umiarkowana, ale zdecydowana dyktatura - królewska bądź wojskowa. Przykładem może być Maroko i Jordania, gdzie panuje oświecona władza królewska, bądź też wojskowi: Mubarak w Egipcie, obalony przez rewolucję, czy Al-Bakr w Iraku, obalony przez swojego bratanka Saddama Husseina. Obydwu krajom nie wyszło to na zdrowie. Zbyt represyjni dyktatorzy, jak wspomniany Saddam, Asad (ojciec i syn) w Syrii, czy Kadafi w Libii - prowadzą do napięć społecznych i wojen. Osobną kategorią są autokratyczne rządy w bogatych krajach Zatoki Perskiej, gdzie konflikty społeczne są łagodzone rozdawnictwem dochodów z ropy naftowej.
  • 2013-10-27 08:51 | Mieczysław S.Kazimierzak

Dokumentuje to,że Chiny wyszły poza swój "mur" i stały się poważnym kontrahentem w handlu wojna i pokojem.Są przecież beneficjentami EKONOMII POLITYCZNEJ GLOBALIZMU.
  • 2013-10-30 00:29 | Wprawdzie to nie Synaj,

ale wzorcowe miejsce gdzie obalono złego satrapę i wprowadzono "demokrację":
    http://wyborcza.pl/1,75477,14866105,Ukradli_ponad_50_mln_dolarow__Napad_stulecia_w_Libii.html