Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska odpadła z eliminacji do MŚ

(4)
2013-10-12 19:23 | stok
Pisanina Grzegorza Rzeczkowskiego to stek bzdur. Gracze są ambitni, lecz brakuje pieniędzy. Liga polska ma wpływy 35 razy mniejsze, niż liga angielska. Za co szkolić młodych? Jak opłacać piłkarzy? Polscy reprezentanci z Charkowa grają w Rosji, na Ukrainie, w Rumunii, Anglii, Włoszech, Niemczech i w innych krajach. Żaden nie gra w polskiej drużynie klubowej, bo są one na nich za biedne.

""
 • 2013-10-12 21:25 | Leonard Piotrowski

  Re:Polska odpadła z eliminacji do MŚ

  Nie rozumiem tej całej płaczliwej publicystyki, a RED. w tym art. - poniosło . Jesteśmy 70 drużyną, to nie wstyd, nasza drużyna kosztuje tyle co jedna noga Ronaldo. I to na tyle.
 • 2013-10-12 21:35 | Leonard Piotrowski

  Re:Polska odpadła z eliminacji do MŚ

  Pan oczywiście żartuje - prawda.? Polska liga i grupa do szpiku skorumpowanych działaczy. Stado świętych krów zarabiających tyle że nie opłaca im się wysilać choćby o złotówkę. Proszę popatrzeć na transmisje z meczów ekstraklasy.a potem porównać z trzecią liga angielską. No nie przesadzam wybaczy Pan. Proszę porównać a jest wiele takich miejsc w Polsce na nowych boiskach mecze chłopców w przedziale 10-14 lat. Na razie do tej klasy zapału porównujmy naszą ligę.
 • 2013-10-12 22:10 | poborsky

  Dyletantyzm

  Teza artykułu to tekst, który co drugi (lu każdy) polski kibic rzuca po przegranym meczu. Mówi się takie rzeczy pod wpływem frustracji, ale z analizą czegokolwiek nie ma to nic wspólnego.

  Brak amicji - w innych reprezentacjach problem jest dokładnie ten sam: najważniejsza jest gra dla klubu. Na takiej sytuacji słabi, czyli reprezentacja Polski mogą niekiedy skorzystać, bo dla piłkarzy na dorobku reprezentacja nie jest przykrym obowiązkiem, ale okazją do wypromowania się.

  Brak wiary w siebie - akurat z Anglią aż takich sytuacji strzeleckich nie mieliśmy. Jeśli już to zbyt mało sił rzuciliśmy do ataku, ale to nie jest kwestia samej wiary, czy jej braku, ale nieco zachowawczej taktyki.
  A z wiarą w siebie u naszych powinno być coraz lepiej, bo coraz młodsi jadą na zachód i jeśli nie grają, to przynajmniej trenują od dziecka w tych samych warunkach, co zawodowcy z klubów zachodnich.

  Brak umiejętności - fakt, że ostatnio graliśmy na czterech wielkich turniejów nie jest dowodem na rzecz tego, że nigdzie nie awansujemy, ale dowodem na to, że polski piłkarz na poziomie eliminacji umie dać sobie radę. Więc przytoczone dane dowodzą czegoś odwrotnego, niż teza artykułu.

  Brak liderów - pojedyncze niekonwencjonalne zagrania naszym liderom, takim jak Błaszczykowski, czy (jak dotąd rzadziej) Lewandowski nie raz się zdarzały. Naszych zawodzących liderów można i trzeba się czepiać, ale pisanie, że nie umieją raz efektownie zagrać to pisanie dla pisania. Nawet wczorajsze kółeczka Błaszczykowskiego, podania Mariusza Lewandowskiego do Roberta, wywalczenie przez tego ostatniego rzutu wolnego przed polem karnym z prawie straconej piłki.

  Słabi trenerzy - wszystkie te hasła o braku liderów, słabych trenerach itd. - są prawdziwe, ale banalne, a rozwinięcie tematu zawsze rozmija się z prawdą. To prawda, że przydałby się polskiej reprezentacji fahowiec klasy Hiddinka. Ale jest też prawdą, że Engel, Janas i Benhakker awansowali na wielkie imprezy. Fornalik jest pierwszym trenerem od nastu lat, który nie umiał awansować na wielką imprezę (Bońka nie liczę, a Smuda nie miał okazji).

  "Dopóki nie objawi się jakiś trenerski albo piłkarski geniusz, a najlepiej jeden i drugi, może spać spokojnie - nie przeoczy niczego ważnego."
  Robert Lewandowski to geniusz. Piłkarz wybitny, a na warunki polskie - po prostu geniusz, bo przerósł całą konkurencję co najmniej o głowę. Chyba, że się mylę i musimy mieć kogoś a'la Leo Messi, zdobywcę co najmniej jednej Złotej Piłki? Czy taki geniusz uratowałby reprezentację, której brak motywacji, umiejętności i tych innych rzeczy, który niedostatek raczył odnotować autor tekstu?

  Tak żenująco słabo uargumentowanego tekstu dawno nie czytałem. Podobnego nagromadzenia wyłącznie banalnych (lub nieprawdziwych) tez - również.