Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nowy trener? Tylko z zagranicy

(24)
Prezes Zbigniew Boniek odesłał trenera reprezentacji na ławkę rezerwowych. Zrobił to szybko, dzień po przegranym meczu z Anglią, ale elegancko, w każdym razie nie tak po chamsku jak Grzegorz Lato.
 • 2013-10-16 16:19 | Byniek

  Nareszcie spokój ?

  Nieustanne podbijanie futbolowego bębenka jest ( dla mnie )już nie do wytrzymania. Przegrywamy wszystko, co tylko się da i to w sposób kompromitujący, a oni ciągle grają. Drużyna Narodowa reprezentuje taki poziom, że powinna grać wyłącznie z kelnerami i sklepikarzami ( też stracili w meczu z nimi bramkę ), a w środkach przekazu brednie, że może to jeszcze nie koniec eliminacji, jeszcze możemy wygrać z Anglią. Te wspominki i zachwyty nad " Tym, co zatrzymał Anglię", bez refleksji, że chodzi o obronioną bramkę 40 lat temu ( sic ! ). Żenada.
 • 2013-10-16 17:41 | Janusz.

  Trener techniczny

  Pan profesor Gliński nadaje się jak ulał na trenera.
  Trenera technicznego.
 • 2013-10-16 17:47 | axiom1

  Re:Nowy trener? Tylko z zagranicy

  Jest to zdecydowanie najwazniejsza pozycja etatowa w Polsce.
  Szef polskiej reprezentacji zarabia 160 tys zl miesiecznie.
  Prezydent 25 tys
  Premier 19 tys

  Ja mysle ze dyktator Donek Tusk powinien walczyc o te pozycje. O prowadzeniu rzadu nie ma on zielonego pojecia. Ale pilke podobno kopie dobrze.
  Mam nadzieje ze partyjny nepotyzm PO siega PZPN i jest to formalnoscia.
 • 2013-10-16 18:43 | Saurom

  Re:Nowy trener? Tylko z zagranicy

  Tutaj trzeba będzie mnóstwo pracy ale przede wszystkim trzeba przywrócić dyscyplinę w reprezentacji. Trzeba przed matołami postawić jasno warunek jaki wynik meczu taki wypłata nie przychodzisz na treningi wypadasz i nie ma tu znaczenia czy jesteś jakąś gwiazdą w Borussi czy w jakimś innym zespole nie przykładasz się na boisku wypierdalasz. Przede wszystkim należy postawić na nowych trzeba odesłać tych wszystkich Lewandowskich Boruców i pozostałą hołotę której woda sodowa uderzyła do głowy rozpocząć grę z nowym składem. Jak któryś wykrzywi ryja i będzie coś protestował wywalić na goły pysk. I najważniejsza rzecz szkolić własne kadry polskie a nie sprowadzać sobie jakieś zjełczałe gwiazdeczki z zagranicy jak Lewandowski którym się poprzestawiało w głowie.
 • 2013-10-16 22:14 | Leonard Piotrowski

  Re:Nowy trener? Tylko z zagranicy

  Pomysł z polskimi trenerami to konserwacja dziadostwa.
  Jak mozna geniuszowi z Zabrza czy innego Pcimia powierzać drużynę i wymagać przygotowania meczów np. w Monachium, Barcelonie czy innym Londynie.
  Ogólna zasada mówi orzeł depce góry a kogut kury.
 • 2013-10-17 08:45 | Saurom

  Re:Nowy trener? Tylko z zagranicy

  Trener tutaj nie pomoże zresztą przerabialiśmy tutaj z Bekenbaurem czy jak się nazywał ten Holender. Jedyne co może pomóc to przywrócenie dyscypliny w reprezentacji gdzie jest całkowite bezhołowie i egzekwowanie jej. Można zacząć od kwestii wypłat za występ:

  ustanowić niską opłatę powiedzmy 300 złotych bo na tyle można ocenić występy tych pożałowania godnych nieudaczników. Dać wyraźnie do zrozumienia że podwyżka będzie uzależniona od wniesionego wkładu w mecz. Premie przyznawać wyłącznie za wygrany mecz.

  Ponadto należy wyrzucić cały dotychczasowy skład któremu się jak widać przewróciło w głowie i wprowadzić nowych zawodników. Twardo egzekwować regulamin nie przychodzisz na treningi symulujesz, że coś robisz to wylatujesz z drużyny. Pyskujesz trenerowi wylatujesz z drużyny. Poza tym należy wprowadzić wyraźny zakaz udzielania wywiadów przez piłkarzy dziennikarzom prawo ma wypowiadać się tylko trener lub rzecznik nikt inny.
 • 2013-10-17 10:21 | Money for nothin' and chicks for free

  Re:Nowy trener? Tylko z zagranicy

  Trafna uwaga , żyjemy w kraju w którym im wyższe zarobki tym gorsze wyniki pracy ! Rodzima rzeczywistość jest taka, że nie płaci się za efekty pracy, ale za to że się jest !
 • 2013-10-17 10:26 | Tanaka

  Polska piłka nożna jst silnie toksyczna. Trener zagraniczny też się zatruje.

  Jak zatruł się Holender. Beztlenowa atmosfera lokalna dobrze służy zawodnikom, trenerom, działaczom PZPN i niektórym właścicielom. Świetnie służy kibolom. Zagraniczny trener, jeśli w to wejdzie, to go wyniosą nieprzytomnego, właśnie jak Beenhakkera. Chyba, żeby wyczyścił polski futbol do cna. Ale nie wyczyści, nie na to się będzie umawiał, nie za to brał pieniądze. I będzie szanował swoje zdrowie i swoje CV.
  Można liczyć co najwyżej na krótkie przejaśnienia. Żadnych skoków cywilizacyjnych.
  Nb. Trener Górski miał takie sobie CV, z punktu widzenia świata, kiedy się brał za polską reprezentację.
 • 2013-10-17 12:12 | Byniek

  Re:Nowy trener? Tylko z zagranicy

  Piłkarze powołani do narodowej drużyny wcale nie są zainteresowani żeby w niej grać. Już nie ma czegoś takiego, jak zaszczyt reprezentowania kraju, liczy się tylko kasa, a ta jest w klubach zagranicznych. Kluby te stać żeby jednemu, czy drugiemu połkarzowi z Polski płacić - najczęściej za siedzenie na ławce rezerwowej - duże pieniadze. Faktycznie płacą za gotowość do gry, czyli właściwie za nic. Trudno żeby w takiej sytuacji zawodnikom na kontraktach w zagranicznych klubach chciało się grać " dla Polski" Boją się kontuzji i dlatego unikają ostrych starć z przeciwnikiem ( vide Lewandowski )i oszczędzają siły.
 • 2013-10-17 13:24 | Damian

  Re:Leonard Piotrowski

  "Jak mozna geniuszowi z Zabrza czy innego Pcimia" Widzę, że kulturą Pan nie grzeszysz.
 • 2013-10-17 17:06 | Jacenty

  Trener Górski pochodził z kraju gdzie grały kluby z czołówki Europy

  Argument o trenerze Górskim i jego CV jest tyle efektowny co nieprawdziwy. Górski był trenerem z Polski, a Polska w czasie gdy obejmował funkcję w reprezentacji była miejscem w którym dwa najlepsze kluby (Górnik Zabrze i Legia) to były kluby z czołówki Europy.
 • 2013-10-18 11:39 | The Central Scrutinizer

  Re:Nowy trener? Tylko z zagranicy

  Nie interesuję się zbytnio tym sportem, ale myślę, że reguła "symulujesz wylatujesz" nie sprawdzi się z naszymi panienkami, bo one wzruszą ramionami, strzelą "fosia" i pójdą sobie, a robotę trzeba będzie zaczynać od zera z kimś innym.
  Jak dla mnie sprawa beznadziejna. Narodowy przerobić z powrotem na Jarmark Europa, a kasę PZPN i na piłkę w ogóle wydać na biednych, albo na inne dyscypliny sportu, a najlepiej na "usportowienie" młodzieży.

  Dlaczego to dla nas takie ważne?! Czy Mołdawia czy inne San Marino tyle czasu spędzają na zastanawianiu się jak poprawić stan ich piłki???

  Wychodzi, że złoty wiek Górskiego to był wyjątek a nie reguła. Udana konstelacja planet, która raz nam dała brązowy medal i do widzenia. Takie niepozorne preludium do czasów Solidarności, NASZEGO papieża itd.
  To se ne vrati.
 • 2013-10-18 16:17 | Aaron Sprężyner

  Re:Nowy trener? Tylko z zagranicy

  Może i piłkarzem był znakomitym,ale to nie znaczy,że...Kariera trenerska gwiazdy Juve o tym świadczy. Zresztą nie w Bońku problem inie w trenerze reprezentacji również.
  Przede wszystkim musi mieć z kogo wybierać taki Mourinho.Z samego mieszania żadnej nowej jakości nie będzie. No można Lewandowskiego na prawą obronę, Glika na lewe skrzydło, Boruca do ataku a Błaszczykowskiego na bramkę,ale czy będzie kolejny awans na spartakiadę armii zaprzyjaźnionych?

  W Holandii zarejestrowanych jest okolo 1mln 200 tys piłkarzy.W Polsce około 500 tys.(różnie podają). Zamiast budować piłkarskie piramidy można było po 20 treningowych boisk zafundować klubom. Orliki to raczej rekreacja i wypoczynek.A w klubach co się dzieje? 2 boiska treningowe i od 14.58 do 15.53 trenuje grupa trampkarzy.Od 15.55 do 16.57 piłkarze o rok starsi Seniorzy trenują od 18.12 do 19.48. A gdyby każda z 8 grup wiekowych miała oddzielne boisko to wtedy nie godzinę,ale...
  Czy gdyby Blecharz ograniczył swoją edukację do obowiązkowej godziny nauki w szkole muzycznej to wygrałby festiwal?
  Niestety żeby dzisiaj zostać dobrym piłkarzem trzeba zap...Trzeba zostawać po treningu i pracować nad tym z czym ma się problemy.Ale jak tu zostać kiedy za 3 minuty na boisko wchodzi następna grupa treningowa.
  Zresztą polska młodzież to osobny rozdział.Ponad 40% ma problemy z wykonaniem skłonu i dotknięciem dłońmi do podłogi nie zginając kolan.Ostatnio stojąc przed sklepową kasą słyszę rozmowę w w ktorej jeden z nich chwali się,że ostatnio trenuje i 25 pompek zrobił. Moja skromna osoba mająca 6 krzyżyk na karku wyciąg 60 sztuk. A co?
  Zresztą wystarczy spojrzeć czasami na sylwetki kibiców piłkarskich którzy bez żenady pokazują swoje nalane tłuszczem cielska na stadionowych trybunach.To są w większości młodzi chłopcy którzy powinni po boisku biegać ,a nie idiotyczne hop sasa wyczyniać.

  I nie trener obcokrajowiec ale praca od podstaw może przynieść gruntowną zmianę pozycji polskiej piłki nożnej.
 • 2013-10-18 18:50 | Marek S

  Re:Nowy trener? Tylko z zagranicy

  Piłkarzom grającym na co dzień w Borussi Dortmund nie zaimponuje bowiem trener, który dotychczas prowadził Ruch Chorzów

  Powyżej przytoczonego zdania Pan Pietrasik powinien się wstydzić,tak jak po ostatnich meczach kibice wstydzą się za asiorów z Borussi.

 • 2013-10-19 03:05 | Wojciech K.Borkowski

  Re: Tylko z zagranicy ? - to normalka w krajach skolonizowanych

  Trener piłkarski tylko zza granicy. To bradzo ważne, żeby nie mówił po polsku, nie rozumiał języka polskiego, bradzo wskazane , żeby nie widział również swoich podopiecznych w akcji na boisku.
  Kompleksy polskie przybierają rozmiary niewyobrażalne.
  Okazuje się, że Boniek również nie jest wolny od tych polskich kompleksów.
  W reprezentacji powinni grać tylko piłkarze z krajowej ligi. Oni będą się chcieli pokazać z dobrej strony. Ligowi piłkarze, na tym etapie kariery jeszcze nie zwariowali z nadmiaru pieniędzy.
 • 2013-10-19 10:36 | Adam 2222

  zamiast zbędnych stadionów, kumpel Bonka, Tusk, mogłyby wybudować kilka elektrowni bo w najbliższy latach czeka III RP to co przeżył Szczecin. Co do Bonka to on zaczął urzędowanie od naprawy swoich finansów i dalej to robi.  lepiej Bonku :
  http://przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/pzpn-czyli-zibi-show
  http://przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/rozwalanie-polskich-mlodziezowek
 • 2013-10-19 10:53 | taki jeden

  Re:Nowy trener? Tylko z zagranicy

  A może by tak wymienić piłkarzy, a nie trenerów albo prezesów?
 • 2013-10-19 11:01 | taki jeden

  Re:Nowy trener? Tylko z zagranicy

  Tu się nie zgadzam. PZPN jest spółdzielnią i to ona decyduje ile ma zarabiać prezes, trener, etc... Członkowie tej spółdzielni, trafili w dobry interes, na którym można dobrze zarobić. W piłkę nożną gra cały świat, ktoś wymyślił różnego rodzaju rozgrywki, ktoś wymyślił przepisy. Jeśli maja kibicow, którzy płacą za bilety, to mnie nic do tego.
  Rządzący to inna para kaloszy. Oni zmuszają ludzi aby płacili oni podatki i wymyślaja coraz to nowe obciążenia żeby wyciągnąć od nich ile się da.
  To tak jak z II i III filarem OFE. Który jest sprawiedliwy? III filar, bo tu nikt nikogo do niczego nie zmusza. III filar to PZPN, II filar to rząd (zwłaszcza Tuska).
 • 2013-10-19 11:14 | taki jeden

  Re:Nowy trener? Tylko z zagranicy

  Panie Piotrowski, kandydat na selekcjonera który trenuje Górnika Zabrze o ile się nie mylę pochodzi z Krakowa. W Zabrzu aktualnie wykonuje swoją pracę.
  Czy krakowskie pochodzenie rownież dyskwalifikuje potencjalnego kandydata na selekcjonera, czy musi to być wyłącznie kandydat z Warszawy, bądż z poza Polski? A gdyby tak okazało sie, ze wybraniec jest z Warszawy, ale jego korzenie to Pcim Dolny, jak byś panie Piotrowski podszedł do takiego problemu?
 • 2013-10-19 11:34 | laik

  Re:Nowy trener? Tylko z zagranicy

  A teraz kto selekcjonerem.
  Aby liczyć na jakiś sukces należałoby pewne sprawy drastycznie zmienic. Ponieważ polska piłka stała się zawodowa, wiele rzeczy się zmieniło od czasów pamiętnych sukcesów, kiedy można było organizować dlugie zimowe i letnie zgrupowania kadry budujące kondycje, czy zgrupowania (nie trzy czy czterodniowe dla truchtania) przed meczami, gdzie trenowano tak jak w klubach, czyli zgrywano pilkarzy z sobą tworząc zespół.
  W dzisiejszych czasach, aby zbudować reprezentację narodową, należy podziękować piłkarzom z zagranicznych lig, a budowe rozpocząć z piłkarzami mającymi najwyżej 22 lata (jak najrzadszy przypadek)grającymi w polskich klubach. W sytuacji zawodowstwa, należałoby podpisać indywidualne umowy z zawodnikami, ze do wieku x (np 27-28 lat) sa do dyspozycji reprezentacji i grają w polskich klubach (tu rotacje mogą się odbywać dowolnie). Co w zamian? Najważniejsza rzecz, o której chyba polscy piłkarze nie zdają sobie sprawy. Promocja! Silną reprezentację tworzą dobrzy piłkarze, a jeśli są dobrzy piłkarze, to są to kandydaci grający nie na Cyprze, nie na Krecie, nie na Malcie, nie w innym przeciętnym klubie, ale w klubach europejskich mocarzy. Jeśli zawodnik zostanie kupiony do silnego klubu, to nie za 300 tys euro, ale za 8-10 mln euro. Nie rozumiem polskich piłkarzy, którzy decydując sie na profesjonalne uprawianie tej dyscypliny, nie dbaja o swoją przyszłosć. Sport zawodowy to kontuzje. Kontuzje trzeba leczyć, kiedyś kariera piłkarska osiąga swój kres. Człowiek się starzeje,wychodzą wszelkie choroby zwiazane z uprawianiem sportu. Skąd brać pieniądze na ewentualne leczenie? Z drobnych, które zarobili w przeciętnych europejskich klubikach?
  Tylko budowanie od podstaw nowej drużyny z młodych ambitnych piłkarzy, jest szansą na sukces. Trzeba siać przez kilka lat, aby przez następne kilka lat, a moze i dlużej, zbierać plony.
 • 2013-10-19 11:49 | taki jeden

  Re:Nowy trener? Tylko z zagranicy

  Umknęło mojej uwadze to zdanie, ale zgadzam się. Pan Pietrasik nie rozumie prostej oczywistości. Na boisku grają piłkarze, a trener może im coś podpowiedzieć jeśli trzeba. Jeżeli piłkarz pudłuje w sytuacji 100%, to jest wina trenera, panie Pietrasik, czy indywidualne braki techniczne piłkarza? Jaki na tę sytuację ma wpływ trener stojący za boczna linią? Może się tylko złapać za głowę. Nic więcej.
  Jeżeli trenera celem ma być zaimponowanie piłkarzowi, to niech sobie ten piłkarz da spokój z reprezentacją.
  Jeżeli piłkarz nie potrafi indywidualnie sam zadbać o swoje umiejętności pikarskie, to niech nie liczy na to ze ma mu trener imponować. Platini sam sobie narzucił trenowanie rzutów wolnych. Nikt go do tego nie zmuszał. Podolski opowiadał, ze jak tylko przyjeżdżał do Polski, grali w piłkę z kolegami, a nie łaził po knajpach. Bo w dzisiejszych czasach pilka nożna jest zawodem tak samo jak pański zawód dziennikarza. Czy panu musi imponować pański redaktor naczelny, aby być dobrym rzetelnym dziennikarzem? Idąc tokiem rozumowania pana Pietrasika, jego szef redakcyjny jest cienkim szefem, bo spod pióra pana Pietrasika wyszedł kiks.
 • 2013-10-19 15:18 | slima11

  Re:Nowy trener? Tylko z zagranicy

  Bońka chwalicie ,bo grzecznie wyrzuca i odpowiada bzdety na pytania mediów.Otóż zapamiętajcie.Taki z niego szef PZPN jak i kiedyś trener kadry.Im szybciej odpuści stanowisko tym lepiej dla niego i piłki kopanej.Bo czeka Go oplucie na miare oplucia Laty.
 • 2013-10-20 14:49 | MsParanoidAndroid

  Re:Nowy trener? Tylko z zagranicy

  A ja muszę przyznać że lubię teksty "Polska mistrzem polski" i "odwróć tabelę..." wg. mnie są to przejawy ironicznego poczucia humoru i dystansu, których u nas z reguły jak na lekarstwo. Jakoś trzeba odreagować smutne widowiska, jakie fundują nam piłkarze.
 • 2013-10-20 23:19 | białas

  Re:Nowy trener? Tylko z zagranicy

  Moim luksusem jest to, że sportem interesuję się tylko w kontekście /tzw./ systemu. Zaskoczony jestem /?/ publicystyką sportową Pana Red. Pietrasika. Chyba jednak od kultury /?/. Otóż moja amatorszczyzna wskazuje, że żaden trener nie poradzi sobie z reprezentacją Polski w piłce nożnej w sytuacji, gdy zawodnicy są równocześnie czynnymi zawodnikami klubów, które "ściskają"/ograniczają ich warunkami w kontraktach. Kontrakty te są korzystniejsze materialnie. A to w "przedsiębiorstwie" sportowym ma decydujące znacznie. W reprezentacji kraju/państwa się bywa. W klubie się jest. Nic poza tym. Kibice chyba są zbyt emocjonalni /delikatnie mówiąc/ i nie zawsze racjonalnie reagują na postawę zawodników reprezentacji kraju. Sytuacja K. Górskiego była nieporównywalna do obecnej. Także w innych dyscyplinach obecna reprezentacja/-je to dzień do nocy. Jestem przekonany, że K. Górski w dzisiejszych czasach nie miałby takiego wpływu na zawodników dzisiaj jak wówczas. To moja niekibicowska subiektywna synteza. Obecni zawodnicy reprezentacji Polski to klubowi ...??? No właśnie co?