Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego „odkryto“ bozon Higgsa

(3)
2013-10-18 17:34 | Irek
W ostatnim czasie wiele się mówi o bozonie Higgsa. Wiadomość o przyznaniu nagrody Nobla za to „odkrycie“ ukazała się na czołówkach wszystkich mediów.

I to był właśnie cel tego propagandowego cyrku. Wzbudzenie w społeczności przekonania że "fizyka cząstek elementarnych" ma coś wspólnego z nauka i odkrywaniem tajemnic natury.

Ta nagroda Nobla jest kolejnym przykładem ogólnego zdurnienia i moralnej degrengolady w środowisku naukowców. Naprawdę dziwie się bardzo że to kompromitujące przyznanie nagrody za oczywiste oszustwo nie spotkało się z krytyka ze strony tych naukowców którzy muszą dostrzegać absurd tego aktu.

Ale czy można się czemuś jeszcze dziwić po przyznaniu nagrody pokojowej Obamie?

Oczywiście że rozumiem to iż istnieje coś takiego jak grupowa solidarność i instynkt samozachowawczy które powstrzymują większość (wszystkich) przed otwartą krytyką tego co się dzieje w nauce.

Ale z drugiej strony ten sam instynkt samozachowawczy musi mówić tej większości że w dalszej perspektywie popieranie takich niegodziwości musi się obrócić przeciwko nauce i jej przedstawicielom.

Czyżby fizycy nie uczyli się historii i nie wiedzieli o tym że każda niegodziwość obraca się wcześniej czy później nie przeciwko jej sprawcom, ale przeciwko tej większości której zabrakło odwagi by powiedzieć „nie“. Największe sq... ni zawsze zdąża na czas sp...ć ale większość nie ma tej możliwości i poniesie największe ofiary.

Nie dajmy się zwariować LHC nic nie odkrywa. To urządzenie produkuje tylko twory które w naturze nie istnieją. Jest takim „stoliczkiem nakryj się“ na którym pojawiają się te potrawy które sobie każdy zażyczy. Nie ma takiej „cząstki“, nawet najbardziej wydumanej, której by się tam nie udało odkryć. Teraz jest ich setki w przyszłości będą tysiące i setki tysięcy wszystko jest tylko kwestią czasu i pieniędzy które się uda ukraść z kieszeni podatnika.

Poza korzyściami dla samych fizyków nie przyniesie to jednak żadnych korzyści ludzkości, wprost przeciwnie jest to najlepsza droga do powrotu średniowiecznego ciemnogrodu.

Co w takim razie „odkryto“ w LHC?

Odpowiedz jest tutaj:

http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/2013/10/w-ostatnim-czasie-wiele-sie-mowi-o.html
 • 2013-10-19 22:52 | camel

  Re:Dlaczego „odkryto“ bozon Higgsa

  Oni tam za ciężkie pieniądze badają a tutaj siedzi samorodek, co to bez badań "wie" i maczając pióro w nocniku, nam wszystkim swoją "wiedzę" objawi :)

  Chore te twoje wynurzenia. Ja doskonale rozumiem, że osoba propagująca magię (czy tam astrologię) jest zainteresowania w zwalczaniu nauki. W końcu ona (nauka) co dnia pokazuje bezsens wierzeń magicznych, ale zastanawiam się skąt u ciebie ten skowyt? Czyżby w opanowanym przecież przez magię i gusła kraju, jakim jest teraz Polska, nie było funduszy dla "naukawców" badających koniunkcje planet? Zresztą dlaczemu im wszystkim o tym nie powiesz, tylko produkujesz się na zapomnianym blogu, na temat którego musisz spamować na forum?
 • 2013-10-20 07:31 | @Irek

  Re:Dlaczego „odkryto“ bozon Higgsa?

  Po prostu trzeba bylo jako uzasadnic wyrzucenie miliardow euro na ten "Wielki Zderzacz", ktory, nota bene, od poczatku nie dziala tak jak to bylo w jego specyfikacji, gdyz po prostu on dzialac nie moze, a to ze wzgledu na fundamentalne wrecz bledy popelnione przy jego projektowaniu.