Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dzisiaj biznes coraz częściej okrada i oszukuje ludzi za pełnym przyzwoleniem urzędników. Robią to z powodów rządów PO czy pomimo ich?

(6)
2013-10-19 19:34 | m.d.
Od początku popierałem UPR a kiedy powstała PO widziałem w niej nową jakość i dążenie do rozwoju Polski. W jej kierunku skierowałem swoją sympatię. Kiedy przejęła władzę wprowadziła przede wszystkim spokój, który pomógł budować wizerunek polski i dzięki niemu i propagandzie (dzisiaj zabiegom PR) udało się łagodniej przejść lata kryzysu. Ale przez ostatnie lata to co było ich siłą dzisiaj jest słabością. Propaganda mami nas tuszując nieprawidłowości i błędy. Urzędnicy odmawiają wykonywania działań które leżą w ich kompetencjach. Ja spotkałem się z działaniami gdzie nieuczciwe firmy chronione są wręcz przez urzędników. Firmy dopuszczają się przestępstw aby chronić swoje lewe interesy, a dzięki sponsorowaniu działalności w miastach są traktowani jak święte krowy. W moim przypadku mówię o SEMEKO firmie deweloperskiej których budynki odpowiadają afgańskiej lepiance. Baltic audytor która nie boi się preparować badań ponieważ nikt nie ruszy oszustów działających dla semeko. Nadzór budowlany w pełni dopuszcza że klienci tej firmy mieszkają w zagrzybionych nowych blokach. Ze zalewane garaże i hale garażowe to standard. Są instytucje państwowe które mają walczyć z tego typu oszustami. Uwierzcie na pomorzu jest to niemożliwe. Sprawdziłem. Pisma jakie otrzymywałem były kpiną ze mnie i z urzędu który urzędnicy reprezentowali. Dla mnie takie działania to korupcja. Ale tego typu działań dookoła widać więcej. AMBER GOLD zgłoszenia do prokuratury zostały odrzucone. Dopiero po interwencji mediów właściciel siedzi. 90 % pieniędzy klienci stracili. Mnie ciekawi jaką kwotę stracili klienci z powodu odrzucenia spraw przez prokuraturę. BUDOWA AUTOSTRAD wielkie firmy, konsorcja wzięły pieniądze, których nie wypłacili wykonawcom i nikt nie był w stanie nic zrobić.
Spółka wydała 5 milionów złotych na koncert i nastała cisza.Jak dla mnie to sytuacje których nie powinno być w państwie prawa. Ja rozumiem że ludzie nieuczciwi byli, są i będą. Ale Państwo ma narzędzia, których z pełną premedytacją nie używa.Jak wiadomo wszystkie nieprawidłowości idą na konto partii rządzącej. Ale mam pytanie. To wszystko się dzieje z powodu rządów platformy czy pomimo ich rządów? Jedno jest pewne coś z tym trzeba zrobić!
 • 2013-10-20 07:11 | Ekonom

  Biznes od poczatku jego istnienia okrada i oszukuje ludzi za pełnym przyzwoleniem urzędników oraz politykow!

  Drogi m.d.
  Biznes od poczatku jego istnienia okrada i oszukuje ludzi za pełnym przyzwoleniem urzędników oraz politykow, jako iz biznes oparty jest od poczatku na zysku, a ten pochodzi tylko z wyzysku, czyli z nieoplaconej czesci czasu pracy pracownika najemnego (fizycznego oraz umyslowego).
  Pozdrawiam!
 • 2013-10-20 17:15 | dziadek 2

  Re:Dzisiaj biznes coraz częściej okrada i oszukuje ludzi za pełnym przyzwoleniem urzędników. Robią to z powodów rządów PO czy pomimo ich?

  Wszelkie nieprawidłowości z reguły są na skutek działań a właściwie braku działań społeczeństwa. Nie żyjemy w kraju w którym rządzi dyktatura, tylko w kraju demokratycznym a więc nie ma żadnych przesłanek aby społeczeństwo wyraziło sprzeciw takiemu systemowi rządzenia.
  To społeczeństwo decyduje o tym jak ma być przestrzegane prawo i jak ma być podzielony dochód narodowy w państwie.
  Cicha zgoda obywatela na system nie kontrolowanej rabunkowej gospodarki, chodzi tu o nadmierne eksploatowanie najemnej siły roboczej, przy niskim wynagrodzeniu. Oraz zerowej aktywności politycznej co najmniej połowy społeczeństwa w danym kraju. Musi doprowadzić do następujących negatywnych skutków ekonomicznych, politycznych w państwie.
  A z kolei doprowadza do następujących zdarzeń.
  1-gwałtowne zubożenie ekonomiczne co najmniej połowy społeczeństwa w kraju.
  2-wzrost aktywności o działaniu bezprawnym, powstawanie organizacji przestępczych silnie zorganizowanych, degradacja a właściwie upadek moralny urzędnika państwowego, upadek wiarygodności rządu oraz ludzi w polityce.
  3-upadek ekonomiczno polityczny państwa w świecie.
  4-zmniejszenie wzrostu demograficznego, obecnie w krajach środkowo wschodnich jest spadek przyrostu naturalnego obywateli na skutek biedy, czyli braku możliwości utrzymania rodziny 2+2.
  Jeśli kiedyś jeszcze do 1939r w naszym kraju w rodzinach biednych bywało po 4 lub 6 dzieci to wynikało to z braku wiedzy. Obecnie właśnie wiedza położyła tamę na tak wysoki przyrost naturalny.
  Jedynym głównym sposobem, lekarstwem jest nowa umowa między ludzka obywatelska o podziale dochodu narodowego. Oczywiście jest to podstawa od której muszą iść jeszcze inne ustalenia np. na temat ZUS-u, podatku, itp..
  Inaczej jeśli w ciągu następnych 25 lat nie nastąpi zmiana w naszym kraju, grozi to wybuchem ogólnopolskim niezadowoleniem obywateli a wybuch ten rozpocznie i zakończy się tragicznie dla co najmniej połowy obywateli Polski. Będzie to bardzo krwawy i nawet zbrodniczy okres w dziejach naszego państwa.
 • 2013-10-21 00:59 | @Dziadek

  Re:Dzisiaj biznes coraz częściej okrada i oszukuje ludzi za pełnym przyzwoleniem urzędników. Robią to z powodów rządów PO czy pomimo ich?

  Dzis w Polsce nie ma zadnej demokracji, a jest zamiast niej, jak prawie wszedzie na swiecie, tylko typowa plutokracja, czyli dyktatura ludzi bogatych, a wiec nie ma zadnej mozliwosci aby społeczeństwo wyraziło sprzeciw takiemu systemowi rządzenia. Poza tym, to praktycznie na calym swiecie mamy dzis rzady elit (patrz V. Pareto), a wiec to NIE społeczeństwo decyduje o tym jak ma być przestrzegane prawo i jak ma być podzielony dochód narodowy w państwie, a tylko owe rzadzace elity, na ogol elity pieniadza. I stad tez mamy dzis praktycznie na calym swiecie te patologie, ktore przedstawil Pan Dziadek, a najwieksza z nich jest bezrobocie, to zrodlo olbrzymiej wiekszosci pozostalych patologii, zrodlo tak jednoznacznie zwiazane z kapitalizmem rynkowym.
 • 2013-10-23 15:22 | M.D.

  Re:Dzisiaj biznes coraz częściej okrada i oszukuje ludzi za pełnym przyzwoleniem urzędników. Robią to z powodów rządów PO czy pomimo ich?

  Biznes oparty jest od początku na zysku. W tym względzie się z tobą zgodzę ale to nie ma nic wspólnego z przestępstwami i oszustwami. Biznes zarabia z powodu swojej marży i na tym to polega. Biznes który opiera się na oszustwie i przestępstwie jest zwyczajnym przestępstwem, a za to w cywilizowanym kraju trafia się do więzienia. Tylko w Polsce nauczyciel czy wykładowca fizyki z Baltic audytor popełnia przestępstwo. Preparuje badania żeby oszuści z semeko nie musieli płacić odszkodowań i nie trafili z inspektorami nadzoru budowlanym do więzień. To nie jest biznes to działalność przestępcza.
 • 2013-10-24 01:15 | Ekonom

  Re:Dzisiaj biznes coraz częściej okrada i oszukuje ludzi za pełnym przyzwoleniem urzędników.

  @M.D.
  Tyle, że zysk kapitalisty (biznesmena) bierze się z wyzysku pracownika najemnego. Tak więc ponieważ same podstawy biznesu są nieetyczne, to nic dziwnego, że biznes coraz częściej okrada i oszukuje dziś ludzi za pełnym przyzwoleniem urzędników i polityków, jako iż ci urzędnicy i politycy siedzą przecież w kieszeniach biznesmenów.