Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tajemnicza Janet Yellen

(14)
6 stycznia Senat zatwierdził Janet Yellen na szefową banku centralnego USA (FED). Będzie ona pierwszą kobietą na tym stanowisku.
 • 2013-10-22 19:19 | ejd

  Nie można uciekać od rzeczywistości

  QE, czyli luzowanie ilościowe jest początkiem upadku rynków finansowych. Efekty pracy rynków finansowych jak: derywaty,obligacje, opcje, czy inne cudowne instrumenty finansowe MUSZĄ być wykupowane przez FED, bo mają śmieciową wartość. Tymczasem autorzy ostatnio opublikowanego raportu Klubu Rzymskiego „Money and Sustainability – The Missing Link” analizując funkcjonowanie giełd, wykazali, że ponad 95% obrotu na rynkach finansowych nie ma nic wspólnego z gospodarką i jest czystą spekulacją, służącą do zagrabiania pieniędzy naiwnych ludzi. Warto o tym pamiętać, tym bardziej że Klub Rzymski jest jednym z poważniejszych gremiów przygotowujących raporty na temat zagrożeń w rozwoju świata.( http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/lucjan-pawlowski-pazerna-finansjera ) Konieczna jest zmiana paradygmatu: TOWARY RZĄDZĄ ŚWIATEM, A IE PIENIĄDZE!


 • 2013-10-22 21:08 | medor5

  FED jest prywatnym bankiem

  Senat zatwierdza szefa banku centralnego ale właścicielem FED jest kilka rodzin bankierskich. Jakie to ma konsekwencje? Kto tak na prawdę nim rządzi?
 • 2014-01-07 14:13 | atenka

  Re:Tajemnicza Janet Yellen

  Czy naprawde konieczne jest to podkreślanie "pierwsza kobieta tu", "pierwsza kobieta tam", "kobieta została rzecznikiem (!) rządu" itp.? Czy to płeć ma znaczenie, czy kompetencje? Czy może klikalność, bo taki tytuł wręcz zaprasza do komentarzy w stylu "łoboże te baby to wszędzie sie wepchną", "ciekawe, z kim się przespała, że ją tam wcisnęli" itp. Jeśli nie chcecie wywoływać sensacji, a rzetelnie informowac, jak na periodyk o renomie "Polityki" przystało, to darujcie sobie takie tanie chwyty.
 • 2014-01-07 16:40 | KrzysztofMazur

  Re:Tajemnicza Janet Yellen

  Niestety rządzi państwo i państwo wyprowadza zyski do swojego budżetu, aczkolwiek skończy się to i tak bankructwem więc nie jest to biznes dochodowyna dłuższą metę.
 • 2014-01-07 16:42 | KrzysztofMazur

  Re:Tajemnicza Janet Yellen

  Pani Yellen uzyskała uwans w nagrodę za zrobienie kryzysu. To ona przekonała radę FEDu do obniżenia stóp procentowych w połowie lat 90tych i odtąd zaczeły się bańki kredytowe i kryzysy. Jak widać miała rację, w nagrodę awansowała.Niestety zbyt długo tym prezesem nie pobędzie, bo właśnie robi kryzys kolejny.
 • 2014-01-07 18:18 | Krzysztof H.

  Re:Tajemnicza Janet Yellen

  FED rządzi państwo? Czyżby? Od kiedy to jest tak, że prywatnym przedsięwzięciem rządzi menadżer, a nie właściciel interesu?
 • 2014-01-07 18:42 | Eau de Cologne

  Re:Tajemnicza Janet Yellen

  Jeszcze jedno pytanie (raczej dla zabawy)... jaki wplyw na dzialania "FED" ma izraelskie lobby w USA oraz niektorzy, posiadajacy podwojne obywatelstwo,
  bankowcy?
 • 2014-01-07 22:42 | bever

  Re:Tajemnicza Janet Yellen

  fed jest prywatna instytucja zalozona przez kilka znaczacych rodzin bankierskich, ma mylaca nazwe. mzesz o tym przeczytac na stronach wikipedii, zreszta wszystkie oficjalne dokumenty o tym pisza
  "Wbrew nazwie sugerującej iż jest to organ federalny, jest to prywatny bank, zarządzany przez organy władzy federalnej."
  zawsze osobami stojacymi na czele banku i w skladzie rady cos jak polskie rpp, sa osoby blisko zwiazane z najwiekszymi instytucjami fiskalnymi w usa rodzinnie, badz z praca we wczesniejszych oddzialach bankow i ubezpieczalniach prywatnych

  http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Reserve_System
  http://www.federalreserveeducation.org/about-the-fed/history/
 • 2014-01-08 00:50 | Adam 2222

  a w tym czasie, brzydki Orban nacjonalizuje bank by udział Węgrów w bankach na Węgrzech był ~50% (obecnie 30%, w III RP ~4%, w Niemczech 90%). Islandia wsadziła kryminalistów z banków do wiezienia i powodzi im się coraz lepiej

 • 2014-01-08 12:25 | Tajemniczy Autor

  Tajemnicza Janet Yellen

  jak podaje wikipedia, Janet Yellen urodziła się na Brooklynie w Nowym Jorku, w żydowskiej rodzinie, z matki Anny Blumenthal i lekarza Juliusa Yellen.
  Zastąpi ona na stanowisku szefa FED (prywatnej instytucji) Bena Shalom Bernanke, ekonomistę żydowskiego pochodzenia jak podaje Wiki. Na stanowisko zastępcy FED wejdzie Stanley Fisher, obywatel Izraela i USA, dotychczasowy szef izraelskiego banku centralnego, wykładowca MIT, uczył m.in. Bena Bernanke i Mario Draghiego - szefa Europeickiego Banku Centralnego.

  od roku 2000 cena uncji złota wzrosła z około 300$ do max 1800 $ w 2011, a stosunek cen złota do cen ropy, pszenicy czy innych podstawowych produktów został na zbliżonym poziomie - o tyle mniej więcej spadła wartośc "oszczędności emerytalnych" pokolenia baby boomers. Ekonomii nie da się oszukać, ale jak ma się gazety, telewizje i radia, da się oszukać społeczeńśtwo.
 • 2014-01-08 17:13 | Danka

  Re: Polska i Stany są w bardzo podobnej sytuacji , czyli w łapeczkach banksterówl

  Bez własnych banków , nie można mówić o suwerenności politycznej i ekonomicznej. Prywatny FED , prywatne banki myślące tylko o własnych korzyściach prowadzą kraj do totalnego kryzysu.
  Okres zwrotu nakładów nie może decydować o opłacalności , czy braku opłacalności inwestycji przemysłowej.
  Globalizm rozwalił Stany i nikt nie ma dostatecznych wpływów politycznych i ekonomicznych by się wyrwać z łap banksterów.
  Polska jest również w neokolonialnej niewoli obcych banków.
 • 2014-01-10 19:18 | murator

  Re:Tajemnicza Janet Yellen

  Tandeciarze z FED niszcza Ameryke i jej gospodarke. Nominacja tej tandeciary jest tego kolejnym dowodem. Na szachrajstwach ze stopami procentowaymi nie zbuduje sie dobrze funkcjonujacego panstwa. Ameryka wydana na pastwe tandeciarzy jest skazana na wegetacje....
 • 2014-01-11 14:42 | Tajemniczy Autor

  to już nie są Stany

  to już nie są Stany, to jest zombie, zadłużone po uszy, ale uzbrojone po zęby, zażądzane mediokratycznie przez typów spod bardzo ciemnej Gwiazdy. Taki duży dron. Obie partie "opozycyjne" opłacane z tej samej kieszeni, chodzące na pasku Mediów. Modelowa mediokracja, maszynka do spłacania odsetek i do "obrony" bezcennego Izraela. Fikcja, tyle że w tym Big Brotherze za pomocą Mediów, Sondaży itp., w Matrixie siedzi jakieś 200 mln obywateli.
 • 2014-01-13 18:18 | murator

  Re:Tajemnicza Janet Yellen

  http://www.youtube.com/watch?v=HfpO-WBz_mw

  "...w Matrixie siedzi jakieś 200 mln obywateli."
  Dodajmy - kompletnych idiotów dla których fast-food jest "chlebem powszednim". Kraju gdzie w którym nie jest wyjatkiem trumna o szerokosci 1,50 metra ! Powszechna radosc budza amerykanscy turysci w Niemczech wypozyczajacy rowery i próbujacy (!) na nich jezdzic. Durnota i ubezwlasnowolnienie bylyc"WASP" jest porazajaca !