Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Znów przesunęliśmy zegarki o godzinę. Po co?

(15)
Znowu cofnęliśmy czas na zimowy, w wyniku czego w kraju jest co prawda dokładnie tak samo jak było, ale o godzinę wcześniej.
  • 2013-10-27 13:05 | kubasnopek

Dobra obserwacja!

Zgadzam się, co do obserwacji dot. sz.p. Błaszczaka! W Rosji ze zmiany czasu zrezygnował Dmitri Medwiediew – i z tego względu to od razu stało się symbolem głupoty i uważane jest powszechnie za najgorszą reformę ostatniej dekady. Budzący się w ciemności moskwianie przeklinają Miedwiediewa (którego tak czy inaczej zawsze uważali za durnia), wspominając stare dobre czasy, gdy zimą idąc do pracy widzieli wschodzące słońce – teraz obserwują je już siedząc za biurkami.
  • 2013-10-27 13:12 | marek

Re:Znów przesunęliśmy zegarki o godzinę. Po co?

"Znów przesunęliśmy zegarki o godzinę. Po co?"
    Po to, żeby jak co roku, gdy nie ma o czym pisać, zapełnić szpalty prasy.
  • 2013-10-27 14:52 | Polalkholic

Po to, Panie Redaktorze ,aby nie posądzano nas na świecie że na własne życzenie żyjemy w ciemnogrodzie.
  • 2013-10-27 15:12 | bolec

"Z jednej strony wydaje się dobre, gdyż zaraz po obudzeniu wszyscy mają jaśniej i zużywają mniej prądu."

Z drugiej strony wydaje się złe, gdyż przed pójściem spać robi się ciemno wcześniej i wszyscy zużywają więcej prądu.

• 2013-10-27 17:35 | zet

Zegarki,sztuczne twory można przesuwać w każdym kierunku. Natomiast zegara biologicznego, jaki posiada każdy żyjący,nie oszuka. Tę zabawę trzeba przerwać,im szybciej, tym dla organizmu korzystniej. Z manipulacji czasem oszczędności wątpliwe, a szkody zdrowotne udowodnione.
  • 2013-10-27 17:43 | zyta2003

Bardzo niedawno pisano, ze Hiszpania nie bedzie juz przesuwala zegarkow, bo to byl hold polityczny i wroci do swojego starego czasu.
    Ktos tu wspomnial Moskwe, co tam Moskwa wysunieta na wschod - w stosunku do Lwowa. Z mojej pierwszej podrozy w tamta strone pamietam ze Lwowa idace w calkowitych ciemnosciach do szkoly dzieci, a byl to poczatek pazdziernika, godzina przed 9-ta.
  • 2013-10-27 18:51 | gliwer

Poseł Błaszczak nie wie, po co się zmienia czas... to dla niego za trudne pytanie... poczeka na Prezesa, bo sam myśleć nie potrafi... Prezes pewnie powie, ze jest OK, bo Rosja nie zmienia...
    Islandia też, ale tego ani Prezes ani Błaszczak nie ogarniają...
    A jakby było nie tak... no to "wina Tuska" i po problemie
  • 2013-10-27 19:38 | palichomik

"(...) zmiana czasu pozwala na lepsze wykorzystanie światła słonecznego przez obywateli oraz oszczędności energii elektrycznej."

Czyli teraz włączamy światło później, potem wyłączamy, ale za to wcześniej ponownie włączamy. Zamiast włączać światło wcześniej, potem wyłączyć, ale później włączać je ponownie...później, czyli o późniejszej porze. Wszystko jasne, naturalnie dzięki energii elektrycznej!

Pozdrawiam
  • 2013-10-27 20:53 | ROMA

Ów nowozelandzki etymolog - po zmianie czasu - kończył pracę gdy było CIEMNIEJ !!!!
    Jezeli zmrok byl np. o 18 to po zmianie o 17.
    Jezeli juz - to przesuwac w druga stronę...
  • 2013-10-27 21:27 | el-ka

Jestem za zmianą czasu na letni. Mam ogródek działkowy i po pracy mogę w nim z przyjemnością popracować, posiedzieć na słoneczku. A co mi po tym, ze jasno zrobi się o 4 czy 5 nad ranem?
  • 2013-10-27 21:57 | tomek

Po to, aby wrocic do czasu naturalnego.
    To czas letni jest "sztuczny".
  • 2013-10-27 22:24 | baka

A ja bym zapytał rządzących czy widzą jakąś różnicę między 100-150 watową żarówką jaka była w powszechnym użyciu jeszcze 40 lat temu, a zużywającą 3-4 waty żarówką diodową LED, która obecnie staje się już standardem (można też porównać np. komputer lampowy zajmujący szafę lub całe piętro i zużywający pół mocy elektrowni i energooszczędny laptop pracujący na bateriach). I czy dalej uważają, że ma jeszcze sens z tej perspektywy zmienianie czasu? Dobrze, żeby sobie któryś z nich zadał to pytanie.
  • 2013-10-27 22:28 | białas

Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby przechylenie nieco osi Ziemi i dostosowali czas wschodu i zachodu Słońca do naszych potrzeb/wymagań. Być może jakaś bombka atomowa/termojądrowa załatwiłaby problem. A tak poważnie to nie rozumię przyczyn ekonomicznych tych zmian czasu. Moja skromna wiedza ekonomiczna /i nie tylko/ nie daje mi podstaw do zrozumienia tych administracyjnych decyzji regulujących zjawiska naturalne/przyrodnicze. Niezależnie od tego, kto to wymyślił. Trudny orzech do zgryzienia.
  • 2013-10-28 00:20 | i

nie rozumiem

bez 'ę'
  • 2013-10-28 04:51 | Eau de Cologne

A ja bym zapytał rządzących czy widzą jakąś różnicę między 100-150 watową żarówką jaka była w powszechnym użyciu jeszcze 40 lat temu, a zużywającą 3-4 waty żarówką diodową LED, która obecnie staje się już standardem
    ``````````````````````````````````````````````````````````````````````````

Przy 100-Watowej zarowce moge spokojnie pracowac przez cala noc, przy "LED" nie wytrzymuje dluzej niz dwie - trzy godziny. Moj wzrok dostrzega roznice i to dosyc jasno!