Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zmiana czasu nie ma sensu

(8)
Podobno zmiana czasu na zimowy to dobrodziejstwo. Bo śpimy godzinę dłużej i efektywniej możemy wykorzystywać światło dzienne, czyli oszczędzać energię elektryczną. Ciekawe, czy rzeczywiście ktoś policzył zyski i straty całej tej skomplikowanej operacji?
  • 2013-10-27 15:30 | krebs06

celowość

Są gusta i guściki, ja sobie zmianę czasu chwalę. W lecie mam godzinę dłużej dnia. Przy starym czasie świt jest koło 3 kiedy wszyscy śpią, w nowym dzień trwa prawie do 23. W zimie czas wraca w stare ramy i też dobrze, dnia tak czy inaczej nie ma dużo, a jasno robi się o godzinę szybciej. Czy gospodarczo się to opłaca nie wiem, ale chyba nie ma strat. Kwestia przestawienia to nie jest problem, a psa - nie mówiąc już o krowie mało kto ma. Zwierzęta kierują się zresztą nie godziną, a porą dnia, a ta naturalnie się zmienia wraz z porą roku.
  • 2013-10-27 18:39 | galabija

Re:Zmiana czasu nie ma sensu

Chciałem zauważyć, że czas zimowy jest naszym czasem "naturalnym". To wiosną zmieniamy czas na letni.
  • 2013-10-27 21:01 | miroskom

Zmiana czasu NIE PRZESZKADZA

Nie rozumiem o co tyle hałasu i biadolenia. Ja jestem zwolennikiem zmiany czasu na czas letni. Przyjemnie jest latem mieć dłuższy dzień. A to że na wiosnę w jedna niedzielę śpi się 1 godzinę krócej to też żaden problem.
  • 2013-10-27 21:29 | el-ka

POPIERAM!
  • 2013-10-29 15:48 | Apelacyjny

Bez sensu ta zmiana czasu. Może rano jest jaśniej, ale wracam z pracy i już ciemno. Wpływa to na nasze samopoczucie. Bo naukowo udowodniono,że słońce sprawia, ze czujemy się bardziej szczęśliwi.
  • 2013-11-03 00:06 | valentyna

Re:Zmiana czasu oszustwo satana

Zmiana czasu potrzebna była szatanowi, przez cofniecie czasu skasował wszystkie zasługi modlących się koronkę do Miłasierdzia Bożego (15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego z dzienniczka Faustyny 1320)
  • 2014-10-02 19:32 | maxs

moim zdaniem kombinowanie sztuczne ze zmianą czasu jest idiotyczne bo żadnych korzyści nie ma . A po za tym wymuszone w poprzedniej epoce było używane jako propaganda sukcesu PRL U .a w rzeczy samej nie ma to sensu żadnego bo oszczędności niema albo pozorne tylko .
  • 2014-10-13 21:49 | Autor

Prawda jest taka, że to czas letni jest właściwy, bo lepiej wykorzystuje się światło dzienne. Już wolę mieć przed pracą rano ciemniej, za to więcej czasu na spacer po południu.