Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kim są specjaliści od teorii zamachu

(3)
Nowe zjawisko w polskiej nauce: profesor smoleński. Jego dotychczasowa dziedzina: nauki ścisłe. Obecna specjalizacja: teoria spisku.
  • 2013-10-30 00:24 | JanKalema

Profesura

"Sprawa smoleńska, jak widać, zdewastowała nie tylko życie polityczne, ale swoimi toksynami zaczęła zatruwać polską naukę. Wiele zależy od tego, jak ona sama poradzi sobie z tym kryzysem"
    Przesada mości Państwo. Kryzys w środowisku profesorskim widoczny jest od dojścia do władzy "Solidarności". o ile za "Komuny" by zostać profesorem trzeba było rzeczywiście być kimś to teraz tytuł może dostać najgorsza nawet łajza. Należało się za styropian, należy się i za sam fakt istnienia. Ale nie to jest najważniejsze. Feudalne stosunki uczelniane, koterie, interesiki, lewizna, kolesiostwo. Niedawno lekarz dał mi zwolnienie, źle się czułem, za samą tylko pracę w "gnieździe żmij".
    Brak jest pieniędzy na prace naukowe przy niesamowitej rozrzutności z drugiej strony. Przeciętny profesor nie nadaje się do kierowania zespołem badawczym, nie ma pomysłów na ich tematykę, struktura organizacyjna uczelni oparta w większości na wydziałach i katedrach nie tylko nie wspiera tworzenia zespołów interdyscyplinarnych, a tylko takie mają szanse, a wręcz do nich nie dopuszcza. Kierownik katedry - feudał ze swymi pomiatanymi wasalami robi wszystko tylko nie naukę.
    Uczelnia to nie jest miejsce piękne i bezpieczne. Poranieni adepci nauki liżą po cichu swoje rany, odbija się im niekompetencja swoja, szefów i otoczenia, nie mają się od kogo uczyć, rozwijać, a ambicje za to mają ogromne.
    Kiedyś był ucisk Partii, teraz Kościoła. Profesorowie są często w swym sprycie dziecinnie naiwni, dają łatwo sobą kierować i są wykorzystywani.
    Jedno jest pewne, nie należy mieć nadziei, że środowisko to wyłoni gremium zdolne do samonaprawy.
    Wiadomo przecież co trzeba zrobić, kiedy jednak tak nam jest dobrze! Nihil novi sub sole!
    eS
  • 2013-11-04 12:15 | Bogumił

Re:Kim są specjaliści od teorii zamachu

Kim są specjaliści? Proszę zajrzeć na scholar.google.com
    Co do reszty całkowicie się zgadzam
  • 2013-11-05 13:45 | JanKalema

Re:Kim są specjaliści od teorii zamachu

Miałem nadzieję, że ktoś skarci mnie za nieuzasadnioną surowość w ocenie środowiska profesorskiego. Sam znam wielu wspaniałych Naukowców i Nauczycieli. Niestety, i to jest problem, jest ich zbyt mało.
    Kłaniam się nisko Pani Profesor "Aniu z Zielonego Wzgórza".
    eS