Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Oceny rządu według CBOS

(6)
Premier Donald Tusk w najnowszym rankingu CBOS na najgorszego członka rządu zajmuje trzecie miejsce, na najlepszego – tę samą pozycję. Najgorzej oceniana jest Joanna Mucha, minister sportu, tuż za nią Jacek Rostowski, minister finansów.
 • 2013-11-06 11:29 | kaesjot

  Rząd nam sie znudził

  Rząd to nie zabawka, by sie znudził.
  Rząd albo jest kompetentny i działa w interesie ogółu społeczeństwa albo jest grupą niekompetentnych ignorantów lub marionetkek działajacych w interesie swych mocodawców.
  To nie tyle sie znudził społeczeństwu lecz społeczeństwo poznało sie na ich (nie)kompetencji i intencjach.
  Trochę późno !
 • 2013-11-06 12:38 | zet

  Re:Oceny rządu według CBOS

  Nawet członek rządu w randze wicepremiera dostrzegł,iż zmiana /głęboka/ w rządzie to konieczność. Pan Tusk dość dawno wyczerpał swoje możliwości i dla dobra kraju,także dla dobra PO, powinien dopuścić do wymiany całego gabinetu. Trwanie ludzi na stanowiskach to zwyczajna strata czasu. Lider partii, która wygrała wybory wcale nie musi być premierem. Rządy pana Millera z SLD dosadnie pokazały,iż zdolny organizator partyjnych narad i wieców, może być słabiutkim premierem, co szybko znalazło potwierdzenie.
  Nowy gabinet jest w stanie poprawić notowania rządu i koalicji. Drobne retusze/zmiana kilku ministrów/ nic pozytywnego do oceny nie wniosą.
 • 2013-11-07 06:16 | joanna

  problem

  Z rządem, który "się znudził" czy raczej, moim zdaniem- "zużył", jest niestety znacznie większy problem niż z bluzką, która się znudziła czy zużyła. Tu można iść do sklepu i wybierać spośród setek, tysięcy wg dowolnych kryteriów. Tuska i jego ministrów nie bardzo jest na kogo zmienić. Cała nasza scena polityczna to jest zamknięty krąg mniej lub bardziej "zużytych" polityków, których osiągnięcia lub raczej ich brak zdołaliśmy już poznać i którzy na drugą szansę raczej nie zasługują. Nie pojawiają się ludzie nowi, wnoszący cokolwiek ożywczego. Ot, "towarzystwo weteranów, każdy zna tych panów".
  Bardzo pasuje tu powiedzenie kanclerza Adenauera (choć inny kontekst) "Nie wylewa się brudnej wody, kiedy nie ma się ani kropli czystej".
 • 2013-11-07 15:19 | kot_z_cheshire

  Re: Oceny rządu według CBOS

  Meritum Pani wypowiedzi pozwolę sobie pominąć, bo nie mam do dodania nic ponad to, co napisali już pozostali komentatorzy.
  Nie mniej nie potrafię przejść do porządku dziennego nad poniższym stwierdzeniem:

  "Zbierają też cięgi za winy swoje i nieswoje. Donald Tusk za kryzys i afery wokół Platformy Obywatelskiej, toczące się przecież na lokalnym szczeblu."

  Doprawdy, na lokalnym szczeblu? A o losach dolnośląskich wyborów to aby nie zarząd krajowy rozstrzygał? Ja świetnie rozumiem to, że PO nie jest tu świętsza od żadnej innej partii, która tym krajem rządziła, ale kiedy dziennikarze przymykają oko na korupcję, to naprawdę człowieka zatrważa. Przyznam, że w takich chwilach trudno nie zadać sobie pytania, czy Państwo szanujecie swoich czytelników...
 • 2013-11-07 18:20 | Andrzej

  Re:Oceny rządu według CBOS

  Rząd się znudził? A Kaczyński z Hofmanem się nie znudzą?
 • 2013-11-08 11:53 | kot_z_cheshire

  Re: Oceny rządu według CBOS

  Właśnie przeczytałem Pani tekst "Nomenklaturo wróć" ( http://www.polityka.pl/rynek/komentarze/1560481,1,korupcja-polityczna---bywalo-gorzej.read ), z którym w pełni się zgadzam. Przeproszam więc za swój powyższy komentarz.

  Nie zmieniam swojej opinii co do tego, że Tusk słusznie te cięgi zbiera, bo uznaję podjęte przez partię kroki są niewystarczające do poradzenia sobie z problemem, a już na pewno brak w nich wyraźnego sygnału, że PO uznaje będące przedmiotem kontrowersji praktyki za nieetyczne i dalekie od demokratycznych ideałów. Jednakże to co napisałem powyżej jest, oczywiście, niesprawiedliwe, w związku z czym publicznie posypuję tu głowę popiołem.