Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jerzy Baczyński poleca najnowszy numer POLITYKI

(10)
Na początku listopada, w Świętego Huberta, zaczął się hucznie nowy sezon łowiecki. Ponad 100 tys. polskich myśliwych znów, jak co roku, zastrzeli prawie milion zwierząt. Po co ta masakra? - pytamy na okładce
  • 2013-11-12 21:50 | narciarz2

Masakra albo i nie.

Po co ta masakra? Skoro wytepiono wilki (bo zjadly babcie) zbiki, rysie, i rosomaki, to trzeba sie zajac zwierzyna plowa. Jesli tego nie robic, to jest jej po prostu za duzo. Nie wiem, czy Pan Redaktor rozumie slowa "rownowaga biologiczna". Jesli zostala zaburzona, i to poteznie, to trzeba spojrzec prawdzie w oczy. To po pierwsze. A po drugie, porownywanie polskich mysliwych do NRA jest delikatnie mowiac nieuczciwe, a mowiac wprost to jest demagogia. Głownym zajeciem NRA jest propagowanie pistoletow i karabinow szturmowych, a nie broni mysliwskiej. To jest ogromna roznica. Pan Redaktor wykazał sie albo ignorancja, albo nieuczciwoscia, dokonujac takich porownan.
  • 2013-11-12 22:09 | camel

Re:Jerzy Baczyński poleca najnowszy numer POLITYKI

@narciarz2 - nie serwuj nam tu proszę bajeczek wymyślonych przez ludzi, którzy bawią się mordowaniem zwierzątek. Kiedy będzie zwierzątek zbyt dużo (a nie jest, choć chłopi beczą, ale oni nienawidzą przyrody, zbyt wiele mają jej na codzień :) to wtedy powinny się tym zająć odpowiednie służby weterynaryjne. Ale robienie sobie z tego zabawy, przyjemności, rozrywki czy "kultury" jest w XXI wieku łajdactwem. Broń to broń, służy do zabijania, więc porównywanie jednej z drugą nie jest nieuczciwością. Uważam, że należałoby poddać badaniom psychiatrycznym osobników, dla których zabawą jest wywalenie krwawej dziury w jelonku.

Pomijam już zupełnie jakość polskiej tłuszczy myśliwych a widziałem ja tę pijaną hałastrę nie raz! Znam ich brudne sztuczki z przywabianiem zwierzątek pod ambonę, wiem ile alkoholu potrafią pochłonąć czekając na mrozie. Dobrze byłoby tę bezsensowną masakrę zakończyć, zlikwidować.
  • 2013-11-12 22:33 | mariusz

nie ma masakry

Autor tekstu powinien dokształcić się w temacie. Tytuł jest bardzo krzywdzący, nieprawdziwy i nastawiający część społeczeństwa przeciw myśliwym. Bardzo często spotykam się z opiniami ludzi domagających się zwiększenia liczby strzelanej zwierzyny. Nie tylko rolnicy i leśnicy, ale również mieszkańcy miast i przedmieść, którzy widzą jak zwierzyna podchodzi pod domy. Wystarczy iść na jedną góra dwie lekcje ekologii żeby się dowiedzieć po co myśliwi regulują liczebność zwierzyny. Na kolejnej można się dowiedzieć, że nie są to liczby z kosmosu tylko obliczenia oparte na wiedzy wielu naukowców.
  • 2013-11-12 22:50 | Rafal

GNIOT, hipokryta to pisal ktory wpiep..a kotlety ze sklepu. Ja wole smaczna i zdrowa dziczyzne ktora przynosi moj dziadek do domu!
    DARZ BOR!""
  • 2013-11-12 23:24 | andrzej

jaki to sport, pan myśliwy siedzi wygodnie na ambonie przy przepuście dla zwierząt pod autostradą uzbrojony w sztucer z celownikiem optycznym bo tak humanitarnie trafi zwierzę ,a ono nawet nie będzie miało możliwości zobaczyć swojego zabójcy bo ten będzie oddalony o pół kilometra, używajcie łuków i oszczepów żeby taki np dzik też miał szansę to zobaczymy ilu was zostanie sportowcy
  • 2013-11-13 01:03 | znafca

Największy szkodnik leśny - myśliwy, zazwyczaj pod postacią polityka, prokuratora, komornika. Cechy charakterystyczne - otyły, o przepoconym wąsie, zatacza się, klnie, strzela na oślep, bije grzybiarzy. Ma niskie poczucie własnej wartości, a podczas samogwałtu marzy o byciu docenionym - stąd polowania (także na ludzi w ramach obowiązków zawodowych). Zachować szczególną ostrożność w środowisku miejskim, zwłaszcza w urzędzie.
  • 2013-11-13 01:53 | Jan Bohynski

Mam pytanie. Co jest zlego w powszechnosci dostepu do broni dla przestrzegajacych prawa i uczciwych obywateli ? Prosze tym nie straszyc, bo " bad guys " bron zdobeda i bez pozwolen. Homo sapiens natomiast to sa zbieracze i mysliwi. Czym skorupka nasiakla dawno temu, to teraz traci. Mamy zlomiarzy i mysliwych. JB.
  • 2013-11-13 01:54 | Jan Bohynski

Mam pytanie. Co jest zlego w powszechnosci dostepu do broni dla przestrzegajacych prawa i uczciwych obywateli ? Prosze tym nie straszyc, bo " bad guys " bron zdobeda i bez pozwolen. Homo sapiens natomiast to sa zbieracze i mysliwi. Czym skorupka nasiakla dawno temu, to teraz traci. Mamy zlomiarzy i mysliwych. JB.
  • 2013-11-13 03:58 | Legionnaire

narciarz2
    Krytykujac Redakcje na temat NRA sam pan obnaza wlasna glupote. Wyrazam sie grzecznie, narazie.
    Jestem dozywotnim czlonkiem NRA i ja wraz NRA my mamy tyle wspolnego z propagowaniem, cyt.: "Glownym zajeciem NRA jest propagowanie pistoletow i karabinow szturmowych. ... " jak pan ze znajomoscia fundamentow prawnych USA i jego historia. Zeby nie bylo nieporozumien na temat interpretacji jak i samego dokumentu, prosze sobie odpowiedziec na pytanie: czy znam calosc tekstow U.S.Constitution oraz Bill of Rights, historie ich powstawania i ich tworcow. Prosze sobie i mnie darowac cytaty z wikipedii.
    Natomiast NRA ma bardzo duzo wspolnego z mysliwymi, czego przykladem sa miesieczniki NRA: American Hunter oraz American Rifleman. Otrzymuje (jeden z nich) kazdy nalezacy do NRA.
  • 2013-11-13 20:50 | Gama

To my, ludzie zaczęliśmy podchodzić pod domostwa zwierzyny. Nawet do lasu, gdzie powinny mieć ostoję walą tysiące grzybiarzy, morderców-myśliwych. Wrzask, strzelanina. Saren w lesie, zajęcy na lekarstwo.