Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pijani rowerzyści nie są już przestępcami

(7)
Amnestią dla pijanych rowerzystów państwo nie miało ochoty się chwalić. No bo jak wytłumaczyć, że przez 13 lat tkwiło się w błędzie?
 • 2013-11-13 16:39 | divak2

  selektywne mandaty :)

  Ciekawe, że usilnie się ściga rowerzystów za jazdę po alkoholu. Natomiast ciężko dostać mandat za jeżdżenie bez świateł po nocy. Do określenia czy ktoś jedzie bez świateł potrzebny jest jakiś specjalny przyrząd (śwaitłotest?), tak jak do określania zawartości alkoholu w oddechu?
 • 2013-12-04 14:14 | gość

  Re:Pijani rowerzyści nie są już przestępcami

  Przekwalifikowali na przestępstwo, bo tym sposobem wykrywalność przestępstw poszła w górę i można było manipulować statystykami i chwalić się jak wysoki jest wskaźnik wykrycia. A ponadto policjanci za złapanie pijanego rowerzysty dostawali jeszcze nagrodę pieniężną za zatrzymanie na gorącym uczynku. Co najmniej 100 zł netto.To było chore. Ile pieniędzy z budżetu poszło w błoto. Za to ktoś powinien beknąć.
 • 2013-12-05 10:43 | Smok

  Re:Pijani rowerzyści nie są już przestępcami

  A ile nieszczęść i tragedii rodzinnych spowodował przepis obligatoryjnego zabierania prawa jazdy zawodowym kierowcom... Mój znajomy pojechał do baru po papierosy a że upał był, to łyknął jedno piwo i wsiadł nieborak na rower. Coś go jednak tknęło i z niego zlazł. Zaczął go prowadzić. Na nic się to zdało, w protokole zapisano że "prowadził rower będąc w stanie nietrzeźwym 0,6 promila." Stracił zawodowe prawo jazdy, pracę i samochód za który nie mógł spłacać rat kredytu. O żonie nie wspomnę. A przecież mógł był ten rower pchać...
 • 2013-12-05 21:32 | mopus11

  Re:Pijani rowerzyści nie są już przestępcami

  Dr hab. prawa Teresa Liszcz - pewnikiem już Pani profesor.
 • 2013-12-06 23:12 | Ryszard K.

  Z kasą u Tuska musi być cienko, skoro po 6 latach zrezygnował z tej złośliwości dla Polaków

 • 2013-12-07 14:20 | Polityczna tłuszcza

  Re:Pijani rowerzyści nie są już przestępcami


  Pijani rowerzyści nie są już przestępcami - politycy już od dawna mają taki przywilej !
 • 2013-12-09 00:46 | xxx

  Re:Pijani rowerzyści nie są już przestępcami

  Ur. 1945, dr hab. prof. UMCS; specjalność - prawo pracy i ubezpieczeń społecznych. Kierownik Zakładu Prawa Pracy Wydziału Prawa i Administracji. Autorka ponad 150 publikacji naukowych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, w tym 7 książkowych. Poseł na Sejm RP X, l i III kadencji (w l kadencji Przewodnicząca Komisji Ustawodawczej), Senator V kadencji (Przewodnicząca Komisji Ustawodawstwa i Praworządności), w 1991 roku Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP do Spraw Społecznych i Wsi; w latach 1994-1997 doradca Prezesa NIK i członek Kolegium NIK; od 1998 roku do 2001 roku członek Krajowej Rady Sądownictwa; od 1982 doku do 1998 roku członek Komisji Reformy Prawa Pracy.