Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Aborcja online

(10)
Dzielenie się własnymi przeżyciami nie jest karalne. Dzięki temu działa w Polsce internetowe podziemie kobiet, które wspierają się podczas farmakologicznej aborcji.
  • 2013-11-14 22:56 | Berkano

Nie bójcie się kobiety,

Aborcja, to tylko oczyszczenie macicy. Nie ma po tym żadnej traumy, nocnych koszmarów, czy wyrzutów sumienia, jest tylko ulga że już jest po wszystkim. Tak twierdzą kobiety, które dokonały aborcji. Aborcji żałują jedynie kobiety, które musiały usunąć ciążę patologicznie się rozwijającą, ciążę na którą czekały i musiały się jej pozbyć, albo kobiety które usuneły ciąże, bo mężowie, partnerzy wymusili to na nich. I nie dajcie sobie wmówić żadnej religijnej ideologii, to wasze ciała, wasze zdrowie i wasze życie, i to tylko wy ponosicie trudy wychodowania płodu w swoim ciele, a potem urodzenia. Głowy do góry, nie pozwólcie nikomu sobą manipulować i nie rodźcie dzieci tylko dlatego, że kuzynka też urodziła albo mamusia z teściową nie mogą doczekać się wnucząt, bo będziecie tego żałować do końca swoich dni. Dzieci powinny rodzić się tylko wtedy gdy są wyczekiwane, kochane i zdrowe, tak zdrowe. Po co skazywać na cierpienie dziecko, którego nigdy nie da się wyleczyć i będzie cierpieć przez kilkadziesiąt lat zanim umrze? przecież to jest barbarzyństwo.
  • 2013-11-15 22:47 | matka

Re:Aborcja online

barbarzyństwem jest zabijać własne dziecko!!! a nie wychowywać chore lub w głupi sposób usprawiedliwiać morderstwo... tak morderstwo bo tym jest aborcja. Na tej stronie są kobiety, które "dzielą się własnymi przeżyciami, trzymają się za rękę" powiedzmy jasno pomagają innym w momencie kiedy taka kobieta zabija własne dziecko, zdarzają się przypadki aborcji nawet po 14 tyg ciąży. Czemu tu Justyna nie podała opisu kiedy jedna z dziewczyn zabijając dziecko w 14 tc opisywała na forum jak w szpitalnej toalecie paznokciami rozszarpała pępowinę a ciałko dziecka spuściła do ustępu. To co czasami jest opisywane na forum to jakiś horror. Tak "wspierają się"... nic się nie stało, dobrze zrobiłaś. Życie zaczyna się w chwili poczęcia, później się tylko rozwija. Jak matka, która powinna chronić swoje dziecko może je sama zabijać we własnym łonie, gdzie powinno się czuć najbezpieczniej. Barbarzyństwem jest to co robi Justyna... sama zabiłam to będę "wspierać" inne... nie będę sama, za zasłoną "pomocy: zagłuszę własne sumienie. Obłuda!!! Sama jestem matką dwóch synów, dwoje dzieci mi zmarło, ale w życiu nie przyłożyłabym ręki do morderstwa swojego dziecka, które rośnie pod moim sercem nawet gdyby było chore. Nie róbmy ze siebie sędziów, nie wydawajmy sami wyroków na własne dzieci czy ma żyć czy nie!!! Każdy ma prawo do życia!!!
  • 2013-11-15 23:38 | nat

Niestety aborcja to nie czyszczenie macicy.
    Aborcja to zabójstwo swojego dziecka.
    Trauma jest, ale kobiety potrafią ją wypierać... do czasu.
    Proszę, jedno z tysięcy świadectw.
  • 2014-01-06 16:20 | uzo999

Legalna aborcja w Anglii

Byłam w ciąży, usunęłam ją legalnie, ale za granicą . Czy mogę z tego tytułu ponieść jakieś konsekwencje prawne w Polsce? Czy mogą mi postawić jakieś zarzuty?

NIE
  • 2014-01-06 16:21 | uzo999

Ustawodawca w art. 109 K.k. konstytuuje zasadę narodowości podmiotowej, zwaną także zasadą obywatelstwa. Zgodnie z nią niezależnie od tego, na terenie którego kraju obywatel polski popełnił przestępstwo, w razie jego powrotu do Polski będzie odpowiadał za to przestępstwo według prawa polskiego.
    Zdaniem Sądu Najwyższego wyrażonym w wyroku w postanowieniu z dnia 20 listopada 1991 r. (sygn. I KZP 29/91) ustawodawca wychodzi z założenia, że obowiązkiem obywateli polskich, niezależnie od tego, gdzie się znajdują, jest przestrzeganie prawa polskiego. Warunkiem jednak powyższej odpowiedzialności karnej jest tzw. zasada podwójnej przestępności czynu, według której odpowiedzialność wchodzi w grę tylko wówczas, gdy czyn stanowi przestępstwo także w miejscu jego popełnienia (art. 111 § 1 K.k.).
    Warunek ten jednak nie musi być spełniony, jeśli popełnione przez obywatela polskiego za granicą przestępstwo godzi w dobra wymienione w art. 112 K.k. Chodzi tu przede wszystkim o przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu wewnętrznemu lub zewnętrznemu Rzeczypospolitej Polskiej, przestępstwa przeciwko polskim urzędom lub funkcjonariuszom publicznym, przestępstwa przeciwko istotnym polskim interesom gospodarczym, przestępstwa fałszywych zeznań złożonych wobec urzędu polskiego, przestępstwa, z którego została osiągnięta, chociażby pośrednio, korzyść majątkowa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
    Kwestia przestępności czynu popełnionego za granicą podlega ocenie in concreto, co oznacza, że nie wystarcza, by czyn ten wyczerpywał znamiona przestępstwa według prawa obcego. Musi być on ponadto według tego prawa czynem zawinionym i karalnym.
    Przepis art. 111 § 3 K.k. formułuje dwa odstępstwa od reguły, zgodnie z którą warunkiem odpowiedzialności za przestępstwa popełnione za granicą jest podwójna przestępność czynu. Pierwsze odstępstwo dotyczy polskiego funkcjonariusza publicznego, który pełniąc służbę za granicą, popełnił tam przestępstwo w związku z wykonywaniem swoich funkcji.
    Drugie odstępstwo od wspomnianej reguły dotyczy popełnienia przestępstwa na terenie niepodlegającym żadnej władzy państwowej, a więc na terenie, na którym nie obowiązuje żadna ustawa karna. Odstępstwo jest w tym wypadku oczywiste.
    Przenosząc rozważania teoretyczne na grunt przedmiotowej sprawy, wskazać należy, że jeżeli aborcja została dokonana w państwie, w którym taki zabieg może być przeprowadzony legalnie, i taki też został przeprowadzony, wówczas z uwagi na to, iż nie zachodzi warunek podwójnej przestępczości czynu, nie będziesz podlegac odpowiedzialności karnej na podstawie polskiego Kodeku karnego.

Zobacz również
    Legalna aborcja w Anglii
    Dostepne rodzaje aborcji
    Po aborcji
    Aborcja mozliwe skutki uboczne
    Jak rozpoznac, ze ciaza nadal trwa?
    Pomoc psychologa po aborcji
    Aborcja za granica a aborcja w swietle polskiego prawa
  • 2014-10-17 20:05 | neutralnygrunt

hej! Przesłuchaj te 5 min i nie jest to spam tylko do tematu jak najbardziej. https://www.youtube.com/watch?v=Xb534F02zIU
  • 2015-03-02 00:01 | gość

Austria to jeden z krajów, w którym aborcja możliwa jest dla kobiet z Polski, bez żadnych konsekwencji prawnych ma się rozumieć, wyjeżdżając za granicę jest się pod jurysdykcją kraju w którym przeprowadzany jest zabieg, w tym kraju legalny. W Wiedniu działa na przykład gynmed.at, aborcja.org.
  • 2015-06-30 01:19 | Kasia

Dziewczyny, mam kilka rad - jestem już po aborcji .Po pierwsze - darujcie sobie szukanie lekarza , który wykona zabieg u nas w kraju, szkoda czasu i pieniędzy. To jest trudny czas i decyzja i do tego trzeba szeptać i przemykać po cichu, to jest straszne.. Przede wszystkim potrzebne wam dokładne badanie usg, najlepiej dopochwowe - żeby określić wiek płodu. W moim przypadku dwóch ginekologów pomyliło się o 10 dni w ocenie, robiąc usg "przez brzuch" i biorąc pod uwagę datę mojej ostatniej miesiączki ( której nie pamiętałam) + dwa tygodnie.Myśląc,że mam jeszcze kilkudniowy zapas - pojechałam na Słowację, do Bystrzycy .U nich aborcja jest legalna do 12 tygodnia, ja dopiero będąc w sali zabiegowej dowiedziałam się, że jest za późno - 12 tydzień i 5 dzień . Gdybym wiedziała, że najlepiej zrobić usg dopochwowe, uniknęłabym całej tej wyprawy .. Jeśli jednak któraś z Was jest przed 12 tygodniem - jedźcie śmiało. Umówicie się bez problemu po polsku przez telefon. Trzeba mieć potwierdzenie grupy krwi, jesli jest minus. Do Bystrzycy dojazd na własną rękę jest uciążliwy , ja jechałam z Warszawy z bardzo troskliwym i miłym przewoźnikiem, wyjazd w każdy czwartek, zabieg rano w piątek, powrót w piatek wieczorem. Koszt 370 euro plus przejazd, w zależności od miasta. Było ze mną kilka dziewczyn, ja i jeszcze jedna wróciłyśmy bez zabiegu, było za późno.Dostałam swoje usg i namiar na Klinikę w Holandii, od razu zadzwoniłam, ale jak gość powiedział mi 1600 euro za dowóz z Polski i zabieg, to się załamałam.W internecie jest jeszcze kilka innych takich opcji, ale wszystkie w takiej cenie.Zaczęłam szukać dalej, nie poddałam się.Pojechałam do Holandii , sama się zorganizowałam- bardzo polecam klinikę Beahuis&Bloemenhovekliniek, to jest inny świat, jest się traktowanym jak człowiek, miejsce bardzo estetyczne i przyjazne. Trzeba umówić się przez telefon podać dane po angielsku,ale jest mnóstwo informacji po polsku i nawet jeśli nie mówicie sprawnie, dacie radę, na miejscu też .Ja akurat problemu nie miałam, bo wcześniej mieszkałam w Amsterdamie, było mi łatwiej ogarnąć, ale nie bójcie się naprawdę. koszt zabiegu do 12 tygodnia to 520 euro, po 12stym 720 euro. Klinika jest pociągiem 20 min od Amsterdamu, w Heemstede ( pociąg - 5.70 euro w jedną stronę, blisko stacji). Niestety Holandia daleko, ja miałam mało czasu - wyszukałam lot do Eindhoven- jakieś dwie godziny od amsterdamu (ok 25 euro autobus do stolicy). Lot trwa dwie godziny , autobusem jedzie się ponad 20 :(..Zabieg trwał krótko,kilkanaście minut dostałam śniadanie i po pierwszym sikaniu mogłam już iść, czułam się dobrze i sprawnie.Czułam wielką ulgę, że już po wszystkim.. Gdybym nie była tak spanikowana na poczatku i znalazła tą jedną informację, że usg dopochwowe .. zaoszczędziłabym mnóstwo nerwów, łez, pieniędzy i czasu .. A, w Holandii jest potrzebny list od lekarza - znajdziecie o tym informację na stronie kliniki - ja spisałam ze strony i ginekolog podbił pieczatką,ale to się da załatwić w Polsce, zwolnienie też. Lekarz nie musi się niczego obawiać.I wy też się nie bójcie, wiem,że żadna z nas nie miałaby wątpliwości,czy mieć dziecko jeśli byłby na to odpowiedni czas. ...Jeśli któraś potrzebuje informacji piszcie do mnie na stokrootka@gmail.com, postaram się pomóc...
  • 2016-11-03 11:50 | Mon

Reinkarnacja istnieje, udowodnił to dr Stevenson Ian - psychiatra, autorytet w dziedzinie zjawisk nadprzyrodzonych i biochemik, historiami, historiami około 3 tys. dzieci w około 4. roku, które opowiedziały mu (ale nie pod hipnozą) o swoich wcześniejszych życiach. Opisywały rodzinę i mieszkanie ze szczegółami. Podczas hipnotycznych badań parę osób mówiło płynnie w obcych wcześniej sobie językach np: staroegipskim, więc dusza ludzka ożywa wcześniej niż w chwili tzw. poczęcia, od niej w którymś momencie wchodzi ona w ciało, które od pewnej chwili zaczyna być wrażliwsze na ból niż dorosła osoba, dlatego pięknem jest ocalić je od bólu, bo jego duszy da to ulgę. Niekiedy ludzie w początkowej fazie rozwoju mają nieuleczalną chorobę, czasem są dziećmi gwałciciela, więc zasługują na szczęśliwe życie. Niekiedy ich życie zagraża zdrowiu matki, nieraz jej życiu (ciąża pozamaciczna - stan zagrażający życiu matki, bo jeśli ciąża się rozwija, jajowód może pęknąć) i tylko wtedy usunięcie płodu jest dobrym rozwiązaniem, bo jeśli on nie będzie usunięty tak matka jak i zarodek nie ma szans przeżycia.
  • 2019-01-30 09:13 | ina83

Uważam, że każda kobieta powinna mieć dostęp do takich tabletek. Aborcja farmakologiczna niesie ze sobą mniej powikłań. I dobrze, że są serwisy jak Girlinneed.com, gdzie kobiety mogą takie tabletki zamówić. Bez recepty i bez komplikacja.