Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sławomir Nowak odwołany przez premiera

(27)
Premier przyjął dymisję ministra Nowaka, po tym jak prokuratura wystąpiła o uchylenie dla niego immunitetu parlamentarnego pod zarzutem, że w swoim oświadczeniu majątkowym nie wykazał zegarka o wartości kilkunastu tysięcy złotych.
  • 2013-11-15 17:40 | Leonard Piotrowski

Dymisja za zegarek

i dobrze i oto chodzi.
    Jesteśmy trzecim krajem w Europie, który dymisjonuje ważnego polityka za grosze. Pierwsza to była premier Szwecji za zapłacenie rachunku w centrum handlowym służbową kartą a kwotę oddała natychmiast po powrocie do domu. Drugi Prezydent Niemiec za 700 złotych no i oczywiście pan Nowak jako trzeci. W naszym przypadku infantylizm nie popłaca. A tak swoją drogą to komu chciał zaimponować..? Powierzchowny dzieciuch i basta. Usprawiedliwiając pana Ministra powiem tak "errare humanum est" jak mawiał indor schodząc z kaczki.
  • 2013-11-15 19:20 | Stary Polak z PRL-u

Re:Sławomir Nowak odwołany przez premiera

Strasznie głupio dać się zabić zegarkiem. Kiedyś mówiło się, że szczytem obciachu było dać się zabić Gazetą Wyborczą, albo polec pod kołami malucha 126P.
  • 2013-11-15 20:40 | axiom1

Declaracja majatkowa Tuska rowniez podejrzana. Nie widac tam ile sobie placi za dyktature w PO. PO wydala w 2012 7 mln zl na pensje. Ile z tego wzial Tusk ?

Tusk rowniez nie zadeklarowal sukienek zony. Kupowane na koszt podatnika to rowniez dochod.
  • 2013-11-15 20:50 | Wojciech

To są duperele. Chodzi o wielkie sumy z korupcji, oszustw, kantów, lobbingu. Minister najpierw powinien być facetem z charakterem, a nie kumpel partyjny dopuszczony do koryta. Takich w tych rządach nie ma.
  • 2013-11-15 20:57 | Byniek

Dymisja za zegarek ?

Chyba jednak nie.Być może premier wie, że sprawa jest o wiele bardziej poważna, niż niedokładności w zeznaniu podatkowym i chce zakończenia postępowania prokuratorskiego na tym początkowym etapie wyjaśniania sprawy. " Wprost" sugerowało przecież powiązania korupcyjne ministra z firmą otrzymującą lukratywne zamówienia rządowe, a to, gdyby się potwierdziło, nie byłoby błahostką bez znaczenia dla wizerunku rządu.
  • 2013-11-15 21:28 | Andrzej

Jakie niewyżyte kompleksy trzeba mieć, żeby sobie kupować taki drogi zegarek. Mnie na przykład zadowala mój zegarek za całe 20 zł, który chodzi punktualnie co do sekundy. Moje luksusy to kupowanie książek, kino, teatr, i podróże w czasie wakacji.
  • 2013-11-15 22:26 | kostek

To może być nawet sprytny manewr. Uchylenie immunitetu w sprawie zegarka zamknie wszystkie inne sprawy. Nie twierdzę że N jest złodziejem. Ale przyznacie że jest tu jakiś swąd. Choćby taki że polskie drogi są droższe od tych na zachodzie a tą różnica ktoś się przecież z kimś podzielił. Taki obrazek rysuje się na Dolnym Śląsku i na Śląsku i w Lubuskiem i w Lubelskim. Tak śmierdziało wokół Amber Gold i Józefa Bąka na Pomorzu itp. Tego żadnymi perfumami się już nie pokropi. Rząd Tuska nie ma szans na reelekcje nawet gdyby na koniec premierem został Rostowski. Pora wiec na odważne decyzje które coś pozytywnego po tym rządzie zostawią. Rozwiązanie konkordatu, Całkowite zlikwidowanie OFE, ujednolicenie systemu emerytalnego i przeliczenie po nowemu wszystkich emerytur. Będą mniejsze ale sprawiedliwsze. Coś z pracą dla młodych. Do roboty!
  • 2013-11-15 22:28 | Co za czasy - pierwszy raz dziś zgodziłem się

z Korwinek - Mikim, który powiedział że Nowak i połowa Platformy zasługuje na kryminał nie z powodu zegarków czy pitów, tylko przekrętów na miliardy z Basenem Narodowym i podobnościami.
  • 2013-11-15 22:30 | Stas Czaplicki

Czy ktos moze podac cyfra ile warty byl ten zegarek (chyba ze ich bylo wiecej niz jeden), moze jakis ekspert sadowy, nie rachunek i czy istnieje jakis margines tolerancji dla tego slynnego oswiadczenia majatkowego (na ile zl mozna sie pomylic). Jesli idzie sie do prokuratora za kazda zataiona zlotowke, to lepiej w ogole nic nie miec, nawet zegarka, butow wloskich, garnituru, gotowki, krawata i antykow w domu (wynajetym). Poza tym, ze to pewnie chodzi o wiele zegarkow i moze inne dobra, to wyglada na lekka paranoie, aby zegarek kosztowal cie kariere polityczna. Dlaczego on nie powiedzial, ze to wszystko nalezy do jego zony (pewnie to byly meskie zegarki).
  • 2013-11-16 06:05 | Adam 2222

Leonard, to jest podpucha Tuska dla gawiedzi. Nowak jest odpowiedzialny za wyroby autostradopodobne i masowe bankructwa firm przy ich budowie oraz kupno za 20 mld zł Pendolino, dla którego nie ma i nie będzie odpowiednich torów.

• 2013-11-16 09:55 | kajetan

Kto nie z Grzesiem tego zniesiem...,Schetyna zniszczy PO.
  • 2013-11-16 14:02 | mopus11

Mój zegarek kupiony ładnych parę latemu w sportowej sieci Decathlon kosztował około 70 zł. Może nie chodzi z sekundową dokładnością, ale i też do najszybszych zegarków świata nie należy. Jak słucham i czytam o torebkach za kilkadziesiąt tysięcy zł, zegarkach etc, to zastanawiam się ileż trzeba mieć w sobie próżności by zaspokajać ją takimi kosztownościami. Z tym, że o ile można przechodzić obojętnie nad kompleksami celebrytów, to w kraju, w którym są tak duże obszary biedy, tak duże rozwarstwienie społeczne politykowi obnoszenie się z takim gadżetem nie przystoi.
  • 2013-11-16 15:08 | atalia

Panie Władyko, jest pan publicystą najważniejszego tygodnika w Polsce, to chyba do czegoś zobowiązuje, a z tak atrakcyjnego i ważnego tematu wycisnął pan tyle, co mniej niż nic.

• 2013-11-16 15:34 | Saurom

Zgadzam się mogę tutaj dodać, że prawdopodobnie też chodzi o odwrócenie uwagi od smrodu pod tytułem korupcja delegatów. Ponadto chodzi także o odwrócenie uwagi od bankructw firm. Tylko, że to już nie są czasy komisji hazardowej gdzie sprawę można było udupić poprzez wyznaczenie posłusznego członka komisji. A propaganda serwilistycznych dziennikarzyn z Polityki łybiórczej radia tłoczenia oszczerstw i kłamstw tusk vision network również słabnie nie przynosi takich efektów jak dawniej. A odważnych decyzji nie spodziewałbym się po tym zgniłym rządzie podobnie jak jakiejś wymiany ministrów mogę się założyć że będzie przebiegała w ten sposób Arłukowicz pójdzie na miejsce Szumilas a Szumilas na miejsce Nowaka ot tyle. Teraz ten zgniły rząd robi wszystko, żeby ochronić posadki swoich i zapewnić swoim posadki.
  • 2013-11-16 16:16 | remm

Nikt mnie nie przekona, że chodzi o zegarek. W przeszłości posłowie i ministrowie "zapominali" o znacznie poważniejszych składnikach swojego majątku, takich jak samolot, i kończyło się na upomnieniach. O ile pamiętam, na to nie było nawet żadnego paragrafu, chyba że teraz coś się zmieniło. Poza tym Nowak nie powinien mieć problemów z udowodnieniem pochodzenia tego zegarka. Jego żona jest stomatologiem i prawdopodobnie zarabia więcej od niego. Moi znajomi kupili niedawno córce samochód za 30 tysięcy z okazji zdania na studia, a nie są żadnymi krezusami, taka polska klasa średnia.

Ta afera ma jakieś drugie dno - prawdopodobnie Nowak chce w ten sposób uciec przed znacznie poważniejszymi zarzutami...
  • 2013-11-16 16:45 | wladimirz

Nie zdymisjonowano Szumilas&Berdzik,Muchy,Grabarczyka, Klicha, Boniego czy Hall&Krajewskiej za znacznie poważniejsze rzeczy, będące zagrożeniem dla państwa polskiego!!!

Zwolniono Nowaka rzekomo za ... niewpisanie snobistycznego drogiego czasomierza[podobno prezentu od rodziny i to najbliższej ... ;-)] do oświadczenia majątkowego... ;-)
    Dlatego albo chodzi o coś o wiele grubszego albo Tusk utracił kontakt z rzeczywistością ... ;-)
  • 2013-11-16 18:08 | gsj

Jeśli przyczyną całego zamieszania jest istotnie zegarek, to sprawę uważam za kabaretową. Min. Nowaka stać go było na to, by kupić go za własne pieniądze. Inna sprawa, że ktoś z takimi gadżetami się obnosi.
    Tak mniej poważnie: pierwszy zegarek (Rodania) kupiłem za równowartość dwu moich pensji jako starszego asystenta w jednym z instytutów naukowych. Nie miałbym teraz szans w prokuraturze.
  • 2013-11-16 18:37 | izka561

Andrzej
    Każdy ma trochę inne luksusy ---mój zięc np.kupuje książki,kino,tatr,koncerty,podróżuje po całym świecie,ubiera się u Donny Karan i .....namiętnie kolekcjonuje drogie zegarki co na poczatku też wydawało mi sie dziwne.Z całą pewnoscią nie ma kompleksów, a wręcz przeciwnie.Ludzie dają się kochać własnie dlatego ,że są tak różnorodni.
  • 2013-11-16 19:32 | gsj

Jeżeli całe zamieszanie dotyczy zegraka, to sprawę traktuję jako kabaret. Min. Nowak stać było na taki zakup za własne pieniądze.
    Inna sprawa to afiszowanie się p. min. Nowaka z takim gadżetem. To jednak sprawa charakteru.
    A teraz mniej poważnie: swój pierwszy zegarek (Rodania) kupiłem za równowartość dwu pensji starszego asystenta w jednym z instytutów naukowych. U PT Prokuratorów nie miałbym najmniejszych szans.
    Śmiać się czy płakać?
  • 2013-11-16 19:47 | Donek = tragedia !

Jeżeli jeszcze ktoś uważa Tuska za polityka , po tym "zwolnieniu" przybocznego Nowaka , to nic innego jak zwykły żal !Tusk Donald to BARDZO kiepski polityk , no jedynie "dobry" gracz polityczny , co najwyżej . Facet który wywala polityczną siostrę, Zytę, za pierdoły , potem innego czołowego polityka za "chęć podglądania lesbijek" , pozostawiając jednocześnie bardzo dennych etyczno-moralnie kolesi przy boku , to nic innego jak budowanie , bardzo niebezpiecznej organizacji ! No i na koniec , z trzech tenorów , pozostał jeden FALSECIK i to bardzo cieniutki , znaczy sam Donek !
    Donek najbardziej , tragiczna persona sceny politycznej po 1945 roku !
  • 2013-11-16 22:01 | białas

Okoliczności kontaktów pana ministra z przedstawicielami firm opisane w prasie kilka miesięcy temu są, delikatnie mówiąc, ni8ejasne. Prokurator występując o uchylenie immunitetu musiał mieć takie przesłanki/dowody, że nie mógł inaczej się zachować na tym etapie postępowania. Być może jest coś w śledztwie więcej. Uchylenie immunitetu jednak dot. umyślnego podania nieprawdy w oświadczeniu majątkowym. Ten zwrot "umyślnego" /tak to zrozumiałem słuchając mediów - tv/ jest tzw. zwrotem bezpiecznym dla prokuratora jak i dla osoby podejrzanej/podejrzanego/oskarżonego. Bezpiecznym z tego powodu, że jeżeli nie udowodni się umyślności to będzie umorzenie/uniewinnienie - zależnie od fazy postępowania. Może byc jeszcze znikoma szkodliwość czynu lub jeszcze inne przesłanki z art. 17 kpk. Taki proces zazwyczaj długo nie trwa. Chyba, że komuś zależy na terminie zakończenia...???!!! Poczekamy, zobaczymy... Wspaniała jest wprost niepisana zasada oportunizmu w naszej procedurze karnej. W niektórych opracowaniach naukowych jest tylko wzmianka o oportunizmie w naszym prawie. O polityczno - moralnym aspekcie zachowaniu pana ministra, i nie tylko, szkoda mówić. Lepiej niech wyborcy o tym pamiętają.
  • 2013-11-17 07:34 | Zofia

"Premier przyjął dymisję ministra Nowaka". Czy na pewno chodzi tylko o zegarek ? Takie sa naduzycia, ze przerastra to wszelkie wyobrazenia. Kiedy caly rzad wyleci za manipulowanie skladkami calego spoleczenstwa w ZUSie, zniszczenie sluzby zdrowia, zniszczenie zakladow, ktore Polacy sami budowali ? Przyczynienie sie do samobojstw calych rodzin ?
  • 2013-11-17 09:55 | zet

Nie jest dobrze, kiedy facet będący ministrem,zamiast tłumaczyć "przeoczenie" dokonane w zeznaniu majątkowym, opowiada o swoich dolegliwościach. W wydawanych oświadczeniach mówi:"nie czuję się winnym", co może być prawdą. Są tacy ludzie,którzy z różnych powodów /najczęściej nerwicowych/mają zaburzoną zdolność czucia.
    A sprawa idzie o to, dlaczego nie wpisał zegarka, wartego ponad 17 tysięcy złotych do zeznania majątkowego, do czego zobowiązuje go zapis ustawowy.Minister przecież ślubuje poszanowanie prawa własnego kraju.
  • 2013-11-17 14:23 | Ewa po prostu

ELUKUBRACJA!!!

Po co Pan używa takich słów, przecież zupełnie nie pasują do kontekstu całości. po pierwsze to elukubracja to .... utwór literacki (mierny, bo mierny ale literacki) więc .... - skąd w opozycji literaci? i z jednej strony słowo "elukubracja" a z drugiej "wysferzenie" - wg mnie to trochę pan chciał błysnąć, a wyszło ,,, słabo.
  • 2013-11-17 22:20 | Ted

kiedyś miałem "trampka".jak potrzebowałem,brałem od kolegi Audi.na czas pożyczenia zostawiałem mu do dyspozycji Trabanta.nigdy nie wpadliśmy na to,że ta zamiana ma charakter polityczny.chodziło o "szpan".
  • 2013-11-17 23:07 | Adam 2222

http://niewygodne.info.pl/artykul/00647-pendolino-ile-kasy-idzie-na-ten-bezsens.htm

• 2013-11-18 16:28 | jurganovy

Chodzą słuchy,że premier ma trudnosci w znalezieniu nowego ministra finansów.
    Propopnuję,by sięgnął po personę,która wystawiła rachunek za zegarek p.Nowaka,jak pisze p.Władyka.Jezeli nawet brak tego rachunku,to tym bardziej.
    Ów osobnik wykazał prawdziwy talent robiąc w bambuko ministra i premiera także.
    Żaden nasz wierzyciel nie odważy się zadrzec z takim chwatem.