Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lawina zmian: nowi ministrowie, roszady we władzach PO, Macierewicz wiceszefem PiS

(24)
Zapowiada się, że rozpoczynamy jeden w najważniejszych politycznych tygodni w tym roku.
 • 2013-11-18 15:56 | Byniek

  Rekonstrukcja rządu.

  Gdy słyszę słowa " rekonstrukcja rządu", odbezpieczam rewolwer ( na wodę ).
 • 2013-11-18 16:21 | Wojciech

  Re:Kiedy to pieprznie

  Nie pisze Pani kiedy to wszystko pieprznie.
 • 2013-11-18 16:26 | zet

  Re:Lawina zmian: nowi ministrowie, roszady we władzach PO, Macierewicz wiceszefem PiS

  Pan Tusk jest wyczerpany ale postanowił na etacie dotrwać do końca kadencji sejmu. Opozycja słaba pod każdym względem w realizacji planu pomaga. Jak widać,politykom wszelkich opcji zależy wyłącznie by ponownie "załapać się" na państwowe posady. Roszady w rządzie,prócz chwilowego zainteresowania mediów i części społeczeństwa,niczego nie spowodują.
 • 2013-11-18 17:27 | bever

  Re:Lawina zmian: nowi ministrowie, roszady we władzach PO, Macierewicz wiceszefem PiS

  europa srodkowa czeka na powrot imperium rosyjskiego, to jest temat jakim powinna zajac sie parandowska. rosja odbudowuje sie, usa wycofuja sie z europy poswiecajac wieksza uwage pacyfikowi, szczegolnie wzrostowi chin. usa beda musialy oprzec sie na rosji w tej zmianie 'wag' we wspolczesnym i dajacym sie przewidziec swiecie. rosja jak zawsze w swojej historii zarzada cesji wplywow w 'bliskiej zagranicy'.
  rodzi sie pytanie jak wykorzystalismy 25 lat pokoju, wolnosci i slabosci rosji, jak wykorzystalismy pieniadze podarowane, jak z punktu widzenia utrzymania niepodleglosci wykorzystalismy ten czas?
 • 2013-11-18 18:47 | TKosowski

  Re:Lawina zmian: nowi ministrowie, roszady we władzach PO, Macierewicz wiceszefem PiS

  Nietrudną psychologicznie do rozszyfrowania jest postawa "czekam aż to wszystko pieprznie". Postawa, którą już od pewnego czasu obserwuję - w rozmowach, w komentarzach internetowych jak ten. Prezentują ją przede wszystkim mężczyźni, którzy bez względu na to, co sami w życiu osiągnęli, są z siebie i z własnego życia niezadowoleni i swoje niezadowolenie przechodzące w autonienawiść, projektują na kogoś innego. Najłatwiej na osobę/y z życia publicznego.

  I tak naprawdę oni chcą, żeby to wszystko pieprznęło, bo wtedy nie musieliby się już zajmować rozwiązywaniem własnych problemów i mogliby wygodnie schować się za publicznym nieszczęściem.

  Inna inszość, że taka postawa i takie wyklinanie wpływa na innych destrukcyjnie. Ale to też narzekaczom pasuje.
 • 2013-11-18 18:53 | Byniek

  Rekonstrukcja.

  Rekonstrukcja skończy się na zastąpieniu jednych miernot i nieudaczników innymi, oczywiście z jednej ferajny. Wielu, jak premier, minister finansów, cyfryzacji, nauki jak nadarzy się okazja,czmychną na posady unijne.Mądrzejsi, znający sie na rzeczy, odmówią wejscia do rządu. Pozostaną ludowcy ( oczywiście w interesie Ojczyzny ),nowomianowani ( jeszcze są żądni splendorów i władzy ). Ciekawi mnie los ministra spraw zagranicznych, który na tle swoich kolegów jednak wyróżnia się in plus, ale jak mawiał klasyk " jeden porządny...ale i on...).
 • 2013-11-18 19:05 | atalia

  Re:Lawina zmian: nowi ministrowie, roszady we władzach PO, Macierewicz wiceszefem PiS

  Pani Paradowska wielka optymistka i ma rację: od mieszania herbaty, przybywa cukru.

  Ps. "Jeśli dołączysz do naszej kompanii, na pewno nie stracisz".
 • 2013-11-18 19:12 | wladimirz

  Kluzik-Rostkowska w MEN(TVN) czyli kolejna dyletantka ma zapobiec katastrofom wygenerowanym przez Hall&Krajewską i Szumilas&Berdzik!!!

  Tusk POpełnia samobójstwo POlityczne!!!
 • 2013-11-18 20:30 | Jan - Janusz

  Re: jeżeli Macierewicz wiceszefem PiS - to PiS przegra wybory kolejny raz

  Politycy polscy tracą rozum i zimną krew . Obaj szefowie Tusk i Kaczyński
  przypominaja kombatantów z nad Oki i takimi samymi kombatantami się obstawiają.
  To jest towarzystwo nieliczne , ale śliczne , w sam raz do muzeum figur woskowych. Prawdziwe polskie panopticum.
  Polska jest w systemowej zapaści. Kapiatlizm XIX wieczny , a naród pracuje
  na obsługę zadłużenia u globalnych lichwiarzy. Młodzi ludzie lekceważą Polskę jej kulturę i własną rodzinę. Quo vadis /
 • 2013-11-19 00:19 | Andrzej Falicz

  bedzie sie "dzialo"

  Dla Pani Redaktor najwazniejsze jest co Premier:
  "powie".

  Czyli wszystko po staremu.
 • 2013-11-19 04:43 | bever

  Re:Lawina zmian: nowi ministrowie, roszady we władzach PO, Macierewicz wiceszefem PiS

  sikorski uprawia 'realizm rezygnacyjny', wogole w wiekszosci polscy politycy i dziennikarze od poczatku 3 rp. nie prowadzi zadnej dyplomacji publicznej, czyli nie wzmacnia dyplomacji oddzialujacej na opinie publiczna i spoleczenstwa innych panstw, to jest 'soft power' modny obecnie. inaczej mowiac polska nie broni swojego dobrego imienia, nie podejmuje chocby indoktrynacji 'wrodzonym antysemityzmem polakow' przylatujacych tu wycieczek mlodziezy z izraela, braku kontaktu z polakami. dlatego dobrze wpisuje sie w oczekiwania poprawnosci politycznej szczegolnie niemcow, za co zapewne zostanie nagrodzony szefostwem dyplomacji europejskiej po ashton.
 • 2013-11-19 08:57 | Andrzej

  Re:Lawina zmian: nowi ministrowie, roszady we władzach PO, Macierewicz wiceszefem PiS

  Komentatorzy zacierają ręce. Już od rana słychać i widać nieustające biadolenie różnych polityków, no i lawinę mniej lub bardziej wiarygodnych spekulacji. Jak zwykle Tusk postąpi inaczej, niż tego oczekuje publika. A może będzie nowa koalicja? Raczej nie, bo do tego trzeba kogoś tak nieprzewidywalnego, jak Wałęsa.
 • 2013-11-19 12:54 | slima11

  Re:Lawina zmian: nowi ministrowie, roszady we władzach PO, Macierewicz wiceszefem PiS

  Wycieliście mój post ,to powtarzam.Schetyna będzie wicepremierem ,bo to jedyne rozsądne posuniecie premiera dla zgody i skuteczności.Jeżeli też post ten wytniecie to jestem pewny na 100%.I prezes zacznie opluwac Grzgorz tak jak go dziś kocha.,bo wróg premiera.
 • 2013-11-19 16:33 | faraday

  Re:Lawina zmian: nowi ministrowie, roszady we władzach PO, Macierewicz wiceszefem PiS

  jak wykorzystalismy ten czas dla naszej niepodległości ? nie widac gołym okiem ? narod podzielony jak chyba nigdy w historii ,gardzący demokratycznie wybranymi władzami i wyzywający kazdej władzy od złodziei - z Kościołem jawnie walczacym z rzadem i bioracym udział w szczuciu ludzi na siebie - do władzy dojdzie wkrótce partia programowo dążąca do izolacji i skłócenia z Unia i naszymi sasiadami- antyrosyjska w sposób idealnie nadający sie do prowokacji przeciw Rosji usprawiedliwiajacej rosyjska interwencje - Ogromne pieniadze z Unii ulokowane nie w gospodarke ale niezliczone akwaparki, stadiony ,muzea i filharmonie w byle pipidowce - skorumpowane samorzady biorące udział w prywacie- młodziez marzaca o wyjezdzie za granice bo jej wmówiono że w kraju nie ma przyszłości. Tak pracowalismy dla naszej niepodległości.
 • 2013-11-19 18:36 | 3kropek

  A p.Paradowska

  dalej PO-wskich afer nie zauważa. Jak zwykle,zresztą! Śmieszne to.
 • 2013-11-20 01:43 | tesi

  Re:Lawina zmian: nowi ministrowie, roszady we władzach PO, Macierewicz wiceszefem PiS

  Ja kiedyś czytałem i słuchałem Pani Paradowskiej z prawdziwą przyjemnością . Po pewnym czasie jednak jej komentarze nabrały takiego tonu że zacząłem wątpić . Zwątpienie przeszło w zdumienie następnie w niedowierzanie że to jest możliwe . Że jest Możliwe tak bezkrytyczne podejście do tego co robi PO jak zmienia otaczającą nas rzeczywistości . Pani Paradowska jako sukces podaje podwyższenie wieku emerytalnego nie podaje że sytuacja osób 50+ w skutek tej decyzji jest obecnie najgorsza od początków tzw. transformacji , nie zbliża się nawet do tematu emigracji za chlebem absolwentów . Ja miałem możliwość pracy w RFN w latach 2002 2006. Poznałem dobrze kraj i warunki pracy , są oczywiście nieporównywalnie lepsze od polskich i to nie tylko w kwestii płacy ale też warunków opieki socjalnej, medycznej w zasadzie na każdym polu i to nie wymagającym specjalnych nakładów z budżetu państwa. PO miało swoja szansę lecz jej neoliberalna doktryna gospodarcza nastawiona na regulację stosunków społecznych, warunków pracy, poprzez poddanie ich grze rynkowej jest prymitywna i szkodliwa, nie europejska bliższa południowej Ameryce . Ten system wypchnął moje dzieci na emigrację zarobkową mimo dobrego wykształcenia. Ten system zmusza mnie 50+ ponownie szukać pracy za granicami domu bo mój własny kraj oferuje mi jedynie bezrobocie mimo tego że posiadam doświadczenie i wykształcenie . Czy to jest jeszcze mój kraj ?. czy tylko miejsce na mapie w którym się urodziłem ? czy nie powinniśmy naszego kraju kształtować wedle najlepszych wzorców bez kompromisu, tak aby nam żyło się dobrze tu i teraz .Życie mamy tylko jedno dlatego też gdy moim dzieciom proponowano pracę na tzw. "stażu" za darmo mówiłem że to jest podłe i nie do przyjęcia . Nie, fundamentalnie nie zgadzam się z panią Paradowską .
  P.S. W Niemczech wiek emerytalny to 67 lat jednak można przejść na emeryturę w wieku 62 lat i wtedy do osiągnięcia wieku 67 l otrzymuje się 85% emerytury a po ukończeniu 67 lat 100% . Czyni tak ponad połowa niemieckich emerytów .
 • 2013-11-20 03:33 | Andrzej Falicz

  Belgia-Polska

  Belgia dala sobie rade przez 541 dni bez jakiegokolwiek rzadu to tym bardziej Polska bez zlego rzadu.

  Proponuje w ramach rekonstrukcji zlikwidowac rzad calkowicie a nie jedynie ministrstwo sportu.

  Gwarantuje, ze cieplej wody nie zabraknie i pomimo braku ministra Boniego i Muchy dalej w sklepach beda bulki, kielbasa i telefony beda dzialac.
 • 2013-11-20 08:16 | Wojciech K.Borkowski

  Re: Rekonstrukcja czy lifting ?

  W Polsce zapowiadany tydzień zmian w administracji państwowej. Czy to jest rekonstrukcja, czy kosmetyczny lifting koalicyjnego rządu PO-PSL, to się okaże za parę tygodni. Pozycja Tuska będzie niezagrożona nawet wtedy, gdyby on odszedł z tego rządu, ale pozostawał szefem Platformy Obywatelskiej. W każdym kraju można rządzić z tylnego fotela, co widzieliśmy już wielokrotnie. W globalnej dyktaturze rządzenie z tylnego lub z bocznego fotela jest zjawiskiem naturalnym, a nawet obowiązującym. Jeżeli prime minister małego lub średniego kraju ma do przeczytania tysiące stron obowiązujących traktatów i ma w tej lekturze zaległości, to chętnie zdaje się na podpowiedzi urzędników unijnego szczebla. Taką umiejętność zdobywa się bardzo szybko zdobywając urzędnicze szlify na każdym poziomie zarządzania. Jeżeli polityk gminny będzie dobrym słuchaczem podwiedzi z powiatu, to ma szanse na kolejną kadencję lub nawet awans. Jeżeli prime minister jest zdyscyplinowanym urzędnikiem, to ma gwarancję, że koledzy z Unii, których podpowiedzi wysłuchiwał, nie dadzą mu zginąć jak przegra wybory. Mechanizmy są od wieków takie same. Lekcje ”politycznego” zachowania możemy teoretycznie przećwiczyć czytając genialne opowiadania Gogola. Zależności polityczne między guberniami a „centralą” w cesarstwie rosyjskim do złudzenia przypominają obecnie nam panujące w UE. Samo cesarstwo rosyjskie jeszcze sto lat temu było jednym z prototypów obecnej Unii . Ono również scalało wiele narodów i wiele języków. Centrale polityczne wydające dyspozycje się tylko zmieniają, mechanizmy pozostają te same.
  Nowe, w naszych czasach, są elektroniczne media, które zabłądziły pod strzechy.
  W Wirtualnej Polsce możemy dowiedzieć się „ile zarabiają statyści w programach rozrywkowych”. „W programach typu talk-show najczęściej są to propozycje siedzenia na widowni. Trzeba śmiać się, klaskać lub buczeć, czasami należy zadać pytanie.” - opowiada Magdalena, pracująca dawniej w programie Ewy Drzyzgi.
  „Bywa, że jest możliwość wzięcia udziału w większej produkcji – np. w filmie.
  W ubiegłym roku pracowałam dwa dni podczas kręcenia filmu Wajdy o Wałęsie – opowiada Agnieszka z Gdańska, trzydziestolatka. Tak naprawdę to byłam ciekawa, jak się kręci film, a udział w pewnych scenach był dla mnie przygodą. Jak się okazało do tej dużej produkcji nie garnęły się tłumy. Dwa lata temu, gdy poszukiwano statystów, media donosiły, że nie było wielu chętnych do tworzenia tła w produkcji z Robertem Więckiewiczem w roli głównej. […] Tomasz Łukaszewicz z firmy ABM Trójmiasto, która organizowała casting, w wypowiedzi dla trójmiejskiego portalu wyznał, że z zapisanych na spotkanie filmu 500 osób stawiło się zaledwie 160. Twórcy filmu poszukiwali głównie mężczyzn w wieku 20 – 50 lat, którzy z aparycji nadawali się do roli stoczniowca lub robotnika. [ …] Z informacji dowiedzieliśmy się też, że komu nie odpowiada rola pracownika Stoczni Gdańskiej, może sprobować swoich sił jako ZOMO-wiec, a przy odrobinie szczęścia wystąpić nawet w krótkim epizodzie.” Nawet 100 złotych może zarobić statysta w jednym programie telewizyjnym. Jeśli jest obrotny i występuje w kilku, miesięczny zarobek może być imponujący – czytamy na stronie internetowej wp.pl praca.
  Trzeba przyznać, że statystowanie w telewizji lub w filmie to prawdziwa przyjemność za pieniądze. Uśmiechanie się bez komendy, za darmo, w czasie przytakiwania zwierzchnikowi, to zajęcie codzienne każdego człowieka zarabiającego na chleb. W „realu” my robimy to za darmo, a statystom w telewizji płacą.
  Kiedy czytamy o statystach śmiejących się na rozkaz reżysera, to niezręcznie się czujemy jako widzowie telewizyjni. Nasz szczery śmiech widza, w kontrapunkcie z opłaconym śmiechem statysty, którego oglądamy na ekranie telewizora, jest bezsensownie tani.
  Nie wszystkim artystom i statystom jest do śmiechu. Gazeta.pl podaje, że „rosyjski artysta Piotr P. w proteście przeciwko reżimowi Władimira Putina oraz bierności rosyjskiego społeczeństwa przybił swoje genitalia do bruku na Palcu Czerwonym”.
  W związku z akcją na Placu Czerwonym artysta ma stawić się przed moskiewskim sądem. Grozi mu kara 15 dni aresztu.
  Co raz trudniej połapać się w tym wirtualnym świecie. Co jest ważne, a co jest kpiną? Wirtualny pieniądz, wirtualne gesty rozpaczy, śmiech na zawołanie reżysera, te same gaduły w telewizorniach komercyjnych powtarzające ciągle te same frazesy.
  Czas oczekiwania na rekonstrukcję rządu się wyczerpał. Według ONZ-towskich wyników badań, polskim emerytom żyje się najgorzej w całej Unii Europejskiej, gorzej niż na Białorusi i w Kirgistanie. Zwiększa się liczba ubogich.
  Podwyżki płac zjada inflacja. W strefie ubóstwa żyje 17 procent Polaków.
  Połowiczne zmiany już nie wystarczą. Przyszedł czas na wybory nowego rządu, który powinien mieć poparcie wyborców, dźwigających ciężar kryzysu ostatnich lat.
 • 2013-11-20 10:13 | Stary Polak z PRL-u

  Re:Lawina zmian: nowi ministrowie, roszady we władzach PO, Macierewicz wiceszefem PiS

  "To będzie tydzień!"
  To nie będzie tydzień!. To będzie jedynie tydzień taki sam, jak każdy poprzedni i następny aż do wyborów. Wiem to na pewno, dlatego media dopuszczam do głosu za pomocą pilota tylko raz na tydzień. Jak do tej pory żadne istotne zdarzenie nie umknęło mojej uwadze. Póki co zadłużenie Polski dobija do biliona złotych, bezrobocie mimo wielkiej emigracji zarobkowej nadal rośnie, wyzysk ludzi pracy, zwłaszcza tych, którzy usiłują wyrwać się z bezrobocia, jest coraz większy (vide reportaże GW), ubóstwo dotknęło już 6 milionów ludzi, rządy sprawują humaniści do spółki z księgowymi i celebrytami (ostatni inżynierowie opuszczają stanowiska zarządcze w energetyce), więc naprawdę to co istotne, a co niestety nie zajmuje mediów, jest mi znane. Więc nie ma powodu otwierać telewizora czy radia by szukać tam wiedzy o Polsce i świecie. Roszady premiera są już tylko jego osobistą sprawą bez jakiegokolwiek wpływu na moje życie doczesne. Tak właśnie PO zrywa więź ze swoim najbardziej oddanym elektoratem.
 • 2013-11-20 15:40 | bever

  Re:Lawina zmian: nowi ministrowie, roszady we władzach PO, Macierewicz wiceszefem PiS

  dobrze ze chociaz teraz przed koncem poszedles po rozum do glowy i widzisz czym jest tuskowizna, ale nie klopocz sie, zostanie 3 raz premierem, moj braty da sie za niego pociac, uwaza ze to najlepszy w dziejach polandii premier, zaciekly wielbiciel parandowskiej i innych aniolkow medialnych, kocha wyborcza i politpoprawna polityke, nie jest sam w tej milosci. jest inzynier wydobywa rope w egipcie zona ma prace jest psycholog, ma 3 dzieci, ma dom zawsze wakacje i czuje sie swietnie w polsce, wyobraz sobie ze pracuje 1 mc i 1 mc wraca do kraju wypoczywac, inteligentny i po agh, wiec chyba nie jest tak zle jak to malujesz.
 • 2013-11-20 15:47 | bever

  Re:Lawina zmian: nowi ministrowie, roszady we władzach PO, Macierewicz wiceszefem PiS

  daj boize takich parandowskich wiecej i wiecej, liski i olejarki hatrmany, passaty sa potrzebni, maj dobrze w glowie ulozone i slusznie pisza, ty masz prawo myslec inaczej ale to twoj bol, nie potrafisz sie asymilowac, dostosowac, jestes nieporadny, tacy moga opuscic polin, inni bardziej przedsiebiorczy go zdobeda
 • 2013-11-20 20:48 | Saurom

  Re:Lawina zmian: nowi ministrowie, roszady we władzach PO, Macierewicz wiceszefem PiS

  No to byłby cud gdyby zjełczała sława dziennikarstwa polskiego Paradówska zechciałaby zauważyć jakiekolwiek afery. Ale przecież w jej umyśle jest utrwalone przykazanie pamiętaj jeżeli są jakieś afery to odpowiedzialność zań spada wyłącznie na PIS a jeżeli jest inaczej to do diabła z prawdą. Zresztą jedyne co można powiedzieć o tej całej rekonstrukcji to wiele hałasu o nic. PO nic nie pomoże żadne rekonstrukcje za tą partią snuje się smród różnych aferek począwszy od Amber gold hazardowej a skończywszy na tej na Dolnym Ślasku. A po dziennikarzynach serwilistycznej Polityki nie spodziewam się żadnej odpowiedzi na pytanie co do odpowiedzialności. W końcu oni już dawno zapomnieli jakie są obowiązki dziennikarza.
 • 2013-11-23 22:14 | Adam 2222

  rozumiem egzaltacje p. redaktor, coś się dzieje w jej świecie a ona tylko zyska. Ale w realu to różowo nie jest i nie ma znaczeni co oni tam mącą, w tym układzie, musi dojść do bankructwa.

  2013-11-18 23:55 | Adam 2222

 • 2013-11-23 22:16 | Adam 2222

  dzięki za to "towarzystwo nieliczne , ale śliczne", pozwolisz, ze bez opłat patentowych będę mógł go używać ?

  2013-11-19 00:07 | Adam 2222