Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

NOWY CYRK !!!

(10)
2013-11-22 11:55 | dziejek19421
Żal mi tych nowicjuszy. Przecież oni są podstawieni, w razie odpowiedzialności za te wszystkie przekręty dotychczasowych ministrów. Tamci nadają się pod Trybunał Stanu, a nie do wątpliwej dymisji. Najbardziej upiekło się Vincentowi. On na tym "ministrowaniu" najlepiej wypadł. Spłacił swój niemały dług w UK. Odłożył parę milionów na konto ( dane prasowe) i teraz spokojnie pojedzie do swojej prawdziwej ojczyzny. Reszta? No cóż. Żaden z nich nie ma pojęcia, o resorcie, którego będzie szefem. Za to Tusk jest w "skowronkach", bo już któryś raz udało mu się naród oszukać. Głupi naród, to się daje...
 • 2013-11-22 19:00 | wnukmarek

  Re:NOWY CYRK !!!

  Jakie przekręty dotychczasowych ministrów? Nie ma żadnych afer, poza jedną największą, otóż w TVN 24 mówi się o niej, prawie cały czas jest też wyświetlone to na pasku, jest to afera posła Hofmana. Tym chce się zagłuszyć rzeczywiste przekręty miliardowej skali. Zresztą w tak "prestiżowej" "Polityce" tez przecież nie zauważono żadnej afery. Bezczelność mediów i ich służalczość wobec PO i Tuska jest obrzydliwa.
 • 2013-11-22 19:16 | Obserwer

  Re:NOWY CYRK !!!.Cyrk stary, ale nowe małpy

  Tak można skomentować to co wydarzyło się w arenie politycznej w Polsce. I masz całkowita racje @dziejek19421 w odniesieniu do spraw bywszego ministra finansów, który poniósł odpowiedzialność polityczną i przestał być złym księgowym Polski.
  A za cale instrumentum wymiany ministerialnej dalej jako płatnicy podatków płacimy i dokładamy się ciągle do tych przestawianych klocków na szachownicy partyjnej.
  Nic to nie zmienia w rzeczywistości skrajnie zadłużonego kraju, wiszącej kary za przekroczenie progu konstytucyjnego. A jakie będą konsekwencje za znacjonalizowanie prywatnych pieniędzy w OFE przez niebywszego już ministra to jeszcze zobaczymy.
  Lekkoś podejmowania decyzji w tym kraju tkwi w samoświadomości notabli o braku finansowych i karnych konsekwencji za nie dla nich.

  Co do świadomości narodowej w tym aspekcie to masz odpowiedź w najnowszych sondażach. Stara prawda nadal jest aktualna "Polak mądry po szkodzie" .
  Uporczywe tkwienie przy tym kierunku jak widać tego społeczeństwa nic nie jest w stanie nauczyć. Podobnie jest z politykami.

  Historia z PO jest powtórka sytuacji wypisz wymaluj z SLD za czasów Millera.
  Lecące sondaże są constans dla każdej partii, dla której dokonał się byt polityczny. Przy mądrym kojarzeniu faktów z przeszłości jedyna alternatywą są wcześniejsze wybory. Ale jak zwykle tzw. przywódcy czekają na cud. Cud ocalenia, który zdecydowanie nie nastąpi, a jedynie ucierpi na tym Polska.
  Ale kto takim sprawami martwi się?
 • 2013-11-22 19:56 | dziejek19421

  Re:NOWY CYRK !!!

  I ja się z Tobą zgadzam.Tylko: Poradź na kogo głosować. Co nam dadzą szybsze wybory? Ja tu widzę wiecznie te same gęby pełne nauk. Wiecznie się słyszy, co powinniśmy, co będziemy musieli zrobić, itd. itp. To samo przy ogłaszaniu tej śmiesznej rekonstrukcji rządu. Oni byli b.dobrzy, ale potrzeba nam jeszcze lepszych. I te obietnice, że będzie kontynuacja "starej"polityki. Nic nowego. Nic co dałoby jakąś nadzieję.I tu sparafrazuję Twoje powiedzenie. Polak jest GŁUPI przed szkodą i po szkodzie. Gdyby było inaczej, to po kilkudziesięciu latach do tego by nie doszło. Myślę, że się dalej zgadzamy. Pozdrawiam...
 • 2013-11-22 20:06 | dziejek19421

  Re:NOWY CYRK !!!

  Sam piszesz przekręty. I jeśli myślisz, że ta afera, jak ją ująłeś mogła być dziełem jednego człowieka, to niestety się mylisz. Dziwnym trafem rekonstrukcja zbiegła się z wykryciem machlojek z udziałem ludzi z kręgów rządowych. Przypadek, czy celowa zagrywka, żeby znów naród czymś zająć. I w mediach dziwnym trafem afera zeszła na dalszy plan. Wszyscy (większość) rozpisują się o dyletanctwie nowych ministrów. O ich nieprzygotowaniu do pracy w powierzonych im ministerstwach. Przypadek? A służalczość? No cóż, my Polacy mamy to we krwi. Rozejrzyj się... Pozdrawiam.
 • 2013-11-22 20:50 | zet

  Re:NOWY CYRK !!!

  Zgłaszałem kiedyś postulat, by do kierowania sprawami państwa /rząd,parlament/ kandydowali ludzie nie związani z dawną opozycją ani z przefarbowanymi socjaldemokratami. Apel nie został wysłuchany,co nie dziwi. Pan Miller napompowany przez otoczenie i zasłużonych proletariuszy uwierzył,iż SLD może w nadchodzących wyborach, uzyskać poparcie wystarczające do otrzymania od prezydenta misji tworzenia rządu. Bardzo się rozczaruje,nie przekroczą 15 %.
  Także PiS nie przejmie elektoratu,zawiedzionego nieudolnością PO. Jeśli nie będzie wśród kandydatów nowych/wykształconych/twarzy, wyborcy zlekceważą wybory. A to oznacza,że po jakimś czasie ulica dokona zmiany władzy.
  Nowe rozdanie w gabinecie pana Tuska ma jeszcze szansę na poprawę notowań rządu i Platformy. Czy zostanie ona wykorzystana,pokażą nadchodzące dni.
  Niektórzy z forumowiczów proponują przyśpieszone wybory. A co one spowodują, prócz kosztów?
 • 2013-11-23 08:55 | wnukmarek

  Re:NOWY CYRK !!!

  @ dziejek

  Chyba nie zrozumiałeś sarkazmu w moim poście i to nie pod Twoim adresem. Wiadomo, że jak wstępnie aresztowano ze 30 osób i mówi się o nawet dwóch miliardach to wiadomo, że sięga to szczytów władzy.
 • 2013-11-23 12:36 | dziejek19421

  Re:NOWY CYRK !!!

  Przepraszam. Masz rację.
 • 2013-11-23 12:44 | dziejek19421

  Re:NOWY CYRK !!!

  Masz rację. Nic nie poprawią, a koszta będą ogromne. Ja się zastanawiam, czy nie byłby najlepszy J.Korwin Mikke. Ten chociaż mówi prawdę i powsadzałby paru łapówkarzy, ku przestrodze innych. Nie należę do jego partii. Ani nie jestem jego znajomym. W tym gąszczu kandydatów On wydaje się najuczciwszy. Pozdrawiam...
 • 2013-11-23 16:28 | marekkopala

  Re:NOWY CYRK !!!

  Brawo dziejek... problem na kogo glosowac i kogo wybrac juz na tym forum poruszalem. Glosowac na ludzi piszacych, ktorych mozna bardzo szybko z pracy rozliczyc na bazie tego co napisali. Wybierajac dinuzaurow parlamentarnych z wiszacych plakatow na drzewach mozemy tylko z roznicy w wygladzie rozliczyc. A nie da sie ich rozliczyc nawet z wczesniejszych parlamentarnych wyczynow. Kaczynski przygotowuje program zmiany Kraju, a gdzie byl program gdy byl premierem /teraz juz zmadrzal, oj chyba nie/. Marek Kopala autor strony POLACYPOBUDKA, wiec moze takich kandydatow wybierajcie, ale dopiero po przeczytaniu 67 stron