Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

(31)
Afera goni aferę. Nie wpisanie przez byłego już ministra transportu do oświadczenia majątkowego zegarka za 17 tys. zł wydaje się drobiazgiem w porównaniu z przeoczeniem przelewów na konto byłego już rzecznika PiS, Adama Hoffmana, o wartości około 100 tys. zł.
 • 2013-11-22 21:31 | Andrzej

  Prawo i Sprawiedliwość

  Dzisiaj byłem rano w kościele i ksiądz modlił się, żeby władza w Polsce była "prawa i sprawiedliwa". Wracam do domu, a tu afera z Hofmanem.
 • 2013-11-22 21:32 | gsj

  Korupcja

  Jeśli wierzyć słowom p. Schetyny, jako minister prosił CBA o ochronę antykorupcyjną w czasie przetargów.
  Jeśli tak było, to chętnie usłyszałbym komentarz CBA, jak oni ochraniali te przetargi? Chronili, a teraz, post factum, ujawniają że do korupcji doszło. Coś mi tu "nie gra".
 • 2013-11-22 21:45 | Saurom

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  Bardzo dziwne, że przypadek Hoffmana nagle pojawił się teraz w końcu ten raport jest tworzony corocznie. To jest kolejna próba cwaniaków z PO odwrócenia uwagi od ich własnych afer oraz chronionych przez nich popleczników.
 • 2013-11-22 21:55 | gogo

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  Daj spokój z Hofmanem... poczytaj lub posłuchaj co opowiada agent Tomek (sorry.. pos. Kaczmarek)... aż z wrażenia nad skorumpowaną Polską ów były pracownik budżetówki skasował wóz za pół miliona...
 • 2013-11-22 21:59 | Stary Polak z PRL-u

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  IV RP trwa i trwa mać.
 • 2013-11-22 22:30 | axiom1

  Owiadczenie majatkowe Donald Tusk


  Jak to mozliwe ze w CBA jeszcze sie tym nie zainteresowali ?

  1) Praca premiera wymaga pelnego wymiaru czasu i nawet wiecej. Tusk natomiast jest oplacany jako premier i jako posel za ten sam czas. To jest wysoce nie moralne by pobierac place za ten sam czas z dwoch roznych zrodel i w obu wypadkach na konto podatnika.

  2) W deklaracji nie widac nic za sprawowanie funkcji dyktatora w PO. PO placi pensje za prace w swych strukturach. Jest niemozliwe aby Tusk nie pobieral pensji w PO. Praca za darmo jest w Polsce karana. Np lekarz zastal ukarany za nie pobranie pieniedzy za porade dana choremu. Bo to szkodliwa dzialalnosc (PKB i PIT i VAT cierpia)

  Tu Tusk ktroy juz pracuje jako premier i jako posel w tym samym czasie, pracuje rowniez jako szef PO rowniez w tym samym czasie. Czyli za ten sam czas pracy zbiera trzy pensje (wszystko od podatnika). PO wziela sobie z budzetu w 2012 48 mln zl z czego na pensje wydala 7 mln zl z reszty sie nie rozliczyla.
  Ile z tych 7 mln zl wzial Tusk i nie zadeklarowal ?

  **http://www.fakt.pl/Donald-Tusk-oswiadczenie-majatkowe-Ile-zarobil-Donald-Tusk-w-2012-roku,artykuly,211614,1.html
 • 2013-11-22 22:42 | remm

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  Ja nikogo za rękę nie złapałem, ale ludzie z branży IT mówią, a nawet piszą w internecie, że w transakcjach z urzędami centralnymi ustawiane przetargi i łapówki są normą. Nie wszyscy i nie zawsze biorą (to zależy również od rodzaju i przedmiotu przetargu), ale większość tak.

  Fakt, że akurat padło na ludzi Schetyny, prawdopodobnie nie jest więc przypadkowy. To dość typowy sposób uprawiania polityki w rejonach położonych na wschód od Zachodu. Na przykład w Rosji wszyscy oligarchowie kradną, ale władza na co dzień z tym nie walczy, dzięki czemu zawsze ma "słuszną i zgodną z prawem" podstawę do zaaresztowania kogoś, kto jej podpadł z zupełnie innych przyczyn. W ten sposób np. Chodorkowski skończył w łagrze.
 • 2013-11-22 22:42 | myśleć

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  To Hofman jest członkiem władzy w Polsce ? Bo Nowak był i jest -był ministrem a jest szefem regionu partii rządzącej. Widzę, że zabieg mediów - zrównać Nowaka z Hofmanem, przekonać gawiedź, że "wszyscy kradną, to co wy chcecie od nas" udał się.
 • 2013-11-22 22:47 | Jerzy z O.

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  Jakie afery ?. Przecież solidaruchy moga więcej...ukraść. Stąd taka nudna atmosfera u klasyków z Gazety Wyborczej. Co innego gdyby ktoś z SLD w Pipkowie Górnym ukradł czapkę śliwek, komisja śledcza pewna a histerie Michnika murowane.
 • 2013-11-22 22:53 | remm

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  Nie zamierzam bronić Hofmana, ale faktem jest, że CBA wykryło te nieszczęsne 100 tysięcy już w sierpniu. Tusk specjalnie trzymał tego "cennego newsa" na jakąś ważną okazję. To był właśnie ten moment.

  Tusk postanowił wykorzystać CBA do zniszczenia obozu Schetyny, ale równocześnie dostarczył amunicji PiSowi, który chciał przy tej okazji zniszczyć, a przynajmniej osłabić rząd. Wiadomość o przekrętach Hoffmana nie tylko wytrąciła Kaczyńskiemu tę amunicję z rąk, ale zadała PiSowi poważny cios, być może chroniąc rząd przed upadkiem. Nieźle Tusk to rozegrał.
 • 2013-11-22 22:55 | Adam 2222

  Andrzej, a spytałeś się swojego księdza, kiedy Wesoły Franek ma zamiar oddać nam do co jego urzędasy ukradli przy pomocy Komisji Majątkowej ? A może on wie gdzie F1 schował abp. Wojciechowskiego?


  Warto się spytać, za co Pitera, minister Tuska od korupcji, brała pensje i kiedy je zwróci?
  Nowak kupił za 20 mld zł Pendolino od firmy, która zajmuje 1 miejsce w UE w dawaniu łapówek. III RP nie ma i nie będzie miała odpowiednich torów dla Pendolino.
  Poza tym pociągi nie będą jeździć szybciej niż 130km/h bo powyżej prawo wymaga dwóch maszynistów, a to obniżałoby permie prezesom
 • 2013-11-22 23:39 | wladimirz

  Nie jestem z PiS,ale podejrzenie(!) niezapłacenia podatku od pożyczki, karanego niezbyt dużą grzywną u posła opozycji to coś zupełnie innego niż podejrzenie korupcji u urzędującego ministra!!!

  Tłumaczenia Nowaka w sprawie zegarka za 17 tysięcy niestety nie trzymają się kupy ... :-(
 • 2013-11-23 01:23 | Paweł

  Wątlpliwy powód do radości

  "Jeśli zarzuty się potwierdzą, będzie to świadczyć o skuteczności CBA. Skuteczności, która postulaty opozycji o powołanie komisji śledczej czyni bezzasadnymi. Może świadczyć także o tym, że Platforma Obywatelska, która ongiś tak dużo mówiła o wysokich standardach moralnych, teraz próbuje do nich wrócić. Egzekwować czyste ręce w tym samym stopniu od swoich, co od konkurentów. Chciałabym, żeby tak było."
  Naprawdę ucieszyłoby to panią jeśli okazałoby się, że nastroje w zarządzie partii rządzącej mogą mieć (miały?) wpływ na skuteczność organów ścigania? Przecież to byłaby jeszcze większa patologia.
 • 2013-11-23 04:29 | karul

  Raduje sie stare

  socjalistyczne serce gdy ci niezlomni, nieprzekupni, katoliccy i tacy moralni kapitalisci okazuja sie lajdakami przy ktorych politycy PZPR to po prostu biale lilie.

  I komu to bylo potrzebne, ten caly szwindel ze zwiazkiem zawodowym? Tylko Watykanowi no i CIA.
 • 2013-11-23 09:31 | wnukmarek

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  Ja spodziewałem się tego i pisałem o tym już od dawna. Kolesie z dawnego KLD z Bieleckim na czele, zwani powszechnie aferałami czekali parę lat, aby w 2001 roku utworzyć PO, a później zdobyć władzę. Przedtem nie rozliczeni czuli się i czują bezkarnie. Winę oczywiście ponosi Tusk ze swoimi mianowaniami miernot i partyjniactwem. Opcje są dwie, albo ministrowie i szefowie służb byli tak mierni i nieudolni, że nie wiedzieli co się dzieje wokół, co ich nie zwalnia z odpowiedzialności, albo wiedzieli przymykając oczy lub co gorsza sami w tym uczestnicząc. Tusk słabnie i "niezależna" Prokuratura odważyła się to i owo ujawnić. A CBA podlega Tuskowi i być może wyciągnęła armaty przeciwko Schetynie @ co. co i tak uderza w całą PO i premiera.
  Nie można porównywać afery urzędującego ministra, w którego gestii są miliardy z aferą Hofmana. Zresztą to jest raczej wykroczenie skarbowe, karane grzywną, bo nie zgłosił pożyczki, czy i nawet podejrzanej darowizny, w najgorszym razie zapłaci 80% od nieudokumentowanego dochodu. Ale korupcji tu nie widać, bo za co miałby dostać łapówkę nie mając wpływu na przetargi, stołki i państwowe urzędy. Wcale go nie tłumaczę i nie żałuję, ale "znaj proporcje mocium panie"
 • 2013-11-23 09:36 | kostek

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  Zegarek Nowaka to przestępstwo opisane w paragrafach i zagrożone karą więzienia.
  Niezgłoszenie pożyczki 100 tys zł i nieodprowadzenie podatku w wysokości 2000 zł to wykroczenie karno skarbowe. Jeśli pożyczka rzeczywiście (jak twierdzi Hoffman) była spłacona kilka miesięcy później to nie trzeba jej było ujawniać w oświadczeniu majątkowym. Zakładając uczciwość obu Panów (prezent od żony i pożyczka)to te dwie sprawy są nieporównywalne.Chyba ze znajdzie się drugie dno i okażą się jawną bądź ukrytą łapówką.
  Nie zakładałbym ponadto takich piętrowych intryg Tuska przeciwko Schetynie. Argumentów za usunięciem Schetyny znalazłoby się trochę bez żadnych prowokacji. Wszak to w jego otoczeniu zdarzały się głośne przekręty. Nie umiał ich wystarczająco kryć lub reagować a to zagrażało partii. Sprawy korupcji uderzają w PO i Tusk musiał być tego świadomy.
 • 2013-11-23 09:47 | zet

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  Dziwne zdarzenia się dzieją w państwie zawierzonym Królowej Niepokalanej, w którym żyje jak statystyki informują 99,9% osób wierzących. A indoktrynacja religijna rozpoczyna się już w przedszkolu. Tylko zapiać: Ojczyzną wolną racz nam zwrócić Panie....
 • 2013-11-23 10:38 | kra

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  Ta hipokryzja jest po prostu niepojęta. Rozumiem, że można być wrogiem Pisu, sam Pis się zresztą do nich zalicza. Rozumiem, że można zrobić wiele, żeby im zaszkodzić, ale chyba muszą istnieć jakieś granice manipulacji, których się nie przekroczy, kiedy powie się sobie : Nie, tego nie zrobię, to już za dużo. Pan Nowak był ministrem rządu RP, pan Hoffman nie pełni żadnej funkcji, jest jedynie posłem. Brak wpisania przez obu panów w oświadczeniach majątkowych tego co powinno tam być to rzeczy całkowicie nieporównywalne. Trudno też powiedzieć, nie kłamiąc, że Tusk i Kaczyński zachowali się jednakowo pryncypialnie skoro o aferze zegarkowej wiadomo było już od bardzo dawna, zaś premier podjął decyzję o dymisji dopiero, gdy prokuratura zamierza postawić zarzut popełnienia przestępstwa. Kaczyński natomiast zareagował natychmiast, gdy tylko ujawniono braki w oświadczeniu pana Hoffmana.

 • 2013-11-23 10:48 | Druid

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  nie znam wszystkich polityków. Tych, których poznałem na swoje nieszczęście, znamionuje szczerość i prawdziwość jak zegarek Sławomira. Nota bene- może niejaki Sławomir N. dla usprawiedliwienia podrzucił jakąś marną atrapę? Stopień bucowatości nie pozwalałby przecież aby politykier nosił podróbę, nie?
  Poza tym, do kryta w PRL-u dostęp był kontrolowany. Od lat 90-tych do michy dorwała się swołocz prawdziwa, bezwzględna i zorganizowana. Te wszystkie Telegrafy, Stocznie, Energetyki, ziemie ponoćkościelne, Pegieery, itepe. Rak korupcji, nepotyzmu i hipokryzji toczy polskie urzędy od gminy po "brukselkie". Kościółkowe przytulactwo, policyjne makdonaldy, zlecanie "po uważaniu" różnych zleceń, brak odpowiedzialności sądownictwa i prokuratorii. Czy się mylę? Możliwe. Przecież nie znam każdej gminy, a w "kapustkie i brukselkie" nikt mi przecież nie uwierzy. Muszą polecieć głowy, stołki wyrwać spod dupsk. Prawo? Kaduka.
 • 2013-11-23 11:42 | atalia

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  A pani redaktorka to czy była za powołaniem komisji Rywina, który nikomu i niczemu nie dał grosza i który niedanie gnił w więzieniu o chlebie i wodzie?

  Bo że pani redaktor nie chce powołania komisji w sprawie ew. kradzieży 2 miliardów złotych, to oczywiste i bezdyskusyjne oraz jasne tudzież zrozumiałe samo przez się takoż.
 • 2013-11-23 11:51 | Tępa Brzytwa

  L. Rywin nie wziął ani nie dał żadnej łapówki, a za pijany bełkot z A. Michnikiem spędził w więzieniu prawie 2 lata.

  Za czasów koalicji PO i PSL mamy aferę za aferą:
  1) aferę z korupcją posłanki Sawickiej,
  2) aferę z inwestorem katarskim i likwidacją polskich stoczni,
  3) aferę hazardową zamiecioną pod dywan,
  4) aferę AMBER GOLD,
  5) aferę Elewatora,
  6) aferę z taśmami Serafina,
  7) aferę z zegarkami Nowaka
  8) aferę Protasiewicza,
  9) aferę przetargową w MSZ, MSW, GUS ...
  A to tylko to co dotarło do opinii publicznej.
 • 2013-11-23 13:42 | wladimirz

  Na konwencji PO Nowak siedzi, jak gdyby nigdy nic, obok Tuska ... ;-)

 • 2013-11-23 15:26 | Saurom

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  Spójrzcie tylko na postępowanie obu polityków Hoffman od razu jak pojawiły się zarzuty podał się do dymisji z rzecznik partii oraz zawiesił swoje członkostwo a co zrobił Tusk i Nowak. Przypomnijmy gdy w artykule Wprost ukazał się artykuł o możliwości zatajenia informacji o zegarkach w oświadczeniu majątkowym mówiono, że to jest jakaś drobna pomyłka co więcej próbowano wprowadzić cenzurę poprzez wydanie zakazu przez sąd publikacji artykułu pod groźbą kary w wysokości 40 milionów złotych. Potem skierowano sprawę do sądu o pomówienie wobec Latkowskiego. Potem w pośpiechu wpisano informację o wartości zegarków do oświadczenia majątkowego. Czy Nowak ustąpił od razu z stanowiska zawiesił swoje członkostwo? Nie. Dopiero gdy okazało się, że sprawa się rozwija, żeby tylko PO nie poniosło dodatkowych strat w sondażach w pośpiechu poradzono mu Sławuś podaj się do dymisji.

  Cokolwiek można powiedzieć o PIS w takich sprawach są tam wyższe standardy niż w partii Pachołki Oligarchów w skrócie PO. Ale co tam serwilistyczni dziennikarze z Polityki nawet tego nie przyznają.
 • 2013-11-23 16:33 | atalia

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  A na co ty niby liczysz? Gdybyś to ty przeskrobał, to już byś siedział za kratkami, ale bogów prawo się nie ima.

  O, dwa miliardy: bach, buch - i po sprawie. Sąd może coś orzeknie za kilka lat, sprawa się przedawni, a pieniądze podatnika przepadną.

  Gdyby chodziło nie o rząd Tuska, to "Polityka" o tych dwóch miliardach już by napisała sto siedemdziesiąt dziewięć artykułów z żądaniem powołania komisji. Ale że tu chodzi o Tuska, to - jasne - żadnej komisji, żadnego odsłaniania mechanizmu korupcji.

  Na tym to polega, przypadkowe społeczeństwo do harówy aż do 67 i na śmieciowych umowach, a pany, no, wiadomo - PANY to PANY.

 • 2013-11-23 16:57 | remm

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  Naprawdę uważasz, że Nowak został zwolniony za zegarek? Nie powinien mieć trudności z przekonaniem, że otrzymał go od rodziny, zwłaszcza że jego żona jest stomatologiem i świetnie zarabia. Trochę trudniej byłoby mu się wytłumaczyć z tych innych zegarków, które rzekomo pożyczał od znajomych, ale to też sprawa do przejścia po konsultacji z dobrym prawnikiem.

  Niewpisanie do deklaracji majątkowej drogiego zegarka, nawet jeśli jest on prezentem od najbliższych, wprawdzie podpada pod paragraf o składaniu fałszywych oświadczeń, ale gdyby wszystko inne było z ministrem w porządku, to Tusk by go nie zwolnił.

  Co do Hoffmana to masz rację - to nie jest sprawa dla CBA. Tusk przedstawił ją w taki sposób, sugerując "ciemnemu ludowi" korupcję, żeby zamknąć usta Kaczyńskiemu, który zaczął ostro atakować rząd.

  Tak czy inaczej, Kaczyński natychmiast zawiesił Hoffmana do czasu wyjaśnienia sprawy, a Tusk ostentacyjnie posadził dziś Nowaka koło siebie i oświadczył, że "trzyma za niego kciuki"....
 • 2013-11-23 17:58 | wladimirz

  Czy go skażą nie wiem, ale zwracam uwagę w różnicach podejścia obu partii - Hoffman -możliwy(niepostawiony jeszcze!) zarzut zaledwie nieopłacenia podatku od pożyczki(zwróconej!) ok.2tys. - zawiesił się we wszystkich funkcjach i prawach członka PiS!!

  Nowak - jako minister uzyskał b.drogi zegarek,zarzut postawiony i ... tylko nie jest już ministrem ...;-)
 • 2013-11-24 10:55 | Andrzej

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  Wysyp afer? Wolałbym wysyp zegarków po 17 tys. zł. Można by pozbierać, zanim śnieg spadnie.
 • 2013-11-24 14:28 | mzakrzewski

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  Jaka korupcja?! Po prostu inwestowanie łąpówek. Inwestycja. Były są i będą. Pamiętam przetarg na informatyzację szkół. Bodaj w 2006 r. Majstersztyk dzialania. Najpierw firmy internetowe oprotestowywal przetargi w MEN aż zrbio się blisko granicy wydawania unijnej kasy. Krzyk że bodaj 2 mld zl przepadnie! Więc pretargina skróry. Wygrały firmy, które wygrać miały. Sprowadzając z Azji wysokiej klasy informatyczny złom, fakturowany za gigantyczne pieniądze. Ktoś był przesłuchiwany, kogoś w MEN zwolniono. Zwolnieni nie poszli do pośredniaków. Znaleźli pracę w firmach z przetargów.
  Zyski po odliczeniu bakszyszu,podatków itd sięgały 60 proc! Metodę tą sprawdza się do dzisiaj patrz: budowanie szeroko pasmowego internetu w gminach. Inwestowania łapówek można znaleźć więcej. Jeszce w 2004-6 skladalm wniosek o dofinansowanie szkoleń i innych z unduszy UE. Gdy był dobry- dostawałem kasę. Później atk się zrobilo że moje wnioski lądowały dobre zrobionych, ale pod kreską dofinansowania. Brakowało załącznika: na Mazowszu ok. 30 tyś. zł. Przyklady można mnożyć. Tylko po co? Aktualna afera zostala wyciągnięta na okazę. Wiele innych przejdzie bez echa... Ciekawym teamtem jest np. przepływ pieniędzy w raamch finansowania tzw. ekonomii spolecznej, Ok. 1 mld zł w 2007-13. Również w finansowaniu projektów systemowych EFS w pomocy spolecznej. Itp. itd.
  Bardzo złą sprawą są projekty uczciwe,z których nic nie wynika. Np. 1.8 mln zl na projekt adresowany do niepełnosprawnych. W efekcie mile by zatrudniani. Zgłosiło się 96 osób. Lekarze do pracy warunkowo dopuścili 18, podjęło ją 12 roku nie przepracował nikt... formalnie wszystko było realizowane zgodnie z prawem. Że bez efektow?
 • 2013-11-24 15:34 | Gama

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  B. podłe domniemywanie. Takie bardzo pisowskie.
 • 2013-11-24 22:51 | białąs

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  medialnych informacji wynika, że prokuratura/CBA przyjęła bardzo "wygodną" kwalifikację czynów, a właściwie postępowanie opisane w art. 85 - 92a kk. Szczególnie chodzi o tzw. ciąg przestępstw pozwalający prowadzić jedno postępowanie dot. wielu czynów /co oznacza wiele?/. W praktyce tego rodzaju kwalifikacja pozwala prowadzić jedno postępowanie, co w sprawie złożonej pozwala /albo wymaga/ wydłużania okresu na etapie śledztwa i postępowania sądowego. W efekcie, biorąc pod uwagę, że dotyczy to ok. 1,5 mld zł, sprawa może ulec przedawnieniu. Oby tak się nie stało. Korzystniej byłoby w toku postępowania wyłączać pewne wątki i orzekać. Czy prokuratura tak będzie postępować? Czas pokaże. A co sądy? Dziennikarze winni bardziej interesować się i publikować także takie niuansy postępowania, gdyż to wielokrotnie decyduje o sukcesie/niepowodzeniu. Natomiast tak ogólne informacje, jak publikują media winny być tylko podstawą dalszego "dłubania". Natomiast sprawy Nowaka i Hofmana, jeżeli nie ma innych danych, są faktycznie warte "funta kłaków" - to jest tylko medialna "nośność". Politycznie natomiast, moment wszczęcia/informacji o aktywności CBA, kadencji szefa CBA, i oceny sprawozdania rocznego Prok. Gen. przez premiera, itp., można przyjąć, że nie jest to przypadek. Ktoś wiedział jak to rozegrać.
 • 2013-11-25 00:01 | PIRS

  Re:Wysyp afer: Nowak, Hofman, korupcja

  Chciałem się odnieść do Pani dzisiejszej wypowiedzi w "Puszce Paradowskiej", gdzie pochwaliła Pani premiera za wprowadzenie więcej pań do rządu. Otóż to złudzenie – pań w rządzie ubyło. Jedne panie zastąpiły inne panie na stanowiskach ministrów Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, a ministrę sportu zamienił pan Biernat. Być może mylne wrażenie powstało na skutek tego, że nowe ministry (ministerki?) mają podwójne nazwiska.