Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Po szczycie w Wilnie: co dalej z Ukrainą?

(11)
Co dalej z Ukrainą? To główne pytanie jakie pada dziś w Wilnie na szczycie Partnerstwa Wschodniego.
 • 2013-11-29 15:55 | Byniek

  Tępy aparatczyk, czy dobry gospodarz ?

  Że też nikt z licznych redaktorów Polityki piszacy o relacjach Unii z Ukrainą nie przedstawia własnej oceny postawy Janukowicza w odbywajacej się rozgrywce.
  Czy prezydent to tępy aparatczyk trzymany za twarz przez Rosję i całkowicie jej podporządkowany, głuchy na wołania narodu pragnacego " wejść do Europy", czy przeciwnie - człowiek myślący, zatroskany o przyszłość Ukrainy i pragnący wybrać dla niego ten związek, który będzie dla niego najbardziej korzystny ?
 • 2013-11-29 19:22 | Smieszek

  Re:Po szczycie w Wilnie: co dalej z Ukrainą?

  Przepraszam Ale pozwole sobre zacytowac "Unia to dobrowolne stowarzyszenie wolnych krajów, budowanie zaufania i współpracy, przestrzegania praw ". I pytanko, czy to budowanie zaufania itp buduje sie przez podsłuchy itd. Czemu całe to towarzystwo ma tyle do powiedzenia o Ukrainie a nikt nie upomina sie o rozliczenie US z podsłuchów.
  Ukraina może i ma racje, Unia ma niewiele do zaoferowania i szuka rynku. Wykończył sie przemysł i sprzeda eu produkty. A Rosja póki co kupuje dużo rzeczy od Ukrainy wiec interes sie kręci.
  Niestety unia upadła dość nisko...""
 • 2013-11-30 07:31 | toefl

  400 lat

  związków z I RP nie przerobiło Ukraińców na ludzi cywilizacji łacińskiej to i teraz pozostaną ludźmi radzieckimi , przeżartymi do cna korupcją .
  Żadna strata .
 • 2013-11-30 09:57 | zet

  Re:Po szczycie w Wilnie: co dalej z Ukrainą?

  Politycznym naiwniakom prezydent Ukrainy pokazał środkowy palec. Ciągle nie dociera do świadomości byłych i obecnych proletariuszy,że Polska powinna budować przyjacielskie kontakty ze wszystkimi sąsiadami ale bez wtrącania się w ich sprawy wewnętrzne. Ukraina jest mentalnie daleko od Europy a gospodarczo głęboko uwikłana w zależność od Rosji. Pan Janukowycz posmakował władzy i łatwo jej nie odda. Dlatego wejście Ukrainy do UE pozostanie celem następnych pokoleń.
 • 2013-11-30 15:27 | Adalbert

  Re: czy guru "cywilizacji łacińskiej", stała się pani Tymoszenko -zwolennik UE ?

  Ci młodi ludzie z Ukrainy grzeszą naiwnością popierając panią Tymoszenko , która , tak jak i jej poprzednicy, nie popisała się umiarem w przywłaszczaniu sobie majątku postkomunistycznego. Hochsztaplerzy i pospolici złodzieje znaleźli się w awangardzie "wolnościowych" i "demokratycznych" przemian w krajach które dołączyły do cynicznej UE.
 • 2013-11-30 16:22 | Byniek

  Powitanie w Wilnie.

  Widziałem w TV powitanie ( przybycie )Janukowycza do Wilna. Nie wygladał na petenta. Kroczył dostojnie i bez pokłonów podawał rękę witającym go dygnitarzom unijnym. Och, gdyby tak nasi przedstawiciele...
 • 2013-12-01 08:38 | ecres

  Re:Po szczycie w Wilnie: co dalej z Ukrainą?

  A będzie tak.Jeden kaczor pofrunął na południe ruskich aby popierać watażkę,z takim skutkiem ,ze watażka stracił część terytorium swego państwa.Drugi, dzisiaj leci, aby pognębić watażkę na zachodzie byłego sojuza.WWynik będzie taki sam.Państwo się podzieli -podają ,że milicja na zachodzie się buntuje-i to co pozostanie na zachodzie połączy się z nami i wreszie odzyskamy ukochany Lwów.A kaczor przejdzie do historii jako wielki zdobywca i mąż stanu.
 • 2013-12-01 17:26 | jvz

  Re:Po szczycie w Wilnie: co dalej z Ukrainą?

  Ukraina do UE wstępuje

  Do lepszego świata chce Ukraina.
  O swoje prawo do Europy się upomina.
  Polscy politycy zagrzewają Ukraińców na Majdanie.
  Trwa wiecowa atmosfera i wyczekiwanie.
  Na ulicy Bankowej pod drzwiami prezydenckiego biura.
  Rozgrywa się krwawa uliczna awantura.
  Prowokatorzy z nazwy nieznani nikomu.
  Próbują wedrzeć się do prezydenckiego domu.
  Opozycja ukraińska prowokacji się wypiera.
  Opozycja demokratyczne formy walki wybiera.
  Co teraz z Ukrainą się stanie?
  Jak długo Ukraina na Majdanie pozostanie?
  Telewizja na żywo siłowe rozwiązanie relacjonuje.
  Ukraina na oczach milinów na siłę do Unii wstępuje.
 • 2013-12-01 23:30 | Adalbert

  Re: drogi jvz - jeszcze nie pierwsza a mówisz do wiersza ?

  A to się pokićkało w polskiej polityce . Michnik chwali Kaczyńskiego za wystapienie na Majdanie, Kaczyński namawia do wstępowania do Unii, a podobno sam chce wystąpić z Unii ? Czy Kaczyński to prawica , czy libertyn unijny ?
 • 2013-12-02 07:23 | Czeslaw

  Re:Po szczycie w Wilnie: co dalej z Ukrainą?- a co dalej z polską prawicą ?

  Pilna potrzeba zdefiniowania celów polskiej prawicy. Od dnia , kiedy prezes Jarosław Kaczyński zajmuje się eksportem ideologii gender na Ukrainę , to zwolennikom PiS należy dokładniej przedstawić cele tej partii.
  Po wystąpienia na Majdanie pana prezesa, Unia znalazła kandyta na ministra spraw zagranicznych UE w osobie prezesa Kaczyńskiego.
  Prezes do tej pory skrywał podziw dla Unii Europejksiej , ale pod wpływem emocjonalnego uniesienia nareszcie zdradził swoje sympatie , dla polityki unii wobec krajów wstępujących do UE.
  To co UE dała Polsce, nareszcie zostało docenione przez prezesa PiS ?
  Serdeczne gratulacje dla wybitnego stratega.
  Podskórna miłość do libertyńskiej ideologii nareszcie ujawniła się w wystąpieniach tego wybitnego polityka. Ideologia gender zyskała nowego zwolennika .
 • 2013-12-02 09:44 | zet

  Re:Po szczycie w Wilnie: co dalej z Ukrainą?

  Udział działaczy partyjnych z Polski w manifestacji na placu Niepodległości w Kijowie nie dziwi,szukają możliwości promocji dla siebie i ugrupowań.Natomiast w jakim celu pojechał tam doradca prezydenta, trudno pojąć. Dobrze się stało,iż mimo nawoływań pospólstwa,rząd zachował neutralność i żaden jego przedstawiciel nie odważył się na taki wyjazd.
  Ciekawy jestem, czy proletariusze z prezesem na czele wezmą na siebie współodpowiedzialność za skutki stanu wyjątkowego, jaki zmuszony będzie wprowadzić prezydent Janukowycz.