Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

55 lat Kabaretu Starszych Panów

(6)
Stulecie urodzin Jerzego Wasowskiego i 55 lat Kabaretu Starszych Panów przypominają paradoks: ciągłe powroty do tych starych piosenek biorą się stąd, że nigdy nie były modne.
 • 2013-12-01 22:40 | tommek

  55 lat Kabaretu Starszych Panów

 • 2013-12-01 23:10 | tommek

  55 lat Kabaretu Starszych Panów

  Ostatnie zdanie artykułu w pełni oddaje moje własne odczucia dotyczące szeroko pojętej kultury czasów PRL. To właśnie te "bibeloty" są czymś najcenniejszym o czym warto przypominać. Zapewne nie są to treści i przekazy, które trafiają w obecne gusta bo skłaniają ku refleksji, wymagają nieco ogłady, subtelnego poczucia humoru, a czasem wiedzy pozwalającej dostrzegać różnego rodzaju smaczki i niuanse. Taki zestaw kompetencji jest zupełnie niedzisiejszy i aż dziw bierze, że 50 lat temu był chyba bardziej powszechny, chociaż może nie ma się czemu dziwić, bo przedstawicieli pokolenia, którzy nim dysponowali nie zostało już zbyt wielu a ich potomkowie wyposażeni we współczesne gadżety najczęściej machają na to ręką.

 • 2013-12-14 13:24 | starszy szeregowy

  Re:55 lat Kabaretu Starszych Panów

  Szkoda troche, ze nie ma juz Starszych Panow. Alez to bylaby uczta, gdyby wzieli na swoj satyryczny warsztat tekst Pana redaktora Peczaka, te wszystkie: 'jak twierdzi X', 'wg pisma Y', te nazwy grup rzucanych na (nomen omen) pęczki! I to wszytsko zawarliby pewnie w czterech zwrotkach z refrenem, a nie na trzech stronach druku. Ja zas w jednym slowie wyjasnie panu redaktorowi, jakie jest zrodlo ponadczasowej wartosci Kabaretu SP. To slowo brzmi: talent. Jezeli pragnie Pan jakiejs przyblizajacej definicji, to najprosciej bedzie chyba wykonac eksperyment. Prosze mianowicie zgromadzic w jednym miejscu te wszystkie wymieniane przez siebie grupy i tryndy. Potem prosze sprawdzic, ktorej z rzeczy znajdujacych sie w tym miejscu bedzie najmniej. Ta rzecz to bedzie wlasnie talent.
 • 2013-12-14 14:12 | Andrzej

  Re:55 lat Kabaretu Starszych Panów

  Obecnej telewizji daleko do niedoścignionego poziomu, jaki prezentował Kabaret Starszych Panów. Dzisiejsza telewizja goni za zyskiem i oglądalnością, schlebiając jarmarcznym gustom i odrzucając wszelkie normy moralności i dobrego wychowania. Wiadomości składają się z informacji o wypadkach drogowych, klęskach żywiołowych i rzadkich chorobach genetycznych, przeplatanych reklamami będącymi w 90% oszustwem.
 • 2013-12-18 11:19 | hmmm

  Re:55 lat Kabaretu Starszych Panów

  tyle ten kabaret ma lat,ile czasu oglądam TV,pamiętam premiery wtedy !
 • 2013-12-18 18:47 | Tanaka

  Re:55 lat Kabaretu Starszych Panów

  Kabaret Starszych Panów różni od dzisiejszych produkcji bariera nie do pokonania. Wtedy KSP wyzwalał w wielu ambicję równania w górę, a teraz ambicją jest zwymiotować na głowę sąsiada.