Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rozmowa z prezydentem Izraela Szymonem Peresem

(12)
O trudnych negocjacjach z Palestyńczykami, Iranie, Syrii i bezsensie jeżdżenia na wakacje - mówi Szymon Peres.
 • 2013-12-05 15:28 | mr.off

  Mowiac najdelikatniej: to co powiada prezydent Izraela Szymon Peres to poczciwa propaganda (hasbara)

  Jak wyglada swiat realny mozna sie dowiedziec wpisujac w Google dwa hasla:

  1) DISAPPEARING PALESTINE MAP
  2) Max Blumenthal on "Goliath: Life and Loathing in Greater Israel" (DEMOCRACY NOW, October 4, 2013)

  Tudziez zapoznajac sie z tekstem “Who is the real threat: Iran or Israel? (Akbar Ganji, AL JAZEERA, October 22,2013).


  PS.
  Ponizej teksty dla tych, ktorzy wciaz maja watpliwosci JAK JEST:

  “Deputy defense minister: This government will block any two-state deal”
  THE TIMES OF ISRAEL
  By RAPHAEL AHREN
  June 6, 2013


  “Making the Land of Israel Whole”
  New York Times
  By DANNY DANON
  Published: May 18, 2011


  “Israeli deputy minister: Demand for settlement freeze is anti-Semitic”
  HAARETZ
  By Barak Ravid
  20.08.2013

  Deputy Foreign Minister Zeev Elkin tells a Brazilian newspaper that Israel has never accepted the 1967 borders and never will.
 • 2013-12-05 18:14 | white777

  Re:Rozmowa z prezydentem Izraela Szymonem Peresem

  Oj panie Szymonie Perski lzesz jak pies, nie chcecie pokoju tylko palestynskiej ziemi i jedyne zagrozenie dla pokoju to wasze smieszne Kazarskie mocarstwo.
 • 2013-12-05 18:49 | Janek

  O czym ta gadka? Nie szkoda czasu?

  The American Studies Association wspiera bojkot Izraela:

  http://rt.com/news/asa-israel-academic-boycott-766/
 • 2013-12-05 22:16 | camel

  Re:Rozmowa z prezydentem Izraela Szymonem Peresem

  Widzę w komentarzach, że nienawiść do Żydów już się uaktywniła. Taka ciekawostka ostatnio znaleziona - na forum ONZ tłumaczka miała obiekcje, które wychwycono z mikrofonu:
  -"I mean, I think when you have five statements, not five, like a total of ten resolutions on Israel and Palestine, there's gotta be something, c'est un peu trop, non? [It's a bit much, no?] I mean I know… There's other really bad shit happening, but no one says anything, about the other stuff."
  Było trochę śmiechów na widowni i ją uciszono.

  Generalnie, po krótkim ocknięciu się tuż po drugiej wojnie światowej, ludzkość znów pogrążyła się w bagnie nienawiści. Fakty nie potwierdzają straszliwego zaboru palestyńskiej ziemi, ale na fakty produkuje się inne "fakty" i nimi zajmuje. W Polsce szczególnie trudno znaleźć choć małe ziarnko prawdy o tamtejszej sytuacji, dominuje narracja arabska. Podobnie zresztą jak w zachodniej Europie, silnie zaangażowanej w sponsorowanie arabskich ruchów antyizraelskich. Robią to głównie Francuzi w nadziei obłaskawienia swoich muzułmanów. Dołączyli Szwedzi (też mają mnóstwo muzułmanów), wtórują im Anglicy.

  I tak, można śmiało powiedzieć, że zdanie ("This government will block any two-state deal” ) nawet jeśli jest prawdziwe (w co można wątpić znając liczbę kłamstw na temat Izraela w prasie i mediach) nie ma żadnego znaczenia. Arabowie nigdy nie chcieli żadnego państwa palestyńskiego obok państwa żydowskiego. Zawsze mówią tylko o wymordowaniu wszystkich Żydów i likwidacji Izraela. Dlaczego o tym nie wspominacie? Proszę nie odpowiadajcie, ja wiem dlaczego…
 • 2013-12-05 23:12 | Slawomirski

  Re:Rozmowa z prezydentem Izraela Szymonem Peresem

  Ciekawy wywiad. Zastanawiam sie czy Peresowi udalo sie wskoczyc na galopujacego konia.
 • 2013-12-06 00:28 | white777

  Re:Rozmowa z prezydentem Izraela Szymonem Peresem

  Stara spiewka: wszyscy bez powodu przesladuja biednych Kazarow, nie widze tu nikogo kto wzywal by do mordow lecz tylko do tego aby sami przeszczegali 181 Rezolucje ONZ na ktorej bazie powstalo ich panstwo. Bez wdawania sie w szczegoly, od 1967 roku Izrael okupuje Palestyne wraz z zachodnia Jerozolima, nielegalnie wysiedla i teroryzuje palestynczykow by na zagarnientych terenach budowac osiedla dla przjezdnych Kazarow a gdy ktos ich krytykuje to zostaje okrzykniety antysemita, co jest smieszne bo to arabowie a nie Kazarowie sa semitami.
  http://www.1948.org.uk/un-resolution-181/
 • 2013-12-06 07:21 | Saurom

  Re:Rozmowa z prezydentem Izraela Szymonem Peresem

  Ot odezwał się politruk z ambasady przy Marii Curie Skłodowskiej wszystko co mówi się o Izraelu to jest kłamstwo oczywiście to co pisze się o Deir Jassin to też kłamstwo to sami Arabowie pozabijali się nawzajem a potem oczywiście zwalili wszystko na Żydów nieprawdaż. Z historii wiadomo, że ci którzy głośno mówili o pokoju sami okazywali się agresorami jak to było np. w przypadku np. Adolfa Hitlera. To samo można powiedzieć o tzw. wypowiedziach izraelskich polityków głoszących jacy to oni są zgodni w kwestii powstania państwa palestyńskiego. Są zgodni że to państwo może powstać ale dopiero wtedy gdy umrze ostatni Arab w Strefie Gazy i Zachodnim Brzegu wtedy to państwo będzie mogło powstać nieprawdaż.
 • 2013-12-06 07:41 | Herstoryk

  Re:Rozmowa z prezydentem Izraela Szymonem Peresem

  Zajadłym anty-semitom ;) polecam też szczególnie jadowity anty-semicki paszkwil, blog żydowskiego self-hatera Phillipa Weissa "Mondo Weiss", http://mondoweiss.net/2013/11/villages-unrelenting-military.html
 • 2013-12-06 15:20 | jotesz

  co to za twór, ten "white 777"?

  Jak już piszesz niby po polsku, to naucz się, że w naszym języku nie ma słowa "kazar"! Pewnie chodzi ci o Hazarów. Gdybyś nie był leniem, to kliknąłbyś w Wiki...
 • 2013-12-06 21:23 | white777

  Re:Rozmowa z prezydentem Izraela Szymonem Peresem

  jotesz, przepraszam ze urazilem Ciebie i Twoja rodzinke, powinno byc Chazar.
  "Należy również wspomnieć o bardzo kontrowersyjnej tezie, iż wszyscy Żydzi aszkenazyjscy (stanowiący znaczną większość wszystkich Żydów na świecie) są potomkami Chazarów, natomiast jedynie Żydzi sefardyjscy i mizrachijscy wywodzą się od prawdziwych starożytnych Izraelitów"
 • 2013-12-07 14:05 | zyta2003

  Re:Rozmowa z prezydentem Izraela Szymonem Peresem

  Dla pelnego obrazu prosze o podobny wywiad z prominentnym przedstawicielem strony przeciwnej. Zapewniam, ze tacy istnieja. Przy najwiekszej dobrej woli, w tym konflikcie nie mozna ograniczac sie do prawd gloszonych przez jedna strone.
  Wiem, ze Polityce blizsza jest niepalestynska koszula, do czego ma prawo. Ale ciagle naiwnie czekam, ze jednak troszeczke sie zmieni w tej kwestii i wywiad z oficjalnym przedstawicielem narodu palestynskiego juz jest w koncowej obrobce.
 • 2013-12-09 10:11 | Herstoryk

  Re:Rozmowa z prezydentem Izraela Szymonem Peresem

  @zyta2003
  Chciejstwo, czy w rzeczy samej słodka naiwność??