Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Orkan Ksawery wciąż silny

(9)
W nocy z czwartku na piątek wiatr Ksawerego wiał z prędkością do 140 km/h. Dwie osoby nie żyją, a co najmniej 39 zostało rannych.
 • 2013-12-06 17:24 | axiom1

  Z zachodu przychodza tylko kleski.

  Huragany, dlugi, bezrobocie,... klamstwa, klamstwa i klamstwa.
 • 2013-12-07 16:04 | ustronianka

  Re:Orkan Ksawery wciąż silny

  Mieszkam nad morzem od 1974 i koło Skanpolu chodziłam więcej do tyłu niż przodu. Jedyną noc gdzie ani minuty nie zasnęłam to było wtedy jak zatonął Heweliusz. To był straszny północny sztorm, a ten Ksawery to południowo zachodni dla mieszkańców przy plaży to normalka. Mieszkam 200 metrów od plaży i lubię jak wiatr wieje, działa na mnie usypiająco. To dla Ustroniaków więcej gałęzi połamanych, śmieci wywianych. A dziś były piękne chmury i słońce. Cudne niebo
 • 2013-12-07 22:16 | q

  Re:Orkan Ksawery wciąż silny czy szybki?

  Czy siłę można mierzyć w km/h?
 • 2013-12-08 01:12 | Co Pan tam wisz, mundrzejsze syćka wyłożom:

  Re:Orkan Ksawery wciąż silny

  http://wyborcza.pl/1,75478,15093430,Tomasz_Terlikowski___Orkan_Ksawery_jako_wezwanie_do.html
 • 2013-12-08 06:36 | Byniek

  Orkan, ale jaki ?

  Przed wojną gazety obwieściły: " Orkan szalał na Podhalu".
  A wtedy Orkan ( Władysław )zdementował: Nieprawda, cały czas siedziałem w Krakowie.
 • 2013-12-08 10:20 | andrzej52

  Re:Orkan Ksawery wciąż silny

  Troche powiało i zaraz sensacja. Dla takiego np. Duńczyka wiatr wiejący 100 km/godz to normalka. tylko że tam nie ma sieci niskiego napięcia rozpietych na slupach, nie ma telefonów rozpietych na slupach. Pamietam wiatry w danii, że jadąc samochodem dostawczym, przy bocznym podmuchu wyrywało mi kierownice, przyczepa tańczyła po drodze, a razu pewnego po podmuchu wzięła i przewrócila się na boczek. Drzewa na zachodnim wybrzeżu gałęzie maja od wschodniej strony.
  W polskich warunkach, taki wiatr spełnia role czyściciela, obnażając wszystkie niedomagania naszej cudownej infrastruktury. Np. linie energetyczne idące przez las, czy linie telefoniczne, nie przycinane drzewa przy drogach. Taka pielęgnacje obserwuje w Holandii co roku, a przydrożnych drzew jest tam znacznie wiecej niz w Polsce.
 • 2013-12-08 14:36 | Andrzej

  Re:Orkan Ksawery wciąż silny

  Orkan przekroczył dozwoloną prędkość, powinien dostać mandat i punkty karne.
 • 2017-10-06 12:22 | Wroblewo

  Re:Orkan Ksawery wciąż silny

  "Trzy czwarte miliona osób pozbawionych prądu, liczni ranni i ofiary śmiertelne to dotychczasowy bilans kilkugodzinnej wichury, spowodowanej przejściem wiru niżowego przez centrum Polski, od Gorzowa do Terespola. Rzadko występująca trasa centrum niżu przez równiny Niziny Niemieckiej i Środkowopolskiej, mała średnica wiru a tym samym gwałtowne wirowanie i znaczna prędkość postępowa niżu spowodowały tak znaczne zniszczenia. Ułożyły się pasem od Ziemi Lubuskiej, przez Dolny Śląsk, południową Wielkopolskę, Ziemię Wieluńską, Łódzką, Kielecką, Małopolskę i Lubelskie czyli bezpośrednio na południe od toru ruchu wiru niżowego. Po raz kolejny zachwycę się działaniem modelu UM, wczesne prognozowanie takiego niewielkiego i dynamicznego wiru niżowego dokładnie co do głębokości, rozmiaru, trasy i zjawisk ekstremalnych (porywów wiatru) to wielki, spektakularny sukces niewielkiego zespołu utrzymującego i doskonalącego model już od ponad 20 lat.
  W całym kraju jesteśmy już po przejściu tego wiru niżowego nazwanego nie wiem czemu „Orkanem Xawery” – kto się pisze na ojca chrzestnego? – jeśli już nadawać nazwę (maniera przeniesiona z nazywania cyklonów tropikalnych) to należałaby się nazwa na A, bowiem jest to pierwszy tej jesieni taki przelot niżu nad Polską. Gradient ciśnienia rozrzedza się, od Czech i Saksonii nieśmiało wchodzi nad Dolny Śląsk klin wyżowy, obejmie też południe kraju. Dalej na północy niespokojnie, od Cieśnin Duńskich nad Bałtyk wejdzie w sobotę wieczorem i pogłębi się w niedzielę kolejny, znacznie słabszy wir niżowy. Związana z nim strefa opadów przejdzie przez kraj od zachodniej granicy, zaczynając w sobotę wieczorem i trwając w niedzielę.
  Dzisiejszego dnia stopniowa poprawa pogody, strefa opadów przelotnych wycofa się na południe kraju, a potem słabnąc na SE, z zanikaniem wieczorem i w nocy. Sobota w centrum i na wschodzie nawet z nieznacznymi przebłyskami słońca, w niedzielę znów pochmurno – jednym słowem jesień.
  Maciej Ostrowski
  6 października 2017, 08:15 "
  http://www.meteo.pl/

  Życzę autorowi artykułu trochę profesjonalizmu jak u mojego wykładowcy cytowanego powyżej
 • 2017-10-06 13:47 | azur

  Re:Orkan Ksawery wciąż silny

  Ksawery się wyszalał i powędrował na wschód.