Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Głosowanie z dziećmi

(6)
2013-12-11 10:21 | psr18gh
Pani profesor Iglicka wspiera pomysł Polski Razem i dodaje szczegóły techniczne, np. jeżeli rodzice maja jedynaka to każdemu z rodziców przysługuje 1,5 głosu. W przypadku piątki dzieci każdemu z rodziców przysługuje 3,5 głosu. Samotna matka wychowująca dziecko to 2 głosy.
Wg mnie pomysł Polski Razem godny jest rozważenia, ale dlaczego 14-latkom nie pozwolić już podejmować samodzielne decyzje wyborcze ? Za dzieci poniżej 14 roku życia niech decyzje podejmują rodzice. Nie mam nic przeciwko temu.
  • 2013-12-11 13:47 | zet

Re:Głosowanie z dziećmi

"Za dzieci poniżej 14 roku życia niech decyzje podejmują rodzice."

Ten postulat pana Gowina ujawnia po raz n-ty nieporadność premiera w doborze kierownictw ważnych dla funkcjonowania państwa, urzędów. Osobie pełniącej funkcję ministra sprawiedliwości wypada znać Konstytucję RP oraz zasady wyborów do parlamentu. W obowiązującym porządku prawnym, głosowanie rodziców w imieniu dzieci jest niemożliwe.
    Chyba,iż TK pod prezesurą prof.Andrzeja Rzeplińskiego postanowi inaczej.
  • 2013-12-11 14:06 | psr18gh

Ustawę zasadniczą można zmienić. Oczywiście. Pod rządami obecnej konstytucji głosowanie przez dzieci i za dzieci nie jest możliwe.
  • 2013-12-11 16:36 | wnukmarek

O większym idiotyzmie dawno nie słyszałem. Ale cel jest jasny, przecież najwięcej dzieci mają środowiska fanatyków katolickich, więc zawsze te trochę głosów fundamentalistom by przybyło. A tak nawiasem mówiąc, to spośród dorosłych większość nie ma swojego zdania i po to są zabiegi socjotechniczne, kampanie, PR itd.
  • 2013-12-11 18:20 | Eau de Cologne

"Ustawa zasadnicza" i tak w obecnej Polsce jest nagminnie lamana - przykladowo, kwestie rozdzialu panstwa od kosciola (kosciolow)!
  • 2013-12-12 07:33 | psr18gh

Skoro lemingi osiedlają się w krajach zachodniej Europy, to zrozumiałe że Polacy-katolicy poszerzają swoje strefy wpływów. No cóż... Chyba nie ma innej możliwości.
    Zgadzam się z stwierdzeniem że nasza konstytucja jest nagminnie łamana. Każda uroczystość państwowa w gminach rozpoczyna się mszą w kościele (nie jestem temu przeciwny), potem wprost z kościoła różne delegacje udają się w miejsce centralne dla danej gminy i ksiądz intonuje modlitwę. Nie uczestniczę w mszy za ojczyznę, ale dlaczego jestem zmuszany do zdjęcia czapki podczas modlitwy w miejscu oficjalnych uroczystości państwowych ? Jeżeli tego nie zrobię, to wyjdę na gbura. Chcę uczestniczyć w uroczystościach państwowych, ale dlaczego kościół wymusza na mnie zachowania na które nie mam ochoty ?
    Pomimo wszystko inicjatywa Polski Razem mi nie przeszkadza. Trudno będzie im znaleźć większość konstytucyjną.