Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak być dobrym rodzicem zastępczym

(9)
O tym, czy adopcje mogą mieć szczęśliwy przebieg - mówi terapauta rodzinny Leszek Drozdowski.
  • 2013-12-12 12:18 | kalinafeith

Swietna rozmowa, dziekuje!

• 2013-12-28 22:38 | andrzej

Re:Jak być dobrym rodzicem zastępczym

Artykuł dla mnie odstarsza od adopcji, nawet naturalni rodzice mają problemy o których pisze autor, wniosek nie adoptować i nie rodzić dzieci.
  • 2013-12-28 22:57 | xxl

Mam jedna uwage do artykulu.
    Jestem psychologiem klinicznym w USA. Pracuje w zasadzie tylko z doroslymi pacjentami i tematyka psychologii dzieciecej jest mi malo znana. Mam jednak bardzo powazne watpliwosci co do zakladania osmiolatkowi pieluchy i dawania smoczka, zeby sie "cofnal" do wczesniejszychh etapow. Bardzo mi przykro, lecz to pachnie Freudem i nie ma zadnego logicznego uzasadnienia (na studiach w USA nie uczono mnie psychoanalizy, tylko metod leczenia o naukowo udowodnionej skutecznosci; nauczono mnie takze podchodzic z rezerwa do wszystkich teorii i ocenaiac je przy pomocy zdrowego rozsadku).
  • 2013-12-30 14:25 | Paunitka

Jeśli metoda działa, to chyba nieważne, jakie skojarzenia wywołuje...
  • 2013-12-31 14:08 | Karolina

Panie Leszku, cieszę się, że pomaga Pan zarówno tym dzieciom, jak i ich rodzicom. To, co Pan robi, jest wspaniałe. Dziękuję autorce za artykuł.
  • 2014-01-01 14:02 | Łukasz

(Trochę z innej beczki.)

Znacie może Państwo jakąś ngo, która mogłaby coś w takiej sprawie poradzić (mieszkam w Warszawie)?:

Przez naiwność - myślałem, że człowiek, u którego pracowałem, zachowa się wobec mnie przyzwoicie, a zachował się inaczej - zostałem bez pieniędzy na opłacenie mieszkania.

Nie korzystałem do tej pory z pomocy MOPS-u, nie byłem nigdy w przytułku i chciałbym obu tych rzeczy uniknąć.

Czy istnieje jakaś dobra ngo, która mogłaby mi w tym pomóc?
  • 2014-01-05 22:07 | koko

Odpowiadanie na regres u dziecka, nie ma nic wspólnego z Freudem. Dzieci, takie jak opisuje autor nie potrafią przejść procesu terapii w sposób logiczny w oparciu o abstrakcyjne figury. Muszą (jak dziecko w okresie przedszkolnym) wszystkiego doświadczyć namacalnie. W ten sposób ich organizm pracuje nad zmianą.
  • 2014-01-14 10:09 | Leszek D.

Czy odstrasza? Czy książka o zagrożeniach, odstraszy ludzi od chodzenia po górach? Niektórych pewnie tak. Ale dzięki rzetelnej informacji może mniej będzie na szlakach ludzi w przysłowiowych "klapkach".
    Czy każde dziecko adoptowane będzie cierpieć na ekstremalne zaburzenia? Nie każde. Ale jeśli choć chwilkę pomyślimy - dlaczego to dziecko trafiło do adopcji? Dlatego, że jego matka je odrzuciła/porzuciła lub pozbawiona została praw rodzicielskich. W Polsce za "byle co" praw rodzicielskich się nie traci. Tak więc prawdopodobieństwo, że pierwsze miesiące życia, były dla dziecka "horrorem" jest ogromne. Wpływ takiego "horroru" na rozwój organizmu (nie tylko mózgu) dziecka jest juz obecnie tak wszechstronnie zbadany, wręcz "rozłożony na atomy", że nie informowanie rodziców o zagrożeniach jest skrajną nieodpowiedzialnością i równie skrajnym brakiem profesjonalizmu. Na szczęscie powoli się to zmienia a istnieją już nawet ośrodki, prowadzące opiekę postadopcyjną z prawdziwego zdarzenia. I o to chodzi.
  • 2014-01-25 11:56 | gość

Wynajmij komuś na pewien czas mieszkanie - będą pieniądze.
    Ja tak zrobiłam - żeby opłacić marzenia a przy okazji: bieżące koszty czynszu itd.
    Polacy w Anglii całymi latami podnajmują po cichu swoje mieszkania komunalne, gnieżdżąc się z rodziną w jednym pokoiku, bo chcą własnego domu.
    Anglicy, którzy mają dom na kredyt, podnajmują (też po cichu, bo bank by się nie zgodził!) pokoje w domu: 2,3,4 - bo chcą szybciej spłacić kredyt.

A oprócz tego, oczywiście, pracują...

W każdym razie to lepsze niż "chwilówka" albo kredyt z mafii z obciążeniem mieszkania hipoteką.

Zanim powstanie zbyt duży dług - negocjuj z wierzycielem: to może być najtańsza opcja.