Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Łódź nieodkryta

(2)
Przyjdzie czas, kiedy o Łodzi przestanie się mówić jako o mieście upadłym, polskim Detroit. Już niedługo.
 • 2013-12-13 16:53 | toskaJl

  Łódźkie Spotkania Baletowe- Jeden z największych sukcesów Łodzi

  Jestem zirytowana faktem, że w żadnym z tekstów w Raporcie o Łodzi nie wymienia się festiwalu Łódzkie Spotkania Baletowe. W przeciwieństwie do wielu kulturalnych efemeryd to jeden z najstarszych festiwali tetralnych w Polsce, przez całe lata jedyny festiwal poświęcony sztuce tańca i co najważniejsze festiwal, na którym bywali i bywają naprawdę najwięksi reprezentanci tej dziedziny sztuki jak: Alonso, Bejart, Barysznikow, Guillem.... oglądaliśmy tu choreografie m.in Forsythe'a, Balanchine'a, Cranko, Kiliana, Eka, Robbinsa, Ezralova, Tarp, Khana, Naharina, McGregora, Van Manena - wymienię zaledwie kilku, ale zbierze się cały przekrój historii tańca teatralnego XX i XXI wieku. Ponadto ŁSB są znakomitym przykładem ze coś w Łodzi może zostać tu stworzone, zorganizowane i trwać przez ponad 40 lat mimo zmian dyrekcji i kryzysów politycznych( raz odwołane w stanie wojennym) przeobrażeń ekonomicznych czy remontów teatru. Na każdym ze spektakli są komplety. Więc brak jakiegokolwiek wzmianki jest dla mnie bulwersujący, szczególnie w tekście o Łodzi mieście nieodkrytym, w którym autor przywołuje sztampowo jako największy skarb Filmówkę i a potem jakieś pomniejsze wydarzenia jak np. Design Festival, Soundedit Festival, i o zgrozo niszowe celebryckie wydarzonko jak Fashion Week.

  Czy te wydarzenia w swoich dziedzinach gromadzą gwiazdy takiego kalibru jak ŁSB w dziedzinie tańca - śmiem wątpić.
 • 2013-12-13 17:00 | toskaJl

  Re:Łódź nieodkryta

  oczywiście w tytule powinno być Łódzkie Spotkania Baletowe.