Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prawa jazdy...

(6)
2013-12-15 19:21 | dziejek19421
I co kochani emeryci. Znów coś wymyślili na nas. Bo to my będziemy musieli za wszystko zapłacić. A te tłumaczenia, że starsi ludzie są już niedołężni i są potencjalnymi sprawcami wielu wypadków. To są wierutne kłamstwa. Sami podają statystyki i z ich obliczeń wychodzi, że najwięcej ( % ) wypadków powoduje młodzież i osobnicy w średnim wieku. To my starsi i emeryci jeździmy najbezpieczniej. Tak wynika z ich rachunków. A wiecznie się nas czepiają. Słyszałem już takie tłumaczenie, że jak jedzie pojazdem 84-ro latka to jest to zagrożenie. Zagrożeniem jest głupota, której nie brak młodym osobnikom. Piszą również, że jest to europejski wymóg. KŁAMIĄ. Mam dzieci na zachodzie i nikt o takim czymś nie słyszał. Trzeba natomiast co ileś tam lat stemplować "ausweis" ale o wymianie prawa jazdy nikt nic nie wie. Jest to kolejne nabijanie nas w butelkę. Jestem ciekawy jak sobie poradzą bez prawa jazdy ludzie mieszkający na wsiach. Przecież ponad 50% wsi nie ma połączenia z najmniejszym miasteczkiem powiatowym, a co tu mówić o województwie. I znów się gliniarze obłowią. Radary nie wypaliły to wzięli się za starszych i emerytów. Szczególnie poszkodowani będziemy my, mieszkający na prowincji. Bo banda gliniarzy tylko czeka, aż ustawa wejdzie w życie.
  • 2013-12-15 19:31 | otu

Re:Prawa jazdy...

@dziejek19421

niestety dzieci zle Cie poinformowaly. Prawa jazdy wydane przed 2013 traca swoja waznosc bez wzgledu na wiek posiadacza w 2033, natomiast wystawione od 2013 sa wazne tylko 15 lat.
  • 2013-12-15 20:27 | zet

Wprowadzenie obowiązkowych badań lekarskich dla kierowców, którzy weszli w wiek starczy nie jest złym pomysłem.Gorsze jest zawsze wykonanie "po naszemu", czyli zazwyczaj poniżające.Są wzorce,np. w USA, tylko czy tym razem z nich ktokolwiek skorzysta?
  • 2013-12-16 17:56 | dziejek19421

I właśnie o te sprzed 2013r. mi chodziło. Po są ważne przez 15 lat. Ale bez żadnych dodatkowych ceregieli. Nikt nie jest straszony dodatkowymi badaniami. I oni dalej twierdzą, że nic o tym nie wiedzą. I że jest to europejski wymóg. Oni dostają po prostu zawiadomienie, że trzeba się zgłosić i wymienić prawo jazdy. Kosztuje to ok. 50 €, i to jest cały proceder. Ja mieszkałem parę ładnych lat w Berlinie i musiałem wymienić polskie prawo jazdy na niemieckie. Też miałem to załatwione prawie od ręki. Faktycznie może niejasno napisałem, o wymianie tych praw. Ale sens jest taki, że znów naród będzie oskubany na parę miliardów zł. Pozdrawiam i przepraszam, za niejasność wypowiedzi...
  • 2013-12-16 18:12 | dziejek19421

Z wszystkim się zgadzam. Tylko, że starsi i chorzy już nie wsiadają za kierownicę. Przynajmniej ogromna większość. A to co oni znów wprowadzają, to jest zwyczajna nagonka na nas, zwyczajnych obywateli. Bo to i tak będzie zależało, albo od znajomości z lekarzem. Albo od humoru lekarza. A kasa będzie płynąć szerokim strumieniem. I o to przecież chodzi. Nie o bezpieczeństwo. Bo o swoje bezpieczeństwo to każdy potrafi najlepiej zadbać sam. Fotoradary im nie wyszły, to uwalą nas inaczej. Dziś podali, że najwięcej wypadków w Polsce sprawiają piesi. I to nie ci na pasach. Jestem ciekawy czym zastraszą pieszych. Czy też trzeba będzie mieć zezwolenie, na chodzenie po drogach? A wypadków spowodowanych przez pieszych to ok.35%. Gdy w Europie to zaledwie 6%. I co ciekawe ci piesi nie wchodzą w kolizję z tymi podobno niedołężnymi. Wszystkie wypadki są z udziałem kierowców "MAŁOLATÓW" i ludzi w średnim wieku. I to są też ich dane. Bo podane oficjalnie. Pozdrawiam.
  • 2014-01-13 16:30 | Tomek

[url=http://www.tarnowskiegory.szkolaexpert.pl/]po tej nauce jazdy zdasz bez problemu egzamin na prawo jazdy[/url]

[url=http://piekary.szkolaexpert.pl/]Piekary Śląskie najlepsza zdawalność[/url]

[url=http://radzionkow.szkolaexpert.pl/]szkoła nauki jazdy Radzionków [/url]