Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Policja dzisiaj przypomina zorganizowaną grupę przestępczą, czas zmienić prawo.

(6)
2013-12-31 09:48 | m.d.
Policja bierze udział w przestępstwach i sami ich dokonują. Ludzie boją się zgłaszać sprawy przeciwko policji. Ludzie którzy zgłaszają walczą z wiatrakami. Powinno zmienić się prawo ponieważ dzisiaj policja bardzo pewnie czuje się w popełnianiu przestępstw. Jeżeli nic się nie zmieni będzie jeszcze gorzej. A już dzisiaj policjanci to marionetki w rękach urzędników i wpływowych oszustów.
I - Nagrywać wszystkie zeznania w komisariacie.
II - osoby wchodzące do komisariatu dodatkowo zapisywane z godziną wejścia
III - w radiowozach kamery zapisujące interwencje.
IV - policjanci nie powinni wychodzić z dowodami poza pokój przesłuchań.
V - interwencje domowe nagrywane
VI - interwencje nagrywane w miarę możliwości
VII - prokuratura i policja powinna poważnie traktować skargi na policjantów
VIII - kary za łamanie procedur
Jeżeli interwencje będą nagrywane to dowód działań będzie miała policja i osoba która została poszkodowana. Policjanci będą mieli większy problem z popełnianiem przestępstw. Dzisiaj chronią oszustów i szykanują oraz zastraszają uczciwych ludzi. Policja nie może bezkarnie wykańczać ofiary przestępstw z rodzinami, ponieważ opłacają ich oszuści i przestępcy.
 • 2013-12-31 12:32 | jvelzkeyek

  Re:Policja dzisiaj przypomina zorganizowaną grupę przestępczą, czas zmienić prawo.

  Temat dający dużo do myślenia.
  W świecie polityki niewiele się zmienia.
  MO była zbrojnym PZPR-u ramieniem.
  Policja nowej władzy bliskim cieniem.
  Nie wiem czy dobrze dedukuję?
  Podskórnie podobieństwa te czuję.
  Nadzwyczaj ważki jest temat tutaj opisany.
  Nie spodziewam się jednak żadnej zmiany.

 • 2013-12-31 12:54 | Gama

  Re:Policja dzisiaj przypomina zorganizowaną grupę przestępczą, czas zmienić prawo.

  do m.d. Pisanina ta przypomina mi Ślązaka, który opowiadał, że ino wypije piwko mi przysiędzie na ławce to już go w Zabrzu policjanci legitymują, przeganiają z ławki, a nawet wiozą do izby wytrzeźwień. Znam wielu ludzi, których prześladowała policja od dziecka. Pamiętają mimo, że dzisia mają pod 60 tkę. Często to są takie rodzinne nienawiści do organów ścigania.
 • 2014-01-01 11:20 | wnukmarek

  Re:Policja dzisiaj przypomina zorganizowaną grupę przestępczą, czas zmienić prawo.

  A jednak coś w tym jest, świadczą o tym różne głośne nawet śledztwa. Według mnie wszelkie służby powinny być apolityczne, czynni policjanci i wojskowi nie powinni np. brać udziału w wyborach, a tym samym nie angażować się politycznie. Być może prokuratorzy rejonowi czy okręgowi oraz komendanci policji winni być wybierani w wyborach na terenie swojej działalności, a tym samym odpowiadać przed wyborcami a nie manipulującymi nimi politykami. W dzisiejszej Polsce system władzy nie przypomina nawet PRL-u a raczej carat.
 • 2014-01-01 17:21 | zet

  Re:Policja dzisiaj przypomina zorganizowaną grupę przestępczą, czas zmienić prawo.

  Być może wybór przez społeczność z danego terenu prokuratora czy komendanta policji byłby korzystniejszy niż stan obecny.Czy zapobiegł by wypaczeniom,tylko szef niebieski ojca Rydzyka raczy wiedzieć. Po 1989 roku "popełniono" w kraju różne reformy,żadnej nie skończono,niektóre zaczyna się wycofywać. Nieżyjący już prof.Kulesza/autor reformy administracyjnej/, proponował podział na 8-10 województw,jest 16 a populistyczny PiS proponuje 17/dołączenie koszalińskiego/,zaś przebija go SLD, propozycją powrotu do 49.
  Ilość powiatów miała nie przekroczyć 200 jest ponad 300. Potrzeby polityczne/korytka regionalne dla działaczy partyjnych/przebiły racjonalne/i ekonomiczne/ potrzeby państwa. Zamiast reformę poprawiać i ograniczać administrację/państwową i samorządową/,wykonano ruchy przeciwne.
  Policja nie musi być strukturalnie dopasowana do województw,może być strukturą regionalną.Czyli KGP/po zmianie jej kompetencji i reorganizacji/policja regionalna i policja rejonowa. To samo można uczynić z prokuraturami. Jednak każde zmiany wymagają spokojnego zaplanowania i przedyskutowania w gronie ludzi kompetentnych,nie polityków.Żadna partia do tego nie jest gotowa,ani kadrowo ani programowo.
  Pokolorowanym nieudacznikom łatwiej jest zabierać ludziom forsę podnosząc podatki, oszukując emerytów,lub bardziej podle,poprzez podstępne ustawianie fotoradarów, niż szukać oszczędności w funkcjonowaniu państwa i jego organów.
  Aby skutecznie zapobiec łamaniu prawa w służbach mundurowych/specjalnych/,z ustaw je powołujących powinno jasno wynikać,iż każdy funkcjonariusz,który popełni przestępstwo umyślne,traci prawo do uprzywilejowanej emerytury,co sąd powinien orzekać obligatoryjnie.
 • 2014-01-02 01:27 | blue

  Re:Policja dzisiaj przypomina zorganizowaną grupę przestępczą, czas zmienić prawo.

  Policja nie musi być strukturalnie dopasowana do województw,może być strukturą regionalną.
  `````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  A w takim kraju jak USA policja to zazwyczaj struktura lokalna.
  Na poziomie "ogolnokrajowym" istnieje FBI, ale oni zajmuja
  sie tylko niektorymi przestepstwami...