Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

EMERYTURY cd.

(15)
2014-01-03 18:16 | dziejek19421
Co Wy na to??? Otóż Pan Kamysz postanowił pomóc najbiedniejszym emerytom, (nędzarzom) zabierając część emerytur dostającym trochę więcej i dając to mniej dostającym. Dodał, że państwo nic na tym nie straci, bo i nic nie dołoży. Prawda, że szczerość do b(u)ólu?
  • 2014-01-03 20:50 | zet

Re:EMERYTURY cd.

Co innego może zaproponować rolnik z przynależności partyjnej, lekarz z wykształcenia a minister z naboru koalicyjnego?
    On o problemach,jakie powinien znać i rozwiązywać ma podobne pojęcie,jak jego niedawny koleś z rządu/też minister/, któremu kazano zorganizować segregację śmieci w kraju. Dziennikarze ujawnili,iż sam tego czynić nie potrafił.
    Ciągle jeszcze ten rząd uważa,że można uszczęśliwiać jednych kosztem interesów innej grupy ludzi. Upatrzono sobie emerytów,jako najsłabszy element do skubania i poczynają sobie z nimi coraz śmielej. Nie tylko obniżaniem realnej wartości wypłacanych świadczeń,lecz także utrudnianiem leczenia/coraz dłuższe kolejki do lekarzy/ i podnoszeniem cen medykamentów.
  • 2014-01-03 21:47 | jvzvm

A może ministrowie ze swoich pensji po kilkadziesiąt złych nędzarzom dołożą.
    A może parlamentarzyści i europarlamentarzyści do ministrów się przyłączą.
    A może prezesi i dyrektorzy wyłożą ze swoich premii na leczenie chorych dzieci.
    Ale u bogatego zawsze po obiedzie. Owsiak od nędzarzy grając ze swoją orkiestrą uzbiera kilkanaście milionów na służbę zdrowia.
    Bogaci są chciwi od nędzarzy jeszcze by wzięli. Zakładają fundacje i organizują zbiórki wiedząc,że nędzarze mają miękkie serce i ostatni grosz dadzą. Nędzarze wszystkich krajów łączcie się!
  • 2014-01-04 20:10 | dziejek19421

Masz rację. I to jest najsmutniejsze w tym kraju. A najgorsze w tym jest i to, że ci co mają rację, nie mają siły przebicia. Zawsze znajdzie się ktoś, który będzie głosił, że mu dobrze. A nędza się pogłębia. Dzieci chodzą głodne i wszystko jest OK...
  • 2014-01-04 20:13 | dziejek19421

O tych darmozjadach nawet nie myśl. Oni tylko "wiedzą" co trzeba zrobić. Wiecznie nas pouczają. A jak trzeba coś dać dla nędzarzy, to jakoś ich nie widać. No! Ale to są przecież nasi wybrańcy...
  • 2014-01-05 15:46 | Sławomir Osiński

Znam kilku ludzi jeszcze pracujących.Elektryk,40 lat składkowych w ZUS,PROGN.EMERYT.-2800ZŁ.NETTO. Mechanik,37 lat skł.2400zł.Znam też kilku krzyczących "nędzarzy" 1300-1500zł.netto emerytury.Pytam o ich lata składkowe w ZUS.Są oburzeni moim pytaniem,bo wiedzą,że składali 20 -25 lat,i mniej.Zawsze się pytam narzekających,a ile lat opłacałeś emeryturę swoich rodziców twoimi składkami.Wymowne milczenie.
  • 2014-01-05 18:12 | dziejek19421

Mówisz o jednostkach. A problem jest ogromny. Bo nędza w Polsce aż piszczy. I tu się chyba zgodzimy. A mojej emerytury nikt nie powinien opłacać. Ja całe życie płaciłem na siebie i powinienem dostać tyle, żeby starczyło mi nie na zagraniczne wczasy, ale na SPOKOJNE i bezstresowe życie. A ile by nie składali, to nawet te 25 lat powinno coś zgromadzić na naszym koncie. Nie wiem ile masz lat, ale ci jeszcze pracujący, będą mieć ciężkie życie. I co byś nie napisał, to tak okradanego narodu jak my, nie ma w całej Europie. I wszyscy, o tym wiedzą. Lecz nie wszyscy chcą się do tego przyznać. Nie jest to wymowne milczenie. Jest to już brak wiary w jakąkolwiek nadzieję. Pozdrawiam...
  • 2014-01-06 19:26 | Sławomir Osiński

" A ile by nie składali, to nawet te 25 lat powinno coś zgromadzić na naszym koncie"-no właśnie,to śr. mniej więcej 1300-1500 zł.miesięcznie emerytury, ze składek robotnika.Oblicz i podziel przez przew.dł.życia emeryta.(kobiety i mężczyzny)A kto Cie okrada i z czego?Mnie i moje środowisko. nikt nie okrada!
  • 2014-01-06 22:32 | dziejek19421

Widzisz przyjacielu. Mnie już dawno okradziono. Przez większość swego życia płaciłem w dol. Teraz dostaję ok 1100zł. A swoją drogą to Ty masz szczęście. Tak na marginesie to jestem muzykiem na emeryturze. Jeździłem na kontrakty, z których państwo samo zabierało składki. Potem, gdy Polacy jeszcze nie płacili podatków. Musiałem zdać egzamin państwowy, jako tzw. "WOLNY ZAWÓD" I na tej podstawie gdy Wy nic nie płaciliście, to ja mogłem sam sobie opłacać emeryturę. A były to niemałe kwoty. Potem przyszła Pani premier i nam wszystko odebrała, bo stwierdziła, że są to dodatki. Dodatek jest do czegoś, a nam artystom nie zostało nic. Potem dali nam jakieś ochłapy i do dzisiaj wegetujemy. Mam trzy książeczki dokumentujące wszystkie me wpłaty. Okazuje się, że są one nic nie warte. I to uważam za kradzież. I nie jestem w tym osamotniony. Ale Ty tego i tak nie zrozumiesz. Nie ten pułap. Za ciasna czaszka. Twoją wiedza to media. I nie pisz więcej takich bzdur. Jak ci dobrze to siedź cicho, bo nie znasz dnia ani godziny. Pozdrawiam Cię SZCZĘŚCIARZU...
  • 2014-01-07 08:32 | kaesjot

Bardzo dobry przykład - do przemyslenia tym, którzy jeszcze wierzą w moc papierów " wartościowych" !!!
    Gdyby gospodarka dobrze funkcjonowała nie byłoby żadnej potrzeby "obcinania dodatków".
  • 2014-01-07 10:01 | dziejek19421

Tylko, że ten "dodatek" to była moja składka emerytalna. Na, którą mam (z wielu lat) kwity.
  • 2014-01-07 13:05 | Sławomir Osiński

"Ale Ty tego i tak nie zrozumiesz. Nie ten pułap. Za ciasna czaszka. Twoją wiedza to media. I nie pisz więcej takich bzdur."To b,niegrzeczne i aroganckie,jak na człowieka z wyżzym wykształceniem.Nie znasz mnie i nic o mnie i moim życiu nie wiesz.Podałem kilka przykładów dot.wysokości emerytur ludzi których znam i nic więcej.Wysokość ich emerytur jest ściśle związana z liczbą lat składkowych w ZUS,zawodem wykonywanym i w związku z tym wys.odprowadzanych składek.,co porównaliśmy,a było to dla niektórych dość niewygodne.
  • 2014-01-07 17:40 | dziejek19421

Panie Osiński! Bardzo, ale to bardzo Pana przepraszam. Faktycznie się uniosłem i tak naprawdę to te słowa nie były skierowane do Pana. Co mnie wcale nie tłumaczy. Jeszcze raz Pana przepraszam i życzę Panu wszystkiego najlepszego w Nowym Roku...
  • 2014-01-07 17:46 | Sławomir Osiński

ok.nie ma sprawy :)
    najlepszego
  • 2014-01-07 20:08 | dziejek19421

Cieszę się...