Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bojkot Tesco? Popieram

(19)
Wbrew dominującej krytyce Marek Sawicki ma rację, grożąc Brytyjczykom, że weźmiemy ich Tesco jako zakładnika. Niech brytyjski biznes wytłumaczy brytyjskiemu rządowi, żeby nie gadał głupot.
 • 2014-01-10 14:54 | ciemnoludek

  "Liberałom" ku opamiętaniu

  Tzw. liberałowie ekonomiczni twierdzą, że w Polsce podatki są zbyt wysokie i dlatego podatnicy uciekają do rajów podatkowych. Lekarstwem na to – zdaniem ww. liberałów – jest obniżenie w Polsce podatków do poziomu obowiązującego w ww. rajach. Ten zabieg miałby uczynić Polskę konkurencyjną.

  Czy naprawdę ci "specjaliści" sądzą, że można wysokością podatków konkurować z rajami, które nie mają ZUS-u, NFZ-u, publicznej oświaty itp. itd.? Przecież to przejaw kompletnego zaślepienia.
 • 2014-01-10 15:26 | Saurom

  Re:Bojkot Tesco? Popieram

  Wyjątkowo zgadzam się z komentarzem pana redaktora Żakowskiego ale do bojkotu potrzeba jedności a wskutek działań zarówno pana Żakowskiego oraz innych politruków coś takiego zniknęło.

  Poza tym pan redaktor Żakowski nie wziął pod uwagę innego czynnika władze obecny rząd jest bardzo skłonny ulegać naciskowi z strony USA i Berlina. Wystarczy, że Cameron wykona odpowiedni telefon do Merkel i Obamy i bojkot bardzo szybko się skończy. Proponuję, żeby redaktor Żakowski przeczytał sobie historię Chin a szczególnie rozdziały z okresu militarystów w tym czasie miały miejsce bojkoty towarów angielskich japońskich jak się kończyły po prostu dany poseł wzywał na dywanik odpowiedniego militarystę a ten wysyłał swoich podwładnych, którzy przywracali porządek.

  Proponowałbym ten bojkot rozszerzyć na te firmy polskie jak np. LPP it, które uciekają z kraju, żeby uniknąć płacenia podatków. Poza tym rząd powinien nałożyć cła na produkty tej firmy produkowane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

  Znając jednak lomokratów z PO czegoś takiego się nie spodziewam.
 • 2014-01-10 16:09 | Vera

  Bojkot

  Proponuję jeszcze prawdziwszy bojkot: Odmówić wyjazdów do Anglii i podejmowania tam pracy. Nie dać im szansy na znęcanie się nad biednymi polskimi oszustami i cwaniakami, którzy pobierają podwójne zasiłki tu i tam a kiedyś pobierali na nieistniejące dzieci.

  No i może by tak jeszcze zbojkotować dziennikarskie histerie
 • 2014-01-10 16:26 | scrambler

  Re:Bojkot Tesco? Popieram

  cyt.:"Czy naprawdę ci "specjaliści" sądzą, że można wysokością podatków konkurować z rajami, które nie mają ZUS-u, NFZ-u, publicznej oświaty itp. itd.? Przecież to przejaw kompletnego zaślepienia."

  Zacznijmy od tego, CZY np. TESCO w ogole PŁACI w Polsce podatki (od dochodu?)? Jaka jest ich efektywana stopa? Więcej niż 8 - 10% wskutek "zoptymalizowania"?
  Batalię o "równość i sprawiedliwość" w łonie UE chyba należałoby rozpocząć od aktualizacji - dawno już opracowanych i niemal gotowych - standartów rachunkowości. Bez jawności:
  1. krajów, w których działają
  2. jak nazywają się w każdym z państw
  3. jak wygląda w każdym z państw ich kondycja finansowa, z wyszczególnieniem:
  - wyników sprzedaży, zarówno do podmiotów trzecich, jak i spółek-córek;
  - zakupów, jw.;
  - kosztów pracy i liczby pracowników;
  - kosztów finansowych, z podziałem na te płacone spółkom-córkom, jak i
  podmiotom trzecim;
  - dochodu przed opodatkowaniem.
  4. wysokóści opłat korporacji na rzecz państwa, w którym prowadzi działalność
  (opodatkowanie i inne)
  "ponadnarodowe korporacje mają możliwość swobodnego wykorzystywania luk w międzynarodowym prawie podatkowym, mogą same podejmować decyzje, czy, gdzie i na jakiej podstawie gotowe są opłacać zobowiązania fiskalne. Mogą też ukryć faktyczną lokalizację przedsiębiorstwa, często za pośrednictwem holdingów z siedzibą w państwach o niskim poziomie opodatkowania – po to, by zbierać dywidendy od spółek-córek, a następnie pożyczać ogromne ilości skumulowanego w rajach podatkowych kapitału spółkom-matkom w międzynarodowych centrach finansowych, takich jak Londyn, Hongkong czy Nowy Jork."

  No to jak to jest z Panem, Panie TESCO?
  " Jak to się stało, że świat biznesu stawia swoje interesy w opozycji do interesów społeczeństwa, w którym gości? I jak można nazywać swoją firmę społecznie odpowiedzialną, często tylko z racji wpłacania niewielkich sum na utrzymanie lokalnych szkół lub hal sportowych, a jednocześnie angażować się w agresywne strategie optymalizacji podatkowej, które pozbawiają rządy środków potrzebnych na finansowanie usług publicznych – czyli zadania, do którego zostały wybrane?"

  Niestety,
  "bez nacisku ze strony oddolnych organizacji społecznych jest mało prawdopodobne, by klasa polityczna znalazła wystarczająco dużo woli, by podjąć niezbędne działania(...)",
  bo "naród głupi wszystko kupi"...

  NIE GADAJCIE GŁUPOT!!!

 • 2014-01-10 17:20 | Eau de Cologne

  Re:Bojkot Tesco? Popieram

  "Wyjątkowo zgadzam się z komentarzem pana redaktora Żakowskiego ale do bojkotu potrzeba jedności a wskutek działań zarówno pana Żakowskiego oraz innych politruków coś takiego zniknęło."

  Czyzby fobie niejakiego "Sauroma" ulegaly poglebieniu???
 • 2014-01-10 17:22 | Eau de Cologne

  Re:Bojkot Tesco? Popieram

  "Proponuję jeszcze prawdziwszy bojkot: Odmówić wyjazdów do Anglii i podejmowania tam pracy."

  A nastepna faza bojkotu - powrot (pracujacych obecnie w Wlk. Brytanii) do Polski!
 • 2014-01-10 17:39 | camel

  Re:Bojkot Tesco? Popieram

  Panie Żakowski, Cameron gra na antyimigranckiej strunie, to prawda, ale Polacy oberwali tylko odłamkowym, zaś cała sprawa to nie są głupoty, bo czeka nas (ich) duża fala turystów zasiłkowych z Bułgarii i Rumunii. Już powoli tamtejsi Cyganie przenoszą się na zachód Europy. Cameron boi się (i słusznie) tej migracji. Mnie to nie martwi, bo Cyganie nie są problemem tylko tych krajów, lecz całej Europy. Dobrze, że usiądą na zasiłkach Niemcom, którzy mają na sumieniu wielu ich przodków, a uwolnią od swojej obecności Rumunię i Bułgarię. Bo to, że Europejczycy będą musieli Cyganów utrzymywać po wsze czasy, jest tak pewne, jak dalsza klerykalizacja Polski w tym roku :) Tak nam dopomóż Kępa.
 • 2014-01-10 19:44 | Sceptyczny

  Re:Bojkot Tesco? Popieram

  Zacznijmy od tego, CZY np. TESCO w ogole PŁACI w Polsce podatki (od dochodu?)?
  Jeżeli TESCO może wybierać pomiędzy płaceniem podatków w UK i w Polsce, to na pewno woli płacić w Polsce. U nas CIT to 19%, w UK 26%. Nie trzeba być geniuszem ekonomicznym, żeby wiedzieć co się bardziej opłaca.
 • 2014-01-10 19:55 | Adalbert

  Re: Trzeba bojkotować "Unię Bankierów" - bo tylko taka unia istnieje

  W realu istnieje tylko "Unia Bankierów" , bo "Unia Europejska" to twór na użytek propagandy.
  Bankierzy i obce biznesy harcują w nowych krajach "Unii Bankierów" , a narody omamia się propagandą spolegliwości narodów Europy.
  Narody w Europie mają tyle do gadania co lud w Arabii Saudyjskiej.
  Trzeba odzyskać banki od banksterów, a wtedy stanie się cud rozwoju przemysłowego krajów neokolonialnych.
 • 2014-01-10 20:10 | Saurom

  Re:Bojkot Tesco? Popieram

  Kto tu ma jakieś fobie czy my jesteśmy jeszcze suwerennym państwem a może jesteśmy już bananową republiką jakim to prawem prezydent Francji decyduje gdzie wysłać polskich żołnierzy? Ale co tam leminga to nie obchodzi leminga jedyne co obchodzi to, żeby wóda i kiełbasa były na stole.
 • 2014-01-10 22:13 | scrambler

  Re:Bojkot Tesco? Popieram

  do:2014-01-10 19:44 | Sceptyczny

  Czyżby???
  cyt.:
  "(...)Auchan Polska w 2011 r. zapłaciło 63,31 mln zł podatku dochodowego, wśród sieci handlowych lądując na czwartym miejscu.

  Tesco zaś na liście 150 największych płatników CIT trudno szukać, choć brytyjska sieć zapłaciła w Polsce 456 mln złotych podatków (to głównie VAT i podatki gminne).

  A oto, jak wygląda czołówka sieci handlowych, które płacą w Polsce najwyższy podatek CIT:


  1. Jeronimo Martins Polska/Biedronka: 240,8 mln zł;
  2. Rossmann: 103,3 mln zł
  3. Castorama: 100,5 mln zł
  4. Auchan: 63,3 mln zł
  5. Makro Cash and Carry: 39,1 mln zł
  6. Leroy Merlin - 31,6 mln zł
  7. Selgros: 23,9 mln zł


  źródło: ranking „Pulsu Biznesu” z czerwca 2013 r. „Państwo dostaje z podatku CIT 30 mld zł rocznie”"

  W związku z powyższym, skoro:
  cyt:"(...)Tesco poinformowało, że zatrudnia w Polsce dziesiątki tysięcy osób i w znaczny sposób przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki. Zaznacza, że pierwszy sklep sieć otworzyła w Polsce prawie 20 lat temu i jest dumna tego, że służy klientom w Polsce.

  Rzecznik Tesco Polska podkreślił w środę, że firma zajmuje się działalnością handlową, a nie polityką.
  - Sprzedajemy towary 1500 polskich firm. Dostarczamy produkty ponad 5 milionom klientów tygodniowo, zainwestowaliśmy w Polsce ponad 10 miliardów złotych. Łączna wartość zapłaconych przez Tesco Polska podatków w minionym roku to 456 milionów złotych. Wartość eksportu polskich przedsiębiorstw do sieci Tesco na całym świecie sięgnęła w 2012 roku ponad 330 milionów funtów (niemal 1,7 mld zł) - oświadczył PAP rzecznik Tesco Polska Michał Sikora. "

  - NIE GADAJCIE GŁUPOT!!!
  bo:
  "Spośród działających w Polsce zagranicznych hipermarketów i dyskontów tylko "Biedronka" wyróżnia się wysokością zapłaconego podatku dochodowego. Reszta unika go jak ognia.W hipermarketach i dyskontach zostawiamy ogromne pieniądze. Łączne przychody kilku największych na naszym rynku zagranicznych sieci handlowych przekraczają każdego roku 50 mld zł. Szacunki dotyczące płaconego przez nie podatku dochodowego (CIT) mówią o ledwie kilkuset milionach złotych rocznie.

  To wielokrotnie mniej, niż CIT płacony przez KGHM - tylko jedną ze spółek kontrolowanych przez skarb państwa. Miedziowy gigant oddaje każdego roku ministrowi finansów od 1 do ponad 2 miliardów zł z tytułu CIT, którego stawka wynosi 19 proc.
  (...)jedynie Jeronimo Martins (właściciel "Biedronki") od 2009 r. płaci regularnie od 100 do ponad 200 mln zł podatku CIT.(...) że np. Lidl i Kaufland od 2009 do 2011 roku unikały płacenia CIT-u w Polsce(...)"

  No to pewnie jednak płacą w UK. Ale - poczytajcie:
  1.(link)http://www.38degrees.org.uk/page/speakout/Tescotax:
  "(...)At a time of financial crisis in the UK, Tesco is dodging millions of pounds of tax by running part of its online shopping service from Guernsey.(...)"
  2.(link)http://www.theguardian.com/business/2008/may/31/tesco.supermarkets
  "it said was a Tesco tax avoidance operation involving a complex web of offshore operations centred on the Swiss canton of Zug. These arrangements involved an English limited liability partnership (LLP) called Cheshunt Overseas. Cheshunt is the name of the Hertfordshire town where Tesco has its headquarters.

  The Cheshunt Overseas accounts provide grounds for believing that the structure may so far have assisted the international retailer in sheltering more than £66m in profit from UK tax.

  The supermarket company is currently suing the Guardian over allegations about its corporation tax arrangements.

  If the profits in Cheshunt Overseas accounts were subject to corporation tax in the UK, Tesco could have been liable for £20m corporation tax. Those accounts state that Cheshunt Overseas paid £4m of foreign taxes, a saving of £16m. Most of this saving comes from one single full year of Cheshunt's existence to February 2007(...)"

  Miodzio.
  ...że to było parę lat temu? No to "świeżynka":
  (link)http://www.thisismoney.co.uk/money/news/article-2341910/Retail-giants-tax-affairs-criticised-new-campaign.html

  RZeczywiście "Nie trzeba być geniuszem ekonomicznym, żeby wiedzieć co się bardziej opłaca. "
 • 2014-01-11 02:27 | Ekonom

  Re:Bojkot Tesco? Popieram

  Ja też!
 • 2014-01-11 08:34 | Wojciech K.Borkowski

  Re:Bojkot Tesco? Popieram bojkot obcych banków, tak jak to robią w Niemczech

  W Gazeta.pl czytamy: „Trzeba odsyłać imigrantów, pobierać ich odciski palców. Gorąca debata w RFN o możliwej fali Bułgarów i Rumunów”.
  Odciski palców, okresy karencyjne, odmowa wjazdu do RFN , to tylko niektóre propozycje bawarskich chadeków z CSU. Dyskusja w RFN po pełnym otwarciu rynku pracy dla chętnych z Bułgariii i Rumunii przybiera coraz ostrzejsze formy.
  Członkini zarządu CDU Regina Goemer skrytykowała propozycje CSU jako „niedorzeczne i niezborne”, jak powiedziała w rozmowie z ”Huffington Post”.
  CSU wznieca tylko w ten sposób uprzedzenie, jakoby już teraz w zmasowany sposób dochodziło do wykorzystywania niemieckiego systemu zabezpieczeń socjalnych. Ten problem jest dość marginalny – stwierdziła, dodając, że hasło bawarskiej CSU „Kto oszukuje ten wylatuje” także za granicą zapisze się w pamięci ludzi.
  W Niemczech próbują utrudnić napływ „obcych” obywateli z Unii Europejskiej do Niemiec, które są członkiem Unii Europejskiej, a w Polsce sprzedaje się polskie kluby sportowe „obcym” obywatelom z Unii Europejskiej. Czy jesteś „obcy” czy swój, to zależy od miejsca skąd przybywasz, wewnątrz tej samej UE.
  Lechia Gdańsk będzie miała nowego właściciela, czytamy w Gazeta.pl : „Większościowy pakiet akcji za 4 mln euro wykupić ma niemiecko-szwajcarska grupa kapitałowa wiązana z niemieckim biznesmenem Franzem Josefem Wernze. Internauci cieszą się, że klub trafi w nowe ręce, ale niektórzy zastanawiają się, dlaczego wartość klubu to tylko 4 mln euro – czyli tak, około tego, co w Niemczech płacą za obiecującego juniora.”
  Tak wygląda ten polski „biznes” po 7-miu latach rządów koalicji rządowej Platformy Obywatelskiej i PSL.
 • 2014-01-11 09:19 | gostom

  Re:Bojkot Tesco? Popieram

  Największym problemem stamowią nie Sinti ("Cyganie") lecz uprzywilejowane grupy lobbyistów. Do nich naleźą przede wszystkim: Politycy, Urzędnicy, Lekarze, Adwokaci, Rolnicy i Złodzieje. Ostatni mieli w Polsce w ubiegłych latach największe zyski. Jeźeli chodzi o same Niemcy, to moźna stwierdzić, źe największe ich problemy stanowią im swoi bliscy Sąsiedzi. A ich największym zgroźeniem są tzw. Elity Globalne, które z pomocą UE wyłudzają pieniądze i sukcesy Niemieckiego systemu na swoją korzyść. Polska odgrywa w tym niebezpiecznym demontaźu, kluczową rolę. Historia lubi się powtarzać a nasze Elity ignorują wszystko dopóki im idzie dobrze. Płacić będzie i tak wszystko Niemiecki i Polski "Michel".
 • 2014-01-11 10:32 | Witold

  Re:Bojkot Tesco? Popieram

  "...Jeżeli Cameron zabierze polskim dzieciom zasiłki, to część rodziców sprowadzi je do Wielkiej Brytanii. Wtedy brytyjski rząd będzie płacił za ich szkoły i opiekę medyczną, a polski rząd na tym zaoszczędzi..."

  Jezeli cos takiego mowi polityk( w tym wypadku Rostowski-ekonomista zreszta)to ja to rozumiem. Oni sa od tego,zeby robic ludziom wode z mozgu.Pomijam juz ten pogardliwy kontekst w stylu-jesli chcecie to bierzcie polskie bachory na utrzymanie,my na tym zaoszczedzimy.
  Czegos takiego jednak nie powinien bezrefleksyjnie powtarzac powazny publicysta w kraju zagrozonym wymarciem. Otoz Cameron i Anglia na pewno na calym tym interesie wygraja, nawet jesli beda musieli nasze dzieci wyksztalcic i zapewnic im opieke spoleczna. Chyba nikt przy zdrowych zmyslach nie mysli, ze te dzieci odchowane i wyksztalcone w wiekszosci wroca do Polski.Tak, beda pracowac dla Wlk. Brytanii i to niekoniecznie w zawodach,ktorych sie teraz czesto wstydza ich rodzice.Placenie zasilkow dla dzieci w kraju zamieszkania (w tym wypadku w Wlk. Brytanii) jest jak najbardziej sensowne z ekonomicznego punktu widzenia dla platnika i Cameron wie co robi.
  Juz teraz zaproponowalbym polskim wladzom, aby sciagali np. Ukraincow (najblizsi nam kulturowo) z calymi rodzinami zapewniajac dzieciom w Polsce szkole i ubezpieczenie spoleczne.Jest to jak najbardziej w interesie przyszlych emerytow, a zatem i Polski.
  Oczywiscie cale to TESCO to temat zastepczy dla durniow.

  Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kraj/1566953,1,bojkot-tesco-popieram.read#ixzz2q4x7Wt9m
 • 2014-01-11 13:39 | Not so far away

  Do camela

  @camel,

  Cyganie, czy w groteskowej nowomowie Sinti i Roma, moga stac sie w Niemczech katalizatorem jakiejs tam formy "oswieconego" nazizmu (nie mylic absolutnie z tym, co juz tam bylo!). CSU juz sobie na tym ostrzy zeby a rzad Merkel w panice obserwuje, co sie bedzie dzialo. Niemcy sa mistrzem swiata w eksporcie (USA wysyla w swiat technike wojskowa, reszta to badziewie, Chiny - podróby i tandete, japonskich towarów prózno szukac, wszystkie robione w Chinach), Niemcy sztucznie i na sile utrzymuja place na skandalicznie niskim poziomie, przy czym zyski z eksportu i wplywy do budzetu bija od lat wszelkie rekordy. Pieniadze sa ale nikt nie chce powiedziec, gdzie. A prawo europejskie jest prawem. Znam Balkany i wiem, ze wszyscy tam siedza na spakowanych walizkach. To region bez przyszlosci, cos takiego jak Meklemburgia we wschodnich Niemczech - tam nic nie ma. Cyganie ze swoimi "róznicami kulturowymi", gdyby zjechali do Niemiec w swej masie mogliby popchnac dalej radykalne zmiany w ustabilizowanej od 30 lat scenie politycznej Niemiec, które to zmiany juz teraz po ostatnich wyborach sa widoczne. Niemcy boja sie jak ognia jakiejs "oswieconej" NPD, ale to juz osobny temat. Twierdzenie, ze Niemcy powinni przyjac Cyganów bo 70 lat temu wymordowali ich przodków jest niedorzeczne. Albo nie doczytalem sie Twojego sarkazmu.

  Co do bojkotu sieci Tesco - bylem niedawno w PL i to, co widzialem, to kompletnie skolonizowany kraj, placzesz camel na forum, ze postepuje dalsza klerykalizacja Polski, ja widze tylko i wylacznie absolutny prymat gospodarki nad wszystkim innym, wszedzie kasa, kasa über alles. Nawet te tandetnie zaprojektowane koscioly chowaja sie pod iscie chinskimi murami reklam. Szalenczy "rozwój" 2.0. Ludzie w PL chca jakichs bojkotów sieci handlowych? Groteska, to nie Solidarnosc vs. tzw. komuna, glupia, biedna, slaba. Kiedys w Niemczech byla afera z Shell i ich "Brent Spar", wtedy byl bojkot stacji benzynowych Shell'a. Na takie cos nie ma juz szans, nie w kraju, który jest praktycznie sprzedany. Iscie "God's playground", mocno w lapach nie Najwyzszego, lecz globalizacji w wersji juz niedlugo jak w "Ziemi obiecanej". Niech wlacza te pozycje do kanonu lektur obowiazkowych dla najlepiej wyksztalconej generacji PISA w historii.
 • 2014-01-11 14:04 | robak23

  Re:Bojkot Tesco? Popieram

  Pan Zakowski jak zwykle mowi rozsadniej niz caly klub PISu razem wziety (faktycznie tylko raz plotl farmazony nt zakazu palenia, ale moze raz sie nie liczy). Jednakowoz w imieniu Polakow mieszkajacych w UK prosze, a wlasciwie blagam zostawcie nas w spokoju! Przeszlismy tu niejedno i prawdopodobnie przezyjemy nastepne dwa 'wyborcze' lata choc w tym wyscigu na same dno jak okreslil to jeden profesor z London School of Economocis, Cameron ma coraz trudniej. Wlasciwie nie zdziwiloby, ze w koncu aby pobic UKiP ostatecznie, zmuszony bedzie zjesc na wizji jakies polskie albo cyganskie dziecko. Mimo to moze jakos to przezyjemy i dalej bedziemy realizowac dobrze sprawdzony irlandzki model. To znaczy nasze dzieci stana sie jak zwykli Brytyjczycy, reprezentacja Anglii, Walii i Szkocji zaroi sie od Lewandowskich, w BBC ski, ska beda w kazdym najglupszym serialu, az w koncu jakis sliczny Jas Kowalski podziekuja za Oscara glosem Hugh Granta swoim dziadkom z Pcimia Promaryjnego. Naprawde tak moze byc tylko nie przeszkadzajcie, bo szmatlawce typu 'Daily Mail' tylko czekaja na takie okazja zeby macic, az poleje sie krew jakiegos rodaka. Czy tego pan chce panie Zakowski?
 • 2014-01-11 22:10 | marek

  Re:Bojkot Tesco? Popieram

  To jest 18 wpis w dyskusji.
 • 2014-01-12 21:23 | marek

  Re:Bojkot Tesco? Popieram

  "A nastepna faza bojkotu - powrot (pracujacych obecnie w Wlk. Brytanii) do Polski!"
  no ja do Polski w ramach bojkotu nie wroce (moja rodzina tez nie ;), nawet mimo tego, ze mam o tesco i innych korporacjach wyrobione (populistyczne) zdanie. Jak znajdziecie w Polsce normalnych ludzi do rządzenia, to wtedy pogadamy!
  ...
  no wlasnie, tej sprzeczności nie da się rozwiazac (również w Wlk Brytanii)