Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rząd przedstawił plan na 2014 r.

(37)
Premier Donald Tusk na konferencję o planach rządu na 2014 r. przyszedł z dwoma wicepremierami, dwoma ministrami i workiem pełnym dobrych wiadomości.
 • 2014-01-10 17:23 | Stary Polak z PRL-u

  Pan Premier raczy żartować.

  Powodzenia w wierze.
 • 2014-01-10 18:25 | Andrzej

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Wreszcie mamy w miarę udaną ekipę rządową, z kilkoma wyjątkami. Dużo młodych, zdolnych ludzi. A opozycja po staremu, potrafi tylko jęczeć. Aż miło posłuchać.
 • 2014-01-10 18:55 | axiom1

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  To ma byc plan ? To jest zalosne. Ten rzad nawet po 6 latach nie wie po co rzadzi. Nie ma strategi gospodarczej dla Polski. Ten rzad nie przeciwdziala najwazniejszym z zagrozen ! A jendnym z tych zagrozen jest premier bez kwalifikacji, bez doswiadczenia, nawet kioskiem Ruchu nie kierowal.

  Kryzys demograficzny, bezrobocie, kryzys ZUS,... dlug publiczny, dlug handlowy, dlugi samorzadow, dlugi gospodarstw domowych,... stan zdrowia polakow, emigracja,... Kiedy rzad to zauwazy ?

  Ten rzad to szczyt blazenstwa !

  Jednym z elementow planu na 2014 jest zadluzenie polskich dzieci i pokolen jeszcze nie urodzonych na nastepne 47 mld zl.
 • 2014-01-10 20:36 | remm

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Rzeczywiście powiało optymizmem.

  Cwaniaczki z KRUS żerujące na uczciwych podatnikach, takie jak Ziemkiewicz, mogą spać spokojnie, Tusk im krzywdy nie zrobi, kruk krukowi łba nie urwie.

  35-letni emeryt Tomasz Kaczmarek a.k.a. agent Tomek też nie ma się czego obawiać, wprawdzie prezes go wywalił z PiS, ale zasłużonej emerytury nikt mu nie odbierze, podobnie jak prawa do pracy pomimo jej pobierania.

  Wielka radość zapanowała również wśród urzędników - nie dość, że nikt im nie odebrał trzynastych i czternastych pensji oraz kupy innych przywilejów, to jeszcze będą mogli pozatrudniać kolejnych swoich krewnych i znajomych do wypełniania PiT-ów za obywateli. Firma, która będzie te PiTy informatyzować (oraz urzędnicy, z którymi się "dogadała"), też pewnie otwiera szampana.

  Mniej optymistycznie sprawa wygląda z perspektywy tych, którzy dotychczas dostawali 2000 na umowę zlecenie. Teraz będą dostawać 1200, bo 800 pójdzie na ZUS, z którego i tak nie dostaną żadnej emerytury, ponieważ czas przepracowany na takich umowach nie jest wliczany do lat pracy. To oni będą finansować ubezpieczenie Ziemkiewicza, emeryturę agenta Tomka i wynagrodzenia nowych urzędników.
 • 2014-01-10 20:48 | atalia

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Za Gierka byliśmy dziesiątą potęgą świata, za Tuska będziemy dwudziestą potęgą, to wyraźny skok cywilizacyjny.

  Gierek pożyczył 50 miliardów, Tusk pożyczy 500 miliardów, no, to jeszcze większy skok cywilizacyjny.
 • 2014-01-10 21:11 | Wojciech

  Re:Powiało jej

  Nikomu nic nie powiało. Wszystko zostaje po staremu. IPN pozostaje, Opus Dei w rządzie także, Skrzynecka dostanie dalej 38 zł emerytury. Tylko PKP im wzrośnie. Niech jednak wpierw odpowiedzą, czy ważniejszy człowiek czy ich PKB.
  Najważniejsze są jednakże banki.
 • 2014-01-10 22:33 | Stary Polak z PRL-u

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Szkoda, że tych młodych dopuścił, jak mu się terminy skończyły do skutecznego rządzenia.
 • 2014-01-11 01:51 | tess

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Nie to żebym się czepiała ale rządowi i PO nic już raczej nie pomoże. Dopóki bezrobocie młodych pozostanie wysokie a bezrobocie ogółem spadać będzie jedynie kosmetycznie, nie ma co marzyć nawet o powrocie do wzrostu jaki pamiętamy.
  Obietnice to pudrowanie rzeczywistości, kto w nie wierzy po tylu zawodach? .Niskie płace, śmieciowe umowy ,bezrobocie, emigracja . To koktaj na społeczny wubuch. Kto ma kupować nowo wubudowane mieszkania bezrobotny absolwent?. Nie jestem optymistką. Chciałabym by u nas było przynajmniej jak w Czechach w których bywam często. Niskie bezrobocie, stabilizacja niezłe pensje, spokój cisza, zadowolenie, Nie wiemm czy w polsce tego doczekam , czy sama nie będe zmuszona emigrować .
 • 2014-01-11 09:02 | wladimirz

  Komu powiało temu powiało! Pani redaktor jeszcze ze "Sztandaru Młodych" się propagandy sukcesu nauczyła... ;-)

  Parę średniej jakości PR-owskich chwytów jednorazowego użytku, to wszystko ...
  Szczególnie ten jeden darmowy podręcznik dla pierwszaków ... ;-)""
 • 2014-01-11 10:09 | zet

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  "Aż miło posłuchać. "

  Słuchamy 6 lat.... i nic. Tylko numeracja ekspose rośnie.
 • 2014-01-11 10:11 | wnukmarek

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Tusk, Złotousty Tusk z wielką łatwością wypowiada jako premier i lider PO, a przedtem jako szef największej opozycji, różne obietnice, programy (prawdziwego poza skokiem na kasę nigdy nie było), zapowiedzi itd. Ale trwająca już 6 i pół roku praktyka wskazuje braki umiejętności i woli. Obawiam się, że rezultaty będą podobne jak przy kastrowaniu pedofilów. Ale premier "rozwija" się, trzeba było tylu lat, aby zauważył, że coś jest nie tak. Udaje, głupi, czy o drogę pyta?
 • 2014-01-11 11:17 | Byniek

  Powiało optymizmem ?

  Minęło 6 lat rządów Tuska i społeczeństwo nie oczekuje dalszych obietnic, ale chciałoby ocenić i odczuć skutki dotychczasowych działań rządu, a te są marne.
  Jak mówi Pismo: Miejcie się na baczności przed fałszywymi prorokami. Poznacie ich po ich owocach.
  No i te małe ambicje - tylko 20 potęgą świata. Gierek, to przynajmniej miał gest.

 • 2014-01-11 12:24 | Andrzej

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  @wnukmarek - jak zwykle gołosłowne oskarżenia i programowy pesymizm. W sumie nic nowego.
 • 2014-01-11 17:01 | Artur

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Z doświadczenia minionych lat wiem, że jeśli Pan premier Tusk coś mówi, znaczy to tylko tyle, że mówi. I nic więcej.
 • 2014-01-11 18:12 | andrzej52

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Co do KRUS zgoda, chodzi nie tylko o Ziemkiewiczów, ale równiez rolników płacacych śmieszne sklaki.
  PIT przez internet. Nie zwiekszy, a w przyszlosci zmniejszy koszt poboru. Pomyśl ile pracy trzeba włożyc , żeby te 13 mln rozliczen wklepać do komputera.Przy elektronicznym wysylaniu nie nędzie trzeba zatrudniać nowych pracowników, jak starsi będa odchodzić na emerytury. Czyli zmniejszy sie zatrudnienie.
  Co do emerytury z umów cywilno-prawnych. Jeśli beda odprowadzane składki emerytalne, to automatycznie okres ten będzie zaliczony jako okres skladkowy. Inna sprawa czy jest to korzystne na dzisiaj dla zatrudnionych na umowy cywilno-prawne. Nie smieciowe, bo pracownik podpisujacy taka umowe to człowiek, nie śmieć.
  Oczywiście lepiej by było, gdyby rząd obniżył koszty pracy, wtedy problem umów cywilno-prawnych sam by sie zlikwidował
 • 2014-01-11 18:14 | andrzej52

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  A co kogo obhodzi 38,-PLN emerytury Skrzyneckiej. Zarabiala dobrze, mogła sie doubezpieczyć.
 • 2014-01-11 18:29 | wnukmarek

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  @ Andrzej
  O ile zdołałem się zorientować to Pan od wielu lat mieszka poza granicami Polski, bodaj że w Norwegii.
  Moje "oskarżenia" nie są gołosłowne, proszę pokazać choć jednego wykastrowanego pedofila.
  Jest takie brzydkie powiedzenie karciane, ale do Pana pasuje: "Kibic z dala się nie wp......a". Polski optymisto z Norwegii.
 • 2014-01-11 18:36 | bever

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  na pani miejscu podpowiedzialbym czytajacym, kto wprowadzil tzw umowy smieciowe i za kogo rozplenily sie jako podstawowe umowy o prace. dodac nalezy, ze nie tyle zwiazki zawodowe, lecz nieprzychylne oceny komisji europejskiej, zmusily ten rzad do deklaracji naprawy tego co sam spapral. bowiem praca tego rzadu to naprawianie wszystkiego co popsul. nic ponad to. najbardziej humorystyczne jest zadekretowanie zazdrosci innych wobec naszych przyszlych nadzwyczajnych osiagniec innowacyjnych, znaczy technologicznych. tusku zapowiedzial cuda. jakos w minionych 6 latach, nie zmienil polski na exportera mysli innowacyjnej. i to ciagle dawanie rady, pokonywanie przejsciowych trudnosci, werbalne nieustajace reformowanie kraju 'zeby zylo sie lepiej i dostatniej'. pani zyje w polsce na tyle dlugo, ze te wszechogarniajaca tymczasowosc akceptuje jako stan permanentny. czyz nie zdaje sobie pani sprawy, ze to nie jest normalne. nasze cale zycie bylo przygotowaniem do lepszego jutra, do lepszego zycia, w lepszej polsce.
 • 2014-01-11 18:59 | remm

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  "PIT przez internet. Nie zwiekszy, a w przyszlosci zmniejszy koszt poboru".

  Nie wiem, jaką przyszłość masz na myśli, ale w najbliższej przyszłości koszty będą ogromne. BTW, ciekawe, kto będzie odpowiadał za błędy w takim PICie. Idę o zakład, że podatnik, bo Tusk przecież nie wprowadzi odpowiedzialności urzędników za swoje decyzje. Swoim krzywdy nie zrobi.

  " Jeśli beda odprowadzane składki emerytalne, to automatycznie okres ten będzie zaliczony jako okres skladkowy".

  Nie będzie zaliczony. Jeśli, przykładowo, otrzymanie emerytury wymaga przepracowania 20 lat, a ktoś ma przepracowane 18 lat na etacie i 2 lata na umowach zlecenia, to te dwa lata mu się nie liczą, nawet jeśli od UZ był odprowadzany - jak dotychczas - niewielki ZUS. Jego konto w ZUS dzięki tym umowom się powiększy, ale emerytury nie dostanie. Tak było rok-dwa lata temu i nie słyszałem, żeby się coś zmieniło.

  Z umowami o dzieło jest jeszcze gorzej, bo tu nie da się nawet określić czasu pracy. I jeszcze jedno - jeśli ktoś np. w ciągu całego miesiąca nie "złapie" żadnego zlecenia, więc siłą rzeczy Tusk mu od tego zlecenia haraczu nie ściągnie, to będzie w tym miesiącu ubezpieczony czy nie?
 • 2014-01-11 19:03 | remm

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Najbardziej mnie śmieszą entuzjaści Tuskowej "walki ze śmieciówkami". Przecież on śmieciówek nie likwiduje, on tylko zamierza obciążyć je składką, z której pracujący nie będzie miał dokładnie ŻADNYCH korzyści ani praw.

  Jeśli ktoś zarabiał 2 tysiące na śmieciówce, to teraz zarobi tysiąc, drugi tysiąc zabierze mu Tusk, aby sfinansować dopłaty do KRUSu i emerytur mundurowych, bo to są jego priorytety. Na pewno tego chcecie?
 • 2014-01-11 22:36 | Hanys

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Zamiast tabletów książeczka dla pierwszaków, no, no poszedł premier na całość i jeszcze te alkomaty dla dorosłych już nie za friko.
 • 2014-01-12 05:36 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Tym bardziej,że dotyczy ona tez życia pozagrobowego.
 • 2014-01-12 05:40 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Sztuka rozbieżności słów i czynów została przeniesiona po transformacji systemowej z czasów gdy partia miała patent na mądrość i na zachowanie władzy.
 • 2014-01-12 09:37 | le_mon

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  "Jakby premier chciał zakomunikować, że w ten symboliczny sposób kończy zły rok 2013, w którym partia rządząca zajmowała się głównie własnymi problemami. W tym zajmie się naszymi."
  Ratuj się kto może!!!

 • 2014-01-12 11:26 | Ja też mam plan!

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Uruchomię kopalnię diamentów na Marsie.
  Czemu mam w ambicjach ustępować Płemiełowi and his gus & girls?
  Ramen.
 • 2014-01-12 11:27 | Wiemy to wszystko więc "zmiń płyta"

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Kioski Kolportera to pies?
 • 2014-01-12 11:29 | Chłopie się zdecyduj

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  bo PKP to jak na razie się zwija (do 2/3 ex-miast wojewódzkich już nie ma połączeń).
 • 2014-01-12 11:31 | Którego Boga?

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Jak na razie to twoim ideałem powinna być Arabia Saudyjska. Jeszcze tam nie mieszkasz? Karygodne.
 • 2014-01-12 11:32 | Dokładnie

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Strzeż nas Panie od "przyjaciół"!
 • 2014-01-12 12:56 | Czytając Panią Solską

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  od razu przypomniał mi się aforyzm J. S. Leca: "Wszyscy chcą waszego dobra - nie dajcie go sobie zabrać".
 • 2014-01-12 14:25 | mir

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  bawi mnie ten optymizm. Nie czytałem uważnie czy Dziennikarka raczyła nas ironią czy też wiarą w zbawczą moc zmiany przepisów.
  Zaprawdę powiadam Wam, nie zmieni podłej rzeczywistości kartka papieru z wyznaniem życzeń.
  Należy dotknąć przyczyny stanu rzeczy a nie oblewać lukrem.
 • 2014-01-12 19:23 | bl-ue

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  ...bez doswiadczenia, nawet kioskiem Ruchu nie kierowal.

  ```````````````````````````````````````````````````````
  ... tak jak prezes Jaroslaw K.?
 • 2014-01-13 07:36 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Jeżeli jest pytanie o Boga,to nie trudno o odpowiedź nawiązując do kodu kulturowego.Polski jest związany z ewolucją CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ.
  Co daje CYWILIZACYJNA MIESZANKA wystarczy popatrzeć na kulturę bycia w polskich gimnazjach,co ma związek z odejściem od wykształcenia klasycznego z jego stanowiskiem ekonomicznym,jako szkoły istotnie społecznej.
 • 2014-01-13 10:35 | Zaktualizuj dane

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  tzw. chrześcijaństwo to religia żydowsko-grecka.
 • 2014-01-13 16:31 | ancymonek

  Re:Rząd przedstawił plan na 2014 r.

  Tyle tylko,że byliśmy 10 potęgą, bo... Gierek tak mówił a właściwie jego komunikatory a teraz będziemy 20-tą potęgą ( o ile 20 miejsce to już "potęga"), bo... premier tak powiedział.
 • 2014-01-21 09:21 | Adam 2222

  Tusk wyraźnie powiedział, ze te 499 mld zł z UE przeznacza na rozpieprzenie zamiast przeznaczyć jak w Korei Pd 30% budżetu na rozwój technologi. On przeznaczy 30% ale dla obcego państwa Watykan. Wszak wielu jego współpracowników jest w Opus Dei

  2014-01-14 08:18 | Adam 2222

 • 2014-02-16 20:13 | violadagamba

  Wpis został usunięty

  sama to zrobiłam by nie trudzic moderatora