Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ziemkiewicz: "robienie wiochy to przekraczanie granicy".

(1)
2014-01-15 12:31 | psr18gh
Zgadzam się z panem Ziemkiewiczem. Nie ma sensu spierać się, kto pierwszy zaczął. Dobrze by było gdyby na spotkaniach w pomieszczeniach oponenci nie zakłócali zaproszonego gościa. Lepiej gdyby przygotowali dobre merytoryczne pytania. Mam wątpliwości jak daleko może być posunięta prowokacja w otwartych miejscach publicznych.
Krytycznie odbieram pląsającego "motyla" podczas procesji, ale...
Czy chodnik został wtedy udostępniony zgromadzonym podczas procesji wg ustawy o zgromadzeniach publicznych ? Czy gość z irokezem na głowie profanował by procesję ? Czy właściciel kamienicy stojącej na drodze procesji ma prawo wywiesić sobie w swoim oknie diabła ?
Uważam, że kościół powinien organizować procesje tylko na terenie kościelnym. Jeżeli organizuje on procesje po ulicach miast, to władze powinny podać do publicznej wiadomości w jakich godzinach procesja się odbędzie i jakim strojem lub zachowaniem nie mamy prawa jej zakłócać. Mam tylko wątpliwości co z tym diabłem w oknie właściciela domu. Ma właściciel wtedy prawo do takie ekspresji ?