Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Obama zapowiada lepszy nadzór nad podsłuchami

(8)
W piątek w amerykańskim Ministerstwie Sprawiedliwości prezydent Barack Obama zapowiedział reformę instytucji masowych podsłuchów elektronicznych, które – ujawnione przez Edwarda Snowdena - napsuły tyle krwi.
 • 2014-01-18 07:49 | Herstoryk

  Albo rżnie głupa, albo coś mu się pomyliło!

  "Obama ... Podkreśla, że cała aktywność NSA odgrywa kluczową rolę w walce z terroryzmem i zapewnia bezpieczeństwo Stanom Zjednoczonym. Będzie więc oczywiście kontynuowana."
  Słowom P. Prezydenta zaprzecza raport New America Foundation, który na podstawie analizy liczby i wyników śledztw przeprowadzonych po 9/11 dowodzi, że podsłuchy NSA przyczyniły się w minimalnym stopniu do wykrywania spisków terrorystycznych (http://natsec.newamerica.net/nsa/analysis http://www.techdirt.com/articles/20140113/12261925854/detailed-study-questions-how-effective-any-nsa-surveillance-is-stopping-terrorism.shtml). Zapewne kosztujący ok miliarda rocznie program szpiegowania własnych i cudzych obywateli na coś się jednak rządzącej Stanami oligarchii przydaje.
 • 2014-01-18 08:28 | znawca

  Re:Obama zapowiada lepszy nadzór nad podsłuchami

  Obama mówi, ze mówi...
 • 2014-01-18 09:01 | Stary Polak z PRL-u

  Re:Obama zapowiada lepszy nadzór nad podsłuchami

  "Komu będziemy ufać?"

  Już nikomu.
 • 2014-01-18 13:21 | Saurom

  Re:Obama zapowiada lepszy nadzór nad podsłuchami

  Czyli inaczej mówiac urbi et orbi wiedzcie, że będzie kontrola to jest do świata do swoich z NASA panowie nie martwcie się róbcie swoje a kontrola będzie dotyczyła tylko personelu, żeby przypadek tego Snowdena się nie powtórzył. A jego tak czy siak dostaniemy może nawet z pomocą drona.
 • 2014-01-18 16:19 | J. Cichot

  Re:Obama zapowiada lepszy nadzór nad podsłuchami

  Podchodząc do problemu z dystansem, można powiedzieć, że "lepszy nadzór nad podsłuchami" będzie oznaczać, iż nic nie wypłynie do wiadomości publicznej, nie zmieni się natomiast ani na jotę sama istota podsłuchów.
  Niedawno czytałem wypowiedź jednego z polityków niemieckich, który w dyskusji o podsłuchiwaniu pani Merkel przytomnie zauważył, że jeśli Amerykanie będą musieli wybierać między własnym interesem, a przyjaźnią z Niemcami, to oczywiste jest, że wybiorą własne interesy.

  Słusznie lub nie, ekscytujemy się podsłuchami, podczas gdy Wielki Brat (kimkolwiek on jest) ma wiele innych sposobów prześwietlania nas na wskroś. Zresztą my sami bardzo aktywnie współdziałamy w tym prześwietlaniu. Każde użycie współczesnych gadżetów (komórka, laptop/komputer, GPS, karta płatnicza) mówi o nas, albo - nie bójmy się tego słowa - donosi na nas znacznie więcej, niż nam się wydaje.

  Niedawno w Niemczech było głośno o zakupie przez Googla stosunkowo niewielkiej firmy Nest Labs za podejrzanie wysoką cenę. Firma produkuje różnego rodzaju elektroniczne czujniki używane w gospodarstwie domowym, typu ustawienia temperatury, oświetlenia, ale także automatycznego "zamawiania" przez lodówkę artykułów spożywczych, które się kończą itp. "usługi".
  Wielu obserwatorów wyrażało opinię, że Google kupił tę firmę tylko dlatego, żeby móc śledzić użytkowników właśnie wtedy, gdy nie korzystają z internetu.
 • 2014-01-20 00:13 | wg

  Re:Obama zapowiada lepszy nadzór nad podsłuchami

  trudno się z końcową konkluzją redaktora nie zgodzić.
 • 2014-01-20 18:19 | amen

  Boże

  Spraw by anarchistom się udało... .
 • 2014-01-20 22:10 | białas

  Re:Obama zapowiada lepszy nadzór nad podsłuchami

  Panie Red. sędziowie tak jak inni urzędnicy. Zależy kto powołuje/mianuje, w jakim celu, za ile, i co potem? A jak do tego dochodzi poufność/tajność to o obiektywności i przesłankach orzekania lepiej nie dyskutować. Natomiast śledząc kompetencje prezydentów USA w układzie politycznym, można odnieść wrażenie, że niewiele mogą. Natomiast na pewno dużo w świecie krzyczą. Prawie wszystkie swoje /USA/ dolegliwości przerzucają na Świat. Tak wygodniej. Oni chcieli lepiej /co?/, ale inni coś sknocili. Ostatni kryzys. Chyba najlepiej rolę kompleksu przemysłowo-wojennego /wojskowego/ określił D. Eisenhower kończąc prezydenturę. Ostrzegał właśnie Amerykanów. I nie tylko. Widział co mówi. Był dowodzącym aliantami w II wojnie. Znał to chyba najlepiej ze wszystkich jego następców, którzy takiego doświadczenia nie mieli. Może niewielkie, ale tylko "stary" Bush, któy był szefem jednej ze służb - chyba CIA. Mocarstwa mają to do siebie, że słabsi mają przed nimi respekt i milczą albo są klakierami.