Jak nie tracić pieniędzy na bankowe opłaty?

(4)
Coraz trudniej o darmowy rachunek osobisty i kartę debetową, jednak wielu prowizji i opłat ciągle można uniknąć. Radzimy, jak nie tracić niepotrzebnie pieniędzy.
  • 2014-01-19 16:44 | klyeny

Re:Jak nie tracić pieniędzy na bankowe opłaty?

Uważam że pobieranie opłaty za przelew internetowy jest daństwem.
  • 2014-01-21 14:36 | WęgierskiAzbest

Od 10 lat mieszkam poza Polską. Miałem tu już studenckie konto w banku, dziś mam swoje prywatne, firmowe i dwie karty kredytowe. Jedynie konto firmowe wiąże się z pewnymi opłatami (dopiero po przekroczeniu ustalonej liczby transakcji na miesiąc itp).

Wszystkie moje i partnerki konta prywatne były i są całkowicie bezpłatne. Wydanie karty, prowadzenie konta, bankowi nawet do głowy nie przyszło by pobierać za to opłaty, bo szybko pożegnał by się ze wszystkimi klientami. Błyskawyczne przelewy też oczywiście są całkowicie darmowe.

Mój obecny bank dopłaca mi nawet za sam fakt, że wypłata przychodzi do nich. Piątak co miesiąc idzie do mnie za nic. O cashbackach itp. na karcie kredytowej nie trzeba chyba wspomninać.

Polski system bankowy to jakiś żart.
  • 2014-01-22 09:10 | jsg

Kiedy 40 lat temu zakładałem w PKO konto, odsetki wynosiły 3% i nie było żadnych opłat. Dzisiaj za to samo konto (tylko numer się trochę wydłużył)PKO pobiera łącznie ponad 10 zł miesięcznie, a oprocentowanie wynosi 0,01%. Na koniec odsetki miesięczne w wysokości dwa grosze są potrącane w całości jako 19% zaokrąglony do 100% podatek Belki.
  • 2014-01-22 10:51 | The Central Scrutinizer

Jak nie tracić pieniędzy na bankowe opłaty?
    Stosować system prezesa największej partii opozycyjnej.