Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bohaterki powstania styczniowego

(4)
Powstanie styczniowe było pierwszym zrywem narodowym, w którym znaczący udział miały kobiety.
 • 2014-01-26 01:04 | Pirx52

  Ach gdzie te kobiety!

 • 2014-01-26 20:35 | zet

  Re:Bohaterki powstania styczniowego

  Styczeń, to nie tylko okazja do wspomnień o powstaniu z 1863 roku. Trzeba też wspomnieć o pomordowanych 26 stycznia 1919 roku w Stonowie polskich jeńcach wojennych,wziętych do niewoli przez Czechów.
  Rocznic do wspominania mamy pod dostatkiem. Czy służą głębszej refleksji?
 • 2014-02-01 16:07 | camel

  Re:Bohaterki powstania styczniowego

  > Rocznic do wspominania mamy pod dostatkiem. Czy służą głębszej refleksji?

  Nie, nie służą. Służą tylko umacnianiu mitów narodowych i wynajdywaniu tysiącznych usprawiedliwień dla obecnych niepowodzeń.

  Mnie osobiście dziwi, skąd taka atencja w naszym chłopskim narodzie, dla powstań wywoływanych przez szlachetków w ich interesach? Lata propagandy zrobiły chłopom wódę z mózgów? Poczytacie proszę opisy powstania styczniowego: o chlopach mało a i ta niewielka część - źle. Że nie pomogli, że byli wrodzy... a jacy do cholery mieli być dla swoich ciemiężców? Przyjaźni? I te wzruszająco naiwne kombinacje historyków, byleby tylko nie napisać prawdy, te zapewnienia, jacy to by panowie szlachta nagle dobrzy byli by dla chłopów, gdyby car ich nie ubiegł z tym zniesieniem panszczyzny... Chcesz poznać polską historię? Czytaj opracowania zagraniczne. Polskie są wypełnione mitami motywowanymi potrzebą polityczną chwili a to oznacza, że w dużej części bezwartościowe.
 • 2014-03-19 13:58 | Dorader

  Re:Bohaterki powstania styczniowego

  W naszej historii nigdy nie brakowało dzielnych kobiet :)