Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kiejkuty, Miller i jego dziwna nerwowość

(25)
Leszek Miller brnie w coraz dziwniejsze tłumaczenia w sprawie więzienia CIA w Kiejkutach. Najpierw zdecydowanie zaprzeczał, potem decyzję o udostępnieniu ośrodka wywiadu w Kiejkutach Amerykanom, do której nigdy nikt się nie przyznał, zaczął motywować ogólną wojną z terroryzmem.
 • 2014-01-28 18:31 | axiom1

  Miller i Kwasniewski sa zdecydowanie odpowiedzialni za katownie w Kejkutach.

  Wszyscy ich nastepcy sa rowniez winni za spowalnianie i sabotaz sledztwa. Szczegolnie winny jest Tusk. Ma oczywisty interes aby sledztwo nigdy sie nie zakonczylo.

  Ale w Strasburgu i tak beda sprawy o odszkodowania. Tusk czyli polski podatnik bedzie placil.

  O Kejkutach i tak sie dowiemy z obcych zrodel i obcych mediow co zrobi z Polski podobno demokratycznej jeszcze wieksze posmiewisko.

  Miller i Kwasniewski wielokrotnie zaprzysiegani na Konstytucje by jej bronic pokazali ze Konstytucja nie jest warta $15 mln lapowki. Zagraniczne zrodla rowniez eventualnie poinformuja polakow jak te $15 mln podzielono.

 • 2014-01-28 18:39 | Andrzej

  Wszędzie pełno Kiejkutów

  Celowy przeciek w amerykańskiej prasie miał na celu skompromitowanie Polski i zrzucenie z USA odpowiedzialności za torturowanie terrorystów. Polska w swojej naiwności współpracowała z amerykańskimi służbami, ale chyba wyleczyła się z tego raz na zawsze.
 • 2014-01-28 19:07 | axiom1

  Re:Kiejkuty, Miller i jego dziwna nerwowość

  W USA Bush nie mogl tego zrobic bo sie bal ze bedzie sadzony. Dlatego znalazl wasali w Polsce ktorzy polskie prowo i Konstytucje mileli w d...e. W dodaku dostali $15 mln lapowki i w gotowce bo tak sobie zyczyli by sladow nie bylo.

  Nie wydaje mie sie ze to byl specjalny przeciek. Kongres nad tym oficjalnie pracowal. Wkrotce pokaze sie ich 6 tys stronicwy raport.
  W naturalny sposob odbywa sie ujawnianie tajemnic 8 lat opresji rezimu Busha.
 • 2014-01-28 19:14 | Adam 2222

  Miller jest nerwowy, bo jak pisał Urban, za te wiezienie jest skończony w UE, a na dodatek te $ 15 mln wsiąkły, cześć chyba w jego kieszeni.

 • 2014-01-28 20:03 | Danka

  Re: Scenariusz jak w filmach gansterskich - donos na skorumpowanego tow. Kwaśniewskiego @ spółka

  Tak tylko bywa w filmach marki Hollywood . Najpierw się korumpuje , premiera i prezydenta z tak zwanej "lewicy" dawniej wiernej Moskwie. A potem się na nich donosi w tak zwanych "wolnych" mediach. Na durniów wyszli panowie towarzysze
  Kwaśniewski i Miller. Jeżeli Tusk ich nie rozliczy z tych 15 milionów to Polacy zostaną dodatkowo tak poniżeni , że jedynym rozwiązaniem jest Majdan w Warszawie. Pan Miller z SLD mógłby utworzyć koalicję z PO po przegranych wyborach, ale po takiej gangsterskiej kompromitacji wstyd mieć takiego partnera w polityce. Tak się robi politykę w "wolnym' świecie.
 • 2014-01-28 20:19 | jvzvm

  Re:Kiejkuty, Miller i jego dziwna nerwowość

  Za to,że talibowie w Klewkach lądowali.
  Politycy ze śp. posła się wyśmiewali.
  Teraz nie jest do śmiechu polskiej lewicy.
  Czy winnych tajnych porozumień ktoś rozliczy?
  Kto tajne działania tajnych służb odtajnia?
  Toż to prawdziwa augiaszowa stajnia.
 • 2014-01-28 21:21 | gsj

  Re:Kiejkuty, Miller i jego dziwna nerwowość

  Abstrahując nieco od poczyniań p. Millera, może warto zastanowić się nad tym, czy takie (niekoniecznie te) działania nie zapobiegły atakom terrorystycznym, w których zginęloby wielu niewinnych ludzi?
 • 2014-01-28 21:29 | Saurom

  Re:Kiejkuty, Miller i jego dziwna nerwowość

  Zgadzam się całkowicie z opinią przedmówcy, że po prostu to ma na celu odwrócenie uwagi od Amerykanów. A z drugiej strony pomyślmy co by się działo gdyby w 2001 roku w gazecie amerykańskiej pojawił się przeciek o odmowie Millera udostępnienia Kiejkut. Niech zgadnę rozmaite Tuski Kaczyńskie Rokity zaczęłyby pojękiwać o zdradzie sojusznika za pewne pojawiłyby się pytania czy Miller bierze pieniądze od Al-Kaidy. Mogę się założyć, że niezależnie od tego kto sprawowałby władzę w 2001 roku i tak Amerykanie dostaliby kiejkuty w końcu murzynki bambo z PIS i PO ochoczo wręcz na klęczkach spełniłyby to żądanie. Dowód weźmy choćby postępowanie rządu PIS po objęciu władzy czy wycofali polskie wojska z Iraku i Afganistanu nie posyłali kolejne kontyngenty przy pełnej aprobacie PO. Tusk jedynie dlatego wycofał się z Iraku gdyż to samo mieli zrobić Amerykanie a z Afganistanu się nie wycofają również tylko pozostawią kontyngent jako tzw. misję szkoleniową.
 • 2014-01-28 21:45 | Indoor Prawdziwy

  Re:Kiejkuty, Miller i jego dziwna nerwowość

  A skąd ta pewność, że przeciek był ze strony amerykańskiej? Jaki mają w tym, interes? Zdradzę : nie mają żadnego interesu.
  Przeciek był ze strony polskiej, artykuł był "inspirowany:" i ma dopomóc Donaldowi by wobec coraz bardziej widocznej klęski wykosić (rękami pani Paradowskiej) potencjalnego zagrożenia jakim jest dla Donalda Tuska i całej zafajdanej elity poststyropianowej - Leszek Miller.
 • 2014-01-28 22:56 | Jan-Janusz

  Re: Jeszcze Polska nie zginęła - panie "gjs", ale łapówkę wzięła

  Obrona tak nikczemnej sprawy / panie "gjs /, jak branie 15 mln dolarów poza dokumentacją księgową , budzi dreszcz strachu przed wizją państwa bezprawia.
 • 2014-01-28 23:20 | atalia

  Re:Kiejkuty, Miller i jego dziwna nerwowość

  Piękna, piękna apologia Tuska! Wielkie podziękowania pani Paradowskiej za ten pean na cześć władzy aktualnie rządzącej i oby wiecznie.

  Natomiast głębokie rozczarowanie, bo żadnego złego słowa o łajdaku Macierewiczu.
 • 2014-01-28 23:26 | ebro

  Re:Kiejkuty, Miller i jego dziwna nerwowość

  @Saurom - 300 procent racji !!!
 • 2014-01-29 00:19 | hager

  Re:Kiejkuty, Miller i jego dziwna nerwowość

  miller i kwasniewski po takim skompromitowaniu polski powinni odejsc z polityki ,ale oni wrecz przeciwnie paraduja w najlepsze w mediach ,a kwasniewski nawet promuje palikota -czlowieka bez pogladow .jakze malo trzeba miec honoru ,zeby po takich faktach wystepowac przed polakami i udawac ,ze sprawy nie bylo !
 • 2014-01-29 00:34 | Intel.....

  Z dyskusji na innym forum

  Oto jak powstają legendy. Więzienia miały funkcjonować od 2002r., rewelacje Leppera ujrzały światło dzienne w 2001r. i nie dotyczyły więzień CIA tylko prób z bakteriami wąglika po które przylatywali Talibowie, a w tle był prowadzony rzekomo przez polityków szmugiel z Afganistanu narkotyków ukrytych w kamieniach szlachetnych. A wszystko to miało wyjaśnić masowe padanie bydła w Klewkach
  http://www.rmf24.pl/fakty/news-klewki-talibowie-i-waglik,nId,110435
 • 2014-01-29 03:01 | MartinBaruch

  Trafiony - zatopiony

  W Superstacji w swoim programie zadała Pani Leszkowi Millerowi cios nokautujący - pozostał mu już tylko histeryczny śmiech i mało mądry uśmieszek do końca tego programu. Tłumaczył się naiwnie jak małe dziecko w piaskownicy . Zastanawia mnie tylko jedno -jak wytłumaczą politycy w przyszłości obywatelom polskim sens tych bezprawnych działań gdy pewnego pięknego dnia jakiś śniady brodaty jegomość huczne podziękuje Polsce w metrze lub na dworcu ???
 • 2014-01-29 03:36 | vertigo13

  Maroco

  .
  CIA to US supertajny durszlak, Bill
  Donovan przewraca sie w grobie,
  i pomyslec ze to kiedys bylo OSS...

  takie info sa w MI6 & MI5 odtajniane
  po 50 latach

  Dupki

  P.S. Maroko zazyczylo sobie
  20 mil $

  :-)
 • 2014-01-29 07:55 | Andrzej

  Re:Kiejkuty, Miller i jego dziwna nerwowość

  @indor itd.- niestety, najpierw przeciek był w prasie amerykańskiej. Widać, czyje były intencje.
 • 2014-01-29 10:49 | Gawka

  ruszanie ustami

  Złośliwe lecz zadziwiająco trafne powiedzenie, że jak widać Millera ruszającego ustami, to znaczy, iż kłamie, kiedyś robiło furorę. Jak widać, po zmartwychwstaniu Millera, nic się nie zmieniło. Sprawa owej "wziatki" w kartonach po butach robi teraz najwięcej szumu. Tłumaczenie autora artykułu, że polskie służby poprosiły o datek w naturze (czytaj w kartonikach), bo nie ma innej technicznej możliwości, brzmi raczej humorystycznie. A jednak, przelewy zostawiają trwały ślad w rejestrach bankowych, kartoniki po butach tylko poruszają wyobraźnię.
 • 2014-01-29 11:03 | Andrzej

  Re:Kiejkuty, Miller i jego dziwna nerwowość

  Oczywiście ze tak, a smaczku temu dodaje, ze głównym obrońcom "pokrzywdzonych" terrorystów jest pan Goldbaum, którego rodaków pokrzywdzeni panowie najchętniej by utopili w Morzu Śródziemnym. Dal tychże terrorystów nie jest istotny wcale fakt ze byli torturowani - dla nich istotne jest, ze działo się to w Polsce, a ze robili to Amerykanie, obywatele USA znani z nazwiska to OK to jest w porządku. Dlaczego nie ma ani jednego polskiego dziennikarza, który by napisał porządny artykuł polemiczny i opublikował nawet w formie płatnego ogłoszenia w amerykańskiej prasie?
 • 2014-01-29 12:27 | TAURUS

  Re:Kiejkuty, Miller i jego dziwna nerwowość

  Jednym zdaniem. Jakim i dla kogo możemy być partnerem. Mieszamy się wszędzie i do wszystkiego a świat się śmieje.
 • 2014-01-29 17:57 | Eau de Cologne

  Re:Kiejkuty, Miller i jego dziwna nerwowość

  Cytat z Gazety Wyborczej:

  "Zbigniew Ziobro nie chciał odpowiedzieć wprost, czy wiedział o istnieniu bazy CIA w Starych Kiejkutach. - Nie wiedziałem. Nie pamiętam. Nie mogę potwierdzić, że wiedziałem. Nie mogę ujawnić - mówił były minister sprawiedliwości i prokurator generalny w Radiu Zet.
  Czy Zbigniew Wassermann nie przekazał panu notatki Agencji Wywiadu na temat tajnych baz CIA? - zapytała Monika Olejnik. - Notatki, z której wynikałoby, że są więzienia na terenie Polski... - zaczął odpowiadać Ziobro. I dalej powiedział, że nie miał żadnej informacji pozwalającej na wszczęcie postępowania.

  - Moim zdaniem nie przekazał, ale nie pamiętam wszystkich szczegółów, to było siedem lat temu - odpowiedział Ziobro.

  - Jest pan młodym człowiekiem. Nie pamiętać, co było siedem lat temu w sprawie CIA, jak się było prokuratorem generalnym, to rzeczywiście niezbyt dobrze - skomentowała jego odpowiedź Monika Olejnik.

  "Wykorzystywana przeciwko Polsce"

  Mówił także, że w czasie rządów PiS o sprawie były "zdawkowe informacje". - Pytałem pana premiera Marcinkiewicza, bo to wtedy wybuchło. Powiedział, żeby w tej sprawie żadnych postępowań nie prowadzić, bo ona jest wykorzystywana przeciwko Polsce - powiedział Ziobro.

  - Dzisiaj wiemy dużo więcej. Przez rozgrywki między Republikanami a administracją Obamy wypuszczają informacje i zachowują się nielojalnie wobec swoich niegdysiejszych sojuszników - mówił Ziobro.

  Ziobro oskarżył też Amerykanów o nielojalność. - Współuczestniczyliśmy z Amerykanami w misjach wojskowych, zginęło 60 polskich żołnierzy, kilkuset zostało ciężko okaleczonych, zapłaciliśmy pół miliarda za tę misję - mówił Ziobro, wzywając do wyciągnięcia wniosków.

  - Jeżeli to jest prawda, to Miller powinien ponieść odpowiedzialność - powiedział, wskazując na sąd karny lub Trybunał Stanu jako odpowiednie miejsce na wymierzenie sprawiedliwości za decyzje z lat 2002-2003."
 • 2014-01-29 18:01 | Blue

  Re:Kiejkuty, Miller i jego dziwna nerwowość

  "Dlaczego nie ma ani jednego polskiego dziennikarza, który by napisał porządny artykuł polemiczny i opublikował nawet w formie płatnego ogłoszenia w amerykańskiej prasie?"

  A co polski dziennikarz napisze, jezeli nikt w Polsce nie udzieli mu zadnej informacji?
 • 2014-01-29 18:05 | Jer-11

  Re:Kiejkuty, Miller i jego dziwna nerwowość

  Abstrahując nieco od poczyniań p. Millera, może warto zastanowić się nad tym, czy takie (niekoniecznie te) działania nie zapobiegły atakom terrorystycznym, w których zginęloby wielu niewinnych ludzi
  ```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  Bajeczki! Sami Amerykanie stwierdzili, ze tortury NIE przyczynily sie do uzyskania zadnych istotnych informacji...

  P.S. A moze nie zdolali jeszcze osiagnac poziomu "mistrzow"
  z hitlerowskiego Gestapo?
 • 2014-01-29 22:51 | smerf

  Re:Kiejkuty, Miller i jego dziwna nerwowość

  Redaktor Paradowska nawet nie ukrywa radości, że może dokopać lewicowemu Millerowi, pomagając w ten sposób swemu Tuskowi. To kolejna "afera'typu Rywina czy z Jarucką. jednym słowem każdy sposób jest dobry, by pognębić lewicę. Paradowska jest mocna w takich grach. Wstyd, że nawet na stare lata nie stać ją na uczciwość.
 • 2014-01-30 17:56 | Blue

  Re:Kiejkuty, Miller i jego dziwna nerwowość

  "To kolejna "afera'typu Rywina czy z Jarucką."

  Niestety, w przeciwienstwie do tych powyzej wymienionych,
  udostepnianie CIA polskiego terytorium jako miejsca do
  przetrzymywania i torturowania wiezniow wyglada duzo,
  duzo gorzej. Takze ze wzgledu na postrzeganie
  Polski w wielu innych krajach!