Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

O dwóch takich, którzy tworzą mapy myśli

(2)
Skojarzyć, wyobrazić, powtórzyć – fundament doskonałej pamięci. Tak radzą bracia Tobiasz i Bartłomiej Boralowie, mistrzowie mnemotechnik.
  • 2014-01-31 14:58 | allochtonka.blogspot.com

A jednak są takie miejsca, gdzie mindmappingu uczy się w szkołach

Są takie miejsca na świecie, gdzie mindmappingu można nauczyć się w szkole. Nie dalej jak przedwczoraj moja dziesięcioletnia córka wróciła ze szkoły ze swoimi pierwszymi mindmapami. Jeszcze nie potrafi zastosować wszystkich zasad, ale zawsze to dobry początek. To miejsce to Holandia. Nie wiem, czy rzeczywiście jest to standard w tutejszej edukacji, bo mam doświadczenie tylko z tą jedną szkołą. Tutejsze szkoły są całkowicie autonomiczne, każda z nich korzysta z innych metod i inaczej dzieli pracę. W naszej szkole kładzie się duży nacisk na kreatywność i nauczenie metod skutecznego uczenia się i zdobywania informacji, podczas gdy wiedzy do pamięciowego opanowania jest bardzo niewiele. W klasach VI-VIII (odpowiedniki polskich klas IV-V) tzw. studievaardigheden, czyli umiejętności uczenia się, to jeden z priorytetów. O mindmappingu i innych zaletach holenderskiej szkoły można przeczytać na http://allochtonka.blogspot.com/2014/01/mindmapping-w-szkole.html
  • 2014-03-17 11:18 | Dominika

Re:O dwóch takich, którzy tworzą mapy myśli

Bardzo polecam Odyseję Umysłu, odsyłam do strony po szczególowe informacje (odeseja.org), ale naprawdę warto posłać swoje dzieci, warto pójść samemu lub pójść na ich szkolenia, mapy myśli, ale też dużo innych świetnych technik to podstawa :) Na szczęście w coraz większej ilości polskich szkól program działa, więc nic tylko działać! :)