Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Pułkownik" Kukliński

(9)
2014-02-05 08:21 | psr18gh
Jeżeli pułkownik Kukliński ma być bohaterem, to dlaczego nie zrzekł się stopnia wojskowego który otrzymał od "zdrajców" ?
To samo dotyczy wielu naukowców. Jeżeli dzisiaj plują na KOMUNĘ, to dlaczego nie pozbędą się tytułów nadanych im w PRL-u ? Nie wstyd im obnosić się z tytułem nadanym przez komucha - Przewodniczącego Rady Państwa ?
 • 2014-02-05 09:30 | zet

  Re:

  Nie jest łatwo jednoznacznie ocenić "czyn" pana płk Kuklińskiego. Ujawnione przez niego informacje pokazały prawdziwe oblicze "obronnego" Układu Warszawskiego i zagrożenia dla Polski. Lecz od wybierania sojuszników są politycy a nie wojskowi. Można było sprawcę zdrady osądzić a prezydent mógłby skorzystać z prawa do ułaskawienia. Uzasadnienie wniosku nie nastręczało by trudności.
  Aktualnie, by przykryć bezprawną działalność Amerykanów w Polsce/tajne więzienia CIA/,zaproszono z USA kilku emerytowanych staruszków,by przekonywali o heroiczności cnót pana Kuklińskiego.
  Przy okazji wychodzi prawdziwe oblicze/niezwykle kłamliwe,czyli podłe/ byłych "zarządców RP", którzy początkowo wszystkiemu zaprzeczali,teraz płaczliwie uzasadniają zgodę na bezprawie wyższą koniecznością i zobowiązaniami traktatowymi Polski.
  Trzeba było powiedzieć społeczeństwu,że udostępniono sojusznikom teren tajnej bazy dla potrzeb CIA,bez udziału w ich pracach,naszych służb.
  Nawet wzięcie "napiwku" utajniono przed narodem,licząc na milczenie. Nie udało się i jest problem,którego przemilczeć się już nie uda.
 • 2014-02-05 11:12 | o_Onufry

  Re:

  Nie jest łatwo jednoznacznie ocenić "czyn" pana płk Kuklińskiego.
  ++++++++++
  Jak to nie jest łatwo. Czy dla określenia ZDRAJCA trzeba większego wysiłku intelektualnego. Do końca kazał się tutyłować "Panie pułkowniku" - te gwiazdki na pagonach od komunistycznych władz to za co..?
 • 2014-02-05 14:08 | Obserwer

  Prawda matka sprawiedliwości

  Wszędzie powtarzam i mam na uwadze w aspekcie własnego życia , iż prawda broni się sama i nie ma takiej siły na ziemi, a w szczególności w Polsce, aby ona nie wyszła na jaw.

  Przy okazji pułk. Kuklińskiego ponownie wyszła prawda dotycząca faktów, które potwierdził Zb.Brzeziński za Nowakiem -Jeziorańskim wcześniej, iż gdyby nie stan wojenny wymyślony i perfekcyjnie przeprowadzony przez gen.Jaruzelskiego, Sowieci byli w dołkach startowych , aby wejść i rozgromić nie tylko Solidarność w Polsce.

  Oceny działań śp. Kuklińskiego należy powstrzymać , gdyż na razie czas jest zbyt wczesny , aby znać kulisy tego "transferu" za Ocean.
  Wnioski na ten czas są takie; każdej stronie przysłużył się, a jak bardzo dowiedzą się pewnie następne pokolenia, bo w tych krajach nie ma POPISU, nie ma "pożytecznego wariata", aby obnażał to co winno być szczelnie zakryte przez następnie 50 lat.
  A swoją drogą na "pożytecznego wariata" przychodzi czas najwyższy, aby wpadł w ramiona matki Prawdy.

  Ta prawda o przygotowanej interwencji sowieckiej, mimo tylu lat zaprzeczeń, plucia i wyzwisk udało się ukryć tylko częściowo, a teraz świadectwo p. Brzezińskiego i byłego agenta CIA potwierdza fakty znane wszystkim myślącym logicznie ludziom nie tylko w Polsce , ale i na świecie. Poza oczywiste tzw. analitykami z IPN-u którym nigdy te fakty nie pasowały i pasować nie będą.

  Po drugie przyjdzie czas na objawienie całej prawdy o tym okresie i może okazać się, iż gen. Jaruzelskie zaskoczy nas swoja postawą wówczas dogłębnie.
  A już teraz widać kunszt i strategie tego człowieka w sposobie obezwładnienia ówczesnych kolosalnych sił za cenę poświęcenia własnej osoby na ołtarzu ratowania celu generalnego - kraju przed barbarzyństwem , bratobójczymi walkami, uwikłaniem mocarstw w sprawy, które mogły przerodzić się w konflikt globalny. Wiedział i czuł to również JPII przyjmując Generała na audiencji.
  Takie cechy posiada prawdziwy strateg, wizjoner i mąż stanu bez względu na cenę jaką Mu przyszło zapłacić w przyszłości.

  Prawda jest matką sprawiedliwości i jak każda dobra matka sprawiedliwie nagradza i karze . Wszystkich i wszystko w odpowiednim czasie.
  Cechą charakterystyczną prawdy jest jej nieuchronność.
 • 2014-02-05 15:31 | jvzvm

  Re:

  Oddajcie świadectwa,dyplomy i ordery do IPN-u.
  Jak wam nie wstyd posługiwać się tytułami tamtego systemu?
  Komuna, socjalizm, PRL, robotnik i chłop-wykreślić ze słowników
  Demokracja, kapitalizm, RP, pracownik i rolnik wprowadzić do pomników.
 • 2014-02-05 17:22 | Jer1

  Re:

  Dlaczego IPN, Gazeta Wyborcza (i kilka innych zrodel) uparcie twierdza, ze Kuklinski rozpoczal swoja prace na rzecz CIA w roku 1972, a pomijaja wszelkie informacje na temat wczesniejszego pobytu Kuklinskiego w Wietnamie?

  P.S. Twierdza tez, ze "nie bral pieniedzy"? To za co zyl (calkiem dostatnio!) przez 23 lata w USA? Przecie w USA nie pracowal!
 • 2014-02-06 01:11 | Ekonom

  Re: "pułkownik" Kukliński

  Racja - dlaczego przeciwnicy Polski Ludowej nie zrezygnują raz na zawswze ze stopni naukowych, wojskowych oraz tytułów (np. profesorskich) otrzymanych w tejże Polsce Ludowej?
 • 2014-02-06 13:39 | Obserwer

  Re:

  W 28 krajach były takie punkty "przerzutu" jak wieść medialna niesie. Tylko sprawa polska jest na łamach światowej prasy i instytucji światowych, które chcą dociec do faktów łamania praw człowieka i własnej Ustawy Zasadniczej. Jak myślicie dlaczego?
  Czy to jest przypadek czy działanie z dużym prawdopodobieństwem sukcesu?
  Co sami Polacy nie wystawili na sprzedaż prestiżu państwa raz głosując na szaleńców politycznych?
  Dwa : czy spolegliwość i lekceważenie spraw bezpieczeństwa własnego kraju nie było zaczynem do szerokiego pojęcia usług wobec "amerykańskiego buta"?
  Czy w obliczu złamania tajemnicy państwowej przez byłego wiceministra obrony i szefa służby wywiadowczej nie dało i nie daje przyzwolenia do drążenia głupoty polskiej na wielorakie sposoby?
  Czy dalej będziecie się dziwić dlaczego tak się stało?
  Odpowiedź jest prosta: w tym miejscu świata jest to możliwe.
  Prześmieszność historii, gdyby była tylko żartem byłaby do udźwignięcia. Ale nie. Bezeceństwo i lekceważenie własnego kraju zawsze wraca rykoszetem do zdrajców. Tak wróci do każdego , kto dokonał czynu haniebnego na organizmie tego państwa w każdej nikczemnej sprawie dokonanej z pobudek znanych tylko ich wykonawcom.
  Rozpacz, gniew, stresy, choroby, uzależnienia, ból zniesławienia, straszne zawiedzenie się na strukturze własnego państwa w osobach prezydenta, premiera , ministra obrony i szefów służb nie zostało przez wiele lat ukojone, nie uzyskało satysfakcji w ramionach sprawiedliwości.
  Jest wyrzutem wołającym o zadośćuczynienie w imię słusznej sprawy.

  Teraz powstała sprawa, która jednym zamachem wyrówna wszystkie rachunki krzywd ofiar z różnych teczek, list , raportów, których żadna opcja polityczna w tym kraju nie obroniła i nie dała świadectwa w dążeniu do prawdy. Krzywda ludzka zlekceważona staje się straszną bronią w rękach sprawiedliwości. Wszak zostało powiedziane:
  "Jeśli ubiegasz się o sprawiedliwość, osiągniesz ją i przywdziejesz ją jako szatę zaszczytu. Ptactwo garnie się do tych, co są jemu podobni, prawda przychodzi do tych, którzy się o nią ubiegają. Lew czyha na łup, podobnie grzech na popełniających nieprawość. ...."Ranę można obwiązać i po obeldze można się pojednać, ale kto zdradził tajemnicę, nadziei już mieć nie może."...."Kto czyni zło, sam je na siebie sprowadza i nawet się nie dowie, dlaczego na niego spadło. Pyszałka czeka szyderstwo i drwina, a pomsta czyha na niego jak lew."
 • 2014-02-18 13:26 | Kowa1

  Re:

  Jesteśmy czuli bo wmawiało nam się że be socjalizm a aja świetlany kapitalizm a okazuje się że w kapitalizmie takie same metody jak w szkalowanym socjalizmie tylko dęta propaganda sprawniejsza, bo media w rękach posiadaczy, i jak zły socjalizm to teraz tak samo zły Pis i Kaczyński.
  bo z grubsza do dwóch możliwości
  poprawność się dzisiaj sprowadza
  jest dobra gdy zgadza się z majętnością
  i zła kiedy się z nią nie zgadza