Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kościelni hierarchowie po wizycie w Watykanie

(5)
Polscy biskupi uraczyli papieża Franciszka swą opowieścią o Kościele w Polsce. Papież przyjął ją do wiadomości bez zastrzeżeń i pobłogosławił episkopatowi.
 • 2014-02-12 10:14 | pawel markiewicz

  Biskupi na papieskim dywaniku

  nie ma takiej mozliwosci by jakikolwiek papiez zreformowal kk. Takie rzeczywiste reformy, jesli do nich kiedykolwiek dojdzie, beda sie daialy w kosciolach lokalnych np w Niemczech czy Francji ( kk w Polsce nie jest reformowalny). Impuls przyjedzie od wiernych bo kler to jest generalnie beton i niepodobna spodziewac sie czegokolwiek pozytywnego od tej grupy zawodowej. Stwardnienie materii watykanskiej widac po tym jak duza euforie wywoluja proste i trywialne gesty Franciszka, jak rezygnacja z apartamentwo papieskich czy tez kupno samochodu-grata. Francesco jest generalnie fajnymy facetem, w odroznieniu od Benedykta -papieza Kukly, i wydaje sie miec serce w dobrym miejscu ale tzw 'jaj', energii i checi do rzetelnych reform to u niego jak dotad nie widac.

  Niektorzy, by usprawiedliwosc nieruchawosc i skostnienie papiestwa, mowia ze Watykan i kk rzadza sie swoimi prawami i inercja tam panujaca jest olbrzymia. No wlasnie! Dlatego powinno sie Watykan otoczyc szklana gablota z napisem 'SKANSEN'.


  PS. Panie Szostkiewicz, mam do Pana - polonisty z zawodu - skromne acz pokretne pytanie. Co to jest 'progresista'?
 • 2014-02-12 11:48 | zet

  Re:Kościelni hierarchowie po wizycie w Watykanie

  "Francesco jest generalnie fajnymy facetem, w odroznieniu od Benedykta -papieza Kukly, i wydaje sie miec serce w dobrym miejscu ale tzw 'jaj', energii i checi do rzetelnych reform to u niego jak dotad nie widac. "

  Całuśnik dzieci,jak i jego poprzednicy,taki "swój chłop". Reformy nie zrobi żadnej bo wpierw trzeba by było zreformować wiernych. Oni do reform nie są gotowi.
 • 2014-02-12 19:58 | incomplete_idi

  Re:Kościelni hierarchowie po wizycie w Watykanie

  Czytaj, papież kupił wciskane mu przez polskich hierarchów kościelnych bzdury. Mające się nijak do rzeczywistości. I będzie, jak było. Szkoda.
 • 2014-02-13 10:49 | psr18gh

  Re:Kościelni hierarchowie po wizycie w Watykanie

  Ktokolwiek, czy z lewa, czy z prawa, spodziewał się innej reakcji papieża Franciszka, to znaczy że jest osobą naiwną. Zwolennicy polskiego kościoła otwartego powinni zmienić taktykę i nie liczyć na Watykan. Powinni oni być jeszcze bardziej na prawo niż redaktor Terlikowski, czy ksiądz Oko, tzn. dążyć wspólnie z nimi do zrobienia z naszego kraju Talibanu katolickiego. Polacy dopóki nie dostaną w dupę od obcych (Watykanu), to nie będą protestowali. Jesteśmy jak tłuste koty. Drobne niedogodności jak: przeznaczanie naszych podatków na naukę religii, zamiast na dożywianie dzieci i darmowe podręczniki, zamykanie ulic i ciągów bo procesja lub pielgrzymka, itd. nie mobilizują nas do przegonienia przedstawicieli tego obcego państwa.
 • 2014-02-14 22:53 | wojtek-gdansk

  Kto dawał terna z nazwiskami dzisiejszych biskupów, czy aby nie dzisiejszy prumas Kowalczyk a wtedy jako nuncjusz?

  ...a Pan "się zatrzymałeś" nad jego wystąpieniem