Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Afer antyszczepionkowych ciąg dalszy

(10)
Historia o tym, jak niektórzy polscy naukowcy pomagają rozkręcać antyszczepionkową histerię.
 • 2014-02-12 14:21 | TKosowski

  Dziennikarz POLITYKI pisze o tym, jak tropił antyszczepionkową krucjatę

  "Co to jest ta tytułowa medycyna antropozoficzna? Antropozofię stworzył zmarły w 1925 r. Rudolf Steiner – austriacki filozof, mistyk, ezoteryk. Jest to parareligia odrzucająca zmysłowe i racjonalne poznanie świata na rzecz duchowego wtajemniczenia oraz wiary w reinkarnację."

  Co za nieznajomosc rzeczy! Steiner nie odrzuca zmyslowego, a tym bardziej racjonalnego poznania swiata. Wiecej: mowi, ludzki umysl jest zdolny poznac wszelkie tajemnice swiata. Owo "wtajemniczenie" to w dzisiejszych czasach - Steiner mowi o tym wyraznie! - wysilek umyslowy, mozliwy kazdemu, kto zechce sie wlasnie wysilic.

  Reinkarnacja w rozumieniu Steinera nie ma NIC, ALE TO NIC wspolnego ze starymi dalekowschodnimi przekonaniami o niej.

  Jesli chodzi o szczepienia przeciwko tzw. chorobom wieku dzieciecego, to Steiner mniej zajmuje sie szczepieniami, a za to wiecej znaczeniem przebytych owych chorob wieku dzieciecego w rozwoju psychicznego i spolecznego czlowieka. To temat bardzo ciekawy!

  Ja sama naturalnie jestem ZA szczepieniem, nie lubie jednak, kiedy dyletanci czuja potrzebe wypowiadania sie o antropozofii i Steinerze.
 • 2014-02-12 22:52 | mtwapa

  wysilek umyslowy


  za http://en.wikipedia.org/wiki/Anthroposophical_medicine#Heart
  """
  Steiner described the heart as not a mechanical device in which the heartbeat can be distinguished from the blood circulation. For Steiner, the heart was a regulator of flow, flow that in the blood of the circulatory system is, as Marinelli put it, "propelled with its own biological momentum, as can be seen in the embryo, and boosts itself with induced momenta from the heart".[8]
  """

  Toz to musial byc duzy i jakze samodzielny wysilek umyslowy aby antropozoficzni medycy wyprodukowali np taki papier (AD 1995!)
  http://www.rsarchive.org/RelArtic/Marinelli/

  THE HEART IS NOT A PUMP:
  A REFUTATION OF THE PRESSURE PROPULSION PREMISE OF HEART FUNCTION

  Hmm, co tam sobie jeszcze Steiner wykoncypowal to juz niej istotne. Wazne ze zarowno on sam jak i jego wielbiciele jak widac zwiazek z konwencjonalnie pojmowana nauka maja juz nie luzny a calkiem zerowy.

  Pseudonaukowe czuby i tyle.

 • 2014-02-18 15:57 | gustawk

  Re:Afer antyszczepionkowych ciąg dalszy

  Mam nadzieję, że sprawą zajmą się instytucje powołane do nadzoru nad rzetelnością akademicką i etyka lekarską.
  Szkoda, że Autor cennego artykułu nie postuluje tego.
  Rozbawiło mnie w tym kontekscie zdanie "...Każdy ma prawo do swoich przekonań". Polecam je studentom opowiadającym bzdury na egzaminach.
  Mikrobiolog
 • 2014-02-20 17:12 | Eau de Cologne

  Re:Afer antyszczepionkowych ciąg dalszy

  http://en.wikipedia.org/wiki/Anthroposophical_medicine#Heart

  ````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Wikipedia jako zrodlo? Nie wyglada to najlepiej!
 • 2014-02-21 13:04 | mtwapa

  zrodlo

  Brak zdolnosci czytania prostego postu ze zrozumieniem plus sugerowanie ze wiekopomny majstersztyk medykow antropozoficznych odmawiajacych sercu funkcji pompy jest wikipedycznym wymyslem => wyglada wprost wspaniale kiedy o potwierdzenie inteligencji interlokutora chodzi.

  Nie da sie napisac na czerwono, ale moze zdolasz zauwazyc pierwsza linijke artykulu:

  (The following article was published in the Fall-Winter 1995 issue [Volume 5, #1] of "Frontier Perspectives," the journal of the Center for Frontier Sciences at Temple University in Philadelphia, Pa.)

  Jesli uwazasz ze "Frontier Perspectives," the journal of the Center for Frontier Sciences at Temple University in Philadelphia wydaja wikipedysci to nie ma juz dla ciebie nadziei.

  Sorry, to jest obiektywna diagnoza nie-antropozoficzna.

  BTW, Ty jako taki wyksztalcony antropozof nie wiedziales o sercowym obledzie Steinera? Nie doczytales? Hmm...
 • 2014-03-10 23:47 | Jak widzę dla niektórych

  Re:Afer antyszczepionkowych ciąg dalszy

  wiedza zaczyna się i kończy na wikipedofilii. Ze swojej strony mogę tylko współczuć rodzinom - to już przypadki nie do uratowania.
 • 2014-03-31 23:48 | Red. Rotkiewicz przesiąknął duchem "Polityki"

  Re:Afer antyszczepionkowych ciąg dalszy

  tyle że sprzed 50 lat. Aż wstyd, że muszę to przywoływać:
  http://www.nieznanyswiat.pl/polecamy/aktualno%C5%9Bci-n%C5%9B/1047-szpolityka
 • 2014-04-04 12:26 | PAK

  Re:Afer antyszczepionkowych ciąg dalszy

  Lepsza wikipedia niż sufit.
 • 2014-04-05 18:23 | Masz na myśli swój własny?

  Re:Afer antyszczepionkowych ciąg dalszy

  No to nie odmawiam racji.
 • 2014-05-20 16:54 | Adam

  Re:Afer antyszczepionkowych ciąg dalszy

  Według Szanownego Pana Dziennikarza wszystko jest w porządku z nasza wspaniałą współczesną medycyna. Oczywiście korporacje farmaceutyczne pragną tylko naszego dobra i nigdy w życiu nie zechciałyby nam zaserwować niedziałających lub szkodliwych produktów. Oczywiście, ze lapuwkarstwo nie istnieje, zwłaszcza w wyższych swerach i sprawach dotyczących miliardowych zysków. Wszystkie badania "potwierdzające" skuteczność szczepionek sa rzetelne, a nie zakupione przez korporacje produkujące szczepionki... Prosze snic dalej Panie Dziennikarzu. Tak długo korporacje medyczne maja decydującą role w zatwierdzaniu nowych lęków i badan(USA), tak długo nie ujrzymy żadnych prawdziwych i rzetelnych wyników kosztownych badan.