Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co z Ukrainą? Dziś najważniejsze jest zakończyć rozlew krwi

(11)
Krew, trupy: dramatyczne obrazy z Kijowa skłaniają oczywiście do pytania o przyszłość Ukrainy. Nikt nie wie czy Janukowycz pójdzie na jakiś kompromis z opozycją, czy Majdan jest sterowalny, czy są przywódcy potrafiący narzucić jakąkolwiek dyscyplinę rozpętanej fali przemocy.
 • 2014-02-20 20:22 | Anna Poll

  Polscy politycy kabareciarze z estrady majdanskiej niech Was piekło pochłonie.

  Panie Redaktorze, zapewne tym krótkim tekstem chce Pan pocieszyć Czytelników i siebie samego. Niestety, to się nie da. Wychodzi z Pana bezradność - jak i z nas wszystkich - w sprawie krwawej zawieruchy na Ukrainie. Sankcje UE i USA? Koń by się uśmiał. Jeśli o mnie chodzi, to tylko jednego jestem pewna. Że tę krew, która się teraz przelewa na Ukrainie mają na swoich rękach wszyscy Ci politycy, którzy bawili się na estradzie majdańskiej. Bezmyślność i nieodpowiedzialność.
 • 2014-02-20 20:59 | Artur J

  Re:Co z Ukrainą? Dziś najważniejsze jest zakończyć rozlew krwi

  Janukowycz możliwe, że już zaczął iść drogą bez powrotu, jeśli nie odpuści może się to dla niego cała sprawa skończyć źle, dla niego źle. Może powinien przypomnieć sobie co się stało z Miloszewiczem lub Kadafim. Osobą, która może skończyć rozlew krwi jest właśnie on, albo rezygnując albo przegrywając.
 • 2014-02-20 21:31 | zet

  Re:Co z Ukrainą? Dziś najważniejsze jest zakończyć rozlew krwi

  Scenariusz na dziś dla Ukrainy, to zakończyć rozlew krwi. Natomiast na jutro i pojutrze, to przystąpić do rozmów i sformowania szerokiej koalicji porozumienia narodowego,zdolnej do utworzenia rządu, który podejmie i przeprowadzi konieczne lecz bolesne dla ludzi reformy. Bez nich wejście Ukrainy do UE będzie niemożliwe. Trzeba pamiętać,iż ukraińska gospodarka jest poważnie uzależniona od Rosji,organizacyjnie przestarzała a korupcja wszechobecna. Obalenie Janukowycza spowoduje chaos i dalszy,niekontrolowany rozwój zdarzeń.
 • 2014-02-20 21:44 | Wojciech

  Re:dużo krwi

  Dużo krwi tam się poleje. Wszytko za amerykańskie bazy, kolonie i zniewolenie. Cała nadzieja w mądrości Putina.
 • 2014-02-20 22:48 | Dante

  Re:Co z Ukrainą? Dziś najważniejsze jest zakończyć rozlew krwi

  Trójkąt Weimarski ... nareszcie.
 • 2014-02-20 23:28 | Saurom

  Re:Co z Ukrainą? Dziś najważniejsze jest zakończyć rozlew krwi

  Typowe krokodyle łzy Ostrowskiego, że mocodawcy z USA nie odnieśli sukcesu.
 • 2014-02-21 09:19 | Joanna Kopytowska

  to straszne

  Nie wiem kiedy ten koszmar się skończy ale determinacja Ukraińców którzy pragną przepędzić kryminalistów od władzy nad nimi jest zadziwiająca ,są gotowi na wszystko aby tylko wygnać Janukowycza , ja myślę niestety że to nie takie proste bo Janukowycz jako rasowy bandzior zrozumiał że wpuszczenie Europy na Ukrainę, chcby po uchyleniu tylko lekkim drzwi do Unii to kontrola ich nieczystych bandyckich interesów ,głównie prowadzonych bez żadnej kontroli z Rosją ,rozliczanie nieczystych interesów złodziei będacych u władzy nie wchodzi jego zdaniem w grę .Dlatego nie miał i nie ma zamiaru ani oddawać władzy ani wpuszczać na Ukrainę Unii która dla Niego oznaczać mogłaby tylko więzienie i konwiskatę ukradzionych dóbr.Ja od razu kiedy aresztowano Julię i pobito Ją tak że ma chory kręgosłup oznaczało bandyckie nawyki .Skala zbrodni przerosła wszystkich a jeszcze ta rosyjska propaganda obarczająca winą za przemoc Majdan to szczyt wszystkiego , żyjemy stale w cieniu stalinowskiego koszmaru .
 • 2014-02-21 12:08 | Anna Poll

  Jeśli Ukraina może jeszcze wydostać się z krwawego piekła to tylko przez przedterminowe wybory.

  Ogłoszenie wcześniejszych wyborów parlamentarnych - jak sądzę - powinno być pierwszym aktem politycznym, który może jakoś ustabilizować sytuację, o ile to jest jeszcze w ogóle możliwe. I to powinno odbyć się bez żadnych warunków wstępnych. Żądania mniejszości parlamentarnej wobec większości parlamentarnej, żeby natychmiast przeprowadzić zmiany w konstytucji, które są wygodne dla mniejszości, pokazuje stopień demokratyczności i cywilizacji tej mniejszości. Przecież łącznie z wyborami można byłoby przeprowadzić referendum w sprawie zmian w konstytucji.
  Rozmowy i sformowanie szerokiej koalicji porozumienia narodowego. Ba! Jakie podmioty polityczne będą prowadzić te rozmowy? Kto będzie reprezentował głównego gracza w tej krwawej rewolucji czyli “Majdan”?
  Kto zagwarantuje, że do rozmów nie będą mieszać się żadne zagraniczne podmioty, które są przekonane o swojej niezbędnej misyjności na Ukrainie.
  A przecież to właśnie te podmioty przez swoją głupotę i nieodpowiedzialność przyczyniły się w bardzo dużym stopniu do ukraińskiej tragedii.
 • 2014-02-21 12:48 | Anna Poll

  O Husajnie jeszcze powinien pamiętać Janukowycz. Nieprawdaż?

  Kadafi został zamordowany na polecenie Hilary Clinton. Publicznie powiedziała, że Kadafiego należy złapać albo zabić. I następnego dnia został zamordowany. A poza tym nie pojmuję jakie mogą być paralele między Kadafim a Janukowyczem, między Ukrainą i Libią. Gdyby Janukowycz skorzystał z Pana porady, to musiałby pomyśleć również o obecnej sytuacji w Libii. Jest straszna, jak Pan zapewne wie. Panuje nawet przekonanie, że jest gorzej niż za Kadafiego.
  Natomiast jeśli przywołuje Pan przykład Miloszewicza, to nie wolno zapomnieć, że postawienie Miloszewicza przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym dla byłej Jugosławii było możliwe po uprzednim 4-miesięcznym, wściekłym bombardowaniu Serbii przez USA, Wielką Brytanię, Francję i Niemcy. Sugeruje Pań coś?
 • 2014-02-21 17:30 | jacek

  Re:Co z Ukrainą? Dziś najważniejsze jest zakończyć rozlew krwi

  Niestety nastepca Janukowycza moze byc nie lepszy !!!!
 • 2014-02-22 08:32 | znawca

  Re:Co z Ukrainą? Dziś najważniejsze jest zakończyć rozlew krwi

  zastanawiam sie skad u ludzi tego typu "wiedza"?